Tarmal The Will of the sightless Eye

 

טארמאל – עוצמתה של העין הלא רואה

 

מאת: נבות רם

 

 

רקע היסטורי:

"... בהתחלה היו רק השמיים הארץ והעין הלא רואה, העין הגדולה ראתה את כל הגזעים המקיצים על הארץ החדשה והשוממת וחזתה את בואם של בניה את בואנו אנו ..." (יקיצת העין - פיסקה שלישית עין 15)

הטארמאל (אותה מילה ברבים וביחיד) הם גזע חדש יחסית וצעיר אשר נולד מאחד מן האלים החדשים: העין הלא רואה.

 

הם גזע חברתי ומאורגן התומך בחברות גדולות ומורכבות (אפילו יותר מגמדים) והעובדה שגם הם חיים מתחת לפני הקרקע תורמת רבות לארגון וכן העובדה שהם רובם ככולם שייכים לכהונה וסוגדים לאלה היחידה שלהם (העין הלא רואה) מארגנת אותם היטב ובצורה מאוד מיוחדת, כל אחד ואחד מן השייכים לגזע מחולקים לפי 4 מעמדות עיקריים הנקראים בפיהם "דרכי העין" – עין הלוחם, עין הקוסם, עין הכוהן ועין האדמה.

 

המעמדות מחלקות את העם לצורה קשוחה וכל אחד מהמעמדות בנוי היטב, לאבות ולמסורת ישנה חשיבות אך בניגוד לדראק-מאק הטארמאל מתברכים בגמישות מסוימת המאפשרת דרך מחשבה חופשית והדבר היחיד שקבוע הוא הקשר לדת הבלתי משתנה, פעמיים ביום על כל טארמאל לעבור את טקס העין שדורש ממנו להתרכז ולעצום את עיניו בחוזקה ותוך כדי כך בעצם לשאוב לתוך עצמו מעט מן המהות האלוהית של העין הלא רואה. במהלך הטקס הטארמאל נחשב כאילו הוא בטרנס, הטקס נמשך למשך 15 דקות לערך ולאחריו הטארמאל נחשב כאילו ישן לילה מלא וכל המיומנויות שלו זוכות לבונוס של 5% למשך השעה שלאחר הטקס, הטקס הזה גם מסביר מדוע אין הטארמאלים ישנים כלל, מערכות גופם מקושרות תמידית לתמצית האלוהית של העין הלא רואה ולכן כל ענייני הגוף אינם זקוקים לתמיכה טובה יותר מאשר ארוחה טובה ושינה אמיתית אחת לשבוע.

 

עין הלוחם: ההולכים בדרך זו הם הלוחמים של הצבא הטארמאלי, כוחם ומיומנותם בקרב ידועים בכל העולם כולו ואבוי למדינה שמסתבכת איתם. הטארמאל מנצלים היטב את היתרונות הפיזיים שלהם: חוסר צורך בשינה ועמידות רצינית לרעב, כך שמצור על עיר טארמאלית הוא למעשה התאבדות בגלל היתרונות שלהם. כמו גם קשיחותם הרבה ועוצמת הכוהנים שלהם המאפשרת להם הגנה טובה ומרבית המצודות שלהם מוגנות בלחשי כוהנים ומגוון ברכות שונות. לכן מרבית הלוחמים שלהם בעצם דומים לפלאדינים מקודשים, החרבות שלהם תמיד מקודשות אבל הנשק החביב עליהם הוא הקשת, ותפילת הקרב המסורתית היא כזו:

"... בהנחיית העין הגדולה, העין הלא רואה, בשם כל הטארמאל בניך אני מקדיש קרב זה לכבודך או העין הגדולה, אנה הנחי את חצי ואת עיני אל מטרתם ואשלח את יריביך לעין העולם..."

 

עין הקוסם: בדרך חיים זו הטארמאל מתאמנים בשימוש באנרגיות הקסם השונות המרכיבות את העולם, אומני הקסם נדירים למדי בגזע זה אבל היכולת האלגנטית שלהם להסתגל הופכת אותם לעוצמתיים יחסית בתחום. הם לא לומדים את הקסם כפשוטו כמרבית הגזעים, אלא לומדים אותו ישירות מכוחה של העין, מה שנותן להם גישה נוחה יחסית לכוח הקסם ומאפשר להם טווח יותר גדול של אפשרויות. הקוסמים, למרות מספרם הקטן, הם בעלי מעמד חשוב בחברת הטארמאל בשל היכולות הרבות שלהם בנוגע למציאות.

