הירושה - שלד להרפתקה בכל מערכת פנטזיה

מאת: ערן בן-סער ואבי "היורש" סבג

רעיון כללי:

טבעת החותם של דוכס לגוניה זוויפה! מכיוון שהדוכס הערירי (הורדרן גורנדון) נפטר בנסיבות מסתוריות, מתחוללת מלחמת ירושה "מנומסת" בין יורשיו האפשריים.

הטוענים לכתר:

1.      הלורד של הייטוק (ארקין גורנדון), בנו של השני דוכס הייטוק (גאמור גורנדון). הדוכס הוא אחיו למחצה של הורדרן החליט שאם התואר יעבור לבנו הצעיר הרי ששני בניו ישלטו בשתי הדוכסויות הגדולות של האימפריה. מכיוון שארקין הוא איש ספר הוא יותר איש צבא מאיש פוליטי, הוא קשוח וחזק אבל טירון בגינוני החצר.

2.      האביר קולונל סר אלרון הייט, מפקד ליגיונות הצפון בדימוס. הקולונל ניצח לפני שלוש שנים במלחמת הצפון צבא סלורים אדיר ואף שחרר חלקי אימפריה כבושים. נצחונות אלו הפכו אותו לפופלארי ביותר בעם ובצבא, ואף לחביב הקיסר. הקולונל איבד את יד שמאל ולכן פרש מהצבא (וגם בגלל גילו המתקדם, 53). הקיסר לאחר מותו של הדוכס יזם את טענתו של הקולונל לכתר הנסמכת על קשר דם רופף וישן (סבתא-רבה משותפת) ועל הכרת התודה שהוא חייב לקולונל. הקולונל אינו טירון בפוליטיקה, חיי הצבא מכילים די והותר ממנה, הוא מקושר מאד עם גורמי כוח בחצר הקיסר, בין היתר עוזרו הראשי של המאגיסטר.

3.      רב-סוחר דורמיס ביראוס. דורמיס צץ יום לאחר מותו של הדוכס וטוען לכתר על בסיס היותו בן לא מוכר של הדוכס דרך משרתת שעזבה את ביתו של הדוכס לפני שנים רבות. דורמיס קונה את דרכו בכסף רב, מאומן היטב בפוליטיקה וגינוני חצר. דורמיס למעשה מקבל כסף וקשרים מגילנור וניתן להחשיבו כמרגל. הוא קיבל מואלדור את כל הניירת המזויפת שהיה צריך ומודע היטב לסיבות מדוע מריצים אותו לכתר. מכיוון שדורמיס דומה מאד לדוכס ז"ל לוקחים את טענותיו ברצינות, מלבד זאת יש לו עדות בכתב של יועץ זקן לשעבר של הדוכס המספר את כל סיפור לידתו.

4.      הברון מארקוס קארדיריס של מחוז מינווקס. מחוז מינווקס הוא הגדול והעשיר ממחוזות לאגוניה והברון הוא האציל השני בחשיבותו בדוכסות ולכן הוא רואה עצמו מועמד טבעי לתפקיד. פוליטית הוא נתמך ע"י יתר ברוני המחוז הרוצים לראות אחד משלהם כדוכס ולא מישהו חיצוני. מלך מלכי התככים הפוליטיים, הברון הוא יריב מסוכן לכל מי שיוצר נגדו. יש אף שמועות שהברון הוא מתנקש מומחה. מארקוס הוא המועמד האמיתי של ואלדור שכן הוא נמצא בכיס הגילנורי זמן רב.

הכוחות הבוחשים (ודמויות המשחק, המודגשות):

1.      ארגון הריגול של גילנור.
פעיל השטח: דורנייר פאלק (שם בשטח = פלנטוס בלדריס) דורנייר הוא האופרטור הראשי בחצרו של דוכס לגוניה. תפקידו הוא היועץ הפוליטי של הדוכס. דורנייר מודע לכך שדורמיס מרגל ובאופן טבעי תומך בו. ההוראה היחידה שקיבל מגילנור היא לדאוג שאף מועמד לא יהרג.

2.      גילדת הסוחרים של ליגאן
פעיל עיקרי: הסוחר מיטאס מרקוניס. מיטאס נבחר ע"י גילדת הסוחרים להיות המשקיף האזרחי על העברת התואר (כפי שנכתב בסיביליה). מיטאס תומך גדול של דורמיס שכן גם הוא סוחר גילדה.

