הרפתקת "תיקים באפלה" – The Peacemakers

מאת: אסף ארבל

בבוקרו של יום אביבי חמים, יקראו השחקנים להגיע לעיירת "ריבר - קריק" בכדי לעזור בפענוח מקרה מוזר אשר ארע שם. כאשר יגיעו למקום, יאמר להם האחראי- השוטר ג'ונס- כי נמצאה גופה של אישה, באחת מהסמטאות במרכז העיירה. הגופה במצב מוזר ביותר: לבנה לגמרי, צפידה (קשיחה), חסרת אישונים ובתנוחה מקופלת של כדור. היא לבושה בגדים מעט לא שגרתיים, אשר דומים למדים של בית חולים או מעבדות. על הגופה ישנם סימני חריכה (כמו מאש או מחשמל) ועל כיס חולצתה ישנה מילה חרוכה אשר רק שתיים מהאותיות מובנות: "no".

אם יחקרו השחקנים מי מצא את הגופה, יובא לפניהם "הומלס" (חסר בית) אשר נוהג לישון בסמטאות קרובות. ההומלס יסריח מאלכוהול ויגהק להם את גרסתו למה שהתרחש לפני כמה זמן במקום: הוא יספר כי ישן כאן, ולפתע ראה הבזק בהיר מהסמטה. כאשר בא לראות מה פשר הדבר, מצא את הגופה.

לעדותו לא תהיה משקל רב, שכן רגע אח"כ ייפול על פניו שיכור כלוט. יותר לא יוכל להועיל להם.

קירות הסמטה גם הם חרוכים. ניסיון לגלות מה היה מקור האש או החשמל שגרם לחריכה, כלומר, מאיזה כיוון נבעה, יעלה כי לפי כל הראיות היא נבעה ממקום בו הייתה מונחת הגופה, והתפשטה סביבה לקירות הסמטה.

מאוחר יותר, תוצאות הבדיקה המעבדתית תעלה כי החריכות הן תוצאה של חשמל.

נתיחה הגופה: השחקנים יוכלו לבצע נתיחה בגופה על מנת לגלות פרטים נוספים על מותה. יתברר כי הגופה הייתה נתונה לחום וקור עזים, אשר השפיעו על צבע העור ועל האישונים. מבפנים יגלו כי הגופה מבושלת לגמרי. כל האברים נהרסו לגמרי מהחום שכנראה היו נתונים לו.

האישה זוהתה ע"י המשטרה, ופרטיה כעת נמצאים בידי השחקנים. שמה הוא ג'יין אדוורדס. השחקנים ייסעו לביתה, שם יפגשו בבעלה ובבתה. השחקנים יספרו לבעל את אשר ארע לג'יין. הבעל יהיה שבור מצער והמום מהודעתם.

לפתע תפתח הדלת ויראו מולם את ג'יין נכנסת לביתה כאילו כלום לא קרה. היא תביט בפליאה באורחים המוזרים אשר בוהים בה בפה פתוח, ותופתע מכך שבעלה רץ לחבקה ובוכה בשמחה כי היא חייה. לאחר שיירגע משמחתו, יחל הבעל לצעוק על השחקנים על חוצפתם, על כך שהבדיחה שלהם ממש לא מצחיקה, וכי עוד ישמעו מעורך הדין שלו. לאחר ליבון העניינים, ולאחר שיירגעו הרוחות, השחקנים יבדקו וימצאו כי הגופה עדיין נמצאת בחדר המתים.

בדיקה מדוקדקת יותר תגלה להם כי הגופה אינה שיבוט של ג'יין, אלא העתק מדויק שלה. דבר זה אינו אפשרי, מכיוון שבשיבוט- ישנם עדיין הבדלים בין המקור המועתק לתוצאה המתקבלת. אך כאן- שתי הנשים זהות לגמרי.

ג'יין תאמר כי אינה מבינה מה קורה. היא הייתה במשרדה וכעת חזרה לביתה. אין לה מושג מי היא הגופה הדומה לה. מאוחר יותר יחזור מהמעבדה ממצא נוסף לפיו- בבדיקה תאית שנערכה התגלה כי זו אומנם אותה אישה אך בהבדל אחד- התאים של הגופה מבוגרים יותר מתאי האישה החיה (משל ג'יין).

השחקנים יקבלו קריאה מהשוטר ג'ונס כי נתגלתה גופה שניה, הפעם של גבר. שוב נמצאה באחת הסמטאות, עם אותם ממצאים. על הגופה נמצא כרטיס ביקור של חברת "ג'נרל ג'נטיקס". זו חברה החוקרת בתחום הביולוגיה, והיא נמצאת באחד מאגפי בית החולים המרכזי של העיירה. חקירה תגלה כי גם ג'יין עבדה באותו בית חולים כמיילדת. חקירה בחברה תגלה כי עובד שם חוקר ביולוגי אשר מתאים לתיאור הגופה. כאשר יפגשו בו, יראו כי אכן זהו אותו האדם, והוא כמובן לא ידע דבר בקשר למקרה.

