Target-Unknown

)תיק אדום)

מאת: אמיר איתן

 

 

לחץ להורדה כקובץ

 

פרולוג:

מסך טלוויזיה... רעשים ופצפוצים לבנים ושחורים ממלאים את המסך.

התמונה מתבהרת. בתחתית התמונה כיתוב "ניו-יורק, שדירה חמישית, 16:55" באותיות ירוקות. המסך מראה רחוב, אפרורי, כמו לפני סערה, ככה זה ביו-יורק של,2150 בניינים בעלי 150 קומות מסתירים את אור השמש, והאדם הפשוט חי ברחובות של חושך. המסך מראה רחוב טיפוסי בניו –יורק, אנשים הולכים , נכנסים לבניינים ויוצאים מהם. זהו הקלטה מהשדרה החמישית, המקום היקר ביותר בניו- יורק, בו ממוקמות על חברות ההיי-טק וחברות מסחריות נוספות, מחירי המשרדים פה גבוהים בצורה בלתי רגילה, זהו המקום עם הכי הרבה קפיטליסטים בעולם. הרבה אנשים נראים עם חליפות ברחוב, כולם ממהרים..

 

השעון מראה "16:56"..

פתחי הביוב של ניו- יורק הסמל המסחרי שלה, עדיין מעלים עשן... עשן ירוק.

מאז ההתפתחות הטכנולוגית והחלטת הממשלה לחטא את הביובים עם תרכובות חנקן ובריליום הביובים האלה מעלים שן סמיך וירוק, שנטען כבלתי מסוכן לאדם. כלב חוצה את הכביש ועובר מעל פתחת הביוב, העשן מתפזר לכל עבר, ומחדש את צפיפותו לאחר 4 שניות, הכלב מריח משהו מהביוב ואז נרתע לאחור ובורח לו, מותח אחריו שביל דק של עשן ירוק למרחק של 40 סנטימטרים.

 

"16:57"..

התמונה מצולמת מבניין המשרדים של ניו-אופיס, אחת מחברות הציוד האלקטרוני הגדולות ביותר בעולם. לפי החוק מ-2120 שהוצע על ידי משטרת ניו-יורק והתקבל ברוב מוחלט בפרלמנט כל בניין בניו-יורק צריך להתקין מצלמות דיגיטליות שכל חת תצלם בכיוון אחר את הרחוב אליו הבניין פונה.

אנשים בעלי חליפות נראים יוצאים ונכנסים לבניינים. במרכז התמונה עומדת מסעדת היוקרה של ניו-יורק "מייפיס" היא מארחת את כל גדולי העסקנים בעולם (כולם מארה"ב) שמגיעים לניו-יורק. מחיר ארוחה הוא כמחיר סוס. לא כל אחד יכול לאכול שם ויש קוד לבוש כמובן. המקום תמיד שופע אנשים. המקום נטען להיות כמקום האהוב ביותר על בעלי העסקים לחתום עסקאות, עסקאות של מאות מיליוני דולרים.

 

"16:58"..

מוזר לחשוב שלפני שנה הסתובבו פה בשדרה החמישית של ניו-יורק מאות ואלפי תיירים כל יום, כושים, סינים, יפאנים, יהודונים. ערבושניקים. המקום היה שופע ססגוניות. הכל נגמר ב-2150 , שלושים שנה אחרי הצעת הכל למצלמות דיגיטליות בכל מקום, אכן הפשיעה ירדה אבל הגזענות והשנאה הלכה והתגברה והגיעה לשיאה ב" ליל כל החוטאים". כך קראו האמריקאים לפעולה שבוצעה ע"י מליציות אזרחיות בכל 51 המדינות של ארה"ב ובה הוחרמו בתי כנסת , נרצחו כושים, סורסו יפאנים ומלוכסני עיניים אחרים, ונשרפו למוות ערבים. כל זה והממשלה עצמה עין. אכן השנאה הזו שבה לידי התפרקות הורידה את גל הפשיעה.. השלל שהוחרם מידי 120,000,000 זרים הביאה לארה"ב הרבה שגשוג כלכלי, והפשיעה ירדה פלאים... המשטרה- היתה מרוצה.

