"האלווין ג'ק"

זיו וניר קיטרו

 

 

להורדה כקובץ לחץ כאן

 

(* קטע שיש להקריא לשחקנים, או לפחות לאמור את תוכנו)

 

ההרפתקה מתחילה בסצינת קרב נגד פעילי דארק-נייט, במקום עשרות מצלמות טלוויזיה לסקר את הקרב במרכז העיר. אין לעלילה שום קשר למשימה היא כאן על מנת לתת לשחקנים תחושה של מהו קרב באס אל אי. מאחר ומדובר בקרב מתוקשר הפעילים (הדמויות) משתמים בטכניקות קרב ידני ולא טווחי (חבות אלות ומכות ולא נשקי אש). מאחר ובכל זאת מדובר בקרב ראשון אל תהרגו את הדמויות אבל זה בסדר לגרום להם לנזק כבד רק כדי להבהיר להם שזה קצת מסוכן.

 

הסצינה היא במרכז העיר לאחר התפוצות של מטען שהניחו דארק-נייט, הפעלים סוגרים על האויב, גשם כבר יורד, עני עשן מתחילים להעלם בגשם השוטף, הכל אפור, אנשים נמלטים בצרחות אנשי דארק-נייט שולפים רובים מוכנים לקרב. מצלמות טלוויזיה כבר מכוונות וכתבי שטח מוסרים דיווחים.

 

לאחר הקרב יזנקו אנשי הטלוויזיה לבקש ראיון, תן לשחקנים לעמוד מולם לתת תגובות מתאימות וכ"ו. תזכרו העולם של אס.אל.אי הוא מקום רע ואפל, טבח שכזה הוא דבר מצוין לקידום אישי, הכל בשביל הפוזה!

 

משימה חדשה

בוקר המחרת, הגשם של אתמול לא הפסיק אפילו לרגע, בטלוויזיה שידורים חוזרים של אירועי ליל אמש במרכז העיר. הפעילים מתעוררים לקריאת השעון המעורר מתכוננים ליום ארוך "בחדר התדרוכים" עד שיקבלו משימה, מלך ליום אחד, זה מה שאומרים לא? ואתמול בהחלט היה היום. לפי הסטטיסטיקה ייקח עוד זמן מה עד ליום נוסף שכזה.

בעודם צופים בטלוויזיה ושותים את הקפה של הבוקר הם צופים במסך הטלוויזיה, כשלפתע שידור מיוחד מתפרץ.

 

*"בוקר טוב, כאן ג'אנט הרינגטון עם דיווח מיוחד לחדשות הבוקר. לפני כמחצית השעה נמצאה גופתה של מריה, נערת רחוב מקומית, ועל פי כל הסימנים נראה שהאלווין מגיעה מוקדם יותר השנה! ראשה של הנערה נמצא על מוט כמטר מהגופה עצמה, העיניים עקורות והלשון תלושה. הגופה עצמה הונחה בצורה המוכרת כל כך לצערנו, רגליים מפוסקות וידיים מוצלבות על החזה. הרחובות שוב אינם בטוחים כפי שהיו! המשטרה לא משחררת עוד פרטים אבל אנחנו יכולים להיות בטוחים שפעילי אס.אל.אי יהיו מוכנים למשימה בתקווה שהפעם יחוסל האיום כליל!

ג'אנט הרינגטון, נמשיך לעדכן אתכם, חדשות העין השלישית. יום טוב!"

 

קריאת הפקס לא מפתיע את החבורה, גם לא הכרטיס הלבן: משימת חקירה. משהו החליט שהחבורה תתחיל בחקירה של הרציחות חדשות של האלווין ג'ק, הרוצח הסדרתי הכי נורא שאי פעם נולד.

