The Legacy

מאת: גלעד גושר

 

 

זירת התרחשות, בית חווה קטן בלואיזיאנה, ארה"ב .

 

סם, חבר מילדות של האם והאב, שוטר במקצועו, נכנס לבית ומבקר את הילדים, מאט בן ה10- ושון בן ה12- , כאשר צעקות שעולות מהמטבח מעוררות את סקרנותו .

הוא ניגש למטבח לבדוק מה פשר הדבר, הילדים מתלווים עליו .

. . . האב ( צועק ) : " אסור שילכו לשם . אסור שהם יגיעו לשם !!! " ( האב אוחז באם בחוזקה )

סם : תפסיקו את זה מיד !

האב : " אל תתערב, אין לך מושג עם מה אתה מתעסק ! " ( ממשיך להחזיק את האם )

ג'וני מתקרב מנסה לחלץ את האם אך האב דוחף אותו לפינה ( האב : " אמרתי לך לעוף מכאן סמי ) . סם שולף אקדח ומורה לאב להתרחק . האב : " מה תעשה, תירה בי ?! " ומתקרב לסם . סם נלחץ ויורה באב .

שקט שורר בבית . האם ההמומה לוקחת איתה את הילדים וסם נשאר ליד גופת האב, חבר הילדות שלו . לאחר סצנת בכי ( מה עשיתי ?! ) סם שם לב לניצוץ שבוקע מידו של האב .

הוא פותח את ידו של האב ומוציא משם טבעת מוזרה עליה מעוטרת שמש . לאחר מחשבה הוא מכניס אותה לכיסו ויוצא מהחדר .

 

 

לאחר 10 שנים . . .

החזיונות של ג'ונתן (מתוך יומנו של ארכיאולוג)

 

"לאחרונה התחלתי לחוות חוויות רוחניות מוזרות. מדי לילה אני חולם על שמש לבנה מול שמש שחורה, על קרב בין הטוב לרוע, והכל מצביע על הודו, ליתר דיוק על אזור ביצות קטש. בחלומי מופיעה לפני רוח לבנה עם שמש לבנה על מצחה ופונה אלי כתקווה האחרונה של האנושות. היא אומרת ש"המיועד כבר הגיע אל המקום האסור וחייבים לעצור אותו". בתחילה לא האמנתי אך לאחר כל פעם שסרבתי ללכת קרו אסונות: ג'וני נפל לבור ושבר את המפרקת, מרק חלה במחלה מוזרה ומת לאחר כמה ימים ועוד אסונות מעין זה. אני חושש שאני אאלץ לדחות במעט את המחקר על רעמסס ולהתחיל לארוז.

באותו זמן בכפר מנדוי שבהודו . . .

רג'יב עומד ליד דוכנו הרעוע מנסה לארגן לעצמו עוד טיול מאורגן על תוך הביצות החשוכות.

הוא זקוק לעוד 2 לקוחות בשביל להשלים את המכסה . . . אך הנה הוא רואה 2 בחורים צעירים בשנות העשרים לחייהם, נראים אמריקאים, טרף קל. "האם אתם רוצים לחוות את חווית חייכם במחיר שאפילו אני יכול להרשות ?" פונה רג'יב אל 2 הלקוחות שלו. "מה אתה אומר, מאט? בא לך? " "למה לא, בסדר" אומרים שני האחים ככל הנראה. עוד סיור ועוד כסף קל בדרך לגרין קארד המוכסף, חושב רג'יב.

הסיור נמשך לו לתוך היום, כאשר רג'יב לוקח את מטייליו בתוך נתיב פראי למראית עין, אך למעשה מתוכנן בקפידה. כאשר שוקעת השמש מופיע לגמרי במקרה מקום יבש על יד מקור מים. המחנה מתארגן לשינה. עוד יומים בדרך לסיום הסיור ה200 שלו. אחיו בטח מכינים לו כבר עכשיו את "מסיבת ההפתעה" שלו.

