אורינדאן ארי – ארקלאק קוסם שחור \ קוסם רגיל ב-AD&D

מאת: נבות רם

 

תכונות לפי שיטת Techno Mage

כוח: 14

כושר: 17

תבונה: 20

כוח רצון: 13

הבחנה: 10

גמישות: 9

רפלקסים: 15

דיוק: 13

 

תכונות לפי AD&D

כוח: 15

תבונה: 18

חוכמה: 11

זריזות: 9

כושר: 17

כריזמה: 3

 

תיאור: אורינדאן הוא ארקלאק זכר מכונף בעל קשקשים בצבע כחול פלדה, גובהו הוא 1.90 ושריריו מפותחים היטב, עיניו מראות היטב את הסבל הרב שעבר בחייו בצבען האדום כדם.

 

רקע כללי: ארינדאן כבר בן 3,572 (לא מזמן היתה לו יום הולדת) ומסתובב בעולם כבר די הרבה זמן, הוא נולד לאחד מן הדורות המאוחרים שלאחר היצירה של הארקלאים לזוג ארקלאים שנוצרו ממלאכים, הוא מאוד צעיר בנפשו ובגופו (יחסית לארקאלאים כמובן), יש לו מספר אויבים מרים בגיהינום בגלל שכבר סיכל כמה תוכניות שוליות שלהם, מלבד זאת הוא נע ונד בעולם עם מספר מחבריו והאלו האנשים היחידים שבהם הוא בוטח באמת. את אימוני הקסם שלו עבר בין בני גזעו כאשר היה כבר בשנתו ה-539 והם נמשכו כמה מאות שנים עד שהגיע לשליטה המאפיינת אותו הוא מסתובב בעולם ונלחם בניסיונות החדירה של הגיהינום למישור המרכזי בכל כוחו, פעמיים הוא כבר נחל מפלה והכישלונות האלה עדיין רודפים אותו.

 

אופי: אורינדאן הוא בעל נפש מסוגרת בטבע אשר נכוותה לא פעם ולא פעמיים מהמוניטין העלובים של בני גזעו, מעטים היו מסוגלים לראות מעבר לקליפה המבעיתה שלו (יש להזכיר הוא מכונף) ולראות את הטמון בפנים, כאשר הוא במשימה הוא הופך לאשיות אחרת כמעט, קרה וחסרת פשרות, אבל הוא לא עיוור הוא בעל עקרונות ואם הוא מגלה שהוא במשימה בתור חייל לכוחות שנגדם הוא נלחם הוא יפנה כנגד האיש ששלח אותו. באופן כללי הוא עצמאי מאוד ופיצול הנשמות בטמון בו הופך אותו למסוכן ביותר בקרב ואף בלתי צפוי אבל כמו כל אחד אחר הוא אוהב לדעת שיש לו חברים ויש לו שני חברים עיקריים – מרלוק בן האנוש הקוסם וגאדי האלף הדומאן.

 

קטעים מיומנו של אורינדאן-

"...והנה אני שוב במסע לעצור שד נתעב כלשהו מהגיהינום הרותח... למה ומדוע עלי לעשות זאת לא ברור, כבר אלפי פעמים שאלתי את עצמי למה אני חייב תמיד להתערב במקרים כאלה ולא פשוט לשבת בצד ולראות את השדים מחסלים את בני התמותה הקטנים וחסרי הרגשות הללו. אבל כמו תמיד התחושה המשונה משתלטת ועלי כמובן לעצור את כוחות הרשע... בחיי אני מתחיל להישמע כמו סיפור אגדות ישן.

בכל מקרה לפחות חברי טוב הלב מרלוק איתי ואני בטוח ששינינו נוכל להתגבר על דוראני ההוא... כן אני עוד זוכר אותו מאז שהייתי מלאך שלם ולא נכלאתי בתוך הגוף הזה, הוא היה אחד מהשדים השאפתנים ביותר שהכרתי ביותר מחצי תריסר קרבות לחמנו ראש בראש ונראה שהוא עדיין מחפש את דמי.

לאחרונה שמתי לב ליותר ויותר הפרעות בשדה הקוסמי סביבי וכנראה שאני מתקרב למקום מושבו של אותו שד נתעב. לולי ההכשרה שהורי היו חכמים מספיק לתת לי אולי לעולם לא הייתי מגלה אותו."

(אורינדאן לפני המפלה הראשונה שלו – שנת 2752 לחייו)

 

"... לעולם אבל לעולם אין לבטוח במלאכים תמיד יש להם קלף מיקוח בשרוול, בפעם האחרונה שהלכתי לעבוד עבור גן העדן במטרה לחסום פלישה נוספת של דוראני (שנחסם בפעם שעברה בעזרת מאמץ עילאי של שני חברי היקרים) כמעט ונהרגתי, ואפילו כשהבהרתי שאני לא מעוניין הם לחצו, אבל לאחרונה מסתמן שינוי מדאיג לרעה במצבם של המלאכים ואני שוב נקרא לעזרה לצד ממלכת השמיים, הפעם אני מוכן דוראני לא יפיל אותי פעם נוספת בקלות כזאת, ובעזרת מרלוק הקשיש והטוב ולאחרונה גם גאניאק ההוריקס אני מרגיש שאני מסוגל לחסל לגמרי את אותו שם נתעב שהשפיל אותי כל כך במאה שעברה וכמובן שעלי לעבור את הג'ונגל המתועב הזה בדרך למאורתו, העיוותים נעשים חזקים יותר אבל אני חושד שזה יותר רציני מאשר ניסיון פלישה מקרי..."

