כותרת: פני הנקמה

מאת: ניר ארקושין

 

שם: פני חומר

ארגון חברתי: בודד

מזון: מפורט למטה

אוצר: ב,כג

מספר מופיעים: 1

תנועה: 5

תלד"ס: 10

נזק/התקפה: 2ק10/2ק10

הגנות מיוחדות: מפורטות למטה

מוראל: יציב 11 (קנאי 17)

גודל: ב' (גובה 1.60 מ')

 

מכול משני הצורה האכזרי ביותר הוא פני חומר )ברבים: פניי החומר (למזלם של שאר הגזעים פני החומר אינם מאורגנים ולא יוצרים קשר אלו עם אלו. פני החומר נראים כמו מדמנאים אבל יותר מוצקים ונוקשים. הגוף שלהם רחב ועבה, ידיהם ורגליהם קצרות וחזקות. ראשם שטוח במקצת ובעל צורת אליפסה. ולבסוף עיניהם  בוהקות בצהוב. פני חומר מדברים בשפת בני אדם, אלפית, גמדית, זוטונית וננסית.

קרב: פני חומר מסוגל לשנות את צורת ידו לכלי נשק שונים כגון חרב דו ידנית,  פטיש קרב וכו', אבל פני החומר מעדיפים להפוך את ידיהם לחלק של קיר, הנזק הנגרם רשום למעלה. פני חומר מסוגלים להאריך את ידיהם כמו גומי. לכן פני חומר ממוצע יארוב לחבורה ממקום גבוה ואז ישלח את ידיו בצורת קיר, קדימה בתנופה וינסה למעוך את החבורה. אם פעולה זו מצליחה מסב פני חומר נזק כפול

לחבורה. פני חומר חזק ביותר ולגילגולי הרמת סלעים או  כיפוף/הרמת סורגים  כוחו הוא 00/18. פני חומר מסוגל לשלוח חלק מן עצמו קדימה, הדמות אליה כיוון פני חומר חייבת לגלגל גילגול הצלה נגד בדידים או להיות כפותה עד שיחררו אותה. לרוע המזל בגלל שפני חומר משלח חלק מן עצמו כול פעולה כזו לוקחת לו

1ק8 נק"פ, הנק"פ יוחזר אוטומטית ברגע שפני חומר יתמזג חזרה עם החומר שלו. בגלל נוקשות גופו חסין פני חומר מפני קליעים רגילים (למעט קסומים, שהושלכו ע"י ענקים או קליעי מצור).

 פעם בחודש מסוגל פני חומר להעביר את עצמו דרך מקווה מים כלשהו (ים, אגם, נהר וכו') לכול מקום במקווה המים הזה. התנאי הוא שהמקום שנבחר יהי בו מספיק חומר השווה לנפח פני חומר. פני חומר מסוגל גם להיכנס לתרדמת עמוקה, כשהוא עושה זאת הוא מוציא את מהותו מן הבוץ ושוכן בתחתית המקום הנבחר. המקום חייב להיות מקום בעל מים עומדים. בזמן התרדמת פני חומר לא מחדש נק"פ והיא נמשכת לאורך זמן קצוב מראש ודבר בעולם לא יוכל להעיר פני חומר מתרדמתו.

לבסוף פני חומר מסוגל לשנות לא רק את ידיו אלא גם את כול גופו. השינוי הוא מלא והדמות הנבחרת גם תקבל אבזרי לבוש ובגדים לפי

בחירה. ישנם כמה חולשות בשינוי. ראשית פני חומר לא מסוגל להתמיד בשינוי הצורה לאורך זמן בגלל שזה כמו למתוח שריר בשבילו. שנית פני חומר יכול להפוך צורה לדמויי אדם בלבד. אבל בכול זאת השינוי חזק מאוד ורק קסם חזק כמו גביש אמת יוכל לזהות שפני חומר מחופש.

משכן/חברה: לפני החומר אין משכן או חברה,  הם בודדים ודבר עולם לא יגרום  לפני חומר לכרות ברית עם מישהו. פני חומר הם מטבעם קטנוניים  חשדניים ובעלי תסביך רדיפה. בגלל אופיים המוזר חסינים פני חומר ללחשי הקסמה מכול סוג . ללחשי שכנוע, לעומת זאת, יש השפעה ניכרת עליהם.

יחסים סביבתיים: חכמים טוענים שפני חומר נוצרים ע"י שלוש גורמים: אחת- זבל קסום, חפצי קסם בלי שימוש, ספרי לחשים רקובים, שנית- מים רצוי טמאים, אבל כול מים באושים יספיקו. שלישית- מרכיב זה חמקמק ביותר ואיש לא יודע כיצד הוא מתרכב לשאר החומרים: נשמת אדם שמת.

 הנשמה היא נשמה של אדם שנרצח או נעשה לו עוול גדול לפני שמת ע"י אדם בודד, קבוצת אנשים, אירגון (או גילדה(ואפילו מערכת שלטון שלמה. לדוגמא: עיר מסויימת שנטשה חוטב עצים לטרולים פושטים, רוזנות ששלחה את צבאה לקרב אבוד. הנשמה זועמת וזוכרת את המאורע בבירור)ולעיתים רק אותו)  ולכן היא מבקשת נקמה. הנקמה מניעה את פני חומר לעשות את מה שהוא עושה. כול חיי פני חומר מרוכזים סביב הנקמה באדם שגרם לו את העוול, אם האדם מת הוא יפנה לקרובי משפחה או לממשיכי דרכו.

אחד מחולשותיו של פני חומר הוא חייו הקודמים. כפי שנכתב קודם פני חומר זוכר בעיקר את הפרטים על העוול שנעשה. פני חומר מגיבים בקיצוניות לפרטים אחרים מחייהם הקודמים. התגובות נעות בין זעם אדיר לאדישות מוזרה ועד התכנסות בתוך עצמו ובכי.

פני חומר משנה צורתו לאנשים רק כדי לחקור ולאתר את אובייקט הנקמה, סבלנותו בדר"כ קצרה ותכופות הוא הורג את נחקריו אם אינם עונים או אינם יודעים.

כשהוא נלחם למען דבר הקשור ישירות לנקמתו (מסמך שיגרום לחשיפת זהות האיש, תיעוד של המאורע וכו') המוראל של פני חומר עולה ל 17, בשלבים האחרונים של נקמתו פני חומר שומר על הרמה הזו. כשהוא מנסה להרוג את אובייקט הנקמה הוא חסר מורא ואפילו הילת הפחד של דרקון לא תסלקו.

 הנקמה היא מזונו של פני חומר והיא מזינה אותו ולכן הוא אינו צורך ממזון או שינה. לאחר שהשלים את נקמתו, נחלש פני חומר עד שהוא מת.