משחקים בחצר האחורית – הכנה לטיפוס

מאת: זיו קיטרו

 

"אדם לא יכל לצאת למסע מבלי לדעת מהי מטרתו! בין אם יהיה זה מסע אל ארצות ניכר או מסע אל נפשו, אדם חייב לדעת להיכן פניו מועדות. אם האדם לא ידע את יעדו הוא עלול למצוא את עצמו, מהר מאוד, במשבצת הפתיחה." – אנונימי

 

הערה חשובה: מספר אנשים העירו את תשומת לבי לכך שסדרת כתבות זו מכילה ביטויים וחומרים שעלולים להיות "לא מתאימים" לשכבות גיל מסוימות. מסיבה זו החלטתי לשים הזהרה זו בתחילת הכתבה:

כתבה זו נועדה לבני 18 ומעלה, תודה.

 

לאחר שסיימנו עם כל העניין המשפטי ובקשות הקהל, החשובות מאוד, בוא נמשיך במסענו.

אני בוחר בכוונה את המילה מסע עבור כתבות אלו בכלל וכתבה זו בפרט. הסיבה? פשוט מאוד, על מנת לשחק במשחק רציני יש צורך בהכנה מיוחדת, הכנה מעבר להכנה הרגילה לפגישות של משחקי תפקידים. דנו כבר בשוני שבין משחקי תפקידים "רגילים" לבין אלו עליהם אני מדבר כאן ולכן אין צורך שנרחיב את הנקודה הזו.

 

משחקים בחומר קשה דורשים כאמור תשומת לב מיוחדת, הם דורשים יחס מסוים, כוונה של המנחה והשחקנים להגיע למשהו מעבר לחוויה הרגילה של משחקי התפקידים היומיומיים. כאשר אני מדבר על הכנה אני מדבר על משהו שרבים מאתנו, לפחות המנחים אני מקווה, מכירים, אני מדבר על מחקר.

מחקר נכון הוא הבסיס לכל דבר, גם אם זה משחק תפקידים או עבודת גמר או פרוייקט אישי. כאשר אנחנו רוצים להגיע לתוצאות טובות ואמיתיות אנחנו צריכים לעבוד קצת (או הרבה) ולעשות מחקר אמיתי ומקיף.

 

כשאני חוזר וקורא את המשפטים האחרונים אני מגיע למסקנה שיש מביניכם שעלולים לעזוב את הכתבה בשניות אלו ממש בטענה שהם משחקים בשביל ליהנות והם לא מוכנים לעבוד קשה בשביל זה, אחרת זה בדיוק כמו בית ספר. לאלו מביניכם שעוזבים ממש עכשיו יש לי רק דבר אחד לומר, טוב מאוד. מזל שעזבתם עכשיו כי זה רק מראה שאתם לא ממש מוכנים להתעסק בנושאים עליהם אני מדבר, לאלו מכם שנשארו, יישר כוח. זכיתם בנקודה אצלי וזה לא משהו שקורה כל יום.

אז עכשיו לאחר שהבהרנו כל מה שיש להבהיר בוא נשוב לענייננו.

 

כאשר התחלתי את סדרת הכתבות הזו היה לי בראש רעיון כלשהו, רעיון שהוא מעבר ל"בוא ננסה לדבר על משחקים רציניים יותר". הרעיון היה פשוט, אני רוצה שהאנשים היקרים אשר קוראים את עיתוננו זה ילמדו משהו על העולם האמיתי, אני רוצה שהם יתעוררו מהבועה הזו בה הם חיים ויבינו שיש משהו מעבר לחיים שהם רואים, שיש עולם שלם בחוץ, עולם מופלא מלא בקסם ויחד עם זאת עולם מלא בכאב וסבל. עולם שבו אדם יכול להתעורר בוקר אחד ולגלות שכל מה שאי פעם אהב נלקח ממנו, עולם שבו ילדים לא תמיד שבים לבתים חמים אחרי בית ספר, עולם שבו ילדים לפעמים לא שבים לביתם כלל וכלל.

