הים השביעי- האומות

מאת: אביעד פראן

 

שבע אומות חולשות על ת'יאה, עולם המשחק של הים השביעי. שבע אומות מגוונות ושונות אחת מרעותה. האומות בים השביעי הן הקו המנחה היחידי שיש בבניית דמות. כל פרט אחר על הדמות מתקבל ע"פ החלטת השחקן והסכמת המנחה.

כשבוחרים אומה היא כמעט ואינה משפיעה על תכונות הדמות, רק במספר תכונות שבהם יש פלוס או מינוס, וכמה הגבלות מסוימות לכל אומה. למרות זאת, האומה שבחרת תשפיע על עתיד הדמות במשחק. אם, לדוגמא, דמות אבאלונית נכנסת לשטח מאנטיגן סביר להניח שחיילים ינסו להרוג אותה. אם יש שני שחקנים שבחרו אומות שונות, שיש ביניהם מריבה מסוימת, הם לא יוכלו להסתובב ביחד אלא אם כן זה משהו חריג. טוב אז נתחיל לסקור את האומות:

 

אבאלון

שלושה כתרים מכונסים תחת כס מלכות אחד. הממלכות המאוחדות של אבאלון ידועות גם בתור איי גלמור. המלכה אליין שולטת באבאלון, ג'יימס מקדף השני שולט בשבטי ההרים וג'ון אובננון שולט באינסמור, אי האמרלד. רק בעידן האחרון הצליחה אבאלון להשפיע על הפוליטיקה העולמית. לאבאלון אין צבא מסודר אבל יש להם צבא חזק ביותר שאף הביס פעם את הצבא של הקאסטיליים שנחשב לחזק מכל. זאת אומרת שהארמאדה הימית שלהם חזקה, אך הצבא היבשתי של אבאלון הוא לא בדיוק שיא העוצמה. למעשה זה די מתאים לאבאלונים צי ימי חזק, כי אבאלון משוכנת בשרשרת איים, שמחולקת לשלושה איים גדולים בעיקר. האבאלונים הם אנשים גאים, אך תככנים.

 

קסטיל

הקסאטילים הם אנשים חושניים, ואת זה אפשר לראות במוסיקה ובתרבות שלהם. התרבות שלהם נחשבת למדהימה ביותר בכל העולם. לקסטילים השפעה רבה, אפילו על אימפריות שונות ברחבי העולם, אך השפעתם הכי חזקה, היא הכנסייה הואתיקנית שבשליטתם.

הקסטילים שמים דגש רב יותר משאר האומות על חינוך. בארצם יש בכל עיר ועיר אוניברסיטה, ומלבד זאת הם שמים דגש עם שמירת הטבע, בריאות ופטריוטיות. לקסטיל, צבא חזק, גם יבשתי וגם ימי. החזק ביותר בת'יאה. אבל צרה צרורה נפלה על קסטיל- המלך השולט, שבק חיים- ובנו הצעיר השתלט בשמו על הממלכה. ילד שולט בקסטיל, ולפי מה שנראה הוא עושה את זה היטב.

 

איסאן

האיסאנים הם אנשים אמיצים ביותר ובזה הם מוכרים ברחבי ת'יאה. הם מפיקים את המתכת המעולה דרכנייסן או בשמה המוכר, ברזל הדרקון. האיסאנים הם גם קוסמים חזקים, ויש להם את הצבא היבשתי הכי חזק בעולם. למעשה שריונות הדרכנייסן כל כך חזקים, שזה כל הקסם שהם זקוקים לו. למרות הכל, נכון לזמן הזה- האיסאנים ראו ימים טובים יותר.

עשירי איסאן עזבו את הארץ כדי למצוא מקום טוב יותר ועבודה טובה יותר, הצבא התדלדל וכבר אינו כמו שהיה פעם והערים העשירות הגדולות של פעם, הפכו לערי מסחר מהעולם השלישי.

ושוב, למרות זאת, איסאן ארץ נרחבת ואחת המדהימות בעולם כולו.

 

מונטיגאן

בדיוק במרכז העולם, מזרחית לאיסאן, דרומית לאבאלון וצפונית לקאסטיל, שוכנת מונטיגן. נשלטת ע"י מלך המערב, ליאון אלכסנדר, גבוה, חסון ויפה, אחד האנשים הטובים של ת'יאה ובעל תרבות מושלמת.

מונטיגניים, הם הצפונים של ימינו. הם מכתיבים את האופנה, את האצולה, את המוסיקה ואת האוכל. אם זה טוב- זה כנראה בא ממונטיגן. השאלה למה? נענית באופן מיידי בתשובה- כי בא לי. ככה הם המונטיגניים.

אבירי המלך, נחשבים ללוחמים הטובים בעולם, כל מחזיק חרב בעולם שואף להצטרף אליהם. תפקידם הוא להגן על המלך ועל ממלכתו. (מוכר מאיפשהו? רמז- "דרטניין הקטן").

 

אושורה

הארץ המוזרה. אלו שמתיירים באושורה חוזרים לספר שהארץ חיה כאילו לפני 500 שנה. הארץ מאוד לא מפותחת, מבחינת תרבות, צבא, מוסיקה, אוכל ובכלל הם חיים בעולם הישן.

מבנה הגוף של האושורים הוא רחב וחזק, מה שנותן להם יתרון על שאר האומות. הם מכונסים בתוך עצמם ולא אוהבים זרים.

אושורה נמצאת צפונית יחסית לשאר הארצות, ולכן היא ארץ קרה ונוקשה, אבל עמוסה משאבים.

מלך אושורה הוא גיונס באוול, איש צעיר ונאה למראה. אושורה היא ארץ של חורפים קשים, נוקשות עורף והומור שחור. וככה גם האושורים רוצים שזה ישאר.

 

וודקי

וודקי היא בעצם משפחה אחת גדולה. משפחה במלחמה. הוודקים נאים למראה ותרבותיים, צבאם לא חזק במיוחד, אבל הם אנשים מלאי תשוקה, ונחשבים המאהבים הטובים בעולם.

רוב הוודקים הם אנשים צבועים. למראה חוץ הם יברכו אותך לשלום, יזמינו אותך הביתה לארוחה, ירעילו לך את האוכל, אבל זה לא העיקרון. (תודה לדיקי).

בוודקי יש תרבות שנקראת קרנקוזה- זהי תרבות שמלמדת נשים להיות אצילות מבחוץ ורעות מבפנים. ליידי אמיתית. להרוג עם סיכת שיער ולהשתמש בעכבישים למען ריגול, אבל להסתיר את זה היטב מאחורי יופי ותכונות פיזיות טובות. למעשה בוודקי יש בתי ספר מיוחדים עבור הקרנקוזות.

 

למעשה, יש עוד אומה אחת, אבל היא אומה שלא ממש מורחב עליה, וגם אין ממש מה להרחיב עליה, היא משעממת לגמרי. תחשבו שהם בעצם השוודים של המאה ה-21.

וזה מה שהם בעצם- משווים לשבדים ולנורווגים. J.

אז זהו, זה בקצרה כל אחת מהאומות של ת'יאה, ובכתבה הבאה, על ת'יאה עצמה בהרחבה.