ולדור

דמות למערכת פנטזיה

מאת: אבי סבג

רקע:
שמי האמיתי הוא ולדור, העובדה שאני עוד זוכר את זה היא ממש פלא בעניי. נולדתי בעיר לוא'ר שבגילנור למשפחה בת המעמד בינוני. אני לא ממש זוכר את שמם של הורי או איפה בדיוק גרנו. בעצם, אין לי זכרונו ברורים משנות ילדותי המוקדמות מלבד אותו לילה נורא. לאבי הייתה חנות והמשפחה התגוררה בקומה שמעליה, באותו לילה פרצה שריפה בחונות שהתפשטה במהירות גם אל ביתנו כל משפחתי נספתה באסון.
בין רגע מצאתי את עצמי לבד בעולם. כנראה שלא הייתה לנו משפחה בעיר ואיש לא ניגש לעזור כך שנאלצתי לשוטט ברחובות העיר. ישנתי בבתים נטושים או מתחת לגשרים וכמה מאנשי העיר הנחמדים היו מאכילים אותי אבל אני לא יודע כמה זמן יכולתי להמשיך לשרוד אילמלא ה"שירות" היה מוצא אותי.

לעולם לא אשכך את הבוקר בו ניגש אליו סוחר בגיל העמידה, הציג עצמו כרונדור ולקח אותי לאקדמיה למבחנים. אני לא יכול לספר מה עברתי שם אבל כנראה שהיו מרוצים מכישורי מפני שלמחרת התחלתי את הכשרתי.

17 השנים הבאות היו אתגר בלתי פוסק, מבחן של סיבולת, חוכמה אומץ וחוסן נפשי. בהדרגה עוצבתי לכדי כלי מלחמה חד ומדויק. הלימודים נעשה בקבוצות קטנות (בשלבי ההתחלה, על כל פנים) ותוך זמן קצר הפכו חברי הקבוצה האחרים לחברי ויותר מזה לאחיו, ה"שרות" הווה את המשפחה האמיתית יחידה שידעתי. רבים תוהים איך ה"שירות" מצליח להשיג כזו רמת נאמנות מסוכניו, אז אני מניח שהסיפור שלי מספק תשובה על חלק משיטותיו.

אחרי האימונים הבסיסים נשלחתי ללגוניה בירת האימפריה הליגנית. במשך שנתיים ביססתי שם תדמית של סוחר מצליח, שם ביצעתי את משימתי המבצעית הראשונה. אני שונא את ליגן, כל אנשי האימפריה כל כך יהירים ומדושני עונג, אולי בגלל זה הם סוחרים כאלה גרועים (או מרגלים גרועים). הפכתי לעמיד ביותר במהלך שהותי שם. בלגוניה אני ידוע כרודריק ועד סוף הצבתי שם רק אזכור שמי היה מספיק כדי לשלוח סוחרים רבים לארוך את חפציהם ולהסתלק.

משם הועברתי לארצות הדרק- מק. ביליתי את השנתיים הבאות בלמידה והבנה של החברה והתרבות שלהם. יש לי הרבה כבוד לעם הזה, הם בעלי אחד הצבאות החזקים בעולם, הם ישרים, חרוצים ופועלים לפי קוד של כבוד. מלבד זאת הם לחלוטין לא שפויים. שם אני ידוע כבנטור וכבר ביססתי לי שרת ענפה של קשרים באזור.

עכשיו אני בחזרה בלוא'ר כדי להעביר מידע ולעבור הכשרה מתקדמת באקדמיה שבסיומה אני יוצב בגזרת הפעולה הקובע שלי.

אישיות:
ולדור הוא אדם בטוח בעצמו אך חיים של זהויות שאולות השאירו אותו מעט מבולבל לגבי זהותו האמיתית. הוא נאמן לחלוטין לשירות וישלים כל משימה שקיבל בכל מחיר. הוא מאד חשדן כלפי כל מי שאינו שייך ל"שירות" ונוטה שלא להתקשר רגשית לאנשים. יש לו בערך מליון חברים אבל הם נשארים כך כל עוד הם מועילים לו.

מראה חיצוני:
ולדור הוא גבר נאה עם שיער חום אורך ועניים ירוקות, בעל מבנה אתלטי וגמיש, גבהו הוא 1.7 מ' כל השאר משתנה על פי הצורך.

מוטו:
"את הקשה עושים מייד, הבלתי אפשרי לוקח זמן".

 

ולדור – בשיטת הגיבור