ארבע מפלצות פנטזיה

מאת: נבות רם

 

צ'ארנטל

קפ"ב: 4

דרג"ש: 4

התקפות: 2 טפרים

נזק: 1ק6 \ 1ק6

התקפות מיוחדות: מגע משתק

הגנות מיוחדות: היעלמות

תבונה: 13-16

נטייה: תוהו מרושע

מספר מופיעים: 5-20

 

תיאור פיזי: קטנים וגרומים, הצ'ראנטל הם יצורים ליליים התרים בחייהם הארוכים אחרי מסעות של הרס וחורבן. הם נראים כמו דמויי אנוש צנומים וגרומים בגובה של עד 1.2 מטר, עורם ירוק כהה שמנוני ומגעיל ומגבם יוצאות זוג כנפיים מכוסות בנוצות שחורות הם משתמשים ביכולת ההיעלמות שלהם ובמעופם החרישי כדי לנחות בכפר ישן, המגע המקפיא שלהם משתק את השרירים למשך 1-4 סיבובים אלא אם כן הקורבן מצליח בגלגול הצלה משיתוק. הם משתמשים בטפריהם החדים כתער כדי לקרוע את בשר האדם ולאכול אותו, הם יצורים חברתיים הנעים בלהקים ומסוגלים לפשוט ולחסל כפרים שלמים בדקות. הם מאוד נבונים ויסוגו אם יותקפו בכוח עודף.

 

 

תשחורת שינה

קפ"ב: 2+3

דרג"ש: 0

התקפות: 1 אכילת חלומות

נזק: 1ק20+3

התקפות מיוחדות: גז שינה, הילת אימה

הגנות מיוחדות: נפגע רק מכלי נשק +2 ומעלה

תבונה: 4-6

נטייה: תוהו מרושע

מספר מופיעים: 1-3

 

תיאור פיזי: יצור לא מוחשי זה שהוא כולו צל מפלצתי שנשאב מממד הוורטקס לעולם המו"ד יחד עם מפלצות הצללים הפשוטות (אם אפשר לקרוא להן פשוטות). אלו הם יצורי צללים מעוררי אימה המשתמשות בכוחות הצללים שלהם כדי לשחרר גז מרדים (יש לגלגל כל סיבוב נגד לחשים במינוס 2 כדי להישאר ערים) אשר מרדים למשך 2ק4 סיבובים. ענן הגז נשאר שם בערך 1ק4 סיבובים ואז הם פונים להילת האימה כדי להרחיק אויבים לא רצויים ומתחילים לאכול את חלומותיהם של הישנים. ההתקפה שלהם לא פועלת אלא אם היריב ישן, מה שכן הילת האימה שלהם דורשת גם היא גלגול נגד הצלת הכשפים, הפעם במינוס 1, כדי להמשיך ולהתקרב למפלצת להילה טווח של 15 מטר, החולשה היחידה הידועה על המפלצות הללו היא העובדה שברגע שהן נחשפות לאור ירח ישיר הן נשרפות כמו ערפד באור יום.

 

 

זאב רוחות

קפ"ב: 5+1

דרג"ש: 52

התקפות: 1 נשיכה, 2 טפרים, 1 ברק

נזק: 1ק10 \ 1ק6 \ 1ק6 \ 1ק20

התקפות מיוחדות: הילת סדר

הגנות מיוחדות: הגנה מרוע

תבונה: 10-14

נטייה: ניטראלי טוב

מספר מופיעים: 1 או להקה של 1ק20+10

 

תיאור פיזי: זאבי הרוח הנם קרובים רחוקים של זאבי הסערה הטובים והמסייעים. הזאב הזה, הנוטה לטוב והמסוגל לתקשר טלפתית עם כל דמות הנוטה לסדר או לטוב, מסור תמיד לעקרונות הטוב. המראה שלו הוא של זאב גדול ובעל פרווה לבנה, ולזקנים שבניהם קצוות הפרווה כסופים. ידוע שזאבים אלו מגנים על שיירות העוברות בהרים משודדים ומפלצות וצדים יצורים שהילת רוע נובעת מהם, הילת הסדר שלהם מגדילה את הנזק הנעשה למפלצות ואנשים בעלי נטייה לרשע בחצי וההגנה מרוע שלהם גורמת לדרג"ש שלהם להשתפר ב-1 מול יצורים רעים וב-2 מול אלמתים מרושעים.

 

דאיילום

קפ"ב: 1

דרג"ש: 6

התקפות: 1 אבקת רעל

נזק: 1ק4 והרעלה

התקפות מיוחדות: אין

הגנות מיוחדות: אין

תבונה: חייתית (1)

נטייה: ניטראלי

מספר מופיעים: 1

 

תיאור פיזי: זהו יצור קטן שנראה בלתי מזיק, הצורה החיצונית שלו דומה לארמדיל קטן המתכדר לכדור בגודל של כדורסל שעטוף בחומר צמחי וקצוות שיער בולטות ממנו. זהו יצור שליו הניזון מצמחים וההגנה היחידה שלו היא אבקת הרעל רבת העוצמה שהוא מפריש מחורים שבשריונו הגרמי. לשונו ושיניו חסר תועלת בלחימה וטפריו כל כך קטנים שאינם יכולים לגרום ליותר נזק מאשר כאילו יפגע בך עלה נושר. בכל מקרה האבקה רבת העוצמה שלו הופכת אותו למבוקש בקרב מכשפים, האבקה גורמת להרעלה מהירה של כל דמות שנכשלה בגלגול הצלה נגד רעלים, הרעל גורם 1ק4 נזק בסיבוב הראשון ולאחר מכן משתק את הדמות וגורם לה לאבד 1ק6 נק"פ לשעה עד שהיא מתה או שהיא מתרפאת, ומאחר שאין מרפא טבעי ידוע לבעיה בד"כ הדמות מתה אלא אם כן יש ריפוי קסום בנמצא.