3.      האקדמיה של לגוניה
פעיל עיקרי: ארק-קוסם רולמאן קלקני, דיקאן הפקולטה למיסטיקה. רולמאן בן שישים אך כוחו עדיין במותניו, הוא תומך בקולונל אלרון מכיוון שהאקדמיה משתפת כאן פעולה עם המאגיסטר. הוא בעיקר חופר לכלוך על שאר המועמדים. האקדמיה גם שולחת נציג ע"פ הסיביליה.
פעיל סמוי: מאסטר קוסם מיקונוס הלואן. מיקונוס הצליח להסתנן לפמליתו של דורמיס במסווה של קוסם שכיר (הוא שיכנע את דורמיס שהוא יהיה חייב אחד נגד האקדמיה). למעשה הוא מנסה למצוא דרך להפר את טיעוניו של דורמיס. האקדמיה שלחה אותו אחרי שגילתה את דורמיס מכיוון שהיא לא מכירה כלל מועמד זה.

4.      גילדת המתנקשים
מפקד הלגיון החמישי של לגוניה, אביר מייג'ור אורטס נלמור, תומך באופן מוצהר בדורמיס. מכיוון שהוא מתנקש וחבר גילדה הוא למעשה מברר מי מהמועמדים יתאים לגילדה ביותר. התנאים הדרושים: משיהו שאוהב לשכור אחרים כדי להרוג בשבילו. רצוי בעל ממון. דורמיס שמח על תמיכתו שכן כך יש לו תומך מהסקטור הצבאי. התמיכה בדורמיס מאפשרת לו להתקרב למועמד ספציפי.

5.      הכנסייה של המין.
הכנסייה לא משאירה את השכנוע רק לגורמים הפעילים היא מנסה לקחת חלק פעיל בעצמה. לכן לכל תומך הכנסייה מצמידה בחשאי כהן המנסה לתהות על קנקנו של האיש. האב בולדריק הצמיד עצמו לדורמיס במסווה של יועץ לענייני הכנסייה.

6.      שני כהנים של האלים העליונים, סלמירן ואחיו הצעיר דורמי. שני האחרים חושדים בהתערבות של אלי השדים באיזור ולכן מנסים לגלות מה קורה.

 

פתיחת העלילה בנקודות עיקריות

1.      הדוכס מת, כולם מתכנסים בלגוניה מסבותיהם וכולם יוצרים קשר עם דורמיס. זה מזמין אותם ללון בביתו. דורמיס מראה להם את טבעת הדוכס כהוכחה לצידקת טביעתו.

2.      לבורומיס יש עסקה עם שד בשם גאמורק. גאמורק הוא שד שהיה בעבר הרחוק אל מצידה של ת'אי אך מסיבה כלשהי אלוהותו נשללה. גאמורק מוגבל בצורה בה הוא יכול להכנס אל העולם, הוא יכול להופיע בחלום או כאשליה קולית. מכיוון שהוא רוצה חזרה את אלוהותו הוא חקר במהלך השנים דרכים שינסו לרצות את ת'אי. הוא גילה כי ישנו קודקס אבוד של נבואות הכתוב בשפת סתרים המנבא הן את שמו של אויבו של ילד האופל והן את הדרך אל החרב האחרונה. גאמורק גילה גם כי הצפון מוטבע בתוך טבעת הדוכס של לאגוניה ולכן לאחר מותו של זה כרת ברית עם דורמיס הרוצה לזכות בתואר, ע"פ הברית הוא יעזור לדורמיס ע"י פגיעה במועמדים האחרים והפשעה מיסטית על חלומותיהם של כהני המין. דורמיס מצידו אמור לספק לגאמורק את הטבעת.

3.      בלילה הראשון מפעיל דורמיס את גאמורק וממתין ער לדיווחו, הוא שומע רעשים ויצא לחפש את מקורם, הוא מוצא את משרתו מת בשל חור גדול הפעור בחזהו. המשרת הוא למעשה כהן מרושע של אלי שדים (Evil Channeling) והוא זה שיצר את הקשר עם גאמורק. חדרו של המשרת הפוך לגמרי וכן ישנה תיבה קטנה מנותצת על הריצפה. יחד עם דורמיס מגיעים לחדרו של המשרת לפחות שני חברי הקבוצה. דורמיס בראותו את התיבה צועק "הטבעת!", ונאלץ להסביר להם כי טבעת החותם של הדוכס היתה ברשותו שכן הדוכס נתן לו אותה כהוכחה לקשר הדם בינהם והוא התכוון לחשוף אותה ברגע האחרון.