טארמאל המנסים להשתתף בעין הקוסם צריכים לעבור קודם את מבחן "העין השלישית", מאחר שלא כולם בורכו ביכולת הקסם או ביכולת ללמוד אותה, המבחן הוא פשוט, לאחר טקס מיוחד האורך כחצי שעה ולא כרבע שעה על המתלמד לאצור אנרגיה קוסמית ולשחרר אותה בפרץ אלים שיהרוס את כל המטרות בחדר, אלו אשר לא מצליחים לעבור את המבחן מועברים מידית לעין הכהונה.

שבועת הקוסם היא כזו- "... הראי לי בעינייך, תני לחוש בחושייך, הכוח הזורם הוא מהותי ועינך היא ישותי, אל הקסם אני שועה ובעינך אני רואה..."

 

עין הכהונה: מרבית הגזע הטארמאלי (כ-60%) הולכים ללמוד את עין הכהונה, המוציאה משורותיה הן את הכוהנים המהוללים והן את שליחי האמונה המפורסמים שמביאים את אמונת העין הגדולה לכל מקום בעולם. עם זאת מרבית האנשים פשוט לומדים מיומנות עבודה ועובדים ככוהנים העובדים בחברה, והם בעצם הכוח המניע מאחורי החברה הכללית. הכוהנים ככוח השליט משתמשים במגוון קסמים אותם הם שואבים מכוחה של העין, כך שיכולות שונות כמו ראיית אמת או חזיונות לעתיד הם דבר נפוץ ביותר, במעמד הכוהנים ניתן להבחין ב-4 המעמדות הנמוכים והמעמד הגבוה של הכוהנים הראשיים והמעמדות הם –

 

מעמד העובדים: מעמד העובדים הם החלק המכריע במעמד הכוהנים, הם אינם מטילים קסמים או משתמשים בכוחות האמונה אבל הם בכל זאת נחשבים ככוהנים לכל דבר בחברה ומשתייכים בעצם לכוח המניע כלכלית של החברה.

 

מעמד השליחים: מעט מעל העובדים, השליחים הם מפיצי האמונה, הם מבקרים באזורים נידחים של העולם ומפיצים את האמונה בעין הלא רואה בכל רחבי העולם, הם כן משתמשים בכוחות כוהנים לכל מיניהם, מבין כל הדרכים מכאן יוצאים הכי הרבה הרפתקנים לעולם הגדול.

 

מעמד הכוהנים: הכוהנים הם מנהלי החברה הזוטרים, הכוהנים הפשוטים משתמשים בנסים פשוטים כדי לעזור לכלל ומנהלים את עבודת העין וכן את ענייני החברה כמו שפיטה בין חברים או ארגון החגים, מאחר ונישואים הם מושג זר לטארמאל הם נוהגים להתערב אחד בשני ללא סדר מסוים.

 

מעמד העין: אלו הם כוהנים מיוחדים השייכים חלקית גם למעמד הלוחמים, אלו הם הכוהנים הנבחרים ביותר מבחינת אמונה ועליונות פיזית, אלו אשר נבחרים עוברים מסכת אימונים רצינית שהופכת אותם לקשתי העין, הקשתים האגדיים שנאמר עליהם שמעולם לא החטיאו את מטרתם והשומרים על הערים הראשיות וכן הכוהנים הגדולים (לצורכי משחק הם בעלי כוח עליון בקשת ומשלבים כוחות כוהנים וסיירים).

 

עין האדמה: המעמד הנדיר ביותר הוא עין האדמה, זהו מעמד המקביל לדרואידים של הסלע, אלו טארמאל שעברו את מבחני מעמד הכוהנים בהצלחה יתרה והועברו לחינוך אצל הדרואידים הזקנים של  הטארמאל, כוחם של עיני האדמה או דרואידי הסלע רציני, הם מסוגלים ליצור אפקטים משמעותיים בעזרת יכולת עיצוב הסלע שלהם ומאחר שהכוח הפיזי שלהם גדל בצורה משמעותית הם יכולים לשמש גם כלוחמים בעת הצורך, באופן כללי עיני האדמה הינם דרואידים המתמחים בהשפעה על עולם האבן שבו מתגוררים הטארמאל.

 

נתונים פיזיים:

הטארמאל נראים כמו לטאישים ממוצעים אך בצבע קשקשים זהוב, גובהם הממוצע הוא 1.80 ואין הבדל משמעותי בין הזכרים לנקבות, עיניהם דמויות החריץ בצבע כחול או סגול וידיהם גמישות, הכושר הגופני שלהם מעולה וכן תבונתם מחוזקת, לכל אחד מן המעמדות ישנן התאמות שונות בשל אופי החינוך השונה, בכל מקרה לבושם המסורתי הוא חולצה פשוטה ורקומה ומכנסי עור לעבודה, הכוהנים לבושים בד"כ בגלימות זהובות בסגנון הטוגות הרומאיות והלוחמים לובשים שריון קשקשים מהפלדה האדומה שנפוצה במכורתם.

