אוטופיה- הממלכה הפרטית שלכם.

מאת :זיו קיטרו

*רייבן עמדה בחדר המלחמה, קציני המטה עומדים סביבה בעוד היא מביטה במפת האיים.

"זו נראית ממלכה שמנה וקלה לכיבוש, אני רוצה את הלוחמים מוכנים עם אור ראשון."

הקצינים הנהנו בראשם. רייבן פנתה אל השליח שהגיע, "לקח לך זמן."

הנער מתנשף, ניסה לענות אך הושתק "קח את האיגרת זו לראשי הפרובינציות, אנו מוכנים למלחמה."

המלכה רייבן עלתה לחדר השינה שלה על מנת להחליף את בגדיה לשריון הקרב, היא ידעה שעליה להיפגש עם ראשי הגילדות ולתכנן את מתקפת הקסם ולשלוח את המרצחים.... לילה לבן נוסף מחכה לה*

משחקי אסטרטגיה כולנו כבר מכירים, אבל כמה משחקי תפקידים / אסטרטגיה טובים, ועוד באינטרנט, כבר ראינו?

כן, כן, אנשים, אני רציני... ואם אתם רוצים לדעת עוד אז תמשיכו לקרוא:

אוטופיה הוא משחק מדהים בו אתם בוחרים לשחק גזע (גמדים, אלפים, הוביטים, בני-אדם, אורקים וכו') ובונים לעצמכם פרובינציה, עליכם לעשות כל מה ששליט צריך: לנהל את הבנייה, הקסם (ויש הרבה אופציות) גנבים, דיפלומטיה וכו', וכל זאת בנוסף לכך שאתם צריכים לעבוד בשיתוף של כל שאר הפרובינציות בממלכתכם, כן אתם רק פרובינציה בתוך ממלכה בת 25 פרובינציות ויש לכם סיכוי גם להפוך למלכים.

מבולבלים? טוב מאוד בוא ניקח את זה לאט יותר... אתר האינטרנט של אוטופיה נותן לכם אפשרות, כאמור, להשתתף במשחק תפקידים / אסטרטגיה ברשת, אתם תבחרו גזע ותכנסו לממלכה ושם על גבי דפי האינטרנט תפתח למולכם הפרובינציה שלכם, שהיא כאמור חלק מממלכה (שבתורה חלק מאי...) כל פרובינציה משוחקת ע"י אדם אמיתי שיושב איכן שהוא בעולם, וכל האינטרקציה שנוצרת היא מול אנשים.

כל ממלכה מנסה לזכות בעצמה הגדולה ביותר ולכן עבודת צוות היא דבר חשוב, המשחק משלב פוליטיקה, לצד מסעות כיבוש וקרבות קוסמים. לא מדובר במשחק גרפי. כל הקרבות, הבנייה (אתם צריכים להתפתח ולכן המשחק מאפשר לבנות מבנים שונים על גבי האדמה שכבשתם), הפורום-בו תשוחחו עם שאר אנשי הממלכה - הכל מוצג, מקושט, אבל בצורת טקסט.

קשה להבין בדיוק עד שנכנסים לאתר ממש, אבל אני יכול לספר לכם שהמשחק מאוד מרתק, לא חייבים להיות בתוכו כל הזמן, מספיקה שעה ביום, אבל כל יום (אני מזהיר זה ממכר. אני הפכתי ממזלזל במשחק שהוצג לי ע"י קרוב משפחה למלך של אחת הממלכות) שבה תתעדכנו במתרחש, תבנו, תטילו כשפים, תרגלו אחרי צבא האויב, תיצרו קשרים, תנסו להפוך למלכים, תפילו בריתות ו....תכבשו שטחים חדשים על מנת לגדול ולתחזק. אני אישית הגעתי למצב בו אני נכנס מספר פעמים ביום כדי לראות שהכל בסדר, שאף אחד לא התקיף ולשלוח עזרה למי שזקוק לכך בתוך הממלכה שלי.

למשחק יש מעריצים רבים, עשרות אתרים קיימים ברשת, חלקם פורומים לדיון, חלקם מכילים תוכנות שיעזרו לכם לנהל את הפרובינציה טוב יותר, ישנו אתר שאף עוזר לכם לבדוק אם ההתקפה שלכם תצליח ואם לא עדיף לשלוח קצת יותר חיילות... וכמובן שלמתחילים יש אתרים עמוסי טיפים ואסטרטגיות. כשתכנסו לאתר לראשונה תתחילו (כל אחד על פי גזעו ובחירת האסטרטגיה שלו) לגייס ולאמן חיילים, כמו כן תתחילו לבנות, ישנם מבנם רבים: בתים לשיכון האנשים, חוות ליצירת אוכל, מגדלים לייצור רונות על מנת להטיל לחשים ועוד.

אם אתם נכנסים כבר היום תדעו שהעידן החדש כבר התחיל, אבל זה בסדר אם לא תפלו לממלכה של מתחילים אז יעזרו לכם מייד, אחרי הכל כל ממלכה עובדת יחד. אם הרע מזלכם ונפלתם עם מתחילים אל דאגה, כאמור יש מספיק אתרים שיעזרו לכם לגדול. מעבר לזה בתור שחקנים חדשים יש לכם 72 שעות בהם אתם מוגנים מכל רע ע"י שליטי אוטופיה הכל יכולים. יש לציין שכל שעה שלנו היא שוות ערך ליום אחד באוטופיה, 24 שעות שוות לחודש. אם תשחקו בקלפים שלכם נכון (זה ביטוי, כן? אין פה שום קלפים) תוכלו להפוך כאמור למלכים של ממלכתכם, וזה אומר המון בונוסים אבל הרבה עבודה, המון עבודה המון, המון, המון, המון, המון, המון, המון, המון, עבודה. אבל זה כיף.

אז קדימה לכו למה אתם מחכים? אה ועוד משהו, הרבה ממלכות יוצרות בריתות וזה אומר שאם תתקיפו ממלכה שיש לה תוספת מוזרה לשם אז יש סיכוי שתמצאו את עצמכם בבוץ גדול מאוד כי יש בריתות (כמו זה שאני יצרתי J ) שפשוט ישליכו את כל הכוחות שלהם עליכם.

אז קדימה אל התהילה והעוצמה. כתובת האתר היא: http://games.eesite.com/utopia