 

"16:59..."

אכן מוזר. הכל החל במי שנראה כבעל הסיכויים הפחותים ביותר לנצח בבחירות.

לבסוף הוא ניצח. הוא ניצח ולקח את ארה"ב לתקופה היסטורית חדשה. בזמנו התגלו טכנולוגיות מרחיקות לכת , השיתוף הפעולה ההדדי עם אירופה עד 2130  באשר לעיניים הכלכליים וטכנולוגיים תרם את שלו. ארה"ב השיגה את פריצת הדרך שאותה היא חיפשה. והוא הכריז מלחמה . מלחמה כוללת, כלל עולמית בהיקף עצום שלא נראה כמותו. מלחמה טוטאלית.. הכחדה נראתה עכשיו בהישג יד. כי מה שהיטלר עשה ב-6 שנים, הם מסוגלים לעשות עכשיו ב-6 ימים. העולם הולך לרעוד.

 

"16:59:30"..

ואז התחילו הפיגועים. ה"יופים" כך נקראו בשמות גנאי האירופאים, החלו להסתנן לארה"ב , להקים מיליציות , לסחור בנשק, לזייף תעודות, לארגן מחתרות ופעול נגד ארה"ב. בשנה האחרונה בלבד היו למעלה מ-200 פיגועים בארה"ב.

כתוצאה מגל הפיגועים הכבד, הוקמה יחידת לוחמה מיוחדת ללחימה בפשע מאורגן אינטרנציונאלי. סעיף של האפ.בי.איי. היחידה הסודית ביותר שהוגדרה על ידי מדינה קיימת. סוכניה הם אנשים מבריקים בעלי כשרונות עליונים. יוצאי יחידת המארינס ובוגרי אוניברסיטאות במדעים מדויקים. אנשים שהקריבו את חייהם למען המדינה. אנשים שיהרגו ילדים בעוד אמהותיהן מוכרחות להסתכל. יסרסו, ישרפו בחיים, יעקרו, יגדמו.. הכל. אנשים ללא חת. הפחד הגדול ביותר של ה"יופים", שילוב של בלשים וחוקרים מצוינים ולוחמי דלתא פורס מסוקסים. הם שיוקיעו את ה"יופים" מארה"ב.

 

"16:59:55:

4

3

2

1

 

התמונה כולה מתמלאת עשן ואש. גל הדף אדיר מרסק את החלונות של מייפיס מלווה בגל אש אדיר. המכוניות שחנו לצד הדרך נזרקו לצד השני של הרחוב ונמעכו על צלע בנייני המשרדים. אנשים  שעברו במקום נחרכו למוות בעודם החיים. קול רעש של זכוכיות נשברות נשמע ושל אזעקות רכב מעצבנות מהדהד ברקע, אנשים זועקים לעזרה, מתגלגלים על הכביש כדי לחנוק את האש. מונית מרחפת שעברה במקום נשאבה לתוך האדמה, בתנועת בורג תוך כדי פיצוץ מנוע הפלאסמה האחורי היא מתרסקת על הכביש מסמנת אחריה שביל של ניצוצות ופס שחור עבה מסתמן על הכביש, אנשים נמעכים תחתיה.

 

דוכן הנקניקיות המקומי ששירת רבות את אנשי האליטה מוצת ותוך שניות מתכלה כולו על בעלו ונקניקיותיו. אנשים מתוך מייפיס מזנקים החוצה כדי למצוא אדמה שקטה להתכבות עליה, לפני שהם עוברים מטר אחד יוצאת מהם נשמתם.

עוד 10 דקות יגיעו מכבי האש, האמבולנסים והמשטרה.

עוד 20 דקות השריפה תכבה.

עוד 21 דקות האמבולנסים יחזרו לבית החולים ריקים מאנשים להציל.

עוד 22 דקות המשטרה תתחיל בחקירה.

עוד 30 דקות, יגיעו "תיק- אדום" , זה אתם.. שלוחה מספר אחת של האפ.בי.איי..

