הכה את המנחה

מאת: ניצן "טאז" בר

 

אתם הולכים ביער אפל, אתם שומעים קולות ציפצוף של עטלפים, הלילה חשוך כמו המוות ואתם לא רואים יותר ממטר קדימה. הלפידים שלכם נכבים, ואתם שומעים צעקה מחרידה מולכם ושלושה טרולים ענקיים ומפחידים קופצים ותוקפים אותכם.

 

כבר סופר ונאמר הכל על מנחים: רשעים, תאבי כוח, עצלנים, תחמנים ונצלנים. הכל כבר נאמר על הרשע הטהור שהוא המנחה, הם נקראים שה"מים, מנחים, GM, DM, מספרי סיפורים ומה לא. אבל הדבר המשותף לכולם זה, רשע....  כן כן רשע טהור שמשותף לכל המנחים. הרי אנחנו השחקנים התמימים, כל הזמן סובלים מהמנחים הרשעים, אנחנו השחקנים המסכנים, שסובלים משחק אחרי משחק, שדמויותנו עוברות התעללות ע"י המנחים השונים.

 

אז כאן זה נגמר, לא יאשימו אותנו יותר במשחק גרוע, כמה פעמים שמעתם מנחים מדברים על איך השחקנים הרסו להם את המשחק, כמה פעמים הדמות האהובה שלכם מתה בגלל הלך רוחו של המנחה המשוקץ, כמה פעמים המנחה הרשע לא הסכים לתת לדמות שלכם את הכוח המגניב והחזק שכולנו יודעים שמגיע לה בצדק. הכתבה הזאת יוצאת בקריאה, שחקני העולם התאחדו, אנחנו עכשיו נגרום לכל מנחי העולם לסבול כמו שאנחנו סובלים שנים. "הצטרפו למהפכה"

 

טוב אחרי שהגענו למסקנה שכל תחלואי העולם הם באשמת המנחים, הדרך היא פשוטה. הם אומרים שאנחנו הורסים משחקים, אנחנו נראה להם מה זה להרוס משחקים. אז קדימה בואו איתי למדריך קצר של "הכה את המנחה" מדריך פשוט וקל, שכל שחקן חייב שיהיה צמוד אליו. להדפיס, ולפעול לפי ההוראות.

 

1) בניית דמויות- מנחים אוהבים לטעון שאנחנו מנצ'קינים. אין בעיה, אנחנו ניקח להם את המנצ'קיניזם לרמות חדשות, בקמפיין פנטזיה נבנה דמות של סופר גיבורים, ניקח חסרונות מגוחכים בסגנון של עקר, שקרן, הרגלים אישים דוחים וכו' וכו' רק בשביל שנקבל את הנקודות ונוכל לבנות דמות בלתי מנוצחת, חשוב מאוד לעבור לפני בניית הדמות על ספר החוקים וללמוד את נקודות התורפה של השיטה, ככה שתוכלו להתעלל במנחה בצורה מושלמת.

 

אני: לקחתי חסרונות של עקר עם הרגלים אישים דוחים מה שנותן לי 40 נקודות ואני עכשיו לוקח את כל התכונות על רמה של 18, מה שנותן לי פלוסים אדירים בכל הקטגוריות.

ג'וני: אבל אתה לא יכול לעשות את זה.

אני: כן אני כן יכול, זה כתוב בחוקים.

ג'וני: אוף....

 

2) עיוות שמות- דרך מאוד משעשעת וכיפית להתעלל במנחה שלכם, המנחה יושב שעות וחושב על השם של הדב"ש של הפונדק ושל העיר. אנחנו בצורה מאוד אדישה הורסים לו את זה, הביטוי של השם של הדב"ש יתהפך אצלנו בלשון, השם של העיר יקבל משמעות שונה לחלוטין, והשם של הפונדק יקבל את השם של הפונדק הקודם שהיינו בו, כי אנחנו כבר זוכרים את השם ההוא גם ככה, אז למה לשנות? שעות של הנאה מובטחת.

 

ג'וני: אתם מגיעים לפונדק בשם "פליינג דראם" זה פונדק בעל שתי קומות עם כניסה גדולה ומרשימה.

אני: אנחנו נכנסים "לדירטי דראם" ומזמינים שולחן.