כאשר מגיח היום, מכינים המטיילים ארוחת בוקר ואוספים את מטלטליהם בדרך לעוד יום בביצות. כאשר סופר רג'יב את הנוכחים, הוא מגלה כי 2 חסרים! עוד ספירה מאמתת את חששותיו. מי הם החסרים. . . אה כן, 2 הבחורים הצעירים שהצטרפו ברגע האחרון. באמת שמתי לב שהתנהגו מוזר אתמול אך לא יחסתי לכך חשיבות.

לא נראה שאף אחד אחר מבחין בחסרונם. חיפוש אחריהם יקח שעות, וחלק מהלקוחות בטח ידרשו את כספם חזרה . . . "ממשיכים בסיור !" רג'יב צועק ולוקח את מטייליו אל המסלול הקצר יותר, מלא ברגשות אשם.

רג'יב ישב שפוף על ספסל ברחוב. איך יכל לעזוב את 2 הצעירים הללו ?! המסיבה הייתה טובה, וג'מילה אכן הכינה לא הפתעה שקשה לשכוח אבל . . . רג'יב ניגש למשרדה של זואי בכדי לדווח על הנעדרים . . .

 

ג'סיקה ישבה לה על ספסל ברחוב הראשי בכפר מנדוי. עורך ארור ! חשבה לעצמה. לא יכלו לשלוח אותי לכתבת תחקיר על החיים בהוליווד?! טוב אני אראה לעורך הזה שאפילו הוא לא יוכל לעצור אותי מלפרוץ אל הצמרת. בעוד כמה שנים, הוא זה שיתחנן אלי. . .

ג'סיקה מבחינה ברג'יב הממהר למשרדה של זואי וחושיה הכתב שלה אומרים לה לעקוב אחריו.

היא לוקחת איתה את הרשמקול sony 700 ופונה במהירות אחריו. . .

 

זואי יושבת במשרדה , אם אפשר לקרוא כך למקום העשוי חימר ששימש כמקום מושבה של השריף המקומי. הפניות נעשות מטומטמות מפעם לפעם. האם מהמט וכורא לא יכולים להסתדר ביניהם בנושא של פיסת פשטן עלובה ? ומה עם הבקשות של הזוג מוטמבו להיפרד ? מדוע הם מבקים ממנה ? . . . אבל אני משארת שפשוט אני אהודה וחשובה מכדי לא לבקש ממני , חשבה זואי. טוב, אולי הימים הקרובים יביאו איתם איזה פשע מסובך יותר לפתור. . . ימי הקיץ תמיד יותר מלאים יותר בתיירים ובנשדדים פוטנציאלים. . . והם תמיד נותנים תמורה לתפיסת השודדים. . . לפתע פורץ למשרד רג'יב, מדריך הטיולים הצעיר וג'סיקה פארקר, העיתונאית יודעת הכל . . .

הדמויות מסתודדות

לפתע פורץ מאט למשרד. הוא מבחין ברג'יב והלה מבחין בו ושניהם מסתכלים אחד בשני במבטים מופתעים. מאט עובר את האנשים ופונה לזואי: "אני חייב להשתמש בטלפון, את לא מבינה,זה מקרה חירום" וחוטף ממנה את הטלפון. הוא מחייג וממתין.

 

סם ג'ורדן יושב בכורסא בסלון המשפחתי וצופה במשחק הNBA . הלייקרס מובילים ב12 על הסוניקס . "קפה, סם?" פונה אליו בת'. הטלפון מצלצל. "אני מרים" אומר סם. הוא מרים את הטלפון. מהצד השני נשמע קולו הצרוד של מאט: "סם אתה חייב לבוא לכאן מייד ! שון נעלם! אין זמן להסברים אני נמצא בכפר מנדוי בהודו. תגיע מהר ככל האפשר, ועל תספר לאמא "

"מי זה היה?" שואלת בת' . תשובה שקרית מצד סם. גלגול LUCK  מוצלח של סם והוא יבחין בחיוך, שטני אפילו, של בת' לאחר תשובתו. עוד דבר בו הוא מבחין זהו התליון על צוארה של בת'. התליון בצורת שמש שחורה .