 

*האלווין ג'ק מופיע ונעלם במשך  השנים האחרונות, אף אחד לא הצליח לחסל אותו. הוא נוהג להותיר את הגופות כמתואר ולקחת כמזכרת את העיניים והלשון. העדות היחידה להאלווין הייתה לפני 3 שנים בגל רציחות חדש  בו מצלמה צילמה את הופעתו. בגדי עור מוזרים, צעיף טייסים לבן ומסיכת דלעת בצורת גולגולת, התמונות ששודרו בטלוויזיה הרתיעו את כולם, עיניו של ג'ק נראו זוהרות בתוך גולגולת הדלעת המרושעת.  הצלם והכתב לא נותרו חיים לספר מה שראו, רק העדות האילמת של המצלמה נותרה. הדבר המשותף היחיד לכל הרציחות של האלווין הם קורבנות זכרים ונקבות בגילאי 16-25 כולם בני אדם. לא נמצא מכנה משותף אחר

 

(האמת היא שהאלווין הוא נקנט'רופ מטורף יותר מהרגיל,  האלווין החליט לחסל כל מי שהוא בעל דעות גזעניות על בני גזעו (אבונים) ה"גור קאנון" שלו הוא הגרזן החשמלי שלו. פשעה היחיד של נערת הרחוב הוא שאבון סרב להצעה שלה והיא קראה משהו בסגנון "חזיר בעל עיני כסף")

 

החבורה נפגשת בתדרוך

 

חדר תדרוכים

 

האולם שלפני חדר התדרוכים מלא עד אפס מקום ואנשים מחכים בודדים או בקבוצות למשימה שתיפול לידם. אין זה נדיר שאנשים יקבלו קריאה לבתיהם אבל בד"כ נהוג לבוא ולחכות שעות בתור.

הקצין המתדרך הוא פעיל ותיק של החברה שאיבד את ידו ורגלו הימניים בפיצוץ, הוא דמות מוכרת לפעילים והוא מחייך אליהם בברכה כשהוא רואה אותם. התדרוך מתחיל והפעילים מקבלים את המידע הבא:

        האלווין ג'ק חזר (מן הסתם זו הסיבה שאתם כאן) וכבר רצח קורבן אחד. מה שאומר שיש עוד חמישה לפני שהוא נעלם.

        הראש קוצץ ע"י הגרזן החשמלי המפורסם, אין ספק שזה ג'ק ולא קופיקאט.

        למרות שג'ק פועל במשך 6 שנים כבר עדיין לא ברור מה מניע אותו בדיוק. אף אחד לא הצליח ללכוד אותו, מי שהתמודד איתו מצא את עצמו נלחם ברוח. ג'ק לא נאבק, הוא מתחמק. אם הוא יכל הוא רוצח אם לא הוא נעלם.

        ברי (הקצין) לא מאמין שמשהו אי פעם ילכוד את ג'ק והוא אומר את זה בצער רב, חברו לקבוצה נטבח ע"י ראש הדלעת לפני 4 שנים.

        ניתנת להם רשימה קצרה של 3 אנשים שנלחמו בהאלווין: כריס "המיילל" פרוגטר (פרות'ר גזע האדם החדש ששונה משנים של שימוש בסמים),  "אנג'ל-ווינג" אבון צעיר שאיבד את זרועותיו במפגש עם ג'ק וקיבל השתלות מיוחדות החיבור של הזרוע לגוף מחוברת במשהו דמוי כנף, קריכ'טארג לוחם שאקטרי מפורסם.

        ברי ממליץ לדבר איתם אחרי שיחקרו את זירת הפשע.

 

לברי אין מידע נוסף, הם מקבלים את הכתובת והסעה ביחידת התנועה- ה"שיבר"  המפורסמת.

 

זירת הפשע

הגופה סולקה כבר מהאזור, ונראה שהכל כרגיל באזור הפשע, דאונטאון לא מזדעזעת בקלות.

אין שום דבר באזור (גם גילוי "זרימה" לא יגלה כלום.)

חיפוש עדים ימצא רק אדם זקן עני מאוד שנמצא באימה מוחלטת. אם יצליחו להפחיד אותו יותר אז יגלה מה ראה:

*הנערה הסתובבה באזור כל היום מציעה את עצמה לבני אדם ואבונים (היא לא אהבה את כל המוזרים האחרים) בערב היא חזרה עם משהו (חליפה יפה דווקא) ומשיכה להסתובב. לפתע משום מקום הוא הופיע ושחט אותה בלי לחשוב פעמיים, מסדר אות הגופה ושולף מוט אותו הוא תקע בבוץ שם. את הראש הוא תקע על המוט ואז הוא הוא הסתכל עלי וחייך, הפנים האלו נוראיות כל כך. ואז הוא נעלם.

