רוברט אקסלורן

מאת: אורי אבני

 

שם :                 רוברט אקסלורן

סוג :                  פלדין (ללא תת-מקצוע)

גזע :                 אדם

דרגה :              1

נטייה :              סדר טוב

 

כוח-                  15

זריזות-              12

כושר-                13

תבונה-             11

חכמה-              14

כריזמה-            18

 

נק"פ:                                        6

קסם:                                        4

הגנה (לפי השיטה החדשה ):     3

 

מיומנויות:

נשק –

חרב ארוכה (6/10), להבים ארוכים (3/10)

מיגון – 

מגן קטן (4/10)

אחרות –

חרש נשק (5/10), רכיבה, קרקע (2/10), הישרדות-מישורים (3/10)

 

ציוד: חרב ארוכה (תוצרת בית, אך עוד איכותית), מגן קטן עשוי עץ (שריון 2, עלול להישבר), שריון מרופד רעוע (שריון של +1, עלול להיקרע), מגפיי רוכבים, כפפות רוכבים, שק קטן עם 4 פ"ז.

 

תאור: נער גבוה (1.90) וקל משקל (75), בן 18, שיער בלונדיני-שטני בעל בלורית על מצחו, עיניים כחולות, אף סולד, עור שזוף, מבנה גוף חסון ובריא, זקוף קומה.

 

אופי ורקע: רוברט הוא נער תמים, טוב-לב ואמיץ, המעריך עבודה קשה וגאה בעבודתו. כל ילדותו חלם להיות אביר במסדר אביריו של אדונו, האדון מיילסטון, שר בממשלת ארקנייה.

 

רוברט אינו טיפש, אך הוא נוטה להסתמך על רגשותיו וליבו, גם אם דברים אלה יפגעו בו בטווח הקרוב. הוא עבד מגיל 14 כעוזרו של נפח כפרו, הכפר קאסאר, עד אותו יום גורלי- בו נתבשר לו שלמעשה הוא התקבל למסדר האבירים, אך באותו לילה בדיוק פשטה על הכפר חוליה של צבא אורקים מאורגן, והעלו את הכפר באש. רוברט רצה להגן על המקום עם ידידיו, חלקם ותיקים, ואחרים עוברי אורח שנכלאו למקום, אך הכוהן המרפא של הכפר, אשר היה כפוף להחלטת האלים, פקד עליו לברוח מן המקום אל הלא-נודע.

 

כך פתח רוברט את מסעו כשליחו של מיילסטון ברחבי הארץ, וכשליח האלים, עד אשר הגיע לעימות הסופי עם המלכה מירנדיה דם-ברזל, העריצה היפיפייה של הממלכה, שלפי חוקת האבירים, עליו לשרתה אחרי מות אדונו (אשר היא הרגה במו ידיה), וכך מתדרדר רוברט לדילמה כואבת, אם לנקום את נקמת אדונו, וכך להשלים את מסעו וגם את ייעודו הראשוני כפלדין, או להיכנע לרצונה של מירנדיה, למלא את בקשת אדונו המנוח ולהגן על ערך אחר בחוקת האבירים.