צייד האפלים לדרנד

לדרנד: דמות למבוכים ודרקונים גירסה שלישית – לא למתחילים ומומלצת בתור דב"ש

מאת: יניב אויזרץ

 docgoblin@yahoo.com

 

לדרנד נולד בגלובנסטר – ארץ קטנה של הרפתקנים . הוא הוקסם בתור נער מהאבירים הגדולים של זמנו ולמרות שמבחינה גופנית הוא לא הרשים הוא היה מסור מאוד ולכן פנה לאבירות והתאמן מאוד קשה . הוא אף פעם לא היה מכובד מדי בין בני גילו משום שהיה חולמני ולעיתים מנותק . אך כשרצה יכל להשפיע על חבריו ולארגנם – אך הוא לא חש בנוח כשעשה זאת . מאז שהיה נער צעיר היה לו חוש כבוד מאוד מפותח והוא שנא לראות פושעים ומפלצות . אחרי אימונים מפרכים הוא הפך להיות פאלאדין ושירת את פלור אל השמש בעירו . הוא התמחה בפשיעה של אירגוני כתות אפלות למינהן . הנשק האהוב עליו היה חרב דו להבית שקיבל מהמסדר . למרות שהיה פאלאדין הוא נהג לעבוד לבד – כך תמיד הרגיש בנוח . הוא נעשה חבר של כבוד בכהונה אחרי זמן מה ואפילו הציל מלאך זוטר בשם גוריאל מהרס בידי כת של שדים .

 

לאחר כמה שנים של עבודה פגש את מינרה – אלפית פיטנית יפה והשנים התאהבו . בעודם חברים הוא פגש במהלך נסיונו לצוד את אחד ממשרתי השטן הקרובים – איש זאב – זה סרט אותו אך לדרנד היה חסין בהיותו פאלאדין – או כך הוא חשב . בליל הירח המלא שלאחר מכן הוא החל לסבול מחורים בזכרון – מוצא את עצמו בבוקר בזויות משונות בבתים הפוכים . יושבי הבתים – חבריו הקרובים טענו שמפלצת דומה לאיש זאב תקפה אותם בלילה ולדרנד החל להטיל ספקות . אחרי חודש ארוך מאוד בו לדרנד לא מצא תרופה למחלתו הוא מצא עצמו בבוקר מעל גופתה – המושחתת מטפרים של מינרה . הפאלאדין שמעולם לא הרג חף מפשע והשתדל לא להרוג בכלל נשבע לנקמה וחולל שינוי מודע במוחו כדי להפוך לאיש זאב . הוא השתנה באותו רגע – אבל לא לאיש זאב כי אם לאיש זאב גיהינום (WERE-HELL HOUND) . הוא יצא לציד באותו לילה והרג את האיש זאב שסרט אותו כשזה מתחנן לרחמים . באותו רגע הוא הפסיק להיות פאלאדין . בבוקר שלאחר מכן מצאו כוהני פלור את החרב הדו להבית של לדרנד על המזבח .

 

בחודשים שלאחר מכן הוא העסיק את עצמו בתור רוצח שכיר – משתמש ביכולות זאב הגיהינום שלו כדי להרוג את מי ששילמו לו להרוג . לזכותו יאמר כי לא הרג חפים מפשע אלא רק פושעים – בדרך כלל הועסק ע"י משפחות יריבות של פושעים והרג מתחרים . הוא גם יצר קשרים עם כוהני סנט קתברט – אל הנקמה ואלו סיפקו לו משימות שונות . במהלך המשימות יצא לדרנד יום אחד להרוג אנשים מהכת של השד רקעעת' . בסיום המשימה נתקל באחת הכוהנות הראשיות ולתדהמתו גילה שזו מינרה . אחרי שהכריע אותה בקרב –בעודו עומד מעליה בצורת איש זאב גיהינום היא סיפרה לו שהכול היתה מזימה מוצלחת של רקעעת' . השד רצה להוריד את הפאלאדין הזה בו זיהה סכנה ותיכנן מזימה – הפאלאדין הודבק בליקנטרופיה מיוחדת ע"י האיש זאב – אותה ליקנטרופיה פותחה בגיהינום והיא יוצרת אנשי זאב גיהינום . הפאלאדין היה חסין למחלה שעדין שכנה בדמו – אבל מינרה מדי לילה סיממה אותו כך שלא יזכור מה קרה לו בבוקר בעוד אנשי זאב שונים הורסים את בתי החברים של לדרנד . מירנה העבירה את גופו של לדרנד כל בוקר לבתים ההרוסים . השלב האחרון במזימה היה יצירת תעתיק של מירנה וריטושו כך שלדרנד ימצא את התעתיק מת בין רגליו ויחשוב שהוא הרג את מירנה – אז הוא יחליט בעצמו לנקום ויבקש להפוך ליצור הרוע מבחירה שלו – כך הוא יאבד את מעמדו כפאלאדין . המזימה הצליחה כמובן .