ג'וני: לפונדק קוראים, "פליינג דראם".

אני: אבל אנחנו כבר רגילים "לדירטי" לא מסתדר לי "פליינג" תשנה את זה.

ג'וני: אני שונא אותכם.

כולם: אנחנו יודעים! (בתוספת חיוך זדוני).

ג'וני: אוף.....

 

3) הריגת דב"שים- כל דב"ש שיכול לקדם את העלילה ולהביא איזה שהוא עניין מושקע דינו אחד, מוות. כן כן תהרגו בהם, המנחה השקיע בדב"ש מעניין? אז תרצחו אותו, עדיף בדרך מעניינת מאוד, כזאת שהמנחה יהיה חייב לתפוס את הראש שלו ולהישבע באימו שהוא הולך להתאבד. תגרמו להם להרגיש לא שפויים, תנו להם את ההרגשה שכל מה שהם עושים לא עוזר. תתחילו להרוג בהם כמו נמלים.

 

אני: אני מסמן לו להיכנס לחדר ואומר לו ששם נוכל לדבר בשקט.

ג'וני: הוא הולך אחריך לחדר.

אני: אני פותח את הדלת ומסמן לו להיכנס, איך שהוא נכנס אני נותן לו מכה בראש עם הקת של החרב.

ג'וני: הוא מעולף על הריצפה.

אני: אני מחפש לו בכיסים.

ג'וני: אתה מוצא מבחנה קטנה עם חומר ירוק ומסריח.

אני: אני שופך לו את החומר על הפנים.

ג'וני: אוי לא. הפנים שלו נמסות. אוף....

 

וככה עוד דב"ש מת.

 

4) ויכוחי עולם- זאת דרך מעולה לתסכל את המנחה ולשגע אותו, כל מיני ויכוחים קטנונים על איך העולם נראה ועל התיאורים של המנחה על כל מיני דברים שונים ומשונים. מלהתווכח על איזה אוכל יש בשוק, איך נראה החדר בפונדק ויגמור בצורת האוזניים של האלפים. בקיצור כל מה שהמנחה אומר אתם אומרים להיפך, שעות של הנאה מובטחות בשעה שהמנחה תולש שערות.

 

ג'וני: אתם נכנסים לחדר בפונדק, יש בו שלוש מיטות וחלון עם סורגים עליו.

אני: אנחנו בקומה השניה נכון?

ג'וני: כן.

אני: אז אין שום סיבה שיהיו שם סורגים.

ג'וני: אבל יש שם סורגים.

אני: אבל לא צריכים להיות שם.

ג'וני: אוף......

 

5) אוף פלי- או איך שאני אוהב לקרוא לזה: הריסת כל מצב דרמטי. המנחה עובד קשה, הוא מכין את האווירה, את השטח, את הדמויות, את הדב"שים, הכל מוכן כרקע לאיזה שניה של משחק מושלם, ואז באותו רגע אתם יוצאים לאוף פלי מטורף, שגם מוציא את המנחה מהריכוז וגם לא נותן לו שום אפשרות לשחזר את הרגע כי אנחנו כמובן לא ניתן לו להתחיל הכל מהתחלה.

 

ג'וני: הלילה אפל, אתם שומעים את הרוח מיללת מסביבכם, לאור המרצד של הלפיד אתם רואים את הצלליות שלכם , אתם מתקרבים לעבר מחסה העצים בשקט בשקט...

אני: שמישהו יעביר לי את האוכל.

ג'וני: תשתוק.

אני: סליחה ג'וני, אמרת משהו?

ג'וני: כן אני פה באמצע סצינה אדירה.

אני: הא באמת סליחה תמשיך תמשיך.

ג'וני: טוב איפה הייתי?! אוף....

 

אז כל מה שנשאר לי לומר לכם זה בהצלחה בהתעללות במנחה שלכם, ולא משנה מה המנחה עושה, אל תתייאשו, אתם מסוגלים לנצח אותו. הכל תלוי בדבר אחד, נחישות. אל תישברו, שהוא ישבר ראשון, לראות מנחה בוכה זה אחד הדברים הכי יפים שיש בעולם.

 

ודבר אחרון, אני רוצה לומר לג'וני שהוא המנחה של הקמפיין שאני משחק בו....

סליחה על הכל.

סתם.......... תבכה.