נשקים חדשים ל-AD&D

מאת: נבות רם

 

 

שיקיריקי

נזק: 1ק8 \ 1ק8+2

גודל: ב'

סוג: חותך \ דוקר

תיאור כללי: שיקיריקי הוא נשק יפני במוצאו אשר נראה כמו שרשרת ברזל שבצידה האחד להב מעוקל הדומה למגל מ' המשמש לדקירת וחיתוך היריב ואילו בצידה השני ישנו להב הנראה כמו וו טיפוס ממוצע עם 4 להבים, הוא משתמש לתפיסת הנשק של היריב והלהב לחיתוך הגרון שלו, שימוש מיומן בנשק יכול להוות יריב נאה אפילו לטובים שבסייפים.

 

 

טסטובו

נזק: 1ק10+2 \ 1ק12+1

גודל: ג'

סוג: חותך

תיאור כללי: בקצרה – זוהי גיליוטינה ניידת, הנשק מורכב ממוט ארוך (1.80) שבקצהו האחד להב הדומה לפגיון (30 ס"מ) ובצד השני ישנו להב מחודד כתער בצורת מניפה אשר משמש לפני כך דבר אחר לקציצת אברי היריב לחתיכות קטנות, הנשק כבד ומסורבל אך מאחר וקל להתגונן בעזרתו הוא מהווה נשק יעיל ללחימה בסוסים מהקרקע.

 

 

בוקן

נזק: 1ק10 \ 1ק10+2

גודל: ב'

סוג: חותך \ דוקר

תיאור כללי: בתור החרב המסורתית של הנינג'ות לבוקן היה להב מחודד רק מצד אחד וחריץ לכל אורך הלהב ששימש לניקיון הדם שהיה על החרב, אורכה הממוצע היה 1.5 מטרים ללהב ועוד 20 ס"מ לשמורת הניצב, בתור חרב דו ידנית קלה היא עוצבה בדיוק רב וביעילות.

 

 

מגל כפול

נזק: 2ק4 \ 1ק8+2

גודל: ב'

סוג: חותך \ דוקר

תיאור כללי: המגל הכפול הוא בעצם נשק הנראה כמו זוג קרני שור אשר עשויות מלהבים מעוקלים אשר יוצאים מתוך בסיס משותף המוחזק ביד אחת בידית אחיזה, זהו נשק חזק אך חסר שליטה משהו, הוא יעיל כדי לתפוס אדם בלי לגרום לו (יותר מידי) נזק.

 

 

שוריקאנים

נזק: 1ק8 \ 1ק6

גודל: ק'

סוג: חותך

תיאור כללי: השוריקאנים היו נשק סיני שהועבר לנינג'ות, צורתו החיצונית היא כמו של כוכב שטוח בעל 4 צדדים, זהו בעצם סכין זריקה קטלני במיוחד אשר אם ניזרק במיומנות יכול לחדור דרך שריון ואפילו לסובב אותו סביב פינות, בכל מקרה הוא נזרק כדי להשיג תנועת ניסור שתחתוך את היריב, שוריקאן ממוצע הוא באורך 15 ס"מ מקצה לקצה.

 

 

קאטאנה

נזק: 1ק4+2 \ 1ק6+1

גודל: ב'

סוג: חותך

תיאור כללי: עוד מיתוס נופץ, קאטאנה היא רק החרב המשנית של כל סמוראי ושימשה אותו לשני דברים:

א.      חיתוך אנשים.

ב.      חרקירי במידה ואיבד את החרב הראשית שלו.

זוהי חרב קצרה באורך של 60 ס"מ ללא הניצב (15 ס"מ) בעלת להב חד מצד אחד בלבד והיא אינה יותר יעילה מפגיון ארוך בקרב של ממש.

 

 

שקו

נזק: 1ק6\1ק4

גודל: ק'

סוג: חותך

תיאור כללי: השקו המקורי הוא בעצם כפפה קטנה או יותר נכון רצועה אותה מלפפים סביב האצבעות וכף היד, בחלקה הפנימי של היד ישנם שלושה להבים חדים כתער ומעוקלים כשיניים שמשמשים כדי לחתוך, זהו נשק יעיל לקרבות מגע וקל להסתרה.