 

סצנות:

"מייפיס"-  המקום הומה שוטרים וחוקרים, אנשים עם כפפות לבנות מרימים אבנים. אנשים אוספים חתיכות של גופות ומכניסים ואתם לשקיות. המקום "מגודר" על ידי רשת של לייזרים אדומים שיוצאים מעמודים שהציבו סביב מקום הפיצוץ. אנשים מסוימים מפזרים אבקה לזיהוי טביעות אצבעות, בכל מקום.

אנשי תיק אדום מגיעים עם מכונית מסחרית מגניבה בצבע כסף.

במהירה הם יורדים מהמכונית שנעצרה כ-15 מטר מהלייזרים. המקום מכיל בסביבות ה-25 שוטרים.

החוקר סמית'- החוקר הותיק והמבריק ביותר בכל ניו-יורק, קשרים רבים עם העולם התחתון וגם בחלונות הגבוהים, פענח אלפי תיקים, רצח, אונס, שוד מזוין.. הוא עבר את הכל.

גובה ממוצע , זקן ,למרות שלא רואים עליו (כמובן , זה 2150), לובש מעיל מגניב סגנון תיקים באפילה. מעשן סיגריה ירוקה, שואף הכל פנימה.

 

"ביוב"- אותו ביוב שהכלב נרתע ממנו בפרולוג, הביוב שמעלה עשן סמיך ירוק, הוא איפה שהפושע הסתתר בזמן הפיצוץ. הביוב קטן ומצחין. החבורה תגלה שבביוב בעומק של 2 מטר אצבע סייברפאנקית (זהו זיהוי מוחלט של חוצנים, מכיוון שלתושבי ארה"ב הוצאו השתלים המגוחכים והפרימיטיביים האלה והושמו במקום גנים של צמיחת איבר מוגברת וכדומה). על האצבע מודפס באותיות טל ומטר האות "קיי".

האות קיי מסמלת רק דבר אחד ברור מבחינת כל מוסדות אכיפת החוק. היא מסמלת את האדון "קיי" שגר בניו ג'רסי , כ-5 דקות נסיעת אוויר מניו-יורק. אדון קיי הוא מבריח נשק שנתפס רבות אך שוחרר בגלל שהעדיפו אותו בשטח בתור שטינקר.

אדון קיי הוא בחור חלש אופי, צנום , בעל גובה ממוצע, שיער מאפיר, ומבט שטני מסתתר מאחורי פניו התמימות. אף אחד לא יודע שהוא גם מתעסק בשתלים קיברנטים ועוזר ליופים.

 

"ניו- ג'רסי"- הקבוצה מגיעה לרחוב _____ בניו ג'רסי. אדון קיי הוא בעל חנות שנמצאת באחת הסמטאות ברחוב הזה.  החנות ממוקמת בין שני בניינים גבוהים מאד מאד. השביל הצר בסמטה המוביל את החנות של קיי גם הוא מצחין כמו הביוב ומלא בפחי אשפה (פחי אשפה נכחדו ב-2090, כל ארה"ב נוקתה מפחי אשפה. בכל בית מותקן garbage disposal ובתוכו אתה שם את האשפה והיא כבר נעלמת...). לקיי יש רשימת קונים מסודרת שמכילה מקומות ושמות (בדויים). הוא לא אומר להחזיק רשימה כזו אבל הוא בכל זאת עושה כן כדרכו של כל איש "עסקים" טוב.

 

אחרי שהקבוצה הולכת קיי מתקשר דרך הפלאג בתוך האוזן שלו (כמו שיש לכולם) לקונים שלו (היופים) כדי להודיע להם על מצב סכנה. בלילה ייצא קיי להיפגש עם אחד הקונים בפארק הראשי.