4.      דורמיס משתמש בדורנייר כדי להשיג במהרה מואלדור טבעת מזוייפת על מנת לשמור על חייו ולגרום לגאמורק להאמין שעדיין הטבעת ברשותו. ואלדור שולח לו טבעת מושלמת החסרה פגם תיקוני שהיה בטבעת המקורית (בכוונה). בו זמנית הוא מפעיל את החבורה כקבוצת תומכיו על מנת לחפש ולגלות את הטבעת האמיתית.

דברים שיכולים לקראות מכאן והלאה:

1.      משיהו מהשחקנים (מיקונוס) מספר שלדורמיס יש טבעת של הדוכס, הכהנים דורשים לראות אותה ומגלים כי היא זיוף.

2.      ניתן לגלות במרתף של דורמיס עקבות לפולחן שעשה.

3.      ניתן לחקור מי היה המשרת ולגלות עליו את האמת האפלה.

4.      דורנייר יחפש חזק מאד אצל מתחרי דורמיס את הטבעת. הוא עלול להתפס והוא גם עלול לגלות פרטים אפלים עליהם.

5.      מיתאס באותה הגישה כמו דורנייר, יש לו קשרים אחרים. הוא מנסה חזק מאד לגלות מי גנב את הטבעת.

6.      מיקונוס יכול כמובן לגלות מייד כי הטבעת ברשותו של דורמיס מזוייפת, אך הוא עלול גם לחשוש שמע אין זה מספיק כדי לפגוע בטענותיו של דורמיס ויתכן ויאמינו לו כי הטבעת האמיתית נגנבה.

7.      מיד'ור אורטוס נהנה לראות מועמד מפעיל כסף הוא יכול לנצל את ההזדמנות כדי להציע לו את שירותי הגילדה.

8.      האב בולדיק מזהה את הנזק לגופה כנובע מקסם כהני ומתחיל לחקור מי הדמויות המסתוריות שנראו בליל הרצח ליד ביתו של דורמיס. הוא חצוי כי הוא מעוניין למצוא אותם מאד אך גם יש לו תפקיד מהכנסיה לברר פרטים על דורמיס.

פעולות של שאר המתמודדים:

1.      לורד ארקין מנסה לחסל את המועמדים החזקים ביותר: דורמיס ואת קולונל הייט. בתחילה הוא ישתמש באנשים משלו, כנראה ללא הצלחה. לאחר מכן ינסה למצוא את גילדת המתנקשים. הוא גם טורח לשאוג כל הזמן שקשר הדם האמיתי הוא שלו וזה מה שחשוב.

2.      קולונל הייט מנסה לחפור לכלוך. הוא ינסה לשחק חלק מחברי הקבוצה לתמוך בו ובמקביל לנסות לפגוע באמינות של כל המועמדים ותומכיהם. יש לו גם עזרה קסומה מהמגיסטר בצורת חפצי קסם, קוסם שעובד לשרותו וכן שירותים משירות הבטחון הפנימי הליגאני ("פגיון הקיסר").

3.      הבארון מרקוס מנסה בכל הכוח להעביר אליו תמיכה מוץ לאצולה המקומית. הוא מחפש תמיכה צבאית ותמיכה של הכנסיה, האקדמיה או הסוחרים. הוא משחק את המשחק הכי מלוכלך שאפשר, הוא ינסה לרצוח, לסחוט, לשחד, לאיים ומה לא כדי להעביר אליו תומכים.

4.      גאמרוק משתמש ביצורי אופל שונים כדי לנסות ולחסל תומכים ודמויות מפתח. אם יגלה שהטבעת זוייפה הוא ינסה להרוג את דורמיס ולחפש את הגנבים. יש לו סלור מחופש היטב (בעזרת קסם) העובד בשבילו ללא ידיעת דורמיס.

 

Political Advisor Plantos Baldris

Plantos is really named Dornier Phalk. Dornier was born in Gilanor in the city of Loar. Born and raised as a merchant he came upon a member of the Gilanorian espionage organization, known merely as “The Service”. This member recognized his talents and potential and recruited him to the service. After his training Dornier was sent to infiltrate the political arena of the Lagonia Duchy in the Ligan Empire. Dornier created Plantos as his cover, making him a very minor noble’s son from the southern provinces of Pavil. In this identity he managed to achieve much influence and power until recently, six years ago, he was made the duke’s political advisor.

Dornier is a 46 years old tall and thin man, his character tends to be friendly, open and talkative, but those who tasted his political sting tell of Plantos’ other side, the brutal merciless politician. Let there be no mistakes, above all Plantos is known for his wits and cunning.

Being close to the most important of Ligan’s dukes Dornier is considered a first rank field operative and he reports directly to the head of The Service – “The Chooser Man”. His contact is a gatonay art and cloth merchant called Bartis.