בטרם יספיקו להבין מה קורה, יודיעו לשחקנים על רצח באזור. השחקנים יגיעו אל זירת הרצח: בית פרטי בפרברי העיירה. דיירי הבית, בעל ואישה, נרצחו בדקירות סכין. השוטר ג'ונס יראה לשחקנים תמונה של בנם של הזוג שנרצח בטענה כי הילד נעלם ומניחים כי הצליח לברוח או שנחטף. על אחת הגופות ימצאו פתק ועליו הפסקה הבאה:

The year 1999, seventh month,

From the sky will come a great King of Terror:

To bring back to life the great King of the Mongols,

Before and after Mars to reign by good luck.

 

האב שנרצח עבד בחברת ביטוח. חקירה במקום עבודתו תעלה כי אדם זר בא וחקר אודות הנרצח, אך הפרט המעניין הוא כי הזר התעניין יותר בילד של הנרצח. השחקנים יוכלו להרכיב קלסתרון של החשוד מעדות העובדים שדברו עם הזר.

שוב יקבלו השחקנים קריאה לזירת רצח חדשה. שוב אותו הסיפור: זוג נרצח בביתו בדקירות סכין. בתם נעלמה ועל אחת הגופות נמצא פתק נוסף עם הפסקה הבאה:

The year of the great seventh number accomplished,

It will appear at the time of the games of slaughter:

Not far from the great millennial age,

When the buried will go out from their tombs.

השחקנים יבחינו מתמונה של הילדה שנעלמה, כי קיים דמיון מדהים בינה לבין הילד שנעלם מזירת הרצח הקודמת.

חקירה במאגרי האינטרנט אודות הפסקאות המוזרות, או אפילו ידע כללי יכול לעזור להבין כי פסקאות אלו נלקחו מנבואותיו של נוסטרדמוס- כומר שחי לפני כמה מאות שנים וחזה מאורעות עתידיים כגון עליית הנצרות, מלחמת העולם השנייה, וכן על בואם הגלוי של חייזרים לכדור הארץ ב 1998. פסקאות אלו לקוחות מנבואותיו על סוף העולם, אשר לפי דעתו יתרחש ביולי 1999.

בעזרת טביעות אצבעות שיילקחו מזירות הרצח, וכן בעזרת הקלסתרון, יאתרו את החשוד. החשוד הוא אדם בשם ג'יסון מאלון. כשיבואו לאסור אותו בביתו, הוא יכחיש את כל ההאשמות בטענה כי אינו יודע דבר בקשר לרציחות ובקשר לילדים. חקירה תגלה כי אכן יש לו אליבי. מוזר מאוד...

חקירה אודות הילדים תגלה כי שניהם נולדו מהפריית מבחנה, באותו בית החולים בו נמצאים מעבדות חברת "ג'נרל ג'נטיקס" בה עבדו שני הגופות המוזרות (והאנשים החיים הדומים להם) וכן ג'ייסון מאלון, החשוד אשר אסרו.

השחקנים יוכלו לבקש לחקור במעבדות "ג'נרל ג'נטיקס", אך לא יקבלו אישור לכך, בטענה כי במעבדה ישנם חומרים סודיים ורגישים. מאותה סיבה לא יאשר להם שופט צו חיפוש. לאחר שיבינו כי אין להם ברירה אחרת- יאלצו לפרוץ למעבדות.

הפריצה: פריצה יכולה להוות חלק מעניין במיוחד בהרפתקה. היא מאפשרת לשחקנים להפעיל את הראש, להיות מקוריים, ליהנות מהמתח. בכלל, המצאות מצידו השני של החוק, יש לה משיכה מסוימת.

השחקנים יוכלו בקלות להשיג תוכניות (מפות) של המקום מהעירייה או מהספרייה, ויוכלו להמציא עשרות אמצעי פריצה- התחזות לאחד השומרים, אחת מהדמויות הנשיות תוכל להפעיל את קסמיה על שומר הלילה ובכך לבצע פעולת הסחה בזמן שחבריה יתגנבו פנימה, או אולי ירצו להשתלט בעזרת מחשב על מערכות האבטחה ולגרום למעט בלגאן במקום.

לאחר כניסה מוצלחת, חיפוש בכל אחד מהקומות לא יעלה דבר. אך הם יבחינו כי משהו מוזר בקומה העליונה. במפה של המעבדה, הקומה אמורה להיות ארוכה יותר. ואכן, חיפוש מוצלח יגלה מתג סודי על הקיר בקצה הקומה, אשר יפתח לפניהם חלק סודי.

בחלק זה יש אולם ענק ובו אלפי ארוניות לאורך הקירות, מחשבים, שולחנות מתכת, ומקררים גדולים. בתוך כל תיקיה שיפתחו ימצאו מבחנה עם ביציות וכן תיקים רפואיים. בתוך המקררים ימצאו חומר זר אשר לא יצליחו לזהות, אך בדיקה מעבדתית מאוחרת יותר תגלה כי זהו חומר גנטי, אך לא אנושי. בדיקה של הביציות תגלה כי הביציות מכילות את החומר הזה, וזהו כנראה ד.נ.א. חייזרי אשר הפרו בעזרתו את הביציות.

