גליון מקוון למשחקי תפקידים * נוסד יוני 2000 * גליון 31
המפלצת מלוך נס- חלק ג'
מאת מישל סבח
האמת היא שלא ידעתי אם לשים את הכתבה הזו עם טמפלייט של "הומור" או של "מאמרים"... קראו ותבינו... היציאה הכי טובה מאז ערן.

ערים!: בריל
מאת זיו קיטרו
על בריל , מורשק, מינסבאד, קריאול, סאמור, סינארט, קריאול וניתאר... מבולבלים?- הכתבה הבאה תבלבל אתכם אף יותר.

דת, חלק ג
מאת איתמר ראוך
אחת הבעיות היותר קשות בבניית עולמות בפנטזיה, היא בעיית הפנתיאון - איך אתה בונה אלים כשאתה יודע שהם קיימים - עובדה! אם אתה לא ערן אז כנראה שיש לך בעיה די קשה ולכן אתה צריך את הכתבה הבאה ולו רק בשביל הרעיונות המגניבים.

מיתוס הבאנשי
מאת אביעד רוזנבוים
סקוטים, איריים, צדק ונקמה, הרג ודם... מה עוד צריך בשביל כתבה על מיתוס אימה?!

HardTalk עם לוק קריין
מאת יובל סרנה
מה שלוק קריין לא ידע, מיד כשסיים את העבודה על משחק התפקידים החדש שלו, זה שהוא יצטרך לתת תשובות, והרבה ליובל שלנו.

הראיון איתו מחולק לשניים. בחלק הראשון יובל חוקר אותו בקשר למשחק ובחלק השני יובל חוקר אותו על כל נושא אחר בעולם.

HardTalk עם לוק קריין
מאת יובל סרנה
לא עקרוני

אביר - קודש, אשף ונזיר נכנסים למסעדה...
מאת ערן אבירם
"דיווח ישיר מצוות הבדיקה של המהדורה השלישית המיתרגמת לעברית, וקונפליקט פנימי קשה: "יסודן" או "מסד"?"

האמת היא שאני נורא מתרגש לפרסם את הכתבה הבאה, משום שהיא מהווה הצצה מהירה אל מה שאמורה להיות המהפכה הבאה בקהילה שלנו בארץ, לטוב ולרע.

אני גם נורא מתרגש משום שזה מראה כמה פריחה, כסף ומשקיעים יכולים להביא לתחום (היי קפיטליזם!).


טקסים של דם, צללים וצורות
מאת שרה דיקר
חוק שימור האנרגיה ואיך הוא מתקשר לקסם בעולם משחקי התפקידים. על ההשפעות הקצת יותר יצירתיות ומעוררת מחשבה של הטלת קסם ועל השיקולים שצריך לקחת לפני שמורדים את ה"מאנה" בדף הדמות.

הכתבים העתיקים
מאת זיו קיטרו
על הספרים המגניבים של הקוסם והדירוג שלהם ברשימת רבי המכר של מיתוס. מה ניתן למצוא בספר, איך הוא נראה לאן הוא מתפתח וכמה זמן ניתן להשאיל אותו מהספרייה.

כישוף מודרני
מאת אביעד רוזנבוים
נכון תמיד היה לכם את היצור הזה בכיתה שאהב לצייר פנטגרמים ולרשום "666", היצור הזה שחשב ש"מוות, שטן, פיצה" זה השוס של המילניום?- הנה קצת אינפורמציה על אבות אבותיו...

רעל, או שלאוכל יש טעם מוזר היום
מאת רם נבות
לא מדובר בסלט השום-לימון-זעתר של אבא שלי ולא מדובר בקורנפלקס עם שוקו של ניר, לא מדובר בצ'ילי החריף להחריד של ערן או ברוטב הספגטי הרדיואקטיבי שזיו ניסה עליי פעם... מדובר ברעלים אמיתיים...

{פסנתר...}
שר הטבעות: שני הצריחים
מאת זיו קיטרו
כמו שניר קיטרו אמר "כשהספר משעמם הסרט לא יכול להיות מעניין" ובכך סתם את הגולל על הויכוח המיותר על רמת העניין של הסרט השני בסדרה.
זיו, דרך אגב, חושב אחרת ומכיוון שאני די מיעוט בקהילה אז קבלו את הביקורת של זיו, ללא דיחויים נוספים, על הסרט "שר הטבעות: שני הצריחים".

ליצן החצר
מאת מישל סבח
מלך, ליצן, עניים, ילד מעצבן , זהב זהב ועוד זהב... הכתבה הבאה- יש בה הכל... זה כל כך מושלם שאני מזיל דמעה.