Goal: make sure Dormis gets selected as the next duke. He has gotten a message from “The Chooser” that Dormis is Gilanor’s man and spy. Also to let no harm come to any of those who claim the thrown.

Master Merchant Mithas Markonis

Eldest son of Ligan’s greatest arms merchant, and a successful wine merchant himself. Mithas is much involved in the political arena mainly because of his duties as a member of the merchant’s guild’s council. But ignoring the personal ambitions Mithas also believes that the merchant sector needs to play a more important part in the Civilia. Mithas achieved his powerful position in the guild through his political skills and father’s money and connections.

Mithas is of medium height and slightly heavy build. He is 39 years old, married to a rich noble’s daughter and has three children of 6, 12 and 15 years. He is keeping a mistress, a fact that taxes a lot of his money and time and has earned a name of a successful card player. Don’t, however, mistake him for a lightheaded man. Mithas is a great merchant, a leader of man and experienced in the court’s ways.

Mithas represents all the power and influence of the guild in this matter. For all he cares Dormis is the perfect man for the crown, even if he turns out to be a thief, a liar and a murderer. Heck, maybe even more.

Goal: make sure Dormis is selected as duke and after that to see him lead a claim to make changes in the Civila.

 

Master Magician Mikonos Haloan

Mikonos is the son of a military man. In his youth his parents saw in him great intelligence and sent him to the Lagonia Academy to study the arts of magic. Mikonos proved to be a very talented student and achieved the rank of graduate magician in record time. He has studied much and earned a minor position in the Mystics faculty. He is yet young but gossip says he might replace the aging dean of the faculty when the time comes.

Mikonos is 28 years old, short and skinny. He is an ambitious man and sees himself as the greatest and most talented magician in years (or at the very least on his way to become that). In recent years a slight snobbish aspect of his character has started to show, an aspect he used to keep in check for a long time. He sees most man as his inferiors, mentally at least, but will do nothing against the will of the academy, as his goal is not simply to be the greatest, but also the most famous magician.

This covert operation he has been given, Mikonos is determined to do his best and to get the best possible results.

Goal: find out as much as possible about Dormis, dirt being the best information, and use it against him. The academy wants colonel hayt to be chosen as duke.

 

Knight –Major Ortus Nelmor

Major Nelmor is the commander of the fifth Ligan legion. This legion is placed as the main garrison force of Lagonia. He has an honorable military carrier, a carrier that would come to a quick and painful end if ever it became known that he is a member of the assassin’s guild. Ortus was born to two parent who were themselves members of the assassin’s guild and it was only natural that he would become one also. After a youthful life of training Ortus decided he would make a much more skilled military man than an assassin so he inlisted at the age of 17. He remains a member of the guild, though he rarely takes commissions, his high rank in the Ligan Army makes him a valuable information resource to the guild.

Major Ortus is a tall man of medium built. He is 34 years old, married to a lovely 21 years old wife as his first wife died from smallpox. He has two children from his first wife; Galdir is 14 years old and in training to become a military scout and Elina is 11 years old. From his second wife he has one daughter, Dill, who is 2 years old. He is first and foremost a family man, than a carrier officer and only lastly a well trained assassin. His loyalty is divided, he does not know, yet, what would he choose should a conflict arise between his guild membership and his military carrier.

Major Ortus sees his mission as a simple task and will try to perform it as best he can. Personally he could not care less who the next duke would be.

Goal: The guild has sent him to find out if Dormis is the kind of man they want as a duke, that is a man who hires other people to make his problems go away.

 

Father Boldrik

Father Boldrik heard the call of the church at the tender age of 12. He joined the church of Humin the many faced God, and quickly began learning the art of priestcraft. He has kept a distance between himself and the church politics and devoted his life to the holy studies. He earned himself a reputation as one of the most scholared priests and a master of many tongues. His reluctance to take part in politics made him acceptable by most factions of the church and he is sometimes used as arbitrator.

Father Boldrik is of medium height and too heavy built. He is 31 years old and looks a few years older than that. He is on his way to become one of the most influential priests in the church, but his closed character has kept him from the public’s eye. In recent years even the most elder of church theocrats came to seek his advise and opinion, and his scroll “The hidden face of Humin” is though to be one of the best piece of religion work seen in years. This is a very smart and wise man, though his good nature prevents him from overstating the fact.

He is determined to find out whether Dormis’ claims are true and if he is a worthy man. Boldrik will not be influenced by any means; his goals are everything to him.

Goal: Father Boldrik was sent to find out who Dormis is, if his claims are true and if he can be accepted as duke. That is exactly what he intends to do.