פריצה לתוך אחד המחשבים יגלה כי קיימים במחשב ספריות עם שמות הילדים שנחטפו, וכי הקבצים שהיו בתוכם הועברו במודם ונמחקו. השחקנים יוכלו לנסות לאתר את המקום אליו הועתקו הקבצים.

השחקנים יאתרו את הכתובת אליה הועתקו הקבצים. הם יקראו לעזרה משטרתית ויקיפו את הבית המבוקש. לפתע ישמעו צרחות מבפנים. הם יפרצו פנימה ויראו בפנים את ג'יסון מאלון, שהוא החשוד שעצרו (בעצם זהו הכפיל של ג'יסון. ג'יסון האמיתי עדיין בכלא). הכפיל של ג'יסון מדמם על הרצפה כששני הילדים בוהים בו בהבעות קפואות.

החובשים יגיעו ויקחו את הכפיל לבית החולים. הילדים במצב של הלם, ולא ידברו. השוטר ג'ונס יודה לשחקנים על עזרתם במציאת הילדים, ויומר כי כעת ייקח אותם למעון כדי שיקבלו עזרה פסיכיאטרית ובכדי שימצאו להם הסדר מגורים.

 

 

מאוחר יותר ייוודע לשחקנים כי הכפיל, שנלקח מחוסר הכרה לבית החולים, התעורר וכי הוא דורש לדבר איתם בדחיפות. הכפיל ישאל אותם היכן הילדים, ויחרד לשמוע כי הילדים אינם איתם. הוא יסביר כי בא מהעתיד, מהשנה 1999. הוא יספר כי ככל שהזמן התקרב ליולי 1999, הנבואות של נוסטרדמוס החלו להתגשם. החייזרים הודיעו לעולם על קיומם, לאחר שנים בהם לא היו מוכנים להתגלות וקיומם היה שנוי המחלוקת. הם החליטו לנקום בממשלות כדור הארץ אשר ידעו על קיום החייזרים, אך חיסלו כל חייזר אשר תפסו בכדי לשמור על הסוד. החייזרים פתחו במתקפה נגד כדה"א. 3\1 מהאנושות נספתה במלחמה. שני הילדים הם הסיכוי היחיד- הם מכונים ה"פיסמייקרס" (עושי השלום). הם תוצר של שילוב ביציות אנושיות וד.נ.א. חייזרי. יש להם יכולות על טבעיות בעזרתם יוכלו לעצור את החייזרים. הם השתמשו ביכולות אלו לפגוע בו, לאחר שחטף אותם, ואז השחקנים הגיעו והצילו אותו. אך בעתיד, הילדים לא שרדו כבר את התחלת המלחמה, ולכן הכפיל בא מהעתיד לקחת אותם ולשמור עליהם.

הגופות המוזרות שהתגלו בהתחלה הם אותם האנשים שבעתיד ינסו לחזור להציל את הילדים, אך מכיוון שהמסע בזמן עדיין בשלביו הראשוניים, רק בניסיון שלו, הוא הצליח לשרוד את החזרה בזמן. הקודמים שניסו- נכשלו. הוא ושני האנשים האחרים שניסו, היו חלק מפרוייקט "נוסטרדם" (התווית החרוכה שנמצאה על חולצת הגופה הראשונה). הם היו מדענים באותם מעבדות של "ג'נרל ג'נטיקס", היו שותפים בהפריה המלאכותית וכן בפיתוח מכשיר המסע בזמן.

כשיסופר לו כי הילדים עם השוטר ג'ונס, הכפיל יצעק בהיסטריה כי חייבים למצוא אותם. הוא יספר כי לא רק הוא חזר לעבר, אלא גם אחד החייזרים הרוצה במותם של הילדים. הוא בא במטרה להרוג את הילדים ולמחוק את תקוותם של בני האדם לנצח במלחמה. הכפיל הצליח להגיע לילדים לפני החייזר, והחייזר מצידו רצח את ההורים והמשיך בחיפושו.

השחקנים ינסו לאתר את השוטר ג'ונס, ויגלו כי הוא נעלם עם הילדים. ג'ונס הוא אכן החייזר שרוצה במותם. כמו כן, אין מישהו בשם ג'ונס אשר רשום כשייך לאותה יחידה משטרתית.

זהו. מכאן כבר הכל פתוח לשיפוטכם. האם אכן כך תסתיים ההרפתקה, ואיתה תקוותו של העולם? האם השחקנים יעלו על עקבותיו של החייזר הרצחני ויצילו מידיו את הילדים? אין גבול לאפשרויות, וחלק מהעניין הוא לבנות אותו בעצמכם. ההרפתקה עצמה היא רק קו מנחה, אפשרות אחת מתוך כיוונים שונים אליו יכול הסיפור להתפתח. שחקו את הדמויות, בנו את העלילה עם התקדמותכם, ומצאו את האמת שבחוץ אשר מחכה להתגלות.