גורלן בלמרוק

דמות למערכות פנטזיה

מאת: אבי סבג

רקע:
שמי הוא גורלן, בנו הבכור של נוריס בלמרוק, אביר קולונל ומפקד כוח המצב של לרנדל, ינצרו האלים את נשמתו. אני עצמי, אביר זוטר ומפקד מחלקה. אני חייל והייתי כזה מאז שאני זוכר את עצמי.
בהתאם ל"שבועת בלריון" כל בן בכור שנולד לאביר חייב להצטרף למסדר. וכך בגיל 7 נשלחתי לאקדמיה. האימונים הם מתאר מתמיד של סיבולת וכוח רצון. עברתי אימוני סייף, רכיבה ולחימה רכובה. למדתי ושיננתי את "שבועת בלריון" עד שהכפכה לחלק בלתי נפרד ממהותי. למדתי את רזי הטקטיקה וסודות הפיקוד,חונכתי על ברכי היסטוריה והמסורת של סלינה ולמדתי להכיר את תוואי השטח כמו את כף ידי. סיימתי בהצטיינות ונשלחתי למוצב בחזית המזרחית.

באותם ימים פשיטות הגובלינים היו נפוצות ואכזריות. הם היו תוקפים בלילה, גונבים מה שמצאו רוצחים את מי שעמד בדרכם ונעלמים בגבעות. אומנות המעקב וקריאת העקבות היתה מאד נדירה בסלינהכך שאיש לא היה מיומן מספיק כדי לעקוב אחר השדים מרצחניים אל הגבעות הסלעייות. אחרי שבועיים במפקד פטרול שלחתי הוראה לשכור שכיר חרב הוריקס שפגשתי בביקורי בנמל של נורטלינה. הוא היה סייר ממוחה ואותו בכוח הפטרול שלי מאזן הכוחות שתנה מקצה לקצה. התחלנו לארוב לגובלינים בדרכי הגישה לכפרים ולידי המקומות בהם נגו לחנות בלילות. אחרי שלושה שבועות מצנו את המחנה שלהם. תקפנו עם שחר. אני לא נהנה מההרג אבל אני בהחלט אוהב קרב טוב. הרגנו אותם עד האחרון.

קודמתי במהירות ונשלחתי חזר ללורנדל שם הוצבתי כמפקד מחלקה בחיל המצב של העיר. בהתחלה הכל נראה בסדר, קצת משעמם אבל בסדר עד הפעם הראשונה שיצאתי ללוות את משלחת איסוף המס. רכבנו לכפר קטן צפונית לעיר, עשר מפשחות איכרים נאבקו כדי לשרוד את החורף אחרי קתיר זעום. כמה משפחות עמדו בפני חרפת רעב ולאף משפחה לא היה עודף מזון. לפקודת גובי המס עמדנו שם למול האיכרים, מאד מרשימים בשריונותינו הנוצצים ועל גבי הסוסים האמתניים, ללא ספק היינו מראה מרתיע. הם נכנסו לכפר ועברו בו כמו המגפה השחורה, זורקים שקי תבואה וצאן אל תוך העגלות שלהם. האיכרים עמדו שם קפואים, מפודחים מידי מאיתנו מכדי לזוז. פניהם הסגירו יאוש של אנשים שידעו בכעת אין להם כל שיכוי לשרוד את השבועות הקרובים.

לא יכולתי להסיר את עיני מהם, המשכתי להביט הם ולא שמתי לב לשם דבר אחר. כך היצליחו להפתיע אותי, עד שהספקתי לסובב את ראשי כבר היה מאוחר מידי. אחד האיכרים הספיק לרצוח גובה מיסים. אחד האבירים שליבשוט רכב דרכו והרג אותו לפני שהספקתי לעצור בעדו.לעולם לא אשכך את את פניה של אישתו, היא היתה מעבר לפחד, מעבר ליאוש. היא לא בכתה או השמיע קול, רק עמדה שם כשעיניה נעוצות בי. עד שהתעשתתי גובי המס כבר רכבו משם עם שללם.

בותו הרגע משהו נשבר בי. אנחנו היינו כלבי הצייד שדאגו שהטפילים בחצר המכלוכה ימשיכו בשגרת חיי המוטרות שלהם למרות שהרעב היכה בארץ. אנחנו עזרנו לעשירים להתעשר יותר וכך דנו את כל השאר למוות.

פניתי למפקד שלי אמרתי לו שלדעתי אנחנו חייבים להפסיק ללוות את גובי המס ולהתחיל לעזור לעניים לעבור את החורף. בתגובה אמר לי שהמסדר הוא תחת פיקודו של המלך ושאני נאיבי אם אני מנסה לשנות את זה. זה לא תמיד היה כך. בימים של אבי המסדר היה עצמאי ונשבע אמונים למולדת ולא לאוצר המלך. ידעתי שאני חייב לעשות מעשה וידעתי שאני חייב לעשותו בעצמי.

פרצתי למחסני הארמון לקחתי עגלה ומילאתי אותה בכל פיסת מזון שמצאתי. נסעתי לכפר וננתי את העגלה לאלמת האיכר, משם רכבתי חזרה למצודה כדי לעמוד לדין על מעשי. הובאתי בפני מפקד חיל המצב של העיר. הוא אמר שהוא מאוכזב ממני ושלפי החוק יש חתלות אותי כמו גנב אבל הוא יחוס עלי בגלל השגי בעבר ובגלל הכבוד שהוא רוכש לאבי. הוצאתי מהמסדר, נושלתי מכל תואר, מעמד וזכויות. עזבתי את לורנדל עוד באותו יום ונשבעתע לא לחזור אליה עד היום שבו אשנה חזרה את המסדר למה שהוא אמור להיות.

מאז אני רוכב לכל אורך היבשת חי על חרבי עד היום חובתי לארצי תקרא לי לחזור.

אישיות:
גורלן הוא אדם של עקרונות, למרות שהוא אינו שייך רשמית למסדר "שבועת בלריון" משרשת בו וקוד האבירות מוטבע בו באפן מוחלט. הוא מנהיג טבעי ומודע לכשרונו לסחוף אחרים אחריו, יהוא מאד בטוח ביכולתיו כמפקד וכלוחם אבל אירוע בכפר הותיר אותו מעט מבולבל. הוא מאוכזב לראשי המסדר ומחצר המלוכה, הוא היה תמיד והריקבון והשחיטות שראה בארגון שנשבע לשרת פגעו קשות באמונו. אבל הוא באמת חושב שהעקרונות האיתיים למענם הוקם המסדר הם נכונים ונעלים וכל מה שצריך לעשות זה לחזור ולעבוד לפי הם והוא חייב למצא דרך לעשות זאת. עד אותו היום הוא ימשיך לחיות מהיד לפה.

מראה חיצוני
גורלן הוא גבר מרשים גובהו 1.80 ומבנה גופו רחב ושרירי, שיערו שחור עיניו כחולות ופני מגולחים למשעי. הוא לבוש תמיד בשריון האבירים של אביו אלה שכרגע הוריד ממנו את סימלי הדרגות והמסדר.

מוטו:
"כבוד, אומץ, נאמנות, יושר וצניעות - זו דרכו של האביר" (הצו העליון מתוך "שבועת בלריון")

 

גורלן – בשיטת Rolemaster

גורלן – בשיטת הגיבור