 

שלב ההיכרויות

כעת יכולות הדמויות במשרדה של זואי לברר ביניהם מה לעשות. התשובה המידית תהיה משלחת על מנת לנסות לגלות מה באמת קרה לשון. אם הדמויות לא יאמרו זאת, מאט ימליץ על כך. ג'סיקה תצטרף בגלל הסקופ ("נעדר אמריקני בארץ זרה"), זואי תצטרף בגלל שבאותו מקום נעלמו הוריה ובגלל ההרפתקה. רג'יב בגלל רגשות האשם על עזיבת 2 הבחורים בביצות. בכל מקרה מאט לא מסכים לצאת עד שסם מגיע, ובזמן הזה ג'ונתן הארכיאולוג מגיע ומבין שהמקרה הזה קשור לחזיונות שלו ולכן גם הוא יצטרף.

כאשר סם יגיע הוא ידלה את הפרטים ממאט, שאינו זוכר דבר, וידרבן את כולם לצאת מהר ככל האפשר. לאחר קניית אספקה והצטיידות בציוד מתאים הם יצאו לדרך. . .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

החוקרים יוצאים לדרכם. המוביל הוא רג'יב, שמכיר את הדרך כמו את כף ידו. לבסוף הם מגיעים למקום הלינה הקבוע של הסיורים של רג'יב, המקום בו נעלמו 2 האחים. החוקרים מתארגנים לשינה.

בזמן השינה פוקדים את ג'ונתן עוד חזיונות. בחזיון האחרון הוא מזהה את הרוח בעלת השמש הלבנה. היא פונה אליו: "אתה חייב להיזהר מהשמש השחורה. הוא יגרום לכולנו למות. הוא יגרום לעולם למות. מצא את הפסל והשמד את הפגיון, הטבעת היא המפתח. תן את הפסל לכוח . מנע את הפגיון מ . . . לפתע מאחורי הרוח מופיע צל שחור. הוא צוחק בקול שטני ובתנועה אחת מוחק את הרוח הלבנה . לאחר מכן כל החלומות הם סיוטים הכוללים בתוכם שמש שחורה .

 

הבוקר מגיע והחבורה מתארגנת ליציאה . ג'ונתן יכול לספר לחבורה על ארועי הלילה, מאט יטען שאלה סתם סיוטים. הוא אומר שגם לו היו הרבה מאז שחזר מהטיול הקטן הזה.

החבורה מודרכת עכשיו על ידי מאט, שפונה לכיוון מרכז הביצות. משום מקום מופיע שביל קטן, והחבורה פוסעת בו. גלגול LUCK  מוצלח של אחד החוקרים והם יבחינו שמאט נהיה עצבני יותר ככל שהם מתקרבים לייעדם. לפתע נשמעת צעקה צפונית לחבורה. הצעקות מתבהרות ונשמעות כמו Help Me ! באנגלית. החבורה יכולה להתייעץ עם לבוא לעזרת הקורא, מאט יתנגד בתוקף (הזמן אוזל ואח שלי רק נרקב) אך בכל מקרה הצעקות רק מתקרבות. לבסוף מבין השיחים יוצאת נערה בת 18 בערך, נראית אמריקאית במקור, עם בגדים תחתונים בלבד (!). "עזרו לי, כל הסיור שלנו נחטף על ידי שודדי דרכים, כולל אחי הקטן ! אגמול למי שיציל אותו בעין יפה . . .

הדמויות למרבה הפלא יסכימו לבוא לעזרה ואם לא יתנפלו עליהם השודדים אחר כך, רק ללא גורם ההפתעה. בכל מקרה, הנערה תוביל את החבורה למארב מתוכנן של שודדים על עוברים ושבים. חבורה קצת מטופשת מכיוון שאין הרבה עוברים ושבים, אך מצד שני גם אין חקירות ממושכות לגבי הנעדרים. . . בכל מקרה ישנם כ 20 שודדים מוכנים במארב, חלקם עם אקדחים, מה שיגרום לשוטר לקפוא בפחד מיד. 4 חוקרים (שוטר מנוטרל) מול 20 שודדים . . . בסופו של דבר לא משנה מה הדמויות עושות הם יפלו בשבי.