 

גובה ממוצע: 1.80 לזכרים ו-1.90 לנקבות

משקל ממוצע: 73 ק"ג לזכרים ו-80 ק"ג לנקבות

 

מיומני העיר טולקאר:

"... זמנים שחורים באו על עמינו, המגפה הגדולה מכלה את העם וכוהני העין עומדים חסרי אונים בפני המחלה האיומה שאפילו חכמת העין לא פרצה, כולנו תקווה וגדולי הקוסמים והכוהנים עובדים יומם וליל כדי לפתור את מצוקת העם, בעוד המחלה הנוראה ששמה בפי העם הוא: "המוות המהלך" גורמת ליותר ויותר מתים בקרב אנשינו, אפילו קשתי העין עם יכולותיהם הגופניות המחוזקות נופלים טרף למחלה בעוד קבוצות הולכות וגדלות של ארקלאים מופיעים בסביבות ההר השחור. אכן זמנים קשים באו וכולנו מתפללים לעין הגדולה להנחיה..." (רישום שנעשה בידי הכוהנים בזמן המגפה הגדולה)

 

"...לעולם אל תאמר לעולם... הזתה פעם העין הגדולה בשעת חלומות, ואנחנו בניה שמענו את קולה וכעת אני סוף סוף מבין מה קרה, אסון איום ונורא יוצא לחופשי, הגזע הפסיוני יוצא לחופשי תחת מלך חדש... במלחמה האחרונה הם כמעט הושמדו והגזע נחשב לנכחד אך מעטים נשארו ורק העין הגדולה צפתה בהם בבהלה האימתנית על מה שהכוח המפחיד של בני הגזע הזה גרם בפעם האחרונה (הערת: העורך כאן מדובר על מלחמות הכוח הראשונות) וכעת הם יוצאים לעולם לחפש נקמה באלה ששחטו את משפחותיהם ואת טובי אנשיהם..."

(מרשומות הכוהנים בעידן הכאוס – מלחמות הכוח השניות ועליית הפסיונים)

 

"... העין הגדולה חזתה עתיד מזהיר לגזענו ומרה שחורה לכל גזעי שארנו... בעוד אנחנו בני העין חיים בביטחון מתחת לאדמה, מעל האדמה משתוללת מלחמה אדירה אשר בעתיד תיקרא מלחמת הכאוס, הגזעים כמעט בלי יוצא מן הכלל יוצאים למלחמה זה בזה ללא כל סיבה, העולם משתגע בעת האסונות שנוחתים עליו – מגיפות, מלחמות ומה עוד... גזע חדש הופיע ועל כל השאר להישאר מאוחדים אם נרצה לשרוד את הבאות, גזע זה של יצורים קטלניים שואף לפני כל דבר אחר להשמיד טוטאלית כל צורת חיים אחרת, לא רק את החיים התבוניים אלא גם צמחים ועצים לא עצרו מין הניגוע בשנים אלו אני רק מקווה שנחיה ונראה את המלחמות נרגעות, המגיפות שוככות והאיום מוסר מעל ראשינו אבל העין הגדולה לעיתים צופה רק הרס וחורבן..." (שנות הכאוס הראשונות של פלישת הגרומדים ומלחמת הכאוס הראשונה)

 

 

 

התאמה ל- AD&D

שינוי לנקבות

שינוי לזכרים

תכונה

0

+1

כוח

+1

0

תבונה

+2

+2

חוכמה

0

-1

זריזות

-1

+1

כושר

-2

-3

כריזמה

 

מעמד הלוחמים

עיני האדמה

לקשתי העין

קוסמים

תכונה

+2\16

+4\16

+1

+1

כוח

+2\16

+1\13

+1

+3

תבונה

+1\14

-2\13

-1

0

חוכמה

+1\14

+1\14

+2

+1

זריזות

+2\14

+1\13

+1

-3

כושר

-3\7

-2\7

-4

-2

כריזמה

 

כל הטארמאל אינם צריכים מזון או שינה כל עוד נותנים להם לקיים את הטקס שלהם בלא הפרעה. אם הם לא מקיימים את הטקס הם צורכים בשר ושינה כמו לטאיש ממוצע.

הטארמאל מטילים לחשי קוסמים בהתאם לדרגתם והכוהנים מטילים לחשים כאילו היו בדרגה אחת מעל מה שהם באמת (כמו ההשפעה של נר של עירור) בשל השפעת הכהונה העוצמתית שיש לגזע הזה.