Demoncon פברואר ‏2002

מאת: אבי סבג

 

לאחר 5 שנים של כנסי טמ"י החלטנו שהגיע הזמן לחדש והגינו את הרעיון של Demoncon. שינינו את הגישה בכמה תחומים, ויתרנו על רוב הפרסום בדואר, הכנסנו טיזרים כשיטת רישום, כתבנו שלוש הרפתקות לבחירת המנחים המיועדים והחלטנו להשקיע גם בעיצוב. חלק מההחלטות הללו היו בבחינת סיכון עבור חברת אוליב ודרשו הרבה יותר השקעה מאתנו, לכן היו לא מעט חששות לגבי האופן בו תגיב הקהילה לשינוי. אבל כבר בעשר בבוקר ביום הכנס הבנו ששחקני התפקידים קיבלו אתDemoncon  בזרועות פתוחות.

 

הכנס התקיים ב 27/2/02 בית דניאל, שהוא גם בית כנסת וגם מרכז קהילתי של התנועה ליהדות מתקדמת מה שאומר שאווירה המיסטית הגיעהbuilt in  עם המבנה.

 

 

 

 

 מבט חטוף על האולם המרכזי בתחילת הסבב השני

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכנס הגיעו כ- 330 שחקני תפקידים מכל הגילאים ומכל קצוות הארץ (היה די מרגש לדבר עם שני שחקנים שהגיעו כל הדרך מאילת!!!)

 

 

 חדי העין יוכלו להבחין                 בדגלים בסגנון ימי הביניים והנרות של השולחנות בעזרתם ניסינו ליצור את אווירה קסומה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כמארגן אני שמח לציין שזה הכנס הכי חלק ונטול בעיות שהיה לי הכבוד להשתתף, גם בזכות הניסוי המצטבר של הצוות, ואולי בעיקר כי אנשי הקהילה למדו שהרשמה מראש היא מתכון די בטוח לכנס מהנה.

כדרכי בקודש בכנסים האחרונים גם הפעם העברתי הדרכה על Settlers of Catan המעולה לארבע קבוצות משחק. אנחנו שוקלים ברצינות ליזום טורניר בנושא מה דעתכם?

 

 

 

 

 שחקני ה- settlers בלהט המשחק.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במהלך ההפסקה השתדלנו להציע מגוון רחב של פעילויות, החל מתחרות התחפושות הקבועה וכלה בארבע הרצאות שהועברו במקביל. זו גם הזדמנות מצוינת להודות למרצים על עזרתם: שמוליק קרן שהעביר הרצאה על המשחק Exalted, דיקי סמבן שהרצה על עולם שר הטבעות, אור בירן שהרצה על Shadowrun ואמיר איתן ואביעד פראן שהעבירו סדנה על עקרונות משחקי תפקידים בסיסים לשחקנים מתחילים. ערן ואני העברנו הרצאה על "פנטזיה אחרת". ההרצאות זכו להדים חיוביים גם הן, ולדעתי הציעו מגוון מספק של אפשרויות לתעסוקה במהלך ההפסקה.

 

 

 

 

 

ערן מעניק פרסים לזוכים המאושרים בתחרות התחפושות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דיקי סמבן שהרצה על שר הטבעות במהלך הנחיית המשחק שלו.    (איכשהו הוא נדחף לכל סקירה.                                                                                                                                            נכון?)

 

 

 

 

 

 

 

הכנס נעשה תחת התמה המרכזית של פנטזיה, ולמרות שלא מנענו מאיש להריץ כל דבר אחר עדיין רוב המשחקים נכנסו תחת הגדרה זו. מעניין לשמוע מה דעתכם בעניין: האם גם בעתיד רצוי להגדיר ז'אנר מסוים כתמה המרכזית או לאפשר למנחים חופש פעולה מוחלט?

 

 

 

 

 איילת אלוני מנחה לקבוצה של ברי מזל.

 

 

 

 

 

 

 

 

רוב ההרפתקות שהועברו זכו לביקורות חיוביות מציבור השחקנים וכך גם ההרפתקות שנכתבו ע"י הצוות. שוב, נשמח לשמוע את דעותיכם בעניין.

 

בשעות הבוקר ובמקביל לסבב המשחק הרגיל התנהל טורניר משחקי תפקידים שיועד לשחקנים הצעירים של מועדון "הארה". שמחנו לארח אותם ולספוג מעט מההתלהבות של תחילת הדרך שכל כך מאפיינת אותם.

 

 

 

 

 

חברי מועדון "הארה" במשחקם (אנחנו לא רואים שום דמות מוזרה במרכז, על מה אתם מדברים?).

 

 

 

 

אסכם בנימה אישית, עבורי כמארגן Demoncon היה מעבר לכל ספק הכנס המהנה ביותר בו לקחתי חלק. זו תחושה נפלאה להצליח לחדש שוב ולראות כיצד הימורים שנלקחו לפני חודשים משתלמים ותורמים להצלחה ביום הכנס. הצלחת הכנס היא גם במידת מה סימן להתפתחות הקהילה כולה. הגיע הזמן שנפסיק לשחק AD&D יותר מעשור אחר מות השיטה בשאר העולם (ולא, אין לי שום דבר נגד ההוצאה השלישית).

 

אני מרגיש שבכנס זה הצבנו לעצמנו, ואולי גם לאחרים, איזשהו רף מחייב ואני יודע שאנו מתכוונים רק להשתפר מכאן ואליך. אבל יותר מכל הכנס הזה החזיר לנו את הרוח למפרשים ומילא אותנו, צוות Demons, במוטיבציה חדשה לארגן אירועים ולקחת על עצמנו פרוייקטים חדשים.

 

שוב תודה לכל מי שלקח חלק בארגון, בהנחיה, בהקמת התפאורה וסידור השולחנות וכל מי שהשתתף. וכמובן תודה מיוחדת לדרור על שהאמין ברעיון.

 

להתראות ב- Demoncon הבא בקיץ 2002.