קבוצות משחק

מאת: אביעד פארן

 

חשבתם פעם לשחק קבוצת משחק משונה? לא רגילה? משהו מיוחד, מצחיק או מוזר? אני כן. אז החלטתי לכתוב כתבה שבה אני נותן כמה רעיונות מגניבים לקבוצות משחק אקסקלוסיביות שבד"כ לא משחקים. מהכתבה כל קבוצה אם היא החליטה לשחק קבוצה משונה יכולה לפתח רעיונות משלה.

 

כדי שתבינו על מה אני מדבר ניתן דוגמא- קבוצה של "ביום הם הטבחים של רשת מסעדות דגים, ובלילה- מגהפישס- לוחמים ברוע במשך כל הלילה ובבוקר חוזרים למסעדה. נשמע הומוריסטי למדי לא? אבל יש גם רעיונות נוספים שלאו דווקא הומוריסטים ויכולים להיות משחק רציני יותר. טוב אז נתחיל.

 

טבחים ברשת מסעדות דגים-

הקבוצה הם טבחים של רשת מסעדות דגים במשך כל היום אבל בלילה- מגהפישס- לוחמים ברוע במשך כל הלילה ובבוקר חוזרים למסעדה. לדמויות יכולות מיוחדות ומוקצנות של דגים; שיריון קשקשים טבעי בלתי פגיע, צינורות מים שיוצאים להם מאצבעות שמהם יוצא זרם אדיר של מים, ובשעת צרה הם יכולים לאחד כוחות ולהטיל 40 ביצים שמהם יוצאים תוך כמה דקות דגים קטנים עם רגליים שעושים קמיקאזה לתוך הגרון של האויב. (משחק הומוריסטי)

 

להקת רוק-

זהי דוגמא טובה למשחק לא הומוריסטי, הקבוצה היא בעצם להקת רוק כושלת שמופיעה במועדוני לילה קטנים במשך השבוע, אני רואה אפשרויות רבות בקבוצה כזאת למשחק תפקידים; מלחמה על התקיימות הלהקה, ריבים על התפרקות, ניסיונות נואשים לחתימת חוזים וחימום להקות שונות מצליחות יותר בקצת. אפשר גם לשחק להקה מפורסמת, מצליחה ועשירה; תככי התהילה, בנות כל הלילה, התמכרות לאלכוהול וסמים, וכל לילה אישה שונה.

 

חתולי אדם-

הקבוצה משחקת במשך היום בני אדם רגילים, אבל במשך שעות החשכה הם הופכים לחתולים ונידונים להתהלך ברחובות ולהתחמק מבעיטות של פרחחים, וכל מה שעובר על חתולי רחוב רגילים. עליהם גם לשמור על הסוד שלהם כדי שלא ינדו אותם מהחברה. לדמויות אין כל יכולות מיוחדת, הם משחקים קבוצה של מסכנים דכאוניים שסובלים מטעות גנטית.

 

אנשים רגילים מהמעמד הנמוך-

כן, אני יודע שלא יוצא הרבה לשחק את זה במשחקי תפקידים כי מ"ת זאת בריחה מהמציאות, אבל למה לא לשחק את המציאות? מעמד נמוך, פועלי בניין שצריכים לעבוד כדי לעבור את החודש, חיים ממשכורת מינימום ומשפחה ברוכת ילדים, כל החבורה חברים טובים, הם חיים במדינה מוזרה שכל הזמן יש בה פיגועים ע"י טרוריסטים, העם עצמו שחי במדינה נוראי, לא סובלני וברברי והקשיים של ניהול חיים בלי כסף. (נשמע מוכר אה?)

 

משפחה-

כן כן, קראתם נכון, כל הקבוצה משחקת משפחה מהמעמד הנמוך או הגבוה, עם כסף או בלי כסף, וכאן המון אפשרויות. דמות אחת האבא- השניה האמא, והאחרים ילדים. אפשר גם סבא או דוד להכניס. וכל אחד בעל אופי שונה ומיוחד משלו. קשיים שעוברים על משפחה, הם בימה למשחק תפקידים ברמה גבוהה והתמודדות עם המציאות.

 

יתומים-

הדמויות משחקת חבורה של יתומים שגרים בבית יתומים, חבורה של פרחחים שכל מה שהם מנסים לעשות זה להזיק, והם מצליחים בזה. ממררים את החיים של בעלת הבית הטובה, של הבנות בבית היתומים, ושל עוברי אורח ברחוב. זה משחק אומנם הומוריסטי, אבל מהנה ביותר. ולמנחה אין הרבה עבודה. (למנחים עצלנים).

 

טוב אז אני חושב שנתתי מספיק דוגמאות מגוונות למשחקים של קבוצות משחק מיוחדות, קחו את אחד הרעיונות ופתחו אותו, או שתמציאו אחד משלכם. אני אישית מאמין שימאס ממשחק כזה במהלך הזמן אז מומלץ לשחק אותו פעם בכמה זמן- ועם סוגי חבורות שונות.