הדמויות מתעוררות באוהל מוזנח ללא כל חפצי הערך שלהם, כולל הטבעת של השוטר וכולל ידידנו הקטן מאט. בכניסה מוצב שומר 1 במצב ער בקושי . לא צריכה להיות בעיה לעבור אותו. מחנה השודדים בנוי בצורת פרח כאשר הדמויות נמצאות באוהל צדדי. כל השודדים נמצאים ככל הנראה באוהל המרכזי שכל הנראה מתרחשות בו מעין חגיגות. הדמויות יוכלו להחזיר לעצמם את הציוד שנמצא באוהל צדדי אחר עם שמירה של שומר אחד שמת להצטרף לחגיגה. אך השוטר ידרוש לבדוק איפה מאט. הדמויות יתגנבו לאורך האוהלים (שרובם מכילים מיטות לצורכי משגל, כמה מהם מנוצלים ברגע שהדמויות בודקות, אחרים מכילים אספקה ועוד), עד שיאלצו לבדוק באוהל המרכזי. הם יוכלו להתגנב לשם ללא הרבה בעיות. במרכז האוהל יושב מנהיג השודדים, איצ'יקידנה, ומשוחח עם . . . מאט מיודענו. קטעי שיחה נשמעים לאוזני הדמויות . . . "מה אתה רוצה תמורתו ? . . . אני יכול לתת לך את הארכיאולוג השמן . . . וכל השודדים מתגלגלים מצחוק.

אם הדמויות רוצות הם יכולות לסמן לו בכל מקרה הוא יבחין בהם ויסמן להם להסתלק מהר .

השוטר יסכים לברוח והם יברחו מהמחנה יאתרו את מיקומם וימשיכו בכיוון שבו הוביל אותם מאט. לאחר חצי יום של הליכה ישיג אותם מאט, בבגדים מלוכלכים, נראה כאילו ברח ורץ הרבה זמן. אם ישאלו אותו מה קרה יגיד שניסה להשיג להם חנינה אך כשראה שהם הצליחו לברוח ידע שכבר אין על מה להילחם ולכן ברח. השודדים רדפו אחריו אבל הוא התחמק מהם.

החבורה תמשיך בהליכה, שוב בהדרכתו של מאט, שתיקן את המסלול שהיה צפונה מדי. החשיכה שוב יורדת והחבורה מתארגנת לשינה. גלגול LUCK  מוצלח של אחת הדמויות והיא תבחין בניצוץ של כלי נשק מאחד מכיסיו של מאט. בלילה זה כל החבורה סובלת מסיוטים על מפלצות ועל שמשות שחורות. גלגולי SANITY  יכולים להועיל כאן. לאחר לילה קשה ממשיכה החבורה בדרכה.

באמצע היום בערך מגיעים החוקרים לגשר חבלים דק. כאשר מאט מספר להם שהם צריכים לעבור אותו ג'ונתן מתעלף מיד. לאחר מכן סביר להניח שהם יארגנו סדר הליכה והסדר מיוחד לארכיאולוג המפוחד. אך בדיוק כאשר מסיים מאט להלך על הגשר, הבא שאחריו מקבל סינוור רציני ומועד. כאן יבואו כמה גלגולים בסופם הדמויות ינצלו (אלא אם כן השה"ם הוא מרושע מאד) . החבורה תמשיך במסעה. מי שיסתכל במאט מקרוב יבחין כי החלק השחור בעינו גדל והתחיל לכסות את כל העין. בעלי הדמיון יבחינו אפילו בצורת שמש שחורה (. . . ).

 

לאחר עוד כחצי יום בשעות הלילה יגיעו החוקרים למבנה גדול, מקדש, שם טוען מאט, נעלם שון.