 

"הפארק הראשי"- מקום אפל ושחור בחצות של ארה"ב החדשה, אין יותר זקנים נחמדים שיושבים על ספסלים בגנים ציבוריים ב-2150. קיי נפגש עם אחד הקונים ומדבר איתו, הקונה השני שם ידיים על הראש , תנועה של ייאוש, ומתחיל לצרוח, קיי מפחד ומנסה להרגיע אותו. השיחה היא על הופעתם של תיק אדום באותו יום , והשיחה מתגלגל גם לרכישת אצבע קיברנטית חדשה, קיי אומר שהוא לא יכול להשיג אחת תוך יום וזה ייקח לפחות שבוע. הקונה נראה מיואש ומתחיל לצרוח שהוא חייב אצבע, זו האצבע היורה שלו. הקונה הוא בחור גבוה ושרירי , מבנה גוף בינוני, צעיר עם שיער שחור, בטוח בעצמו ונוטה להתעצבן.

 

אם החבורה תיצור מצב של רדיפה אחרי הקונה ( רצוי) באיזושהי דרך, הוא ימלט, ארנקו וצרור המפתחות שלו יפלו, והוא יכנס לאחד הבניינים הגבוהים בג'רסי השופעת אורות רחוב ויאיים בהתאבדות מהגג תוך כדי כך שבהתרסקות הוא יפוצץ מטען חבלה שנמצא עליו וכל ההמון שלמטה ימות איתו.

הארנק מכיל שלל תעודות זהות  בדויות, כמה דולרים וויזה.

 

"המכונית"- מרצדס 1200, עם כסאות עור מגניבים בצבע כסף. בצע חיצוני שחור, בעלת גג נפתח. אוטו מרווח מאד ל 5 נוסעים מקסימום. ברגע שהקבוצה נכנסת למכונית, תחל ספירה לאחור בקול מכני של בחורה כמו זו ברד-אלרט. הספירה תחל מ-10 שניות ולכשתסיים האוטו יתפוצץ על כל נוסעיו, אלא אם כן הנוסעים כולם ללא יוצא מן הכלל יעופו מן המכונית ויתפסו מרחק של 20 מטר ממנה, אז הספירה תיעצר, הדלתות יסגרו אוטומאטית וינעלו.

 

בתא הכפפות יהיו רשיונות הרכב וספר הרכב, קופסת חטיפים הולנדיים וסכין קיברנטית מהולה בקצה בחיידקי איידס (אפשר לומר זאת על פי סוג הסכין).

כמו כן באוטו יש יומן אלקטרוני פלאג(ד) אין.

יומן הפגישות מכיל פגישות מרובות, פגישות במזח הראשי של ניו ג'רסי .

פגישות לארוחות צוהריים עם אנשים כאלה וכאלה. זמני פיגועים וכ'ו.

הפגישה הבאה אחרי הפגישה עם קיי מתוכננת לניו-יורק, שדירה שלישית, בבית הקפה של בוב.

 

"בית הקפה"- הרבה אנשים יושבים , אין אף אחד שנראה חשוד. בית הקפה עמוס ומקום מצוין לסחר לא חוקי.

בחור אחד לובש חליפה שחורה יושב ליד שולחן פינתי בבית הקפה ושותה. על השולחן מונחות עבר 5 כוסות ונראה כאילו הוא מחכה למישהו. לצידו ישנה מזוודה שחורה שמנה מרופדת בעור. האיש מציץ בשעונו כל כמה זמן, ונראה עצבני.

נתונים פיזיים: איש גבוה וצנום, שיער שחור עבה, מבנה גוף בינוני.

הבחור החנה את מכוניתו במגרש החנייה שמאחורי בית הקפה. הוא בעל מכונית ביואיק ספורט שחורה.

(במקרה שהחבורה לא תכנס פנימה או משהו, בחור יצא ויכנס למכוניתו, אז ייסע לביתו. במקרה שיווצר מרדף, יטביע הנהג את המכונית בנמל בעוד הוא בתוכה ואז יצא לאחר שהחבורה תעזוב).

 

לבחור יש כרטיס מגנטי מגניב שכל היופים מציגים בפני גברת הל-דאון כדי להיכנס חפשי לבניין ששייך לה, הל-דאון היא מכשפה בת 90 ששוכרת דירות בבניין שאבא שלה הוריש לה, הבניין הוא בן כ-120 קומות וממוקם בשדרה ה-8 של ניו-יורק, הוא מפואר מאד ומרווח מאד והוא מלא ביופים, שלהם גברת הל-דאון משכירה חדרים חינם וגם דואגת לשמן מנועים בשביל השתלים הקיברנטיים שלהם.