(אורינדאן בשנה ה-2809 לחייו במסע להשמדת השד שכמעט הרג אותו לפני 50 שנה)

 

 "... היום כשאני כמעט בן 3000 לפי ספירת בני האנוש אני סוף סוף מתחיל להבין את הכוחות שניתנו לי ואת הדברים שנגזלו ממני ברגע שבו נשמת אבותיי הועלתה לקורבן בידי אותם מכשפים ארורים ויצרו את הארקלאק הראשון, כיום בדור הרביעי או החמישי, תלוי איפה, הארקלאקאים עדיין הם עם מצומצם ביותר ולדעתי ולאחר מחקר מעמיק אני מאמין שבעולם כולו אין יותר מ-70,000 ארקלאים בוגרים ומספר כזה של ילדים. אנחנו אכן עם קטן אך התברכנו במגוון כשרונות וקללות מכל הסוגים מצד אחד אני חזק מאוד וכנפיי מרשימות וכוחות הקסם שלי עולם כמעט על כל גזע אחר אך שילמתי בתמורה מחיר כבד ויקר מאוד, ידידים היו לי מעט וגורלי היה לראותם מתים ונמקים לאורך השנים, חברים לי מעט היו ומעטים יהיו וכל כולי גורלי הוא לשמור על האיזון בין הגיהינום לגן העדן בלי להתחשב בחיי או ברצוני, ולמרות כל כוחותיי היריב הגדול ביותר בעולם לא יכול להיות מובס בעזרת קסם כוח או כל דבר אחר מלבד ידידות: בדידות..."

(הערה ביומן של אורינדאן בשנתו ה-2993)

 

מידע חשוב אודות אורינדאן:

לאורינדאן ישנם שני אויבים עיקריים וחבר אחד שעודנו בחיים-

אויביו הם דוראני (שד עוצמתי מהגיהינום) וכן קוסם אפור לא ידוע שנוטר לו טינה על סיקול תוכניותיו השונות והמשונות לאחר שאורינדאן הרס את המקדש שלו לכבוד הכוח האפור בעזרת ידידיו.

 

חברו היחיד שנותר בחיים הוא מרלוק (גאניאק מת במהלך הפשיטה השנייה על מאורתו של דוראני) מרלוק הוא קוסם לבן ממדרגה ראשונה והוא משמש כמדריכו של אורינדאן בעולם הזה אשר כה זר לו אפילו אחרי 3500 שנה של שהות ושל מסעות. הוא לוחם מטיל אימה בעזרת הגרוליטים המיוחדים שלו והקסמים שלמד הופכים אותו ליריב מסוכן לכל דבר מלבד היצורים החזקים ביותר שקיימים במישור הזה, מאחר והוא משמש כלי משחק חשוב בידיהם של מספר כוחות רציניים בשמיים יש לו חברים די חזקים שם והם יגנו עליו כל עוד זה ישרת את מטרתם.

 

כיום אורינדאן מחפש אחרי מספר חפצים רבי עוצמה אשר אמורים לעזור לו בקרבות עתידיים עם דוראני, הראשון הוא גרוליטים מיוחדים שיוצרו בידי אחרוני המכשפים העתיקים במיוחד לארקלאי המלאכים כדי לשמש אותם למלאכתם כנגד שדים אמיתיים (הם נמצאים אי שם במקדש הרוס בהרי ארקורה הצפונית אבל לאורינדאן אין מושג על כך). השני הוא טבעת שינוי צורה מיוחדת שעוצמתה הרבה תאפשר לה לגבור על הגנתו הטבעית מקסמים ולהפוך לבן אנוש או כל בן גזע אחר כדי שיוכל להתחבר עם אנשים אחרים ולא להישאר מנודה לתמיד (הטבעת כמובן מקוללת ואחרי שישתנה יחפש את מרלוק כדי שישנה אותו חזרה אבל זה כבר סיפור אחר)

השלישי והאחרון הוא בעצם שריון קשקשים מיוחד הבנוי מקשקשי דרקון ונאמר עליו שהוא מחזק את לובשו בקרבות נגד שדים ושאר יצורים מהעולם התחתון (האגדה נכונה למחצה – השריון אכן עושה זאת אבל רק הוריקסים יכולים להשתמש בו ואם וכאשר אורינדאן ימצא אותו זה יהיה חסר תועלת עבורו).