 

המקדש  

הדמויות מגיעות לדלת הראשית מלאת החריטות. על הדלת 2 חריצים, ככל הנראה מקומות לידיים. מאט מניח את ידו באחד החריצים, ולידו נפתחת דלת המובילה למעבר חשוך. בתנועה אינסטנקטיבית שם גם האריאולוג את ידו בחריץ השני וגם לידו נפתחת דלת המובילה למעבר מואר. מאט הולך לצד החשוך, ג'ונתן חש דחף עז ללכת לצד השני, כל שאר הדמויות יכולות לבחור לאיזה צד ללכת.

החושך  

ברגע שהדמויות נכנסות לכאן מתחילים לפקוד אותם סיוטים נוראים שיגזלו מהם הרבה SANITY

מאט נראה ניחוח מאד ועובר במהירות את מה שנראה כמסדרון חשוך. הוא גם לא להוט לעזור לדמויות שאיתו. לבסוף הם יוצאים מבעד למסדרון . . .

האור    

ברגע שהדמויות נכנסות פוקדים אותם חלומות נעימים על ארועים קודמים בחייהם אך עם זאת גם פוקדים אותם חזיונות המראים שמש שחורה המנסה להשתלט על שמש לבנה, טבעת שפותחת את הדלת לאבדון, ופסל שאולי יציל את הכל. לפתע חש הארכיאולוג הארה גדולה, של אחת מנעליו, ומוציא פסלון קטן של אשה המחזיקה שמש לבנה בשתי ידיה . "מאז שאני זוכר את עצמי שיחקתי עם הפסל הזה, אני לוקח אותו לכל מקום". לבסוף הדמויות יוצאות מהמסדרון. . .

 

כאשר מגיחות הדמויות מהמסדרונות הם מגלות מחזה מוזר: בחור צעיר (סם מזהה אותו בתור שון) עומד ומסתודד עם מאט: " מה לקח לך כל כך הרבה זמן, אחי ? " " היו לי כמה סידורים לעשות" אומר מאט ומראה לאחיו את הפגיון השחור שבכיסו . כעת כבר ברור כי עיני שניהם בצורות של שמשות שחורות. "תן לי את הטבעת, סמי" מאט פונה אל השוטר. אם השוטר יסרב יתחילו שתי האחים להשתנות: הם יקרעו מעצמם את החולצות ויחשפו שמשות שחורות (מפתיע הא?!) ויהפכו למפלצות גדולות ונחמדות. שון השעיר יחטיף לסם סנוקרת ויחטוף ממנו את הטבעת. הוא יפתח בה את דלת הכניסה לחדר האחרון במקדש ויכנס יחד עם אחיו. החוקרים אחריהם. כאן שוכנת רוח הטוב העליונה. אם יצליח למסור לרוח את הפסל אולי יש לה סיכוי אל מול שני המיועדים. אם לא עשה זאת. . . הרוח תמות במהרה . . . ואז המקדש יתחיל להתמוטט, השמיים יהפכו שחורים, והעולם ימות. אם הרוח תנצח . . . מאט יבצע סצינת גסיסה יפה במיוחד ואיפה שהוא בעולם יוולדו באותו שתי תינוקות: האחד עם שמש שחורה על חזהו, השני יחזיק פסלון קטן של אשה בידו . . .     

 

 

הדמויות

 

סם ג'ורדן

 

נולד ב 1959 בניו-אורלינס שבלואיזינה. חווה מס' חוויות על רקע גזעני (כושי) ולכן החליט להתגייס למשטרה בגיל 21. בגיל 29 קודם לדרגת לוטנט. בגיל 30 נקלע לריב חבריו לילדות ג'ון ובת' מקונוהי וירה בשוגג בג'ון כאשר 2 הילדים של בני הזוג, מאט בן ה10 ושון בן ה12 נוכחים במקום. מאז נתקף פחד עז מאקדחים וכדורים ופרש מהמשטרה. לאחר הפרישה התפנה לעזרת בת' והחל לעזור לה בגידול הילדים. החל ללמוד משפטים בגיל 32. בעל כוח רצון עז. נשבע להגן על 2 הילדים בכל כוחו גם בעלות חייו.

