מקרה מספר 721-FV72Q-104

 

רבות דובר על רוחות רפאים ומצלמות. מסיבה לא ברורה רוחות נקלטות בצלמות לעיתים קרובות, אפילו קרובות מדי. האלמנט הזה אף הופיע בסרטי אימה. התיק הבא התרחש בלוס אנג'לס. המשטרה צינזרה את שמות האנשים לפי בקשתם. מה מיוחד בתיק?- ידעתם שרוחות יכולות לצלם אתכם?!

 

ב4 במאי 1992 נכנסו לוילה של הזוג חוקרי המשטרה. מה שבהתחלה נראה כמו רצח פשוט הלך והסתבך. בזירת הרצח מצאו את גופתו של בריאן בן ה11 מוטלת ללא חיים ומרוטשת בפרצוף אל מול מסך הטלוויזיה. הסברה הראשונה שהעלתה המשטרה היתה שהרוצח, שאז עוד לא נמצא לא מניע, פרץ את גולגלתו של בריאן כנגד מסך הטלוויזיה. הסברה הזו החלה להתנפץ כשהתגלו סימני נשיכה בפרצוף ושום סימן של סדק כתוצאה מפגיעה בטלוויזיה בעוצמה. איך בריאן מת? לא ברור. אולם העיניים שלו נאכלו  והשפה שלו היתה מכורסמת (מה שבהתחלה היה נראה כחתוכה ומבותרת) אבל הדברים האלה לא גורמים למוות אלא אך ורק לפגיעה קשה ולעוורון כמובן.

את סיבת המוות האמיתית גילו במעבדה כיום לאחר מכן. בריאן נחנק. אבל משהו היה מוזר- לא היו סימני היאבקות ולא היו סימנים כחולים סביב הצוואר. משום מה הצוואר לא התנפח וגם קצף לא נזל מפיו של בריאן. הרופאים פשוט ציינו שקנה הנשימה שלו היה כווץ מאד.

לאף אחד לא היה מושג מה קרה לבריאן...

לפחות עד שמצאו קלטת וידאו ביתית מתחת לספה בסלון. אורך ההקלטה הוא כ15 שעה. בקטלת נצפה בריאן יושב ורואה טלוויזיה. המצלמה ממוקמת ככה שבריאן מצולם מפרופיל קצת אחורי. בריאן משום מה לא שם לב למצלמה.

"הדבר הראשון שעלה לי לראש כשהתחלנו לראות את הקלטת היה שבריאן עסק בצילום סרט ביתי עם חבר שלו ואיכשהו משחק הצילום שלהם יצא משליטה" מספר החוקר ריפלין. ההקלטה נמשכה. בריאן לא מגיב בשום צורה לנוכחות המצלמה המצלמת והדבר אכן נראה כמו סרט חובבנים. בדקה ה-10 בערך קם בריאן מהשפה לאחר שנצפה כמאמץ את עיניו אל עבר מסך הטלוויזיה.

"שמנו לב שבריאן מבחין במשהו מוזר בטלוויזיה וניסינו גם אנחנו לראות במה הוא צפה. זו היתה מעין מדורת חדשות כזו... לא ידענו על מה אנחנו מסתכלים"

 

בריאן קם מהספה וצעד אל עבר הטלוויזיה. ההקלטה היתה בלי קול אבל השפתיים של בריאן זזו וכנראה שדיבר אל הטלוויזיה. ההסרטה הופסקה כשבריאן קרב מספיק אל הטלוויזיה.

 

מציפייה חוזרת ונשנית בקלטת המשטרה נתקפה בחרדה.

"הצלחנו לחדד תמונה ולסרטט קלסטרון של האיש בטלוויזיה. השווינו את הפרצוף לכל פרצוף שיכול היה להופיע בכל תחנה בעולם ששודרה באותו זמן. לא ידענו במה בריאן צפה אבל רק בביתו קלטו את הערוץ הזה".

 

שבוע של חקירת הקלטת לא העלה ממצאים חדשים. כשאימו של בריאן שמעה את עניין הקלסתרון והטלוויזיה היא נזכרה שבריאן הזכיר יומיים לפני כן שנראה לו ששדרן הטלוויזיה מדבר אליו... היא לא לקחה אותו ברצינות, כמובן.