Final Fantasy VIII

מאת: מר.שלום

 

איפה בעצם מתחילים? Final Fantasy VIII הוא שילוב מצוין של דרמה מתח קומדיה וטרגדיה, כשהתקנתי את המשחק רצו תמונות על המסך ומאותו רגע ממש ידעתי שמצאתי את אחד המשחקים היותר טובים שמצאו את דרכם אלי (ויש הרבה כאלו). ההתקנה נגמרה ומאותו רגע לא יצאתי מהחדר, לא בגלל שננעלתי בפנים, לא שלא יכולתי לצאת, אלה לא רצתי לצאת. המשחק מתחיל בסרט אנימציה מדהים ובו מוצגות לנו רוב הדמויות במשחק לאחר קרב מרשים מתחיל המשחק. אם אני אספר לכם יותר מידי זה יהרוס לכם אז אני אספר לכם את זה: אני בכיתי בסוף המשחק הסיפור עד כדי כך טוב .

 

אז אני כן אספר לכם שהאנימציה במשחק היא כמו שרק היפנים יודעים לעשות, המוזיקה נחמדה מאד עד בערך 14 שעות של משחק. Final Fantasy VIII בנוי מ-4 דיסקים והעלילה מחולקת לשני סיפורים, האחד מספר על סקוול ליאונהרט צוער”SEED”  יחידה קרבית מיוחדת של ה"אקדמיה הצבאית באלאמב גרדן" אשר מתכוננים למלחמה נגד המכשפה. סקוול הוא בחור סגור ומתבודד, סוג הגיבור הבודד. הסיפור השני הוא לגונה לוייר, את סיפורו מגלים במשך המשחק וגם מה הקשר בין הסיפורים. המשחק מורכב גם משימוש בנשק קסם במערכת ההצלבה ובGFים עכשיו שאנחנו מכירים את הסיפור הכללי ואת מבנה המשחק אז בואו נתחיל.

 

  Final Fantasy VIIIנותן את חופש המשחק המושלם בין אם זה לשחק לפי העלילה, לשחק במשחק הקלפים הממכר כל כך (רבע מזמן המשחק שלי היה במשחק הקלפים) או סתם ללכת להילחם במפלצות ולצבור קסמים, חפצים ונקודות ניסיון כדי לעלות בדרגות. במהלך המשחק נפגשים במצב החלום שבו משחקים את לגונה. השליטה במצב החלום היא אותו דבר כמו שאר המשחק רק עם דמויות שונות.

 

מהלך הקרב ב- Final Fantasy VIII הוא יעיל, קצת מסובך בהתחלה אבל עם קצת אימון

הכל נהייה קל. בקרב אתה יכול להשתמש בנשק ,קסם ,GF ,או ב-draw .

 

נשק: את הנשק אפשר לשפר במהלך המשחק לכל אחת מהדמויות נשק משלו סקוול וסייפר (צוער נוסף ואויבו הנאמן של סקוול) משתמשים ב-gunblade , קוויסטיס (המדריכה של סקוול) משתמשת בשוט לגונה, ברובה וכ"ו. בנוסף לנזק הרגיל אפשר גם להשתמש במכות הקריטיות שמוסיפות לנזק ויש גם את שבירת המגבלה - כוח מיוחד שנותן לך השחקן את האפשרות לנזק כפול ומכופל (זה מה שקורה שמתעסקים עם סקוול ליאונהרט).

 

קסם: הקסם מחולק לקיסמי ריפוי ולקיסמי התקפה.

 

Draw: היכולת לשאוב מהאויבים את הקסמים ומחלקם דברים נוספים כמו Gfים.

 

GF: GF (או כוחות המשמר העברית) הם הכוח המיוחד במשחק. את המשחק מתחילים עם SHIVA (אלת הקרח) ו-QUEZACTOL (רוח הברקים), יותר מאוחר אפשר להסיג את IFRIT (שד האש). יש עוד המון, המון, המון, המון GFים במשחק, לכל אחד כוחות מיוחדים משלו ויכולות שהוא נותן לדמות החל מכשרון קרב גדול יותר לקסמים שונים ומשונים, אבל אני לא רוצה להרוס את הכיף אז אני לא אספר הכל.

 

מערכת ההצלבה: בעזרת מערכת ההצלבה והGFים תוכלו לחזק את הדמויות והGFים. המערכת קצת קשה לשימוש אבל כשלומדים להשתמש בה היא אולי הדבר הטוב ביותר בעולם (של המשחק).

 

וכמובן אני רוצה להציג את ה-CHICOBO. השוקובו הוא משחק סגנון הטמגוצ'י  ה ט ו ב  ב י ו ת ר   ב ע ו ל ם  (אני ישבתי שעות רק על המשחק הזה דרך הגב עם אתם סופרים את השעות ששחקתי ב- Final Fantasy VIIIאז אתם יודעים עלי שיש לי הרבה זמן חופשי ושהמשחק הזה הוא באמת טוב).

 

טוב אז בואו נעשה קצת בעד ונגד

בעד:  Final Fantasy VIII נותן את חופש המשחק שחיפשנו כל השנים העלילה מעולה הגרפיקה מושלמת המוזיקה נחמדה אבל קצת מעצבנת.

 

נגד:  Final Fantasy VIII הוא משחק כבד (4 דיסקים מה רציתם) והשליטה בגרסת המחשב קצת קשה (פחות עם יש לכם GAMEPAD ) כל הבעיות הללו לא קיימות בגרסת הפלייסטיישן.

 

חוץ מזה, זהו. משחק מעולה. במשחק יש עוד המון דברים שלא דיברתי עליהם אז תקנו את המשחק, תבקשו מההורים, תבקשו כמתנה לחג ליום הולדת, לא משנה איך תשיגו את המשחק (רק לא מזויף זה לא חוקי וגם לא כיף בלי כל הסרטים והדברים שמורידים בלא חוקים אז תיהנו) Final Fantasy VIII מקבל 8 מתוך 10 בסולם השלום (8.5 מתוך 10 בפלייסטיישן).

 

תגובות אפשר לשלוח ל - mailto:mr.salom@hotmail.co.il