 

לזקן אין מושג מה מתרחש כאן, הוא לא יכל להסביר מה הוא ראה.

 

הפעילים האחרים

כריס- ימצא בבר של פרות'רים בעיר מלא סמים, מעורפל לחלוטין. הוא יוכל לאמור להם שג'ק נתן לו את הקרב הכי מעניין בחייו. הבן אדם מקצוען ואיך שהוא משחק אם הגרזן החשמלי שלו זה תענוג. כמעט שנהניתי לראות אותו חותך את שתי השותפים שלי, פשוט קסם. עבודת ידיים מדהימה. אז הבן זונה התכונן לחסל אותו (את כריס) אבל מנה אחת של "לואיז האדמונית" ואני הפכתי לזעם האלוהים. לא היה לו סיכוי. אני זוכר שהוא הסתכל והעיניים שלו נדלקו. ואז הוא נעלם. אין לי מושג איך.

 

אנג'ל-ווינג האבון העדין נמצא בהיכל מדיטציה חדש שהוקם בצפון העיר. מקום יוקרתי בו מסתובבים בני אדם אבונים ושאקטרים משוחחים בקולות נמוכים בעוד ברקע מוסיקה נעימה המרגיעה את הנפש. אנג'ל זוכר את המפגש שלו עם ג'ק ולא באושר כמו כריס. ג'ק הופיע משום מקום בזמן החקירה. זה היה הקורבן החמישי, תפתח קרב ואני התחלתי ליצור נוסחה שתהמם אותו. פתאום הוא היה מאחורי, כאלו ידע מה אני מתכנן, הרגשתי כאב שמעולם לא ידעתי ואז ראיתי את ידי רועדות על הרצפה. במזל הצילו אותי וכך קיבלתי את הכנפיים האלו. ג'ק מסוכן ויש לחסלו. אין לי מושג למה הוא רוצח אנשים מה שכן הוא מעולם לא פגע באבון, אלא אם כן היה זה בקרב.

 

קריכ'טארג הלוחם המופלא הזה ימצא מחוץ לעיר אבל יהיה ניתן ליצור איתו קשר מכשיר קשר ממרכז התקשורת של הפעילים. הוא יודע לאמור שג'ק הוא אומן מבטן אך חסר כבוד. יש בו משהו מוזר, הוא מדיף ריח של "זרימה" אבל אין לו שום דבר שיראה זאת. מעולם לא ראיתי משהו נלחם כמוהו ואני מקווה גם לא לראות. נתקלתי בו בשעה שסידר את הגופה השישית שלו לפני שנתיים. הוא הביט בי בעיני השטן שלו ונלחמנו. כשהוא ראה שאני מיומן ממנו החליט להעלם.  פוט אל תוך האוויר. ראיתי אבון נעלם פעם, מקפל את המציאות אבל זה היה משהו אחר לחלוטין.

 

קורבן 2

למעשה הקורבן השלישי, גופה אחת לא התגלתה עדיין ותתגלה רק מאוחר מדי אחרי הרצח החמישי ( אחרי שג'ק יעלם מהשטח). מדובר בחליפה (איש עסקים) שימצא בדירתו. חיפוש בדירה יגלה חוזים לקניית שטח רחב בצפון העיר. בתי פעילים. רוב הבתים שייכים לאבונים (הם יגלו זאת רק אם יחקרו של מי הבתים, אין פה מידע חינם). ג'ק לא מוכן שאבונים יושלכו לרחובות.

 

החוקרים ינסו לחקור כעת עוד. היכן האלווין הסתובב בעבר, האם הרציחות הללו תואמות תבניות רצח קודמות (מבחינת מיקום) וכ"ו.

הפעילים יוכלו לסייר באזורי רצח קודמים משנים קודמות. אנשים שם רוב הסיכויים כבר אינם אלו שהיו בעבר. המקומות המדויקים ניתנים למציאה בתיקי הפשע.

 

עד הקורבן השלישי (הרביעי למעשה) לא יתקלו בג'ק.

 

ניתן להכניס קרבות בתור קריאה דומה לפעילים באזור אולי יצורים נמלטו מסקטור 3 הקרוב והם משתוללים או קבוצת דארק-נייט.

