רקע על דמותו של רנד סורדסווינגר

מאת: דניאל ויינברג

 

רנד נולד בכפר אלפים קטן בצפון [ארץ אלפים] ליד הגבול, רוב האלפים בכפר היו אחראים על שמירה על הגבול הצפוני מפני פלישה של כוחות אויב ואביו של רנד היה אחד מהם, בגלל שאביו רצה שבבוא הזמן גם רנד יצטרף אליו כסייר גבול לימד אותו אביו החל מגיל עשר את אומנויות הקשת והחרב. כשחשב אביו שרנד מוכן, ביום הולדתו ה-13, הביא לו אביו את סוסו הראשון, להבה, רנד מאוד אהב את הסוס ואחרי מספר נפילות לא רב במיוחד החל לרכב על הסוס כאילו שהוא היה חלק ממנו.

 

כשהיה רנד בן שש-עשרה שאל את אביו אם הוא יכול לנסוע לעיר האלפית הגדולה, [שם העיר הגדולה], כדי לראות את הארמון האגדי של [אחד ממלכי האלפים]. אביו, היות וביקר שם בעצמו כשהיה בגילו של רנד, הסכים לאחר מספר ימים של מחשבה. שבועיים אחרי שקיבל אישור מאביו לקח רנד את סוסו, קשתו, חרבו ואוכל למספר שבועות ויצא לדרך. אחרי בערך שלושה ימי רכיבה פגש רנד בסוחרת נחמדה שמכרה עורות הוא נזכר בדיוק שעוד מעט יבוא החורף אז הוא ירד מסוסו והתקרב אל הסוחרת. הדבר הבא שהוא זוכר הוא שהוא קשור ומכוסה עיניים בקרון ושאין לו מושג איך הגיע אליו ולמה. הוא ניסה לצעוק אבל הבין שפיו חסום אז אחרי מספר ניסיונות השתחררות הצליח רנד להוריד את המחסום ולצעוק לעזרה. צעקה באה מקדמת הקרון ,"לעזאזל,הוא התעורר,לך תרדים אותו", רנד הרגיש חתיכת בד מוצמדת לפיו הוא ניסה להתנגד אבל אז הכל הפך לשחור.

 

כשהתעורר רנד שוב הוא שמע צעקות - "תנו את הכסף מייד,אנחנו לא נפגע בכם אם תתנו את הכסף." ו-"הי אני חושב ששמעתי משהו זז בקרון". רנד שמע את דלת הקרון נפתחת ושמע את הרצפה חורקת ממש לידו ואז הוסר ממנו כיסוי העיניים ומה שהוא ראה הייתה מפלצת בגובה שני מטרים בידה חרב ענקית ואוזניה מעוגלות בקצה, המפלצת צעקה בשפה שרנד לא הבין, "הי מישהו פה מדבר אלפית?", הדבר הבא שהוא ראה היא עוד מין מפלצת דמוית אלף, עגולת אוזניים אבל קטנה יותר ולבושה בגלימות מצחיקות שמצויירים עליהם סימנים קטנים שנראים כמו משהו שצייר אלף בן ארבע. מפלצת זו הדומה אך הרבה יותר קטנה מהשנייה החלה במפתיע לדבר באלפית, "איך קוראים לך ילד?", המפלצת שאלה.

 

"תתרחקו ממני מפלצות מעוגלות אוזניים שכמוכן או שאשסף את גרונכן!" ענה רנד ,המפלצת בגלימות אמרה משהו למפלצת השנייה ושניהם צחקו, "מה,עוד בחייך לא פגשת בני-אדם?" שאל המפלצ.. האדם הקטן, "אתם בני אדם? תמיד תיארתי אתכם כאלפים מגודלים ולא כ…כ…יצורים כאלה." "אני בטוח שאם היית רואה אותי לפני שנתיים היית חושב אחרת, כשעדיין הייתי באקדמיה".

 

"באקדמיה לקוסמים, אתה!? איך בדיוק הגעת לפה?..." וכך התפתחה השיחה ורנד למד על קוסמים, פלדינים, גנבים, גמדים, זוטונים וגם על גובלינים אורקים ,טרולים ושאר ירקות. אחרי מספר ימי שיחה הוא הבין שחבורה זו היא חבורה של אנשים שנדדו או הלכו מרצונם מהחברה, חלק בגלל איך שהם התנהגו, חלק בגלל מי שהם היו וחלק רק בגלל איך שהם נראו. והם כאן, מתחבאים ביערות הגדולים ורק רוצים שיעזבו אותם לנפשם אבל הברון ששולט באזור זה שולח עליהם לוחמים ש"ינקו" אותם מהאזור שאפילו בן אדם אחד חוץ מהם לא גר בסביבה והישוב הכי קרוב הוא במרחק שני ימי רכיבה אבל כמובן שלברון זה לא מפריע להכריז עליהם כמפגע לכל הברונות ולשים על ראשם פרסים של עד מאה וחמישים פיסות זהב.

 

אחרי שהבין מי הם הייתה לרנד הרגשה שאם הוא באמת רוצה לחיות בהרפתקאות, כמו שאביו סיפר לו מאז היה מספיק גדול כדי להבין, אז כדאי שיישאר כאן ויחזור אח"כ לביתו ויהיה גיבור. אז הוא החליט להישאר עם החבורה. אחרי מספר שנים של מחייה שקטה ביער ומספר קרבות קלים עם אנשי הברון החליט הברון שנמאס לו , הוא תפס את אחד מבני החבורה ועינה אותו עד שסיפר לו את המחבוא הסודי של החבורה. בינתיים נהיה רנד מיומן מאוד בלחימה ומחיה ביער והתאמן הרבה בחרב שהם שדדו מסוחר עובר ובקשת שאחד מחבריו בנה.

 

רנד ישן על עץ כשזה קרה, כשהוא התעורר הוא שמע צעקות קרב וצרחות מוות, קולות של חרבות מונפות וקולות של בשר נקרע עד שהוא הספיק לרדת מהעץ ולשלוף את חרבו הם כבר הסתלקו, כל הגופות של חבריו היו לרגליו ודגלו של הברון היה נעוץ בקוסם, בחברו, בחבר הכי טוב שלו עד עתה…

 

מאותו רגע נודד רנד בעולם ומחפש את אנשיו של הברון כדי לנקום ולא ינוח עד שכולם ימותו…

 

דף הדמות להורדה