 

האם אני מנסה להטיף מוסר? אני מקווה שלא, אני שונא להטיף מוסר, פשוט שונא את זה. מה שאני כן מנסה לעשות זה פשוט לומר לכם, לכולכם, לא משנה באיזה גיל אתם לא משנה מאיזו שכבה אתם מגיעים, העולם שלנו הוא מקום מוזר מקום מעוות לפעמים ועל מנת לחיות בו כמו שצריך אנחנו צריכים להיות מודעים לכך. אנחנו חייבים להבין שיש שם בחוץ דברים נוראיים, אנחנו חייבים להבין שלא משנה כמה רע לנו יש שם בחוץ זוועות שמגמדות את כל הבעיות שלנו למשהו שלא ניתן להבחין בו אפילו תחת מיקרוסקופ.

אני רוצה שתזכרו שהנושאים שאני מדבר עליהם הם נושאים אמיתיים מאוד, חיים מאוד והם נמצאים לפעמים מעבר לדלת, אצל השכנים, או ממש בבתים שלנו.

 

דברתי כבר על כך שאלו מביניכם שבחרו לשחק משחקים בחומר קשה בחרו להיכנס לעולם האמיתי. כבר ציינתי שהעולם הזה לא תמיד נעים, ציינתי שמשחק בעולם הזה הוא מספק אבל החוויות שהוא מביא הם לאו דווקא חוויות של אושר. לפעמים אלו חוויות שקשה להתמודד אתם, חוויות שמלוות אותנו במשך כל יום המחרת, כל הלילה שאחרי, כל הזמן. למה? כי אלו דברים שעלולים להיות אמיתיים, לעזאזל, אלו דברים אמיתיים ולכן אסור בשום מצב לזלזל בדברים.

החשש הגדול ביותר שלי הוא קבוצת אנשים שיאמרו "וואללה מגניב, בוא נשחק באונס ורצח, נשמע מדליק", זה מה שאני לא רוצה לשמוע.

 

על מנת שמשחק כזה יהיה הכי נכון וייתן לכם את מלוא עוצמת החוויה אתם צריכים לקחת אחריות מסוימת, אתם צריכים להיות מוכנים להשקיע, להשקיע על מנת ליהנות וכשאני אומר ליהנות אני לא מתכוון ל "איזה צחוקים יהיה היום במשחק" אני מתכוון להנאה שבאה ממקום אחר, ממקום של הבנה, של בגרות מסוימת. אני מתכוון להנאה שהיא מעט חלולה שיש בה עוקץ, שיש בה מרירות. אותה הנאה ששואב חוקר משטרתי לאחר שלכד רוצח סדרתי. הוא שמח ומסופק משביצע את משימתו אבל דבר לא ימחק את כל הזוועות שנאלץ לראות בדרך, את הקולות ששמע, את הסיוטים שלא פוסקים, את הידיעה שאת המתים כבר לא ניתן להשיב לחיים.

 

מחקר, קווים כלליים לדמותו...

 

על מנת שמשחק יהיה נכון אתם המנחים צריכים לעבוד קשה (אל השחקנים אנחנו נגיע בכתבה הבאה). למה? פשוט מאוד. אם אתם רוצים לדעת על מה אתם מדברים, אם אתם רוצים שהשחקנים שלכם יבינו משהו מהסיפור שבחרתם לספר, אם אתם רוצים לחוות משחק אחר, אתם חייבים להפוך אותו לאמיתי ככל שאפשר וזאת ניתן לעשות רק בעזרת מחקר נכון.

 

אם הייתם משחקים משחק בתקופת רומא לא הייתם קוראים קצת ספרי היסטוריה? לא הייתם חוקרים את התקופה כדי שתהיה לכם נקודת מבט טובה יותר על האנשים ועל המנהגים? אם אתם רציניים ולא סתם אומרים "טוב זה רומא, יש שם קולוסאום" אז רוב הסיכויים שאתם כן עושים מחקר, אותו הדבר כאן אלא שהמחקר שלנו קצת יותר מסובך.

