רוחות קודש – יצורים דתיים מאוד

מאת: נבות רם

 

כמו מרבית האנשים גם לרוחות מסוימות ישנו יעוד של קידום דת או רעיון כלשהו של דת.

הרוחות מעצם טבען אינן יודעות פשרות ומי שאינו מציית אוטומטית לדת (לדוגמא במערכה שלי אחד מכוהני ואלקור, אל השדות, הוא בעצם רוח קודש של ואלקור שמתחזה לבן אנוש ומנהלת משחק מושחת מאוד לקידום כוחה של הדת) דינו מוות.

 

הרוחות בעלות נתונים ייחודיים למדי:

תבונה: גאון (17-19)

שכיחות: נדיר ביותר

מקומות מגורים: מסדרים דתיים

נטייה: משתנה (לפי נטיית המסדר)

דרג"ש: 3-

התקפות: 2

נזק להתקפה: 1ק4 + שיתוק למשך 2 סיבובים

 

תיאור פיזי: הרוחות הללו, היוצאות דופן למדי, מאכלסות בד"כ משרות רמות בכנסיות ודתות אהודות ורבות עוצמה, הן משתמשות במשרות ובכוח האישי הנובע מגאונותן כדי לקדם את עוצמת הדת ואת האל או האמונה שהיא מייצגת. מסביב לרוחות כאלה יש לפסוע בזהירות, אין לדעת מה נחשב לחילול הקודש או לברכה רבת משמעות, בד"כ תופסים רוחות כאלו כמשוגעות בעלות שיגעון גדלות אבל אלו בעצם רוחות של קדושים קנאים מימים עברו שחזרו כדי להשליט את הדת שלהם בעולם, בין אם העולם רוצה או שלא. בכל מקרה הן יושבות כמעט תמיד בתוך רשת קנוניות סבוכה שמטרתן היחידה היא ליצור בלבול וכאוס כדי שהדת תראה כמו האפשרות היחידה (זו מזימה פשוטה יחסית, לפעמים מנסים להשתלט על הכס ומשם לעבוד בכוח צבאי וכו').

 

השחקנים כמעט ולעולם לא מגלים את הרוח וכמעט תמיד פשוט משמשים כחיילי משחק במשחקים המורכבים שהמוח המעוות של הרוחות הללו יוצרים, בין אם זה משחק פשוט לכיבוש העולם או קנוניה מורכבת שמטרתה היא למצוא חפץ שישטוף את מוח האנשים וישאיר אותם פתוחים להשפעות הדת "הנפלאות" (בעיני הרוח כמובן). רוח קודש בעלת משמעות נפוצה הלקוחה מימינו אנו: המשיח! או ישו לדוגמא (באמת הייתם רוצים עולם מלא בחרדים או בנוצרים מודאגים?).

 

לכן ישנן הרבה אופציות בנוגע לרוחות קודם חסרת כל מצפון שמטרתן היחידה היא ליצור עולם מושלם (לדעתה!) המלא בדתיים מהסוג הגרוע ביותר! (ואני חוזר שאני הגרוע ביותר!)