Helter Skelter

הרפתקת פנטסיה

מאת: גל אבנת 

 

במהלך שתייה בפונדק "הדרקון הערוף" בעיר סיטראן נכנס לפתע כרוז ומודיע שעל כל ההרפתקנים להתייצב למחרת בבית העירייה. כאשר מגיעות הדמויות אל בית העירייה פונה אליהם (ואל שאר ההרפתקנים שלא ברחו במהלך הלילה) ומצווה עליהם למצוא רוצח מסתורי שמחסל אנשים וכותב בדמם סיסמאות בעד השטן ומצייר כוכבים מחומשים(פנטגרמים). חוץ ממידע זה אין לאיש מושג מי זה יכול להיות והרוצח אינו משאיר עקבות מסוג כלשהו כאשר יארבו הדמויות באותו הלילה הן יתפסו (לאחר קרב לא ארוך) אלף אפל שנראה חצי משוגע ,הוא לא מפסיק למלמל "הוא כאן!!!" ו"המוסיקה!" אם האלף נפצע במהלך הקרב עם הדמויות כל ניסיון לרפא אותו (בעיקר עם המרפא הוא כוהן טוב) יסתיים בכך שהוא יתחיל לחרחר וימות בלי לגלות עוד פרטים. אם הדמויות תופסות אותו בריא הוא פשוט יתעלף לאחר זמן מה ולא יקום יותר. כאשר הדמויות יחזרו עם המידע לבית העירייה יטיל עליהם ראש העיר לברר את סיבת היעלמותם של כל הגזעים המרושעים מהיערות צפונית לעיר. במהלך השיטוט ביער יבחינו הדמויות שאין כל פעילות נראית (או נשמעת או מורחת) לעין בכל היער מלבד כמה אורקים, גובלינים ושאר גזעים מרושעים שמסתובבים ביער לבד, תוקפים כל מה שהם רואים וממלמלים אותם דברים כמו האלף האפל. אם לדמויות יש מספיק שכל לתפוס אחד כזה ולחקור אותו (בעינויים!!!!!) הוא יגיד להם שהשטן עלה לאדמה והוא חי בטירה לא רחוק מהמקום ומנגן בלילות מוסיקה שגורמת לכל משרתיו לבוא אליו ולשרתו. אם הדמויות יחזיקו את השבוי בחיים עד הלילה הם לא ישמעו כלום אבל השבוי יתחיל בשלב מסוים ללכת במהירות בכיוון מוגדר. מעקב של הדמויות אחרי השבוי יוביל אותם עד הבוקר אל טירה ענקית עשויה כולה מעצמות של כל מיני יצורים שונים ומשונים, רגע לפני שהוא מגיע לשערי הטירה מתמוטט השבוי ומת.

 

 

הטירה

כאשר נכנסות הדמויות לטירה הן מוצאות את עצמן בחדר גדול וריק. תוך שניות נורות עצמות חדות מהקירות ומקיפות את הדמויות במעגל שהולך ונסגר. במקביל הן שומעות קול מוזר שאומר "בראשונה שמונה במקום שש, בשניה רשת ושינה,בשלישית תקתוק,צרחה ומוות" ברגע שהדמויות אומרות את התשובה (עכביש) פורצים מדלת בקצה החדר שלושה- ארבעה עכבישי ענק שתוקפים את הדמויות מיד(הערה: במקרה שתוך זמן מסוים (נגיד 10 דקות) הדמויות לא מנחשות נכון הם ימותו בצורה יצירתית שקשורה לעצמות) כשהדמויות יגמרו עם העכבישים תיפתח דלת צד שממנה הגיעו העכבישים(הדלת דרכה הם הגיעו נעלמה) והדמויות ימצאו את עצמן במסדרון צר למדי אבל רחב מספיק בשביל להכיל שני שדים שומרים שיתקפו ברגע שהדמות האחרונה תיכנס למסדרון והדלת תיטרק מאחוריה. אחרי שיומתו השדים (הם ילחמו עד המוות) תיפתח דלת בקצה המסדרון ומול הדמויות יעמוד השטן בכבודו ובעצמו (לשה"ם: השטן הוא אשליה חזקה מאוד.  אל תיתן לדמויות לגלות את זה לפני שהם יפצעו קצת) אחרי שהשטן יעלם הדמויות ימצאו את עצמן בחדר קטן ואפלולי בו נמצאים אדם זקן מאוד ומספר אנשים צעירים יותר במה שנראה כמו תהליך קדחתני של כתיבה לתוך הרבה ספרים עם הרבה אבק. תוך כמה דקות ירים האיש הזקן את ראשו ויגיד "אמרתי לך להעביר לי את הדיו...אהה מה אתם עושים כאן?????" ויתקוף. האיש הזקן הוא קוסם בדרגה 20 עם נטייה לקסמי מוות. שאר האנשים הם מתמחים בתואבה (נקרומנסרס) בדרגות 1 עד 12 לשה"ם: אל תשכח שהטירה עצמה עשויה מעצמות ויכולה לשמש כמרכיבים בלחשים של הקוסמים) כשהקוסמים יובסו תיחשף דלת קטנה שמובילה לחדר קטן מאוד בתוכו יש נבל קטן עשוי זהב ומספר מגילות. כשהדלת תיפתח יתחיל הנבל לנגן מוזיקה נוראית שתגרום לכל הדמויות להשתגע תוך שלוש תורות.כל מגע עם הנבל יגרום למכת חשמל של 2ק20  לדמות שתיגע בו, הנגינה תיפסק רק כשהנבל ישבר.

 


לרוע מזלם של הדמויות ברגע שהנבל ישבר תתחיל הטירה להתפרק מסביבם מה שיאלץ אותם להתחפף משם ומהר. אם הדמויות חכמות מספיק ולקחו איתם את המגילות שהיו ליד הנבל הם יצליחו(עם עזרה ממומחה לשפות) לפענח אותן ויגלו שהמגילות הן יומניו של קוסם שהם הרגו קודם ושהוא ניסה להכין נבל לשליטה ביצורי אופל אבל יצר בטעות נבל קסום חזק מסיפק בשביל לגרום לו להקים את הטירה באמצעות קסם, לזמן את השדים והעכבישים וכו'. הכל מתוך אמונה שהאשליה של השטן (שהנבל עצמו הטיל) היא אמיתית.