 

לדרנד ההמום מהתגלית השתנה לבן אדם והביא אותה לכוהני סנט קתברט כדי שיחליטו מה לעשות בה . הוא חזר למקדש פלור והתחנן לסליחה . הוא ביקש מגוריאל להופיע בפניו ולכפר על פשעו . גוריאל הופיע והטיל כפרה על הפאלאדין . לאחר מכן אמר לו כיצד ישרת את כוחות הטוב :

" לא תחזור להיות עוד פאלאדין – אך החטאים על נשמתך יכופרו אם תחזור לשרת את הטוב – אסור יהיה עליך להרוג יצורים חיים אלא רק אלמתים ויצורים ממישורי הרוע . היית על סף הרס נשמתך והפיכתך לחיית גיהינום – עונשך יהיה שצורתך תמיד תזכיר צורת חיית גיהינום  לא תשנה צורה יותר . אתה תצוד את הרוע ותטיל אימה על משרתיו אתה הצייד של פלור עכשיו "

לדרנד יצא ולקח את חרבו הדו להבית – מאז אותו יום חרבו נמצאת אצלו והוא צד את יצורי הרוע – הורס אלמתים ונזהר לא להרוג . פועל רק לבדו הוא לוקח אנשים מרושעים למקדש פלור כדי שיכפרו על חטאיהם . הרוע מפחד ממנו והוא מפחד מעצמו – לדרנד צייד האפלים .

 

לדרנד הוא דמות אצילה – אך מתבודדת – יחשוף עצמו לעיני העולם רק בפעמים נדירות – רוב הזמן ישאר בחשיכה . כשהוא מופיע תמיד יגן על החלשים ויתנהג כמו פאלאדין מושלם . הוא נראה כאדם עם פרווה שחורה סביב הגוף , ניבים וטפרים ועינים אדומות . הוא לוחם בעזרת חרב דו להבית . לא נוח לו בחברה והוא לא בוטח באף אחד . בכל לילה – הוא משמיע יללת זאב ארוכה ועצובה ואז הולך לישון .

 

סטטיסטיקות: (היה פעם פאלאדין בדרגה 12 כעת איש זאב)

כוח 16 (3+) , זריזות 14 (2+) , כושר 14 (2+) ,  תבונה 10 (0) , חכמה 18 (4+) , כריזמה 10 (0)

קב"פ 12 , נק"פ 86 , מהירות 30 רגל , דרג"ש 17 ( 5+ טבעי 2+ זריזות  )

יוזמה 6+ ( 4+ יוזמה משופרת , 2+ זריזות )

התקפות : חרב דו להבית (6+ / 11+ / 16+) נזק (1ק8 + 3 / 1ק8 + 3 )

             נשק נשיפת אש – פעם בשמונה סיבובים – מרחק 30 רגל , חרוט נזק 1ק4 +1  גילגול הצלה : דירוג קושי 15

נטיה : סדר טוב

יכולת הנחת ידים רק כדי לרפא פצעים שהוא גרם : 48 נק"פ ביום ( 4 קב"פ מפלצת X דרגה 12 )

רגיש לקור וסובל נזק פי 2 מהתקפות קור אלא אם יצליח בגילגול הצלה

חסינות להתקפות אש

גילגולי הצלה : עמידות 8+ , רפלקסים 7+ , כוח רצון 4+

מבצעים : weapon focus (two bladed sword ) , two weapon fighting , improved initiative , track , lightning reflexes                         

מיומנויות : ריפוי 10 , רכיבה 4 , התחבאות 11 , האזנה 10 , איתור 10 ( 18 בריח ) ,  ידע ביער ( 8 בריח ) , תזוזה בשקט 17 , הפחדה 7

ציוד : חרב דו להבית ,347 פיסות זהב , מנות אוכל לשבועים , סמל קודש של פלור