הכרטיס בצבע אדום ובעל פס מגנטי אין לו שום זיהוי מיוחד. הדרך היחידה לדעת של מה הכרטיס הוא להעביר אותו תחת מפענח ולפצח בעזרת מחשב את הקוד ואז לראות ברשימת הזיכיונות , תוצרת של מי הכרטיס ולמי נמכר המכשיר שלו הוא שייך.

 

"הבניין של הל-דאון"- בניין מפואר בעל 120 קומות בניו-יורק. זכוכיות מבריקות, רצפת אלומיניום בזלתית, שכל צעד עליה מהדהד בכל חדריה העצומים, ניקיון מפתיע כתוצאה מניקוי בלתי פוסק של שירות הניקיון. אולם הלובי גדול, מלפנים ישנה הקבלה, אישה ממושקפת בשם דולורס יושבת וצופה במחשב כל היום, עוברת על החישובים ומבצעת טלפונים. לצידה יושב שוטר שצופה במוניטורים, 14 במספר, כל אחד יכול להחליף ל-25 מצלמות שונות בבניין. לצד הדלת יושבים שני שוטרים גם כן, לובשים מדים ירוקים וקסדות, אלת הלם על ירכיהם, והם משוחחים אחד עם השני. במרחק של 5 מטר שמאלה אליהם ישנו לובי די רחב עם כורסאות מרופדות ושולחן מרכזי שעליו נמצאים מגזינים מכל מקום בעולם. בלובי יושבים 3 אנשים בחליפות גשם, הם נראים מודאגים והם קוראים כל אחד שלעצמו עיתון.

 

מתוך ערמת העיתונים ניתן למצוא עיתון אחד שאת שמו אף אחד לא מכיר חוץ מיופים. זהו עיתון בהפצה מוגבלת בלבד שפונה רק אל היופים והמשלוח שלו יקר ביותר. יש בו רשימות של כל המקומות להשגת מידע ונשק, ורכיבים קבירנטים.

באותה קומת קרקע, מאחור יש את היציאה למגרש החניה, מימין יש את המעליות, 24 כאלו ישנן ודלת אחת שמובילה למדרגות. לצד המעלית גם שם עומדים להם עוד 3 שומרים.

 

אם החבורה מספיק חכמה (או רבת מזל) הם יציצו במגזינים וינסו לחלץ החוצה את המידע הסודי הזה וכך נגמרת ההרפתקה. אם לא...

 

הסיפור מאחורי ההרפתקה:

קבוצת 0153 קנתה בתאריך 21.6.2150 כ-500 ק"ג חומר נפץ, העסקה התבצעה בשעה 3:20 לפנות בוקר בפארק המרכזי בניו ג'רסי, סוכן מספר 7 העביר את הכסף.

יום למחרת המטען כבר היה מוכן. בתאריך ה 23.6.2150 בשעה 3:00 בצהרים נכנס סוכן 7 לביוב ברחוב _____. הוא זחל מרחק של כקילומטר וחצי עד לפתח הביוב שממול ל"מייפיס". בשעה 3:30 נכנסו סוכנים 6,7 לאכול במסעדה, ב-4:30 השאירו מזוודה טעונה בשירותים. ב-5:00 התקבל אישור סופי מן המפקדה- פיצוץ.

 

הרפתקה ל 4-6 משתתפים.

שוחקה בטמ"י במקור עם המקצועות הבאים:

Marine- Soldier.

Technician.

Medic.

Hacker-Predator.

Martial Artist+ sniper.

Chief.

 

העולם של "תיק-אדום" הוא עולם אכזרי מבחינת השחקנים. השחקנים אמורים לשחק רסיסטים מהדרגה הראשונה שעונים על כל התיאורים שנזכרו בפרולוג.

הם לא ירחמו על יופי.

ההרפתקה מוגבלת לאנשים עם קיבה חזקה. (אם המנחה טוב וכך גם השחקנים).