שיחות עם מורגן לה-פיי - 2003
מאת ערן בן-סער
יש שיחות שיש לערוך אחת לכמה זמן, שיחות חשובות, שיחות גורליות, שיחות של סוף שנה.

ננסק - פרק שבע "ננסק ,אני בוחר בך!"
מאת ערן אבירם
בימים קשים אלו, העוברים על מדינת ישראל, החלטנו שאם נגדיל את מכסת מאמרי הבדיחות לשלוש קהל הקוראים ינכר אותנו.

איזה שטויות... סדרת הכתבות ה"לצחוק עד פיפי" הבאה נפלה עליי מהשמיים וכל כך אהבתי אותה שהנני מפרסם את החלק השביעי בסדרה שלא הולכת להיגמר.

את הפרקים הראשונים, דרך אגב, אפשר למצוא ב: www25.brinkster.com/nnesk/index.htm

ג'הרג
מאת אביעד רוזנבוים
"ג'הרג (Jhereg) הוא הראשון מבין סידרת ספרים ותיקה אשר תורגם בימים אלו ממש לעברית והגיע גם הוא לארץ הקודש ע"י הוצאת מודן".


עורך ראשי: אמיר איתן | עורך לשוני: אריאל בר-נתן
צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן ויובל סרנה.
כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן, ניצן בר, איתמר ראוך, ברוכי מלביץ, אביעד רוזנבוים, אביעד פארן, רם נבות ומישל סבח.
כתבים נוספים בגיליון זה: שרה דיקר וערן אבירם.
עיצוב: ג'וני זילבר.
בנייה ותכנות: יובל סרנה.

מייל למכתבים ומאמרים demontimes@demons.org.ilלא זכיתי לראות הרבה דברים מעניינים בטלוויזיה מאז שהשותף שלי התקין לנו יס. אולי זה מכיוון שהראש שלי היה יותר מדי בספרים ואיכשהו הצלחתי להרים אותו דווקא בזמן ששדרו את סרטי העירית שמגר המשוקצים.

לעומת זאת, זכיתי לראות בסוף שבוע האחרון תכנית מאלפת בערוץ 8, אשר במקור שודרה לקראת המילניום החדש. התכנית מנתה את 100 הדמויות הכי חשובות במילניום האחרון.

שגיאה מספר אחת היתה פאנל השופטים. איך אפשר לצפות שאשת תיאטרון תדרג באותם שיקולים כמו גנרל או פרופסור לפיסיקה? איך אפשר שהגברת הראשונה תעריך את אותם דברים שבמאי קולנוע מעריך?

לכאורה אפשר היה לומר שעצם העובדה שיש כל כך הרבה זוויות, נותנת לנו רשימה טובה יותר.

כך גם אני חשבתי עד שראיתי ששייקספיר שאף זהותו נתונה בספק (כך נאמר לי) לקח את המקום החמישי ואיינשטיין לקח את המקום ה -11. הרי, מי בעצם מהפאנל יודע כמה איינשטיין השפיע על העולם שלנו חוץ מאותו פרופסור לפיסיקה?!- לעומת זאת כולם יודעים מי זה שייקספייר.

בוהר הגיע באחד מהמקומות הנמוכים מאד בטבלה- מה הוא עשה בסך הכל?! פרץ את מחסום הפיסיקה של 1920 עם מודל האטום שלו ובכך פרץ את הדרך לכל הטכנולוגיה מאז אותה שנה? מה כבר עשה תומס אדיסון?- המציא את הנורה... שטויות, פורד והמכונית?- היינו מסתדרים גם בלעדיו... אבל שייקספיר?- איך יכולנו לוותר על שייקספיר?!- הרי כל העולם עוצב מחדש לאחר העלאת מחזותיו.

נו טוב, אז את כל המתמטיקאים למעט דקארט העיפו מהרשימה ואת כל הפיסיקאים שייקספיר עקף, את כל ממציאי הפטנטים דירגו במקומות נמוכים ואת כובשי העולמות והעריצים כמעט ולא הזכירו אבל לפחות ניחמו את הצופים בכך שמדען אחד, בשם ניוטון הצליח לעקוף את שייקספיר הדגול.

מקום ראשון, דרך אגב, וכאן אני מוכרח לציין שאהבתי את ההחלטה ניתן לגוטנברג הלא הוא ממציא הדפוס והאיש שאם לא הוא העולם שלנו עוד היה תקוע בימי הביניים, האיש שנתן את האור הירוק למהפכת הספרים, העיתונות ולבסוף האינטרנט.

אז בנימת תודה לגוטנברג אני אסיים טור זה ואאחל לכולנו שנה אזרחית מוצלחת יותר וטובה הרבה יותר.

אמיר איתן