 

בכל מקרה הקרב עם ג'ק מתרחש כאשר הם מגלים מעד ראייה כלשהו, שחי לפני 6 שנים באזור הדרומי בעיר, מספר שתמיד אחרי כל רצח שדווח ג'ק הופיע קרוב לביתו, באזור סקטור 4 הישן.

נסיעה לשם תגלה שאזור המגורים מחוץ לסקטור גרוע כמעט כמו ההריסות בתוך הסקטור.

הם אכן מוצאים את ג'ק. ביום מושלם למפגש שכזה.

גשם חזק יורד, הכל משתולל, קירות האבן והמתכת חורקים, בהבזק ברק ג'ק מופיע.

הוא לא מדבר רק מביט, עיני גולגולת הדלעת שלו זוהרות והוא מזנק לקרב.

 

הוא אל ימות לעומת זאת הוא כן יפגע קשה במשהו ויפצע אחרים (הוא לא יפגע בשניים שעובדים עבורו) ואז יעלם. ג'ק לא ישוב למקום הזה יותר.

 

החקירה צריכה לשלוח אותם למקומות נוספים ולדבר עם אנשים שהיו קשורים לקורבנות.

לאט לאט כן תתגלה תבנית. נראה שכל מי שנרצח היה קשור לאבונים, חברה לשעבר, משהו שהתעלל באבונית, אנס של אבונית אחרת, מוכר גזען שלא נתן לאבון לאכול בקפיטריה שלו, וכ"ו.

 

הרצח החמישי יהיה קל לגלות

בשידור ישיר מופיעה איש עסקים בכנס והוא מדבר על בניית שטח מגורים חדש שאושר לבנייה. זועקות עולות מהקהל כאשר האיש אומר שרק בני אדם יגורו שם ולא אף גזע דמוי אדם יכניס את רגלו שם. ג'ק לא יסלח בקלות.

 

בירור היכן דאלאס, איש העסקים, ישהה מגלה על מלון 12 כוכבים במרכז מורט.

הקרב האחרון יתרחש שם, לצערם בגלל בירוקרטיה ובזבוז זמן בגלל התעקשות של דאלאס על איסור כניסה למי שאינם בני אדם מוצאים הפעילים את ג'ק רוכן מעל גופתו של דאלאס. הקרב יהיה קשה, הפעם הם כמעט יהרגו אותו וכשהוא שוכב מדמם למוות הוא צוחק.

"זמני עוד לא הגיע" קולו מצמרר, נשמע כאילו בא ממעמקי הקבר, קולם של כל המתים, הקורבנות אשר לקח, כמו סופה מקפיאת דם, הצבע נשאב מן העולם כאשר הקול הזה נשמע "אני עוד אשוב, אתם תזכרו בני שירתו אותי היטב, אני אחד מכם ולעולם לא תדעו מי משלכם מכר את נשמתו לג'ק" בהבזק אור ג'ק ונשקו נעלמים (אם גופו בותר גם חלקיו נעלמים) ג'ק מנשק לשלום את שני הבוגדים לפני שהוא נעלם.

 

הבוגדים

שניים בחבורה הם בוגדים. הם מדווחים לג'ק מה קורה, הם מעלימים עדויות, הם צריכים לעשות הכל כדי לחבל חקירה (הם לא יודעים זה על זה) כל חלק מבגד, טביעות רגל, לא משנה מה הם צריכים להשמיד את זה "בטעות"

 

סיום

מאושרים הם חוזרים לחדר התדרוך, מספרים איך הצליחו לגרום לג'ק נזק רב יותר מכל הפעלים האחרים ואם תקווה שייקח לו זמן רב לשוב לכוחו אם לא ידמם למוות, בכל מקרה הם לכדו גם בוגדים ובנוסף הצילו לפחות קורבן אחד, יהיה מי שיהיה.

בדיוק אז מגיע דיווח לברי. נמצאה גופה נוספת.

 

ממצב ריקבון הגופה ומממצאים אחרים משעורך המוות בשבוע ימים, מדובר בילדה קטנה שנרצחה ע"י ג'ק, איש לא יודע מה הקשר שלה לאבונים, היא הייתה הקורבן הראשון, הצחוק האחרון שייך לג'ק