כרגע מחכה לשובם של מאט ושון (כרגע בשנות ה20 לחייהם) מטיול במזרח.

 

רג'יב אשראם

נולד ב1969 בכפר מנדוי שבהודו. בתור בן למשפחה בת 10 ילדים, רג'יב נאלץ לעזור בפרנסת המשפחה כבר מגיל צעיר ולא זכה לחינוך הולם. בגיל 16 החל לעבוד כמדריך טיולים ברחבי הודו, במיוחד באזור ביצות קטש. בכסף שהוא מרויח הוא מקווה לקנות כרטיס טיסה לארה"ב וללמוד שם. חלקלק ביותר. בעל לב טוב אך משתדל לא לחשוף זאת.

 

ג'סיקה פארקר

נולדה ב1970 במנצ'סטר שבאנגליה. גמרה תיכון ועשתה תואר 1 בתקשורת באונבריסת קימבריג' .

ב1990 התקבלה כצלמת למנצ'סטר פוסט ובמשך הזמן רכשה לעצמה מקום ככתבת תחקירים בכירה בעיתון. מחכה להצאה מאחד העיתונים הגדולים באנגליה ובארה"ב .

כרגע נמצאת בהודו שם היא כותבת סדרת כתבות תחקיר על החיים בחברה ההודית הכפרית.

שאפתנית, תרוץ אחרי כל סקופ בתקווה לכתבה שתיקח אותה לצמרת העיתונות העולמית ותדרוך על כל אחד שעומד בדרכה.

 

ג'ונתן פרייקס

נולד ב1943 בטורונטו, קנדה. אביו התאבד בקפיצה מגשר כשהיה ג'ונתן בגיל 5 ומאז הוא אינו מסוגל לחצות גשרים (אלא בסבל רב). מגיל צעיר התעניין בעתיקות ובארכיאולוגיה ולאחר שסיים תיכון וסיים תואר ראשון בהיסטוריה כללית נסע למצרים ללמוד מהטובים במקצוע. במשך הזמן סיים דוקטורט בהיסטוריה והתמחה בהיסטוריה מצרית. יצר לעצמו שם של ארכיאולוג מהשורה הראשונה. בזמן האחרון החל לחוות חזיונות רוחניים על סופו של העולם. בתחילה לא האמין לחזיונות אך לאחר שאסונות החלו לקרות מסביבו החליט לציית לחזיונות, לעזוב את עבודתו במצרים ולסוע להודו, לכפר קטן בשם מנדוי. נחוש בדעתו לגלות מה פשר החזיונות. עקשן ונפוח ואינו מקשיב כמעט לדעתם של אחרים, אלא אם כן הוכיחו כבר את חוכמתם.

 

זואי רדהה

זואי רובינסון נולדה ב1975 בסינסינטי. לאחר שסיימה תיכון גילו הוריה, שהיו ארכיאולוגים ידועים, אתר חפירות בהודו והחליטו לעבור לשם למרות התנגדותה הנחרצת של זואי, שנאלצה לבוא איתם. במשך הזמן התאהבה זואי בסיגנון החיים הפשוט של ההודים. כשהייתה בת 17 (כשנה לאחר שהגיעו לשם) נעלמו הוריה של זואי בסביבות אתר החפירות בביצות קטש. מאז גודלה זואי על ידי המקומיים (רדהה הוא שם המשפחה של המקומיים). כשהייתה בת 20, מונתה על ידי ראש הכפר למעין שריף מקומי וכעת היא אחראית לפשעים באזור ולהכרעת דין במריבות בין בני הכפר. היחידה בכפר שיש לה טלפון (אומנם פרימיטיבי).  נחושה לגלות את פשר היעלמם של הוריה. אמיצה מאוד, לא פוחדת מדבר, ולא סומכת על זרים עד אשר הוכיחו את נאמנותם.