מקרה מספר 160-QD2AD-104

 

סיפור זה חזר אל המציאות שלנו מרחוק רחוק בעבר, ומטיל אור חדש על בני ישראל שישבו בארץ ישראל לפני 3000 שנה, וזכורים להיות השבט היחידי באיזור שאמונתו היתה מונוטואיסית.

 

לפי הסיפור, באחד מהיישובים בשבט יהודה היה בן אדם, חסר משפחה וחסר הורים או קרובים, כל היום הוא היה יושב , מנגן על החליל שלו ורועה את צאנו.

אנשים מספרים שהיו רואים אותו לפעמים יושב ומתעסק עם מכשירים מגוחכים שאת משמעותן הם לא הבינו, אך אחד לא ביקש הסבר מהבחור , כי האחרון שניסה טען שהוא לא הבין כלום והוא חושב שרוח אלוהים אחזה בבחור. כך ישב לו החלילן וחילל מרבית היום.

היסטוריונים מאמינים שאם רצף האירועים היה נגמר אחרת, יכול להיות שהאנושות היתה מקדימה את זמנה הנוכחי בכ500 ועד 1000 שנה ("קשה לחזות אם היה משפיע על ימי הביניים או לא").

 

מכל מקום, החלילן נצפה יוצא מביתו יום אחד והחל להתרחק מהיישוב. שום רישומים אינם קיימים מהתקופה ההיא, אך סיפורי עם (ואין לסמוך עליהם בעיניים עצומות)  מספרים שאנשים ראו אותו רץ אחוז עמוק אל אזור שילה. (אזור הפולחן והדת של בני ישראל בתקופה ההיא).

 

אין ידיעה מה הוא עשה וכמה זמן לקח לו להגיע אבל אכן לפי הסיפור הוא הגיע לכהן הראשי בשילה. מרישומי הכוהנים לא נשתמרו הרבה לכן זה לא מפתיע שאין שום רישום לאותו יום, הם גם לא היו קפדנים במיוחד, אבל הסיפור היה נמצא בהיקף נרחב כל כך שיש מקום לאמונה.

 

החלילן נכנס אל הכהן הראשי במזבח. אנשים טוענים שהכהן יכול היה לענות לך על כל שאלה. זה היה תפקידו, הוא היה פונה אל האלוהים ומשיב לך על השאלה. בשביל להיכנס למזבח ולהיענות על ידי הכהן השאלה היתה צריכה בסדר גודל כזה, ששום חכם כפר לא הצליח לענות עליה באזורו, וגם הכהן הראשי עצמו לא.

 

אכן מספרים שזה היה המצב והכהן הגדול ביקש את עזרת אלוהי ישראל.

לא ברור מה היתה תשובתו של הכהן (או אלוהים), אבל החלילן יצא בריצה והצפין, לפי הסיפור, הוא הצפין לעמק יזראל.

 

אין זה הגיוני שאותו חלילן נפגש שם עם אותה בעלת אוב ששנים אחרי כן נפגש שאול המלך, אבל יש טענה שמדובר באותה משפחה של בעלי אוב שחיו בעמק יזראל והתמחו על פי האמונות הרווחות האזור בהעלאת בני אדם באוב ומגיקה שחורה.

 

החלילן ביקש וקיבל את שירותיה של בעלת האוב מעמק היזראל, אין שום מידע מה קרה שם ומה נאמר לו, או אתה מי הוא ביקש להעלות, כמו שאין מידע על השיחה עם הכהן הגדול, מה שכן יודעים זה שאותו בחור חזר כעבור שבוע לכפר שלו בשבט יהודה וה"שכנים" מספרים שהוא החל לעבוד בקדחנות על כל מיני רשימות. חלק מהאנשים שעד אז לא האמינו שהוא יצא מדעתו החלו להאמין, שמועות צצו שאלוהים העניש אותו על כך ששאל שאלה מתחמקת או מתריסה כנגד והוא טרף את דעתו, חלק מהאנשים אפילו האמינו שאלוהים עצמו התגלה אליו כדי לענות לו על השאלה. חלקים אחרים שחשבו צעד קדימה וחיפשו מענה לתקרית בעלת האוב גרסו שהוא נשלח על ידי אלוהים לבעלת האוב כדי להיענות על שאלה שאין מכבודו של אלוהים לענות עליה וכי היא עוסקת ברצח, אונס, עקדת אנשים וכו'.

 

מכל מקום, אותו בן אדם לימים ישיר את רישומיו. מאות שנים לאחר מכן, בהגליית העם לבבל, ימצאו הרשימות האלה וכך תיולד הבטריה הראשונה, המפורסמת שנמצאה בבל בשנת 1987 בערך.

 

זקני עם בעיראק טוענים שמכל ה500 דפים שהוא רשם הבבלים הקדמונים הבינו רק 10 והם הקשורים לבטריה. אז הם עוד לא ידעו את הפוטנציאל האדיר שיש למכשיר זה ולכן יצרו רק בטרייה אחת וזנחו את הפרוייקט, יכול להיות שבדפים הבאים שלא ניתנו לקריאה מחמת כתב לא ברור וריקבון, יש הסבר מפורט על השימושים.

 

חלק מהזקנים גורסים שיש הוכחה של משפט גיאומטריה שונים שרק 2000 שנה אחריו הוכיחו היוונים. חלק טוענים שיש הוכחות של משפטים בחשמל ובפיסיקה.

גליליאו וניוטון. חלק הרחיקו לכת וטוענים שיש שם ציורים של פטריות הנוצרות מפיצוץ אטומי ולצד זה הסבר איך הפצצה אמורה להיות מיוצרת.

 

לנו נראים קצת מוגזמים אבל יש מקום לאמונה שאכן ברישומים אלה היו דברים המקדימים את זמנו בהרבה.

 

שתי הערות:

*אנשים נוספים האמינו שהחלילן הלך לבעלת האוב והעלה ייצור מהעתיד.

*החלילן מוזכר בשמו עמרם בן גזיר באחד מרישומי נוסטרדמוס.