סיכום שנתי

מאת: אבי סבג

 

השעה שעת לילה מאוחרת, המקום באר שבע, שוב אני מוצע עצמי הרבה אחרי ה- deadline האחרון להגשת הכתבות אבל משום מה אף אחד כבר לא מעיר לי על כך מפני שאלו הם פני הדברים. אני מעלה את הסיכום השנתי שכתבי בדיוק לפני שנה ומנסה להשוות, נדמה שהכל השתנה ושאני מרוחק שנות אור מאותה נקודה בה סיפרתי בהתרגשות לא קטנה, על הגשמת החלום של הקמת האתר ועל שנת פעילות עשירה ופורייה.

 

האתר נמצא שנתיים על הרשת במהלכן העלנו 24 גיליונות רגילים ושלושה גיליונות מיוחדים,  תרמנו שתי שיטות משחק מלאות לעברית והעלנו לרשת אין סוף סיפורים, הרפתקות, דמויות ועזרי משחק שונים שיחד יוצרים את האתר העברי הגדול והשימושי ביותר למשחקי תפקידים בעברית ועם כל הצניעות אחד האיכותיים ברשת כולה. מחוץ למרחבי הרשת ארגנו 2 כנסי טמ"י מוצלחים והיינו נוכחים, לפחות בייצוג חלקי, בכל כנס שהתקיים בקהילה. בחופשת הפסח הצגנו לקהילה את Demoncon שבעיני רבים הגשים את מטרותיו והיה כנס ברמה אחרת שכנראה יציב סטנדרטים מחייבים לכולם.

 

את כל אלו עשינו כצוות וזה אולי סוד ההצלחה. לפעמים כשאתה נמצא בתוך קבוצה קשה לך להעריך את ייחודה ואתה נוטה לקחת כמובן מאליו שהכל יתנהל על הצד הטוב ביותר. דווקא הניתוק היחסי שאני נמצא בו מאפשר לי את הפרספקטיבה הנכונה כדי להביט כמעט מבחוץ על הצוות ולראות באמת עד כמה נדיר למצוא כאלה עוצמות של יצירתיות, כזו התלהבות לעשות וכזה שיתוף פעולה בין אנשים כל כך שונים.

 

לפעמים אני מרגיש כמו ליצן שמנסה ללהטט ביותר מידי כדורים, מלא פחד שחלקם יפלו על הרצפה אבל אז אני מבחין שבעצם חלק מהכדורים הללו מתעופפים באוויר בכוחות עצמם. מבחינתי, האתר והצוות הפכו לדברים המניעים את עצמם ובעני הדבר היפה וחשוב ביותר שקרה ל- demons השנה, הוא התרחבות הצוות וביזור של העבודה והאחריות אל ידיים נוספות וחדשות. אמיר נכנס לנעלי העורך ויובל הוא כבר מזמן webmaster במשרה מלאה ולניהול הכנסים הצטרפו גם אביעד ויהונתן.

 

למרות שהשנה התאפיינה בכמה הישגים לא מבוטלים שהצוות רשם בתחום משחקי התפקידים (הזכרתי את חלקם)  עבורו קרו שני אירועים ששינו את חיי מקצה לקצה. ראשית השתחררתי מצה"ל אחרי כמעט 5 שנים נהדרות ושנית התחלתי את דרכי האקדמית ואני עכשיו סטודנט באוניברסיטת באר שבע. לשני אלה היו השלכות מרחיקות לכת, כאמור, על מידת מעורבותי בקהילה ובעיקר מידת הנגישות שלי לרשת. השנה כפי שרבים מכם שמו לב התאפיינה בניתוק יחסי מבחינתי.

 

למעשה, זו גם ההזדמנות להתנצל בפני אותם אנשים שחיפשו אותי בכל מיני דרכים וקיבלו ממני תשובות באיחור של כמה חודשים במקרה הטוב, להתנצל על גיחות חטופות על ה- ICQ בהן לא היה לי יותר מידי פנאי לשיחה או על חוסר היכולת שלי לתרום לגרעין דרום. אני מוצא עצמי מתנצל לא בגלל תלונות של אחרים אלה בעיקר בגלל שאני עצמי מתגעגע לאינטנסיביות שאפיינה את הפעילות שלי בשנה שעברה. למרות שאם נבחן את העניינים באובייקטיביות אני מניח שאני מנצל היטיב את מסגרת הזמן שכן עומדת לרשותי.

 

למען האמת אני ממשיך להיות מעורב ברמה גבוהה הרבה יותר ממשה העזתי לקוות שאוכל זו ההזדמנות לספר שהמניע הנסתר שלי להפיק את ה- cd-bar היה הרצון לייצר לעצמי מזכרת מהאתר כי פשוט חשבתי שברגע שאתחיל ללמוד יסתיים חלקי בו. הייתי שמח להיווכח שחשש לי היה מוגזם ואני מצליח להתמיד בפעילות בהרבה מאד מהמישורים שחשובים בעיני. זה המקום לומר שהמצב לא ישתנה בשנה הבאה או בחשבה שניה מתישהו בעתיד הנראה לעין, הדרך שבחרתי לעצמי ארוכה וטובענית ואני רק בתחילתה.

 

זה השלב להודות לכל אנשי הצוות שסובלים את קוצר הזמן שלי, את הקושי שבלשמור על קשר מיידי איתי ואת העיכובים שנגרמים לא אחת בגלל לוחות הזמנים שלי. זה גם המקום להודות לכל הקוראים הנפלאים שלנו שעושים את כל המאמץ הזה שווה ולהבטיח לכם המשכיות, התחדשות, שבירת שיאים נוספים והרבה הרבה השקעה. כבר עכשיו אנו עובדים על Demoncon 2, על הגיליונות הבאים ועל עוד הפתעות. הפעם עומדים לרשתנו צוות גדול יותר, שנתיים נוספות של ניסיון והקהילה שכבר למדה להכיר אותנו.

 

אם אחזור לנימה האישית אני יודע שגם כאשר אני עצמי לא אהיה פנוי זמנית להשתתף באחד הפרוייקטים העתידיים, אני יודע שמכונה המשומנת זו תמשיך לתפקד, מפני זו כבר מסורת והיא חזקה וגדולה יותר מכל אחד מאתנו בנפרד.