 

מה שונה במחקר רגיל ומחקר כל חומר קשה.

הדבר הבסיסי והחשוב מכל במשחק בחומר קשה הוא אנשים. יותר מתקופה, יותר ממצבים אנחנו מדברים על אנשים. רוצחים סדרתיים בעלי רעיונות על סדר עולמי חדש, אנסים שמגיעים לסיפוק רק כאשר הם מבצעים מעשי סדום בילדי גנון, הורים המתעללים בילדיהם בלי סיבה נראית לעין, דודות שמרעיבות את האחייניות שלהן, בעלים מכים על מנת לחנך את הנשים הלא כנועות שלהם, עובדי כתות המחללים קברים באונס של נערות צעירות, האנשים האלו (אם ניתן לומר על יצורים אלו שהם אנשים) הם אלו שהמשחק ינוע סביבם, אנשים שצורת המחשבה שלהם שונה לחלוטין מכל דבר שאנחנו מכירים.

בגלל הסיבה הזו אנחנו זקוקים לסוג של מחקר אחר.

 

המחקר שלנו צריך לכסות נושאים רבים: מדינה, תרבות, אוכלוסייה וזה רק בתור התחלה. בחלק הזה יש לנו מזל, למה? כי על מנת שנוכל לשחק במשחק קשה אנחנו זקוקים לריאליזם ובכמויות. על מנת לקבל כמויות כאלו עדיף שנשתמש בעולם שיהיה כמה שיותר אמין, עולם מוכר (פחות או יותר) עולם שכולנו מכירים, עולם שבאמת מכיל את הזוועות הללו עליהם אנחנו מדברים, עולמנו שלנו.

 

המחקר במצב הזה מתקצץ, אנחנו מכירים את העולם הזה, אנחנו חיים בו, אנחנו יודעים מה מותר ומה אסור, אנחנו יודעים מהם אמות המוסר של רוב האוכלוסיות המתורבתות (לכאורה) והחשוב מכל, אנחנו יכולים להתחבר לעולם הזה כי אנחנו זקוקים למעט מאוד דמיון.

 

והנה שוב משהו שלכאורה נראה כטיפשי, אנחנו משחקים משחקי תפקידים, כל העניין הוא דמיון הלא כך? כן ולא. מצד אחד אנחנו משתמשים במשחקי תפקידים על מנת להשתחרר מהעולם הזה וזאת ע"י בריאת עולם דמיוני לחלוטין שבו אנחנו יכולים לחוות חוויות שביומיום אנחנו מנועים מלחוות, מצד שני אני בטוח שזה יהיה קשה עד בלתי אפשרי לשחק את אותם גיבורים אם הם בועות מגמה. אנחנו תמיד נשחק משהו שקרוב לאנושי אחרת אנחנו לא נדע כיצד בדיוק לשחק אותו, כיצד הוא חושב ומגיב. לכן אני אומר שאנחנו זקוקים להמון קשר ריאליסטי על מנת להתחבר לדמות כמו שצריך ועל מנת להתחבר לעולם כמו שצריך.

אל תדאגו אני מבטיח לכם שהדמיון שלכם לא יתכווץ ויעלם בגלל משחקים בחומר קשה, הוא רק יקבל דלק מסוג אחר לבעור בעזרתו.

 

הצעד הראשון הוא לרוב הקשה מכולם...

 

מה אנחנו כן צריכים, באמת, במחקר הזה? זה מביא אותנו לציטוט שהוספתי בתחילת הכתבה, אם אנחנו רוצים לעשות מחקר טוב ואמיתי אנחנו חייבים לדעת מה המטרה שלנו. זה הרבה יותר מסובך ממה שזה נשמע.

 

על מנת להקל על כולנו בהתחלה בואו ונעשה דברים פשוטים, בלי יותר מידי פילוסופיה, בלי יותר מידי קשקושים. אנחנו רוצים לשחק במשחק שמערב התעסקות בנושאים קשים נאמר: התעללות בילדים. נושא חשוב מאוד, נושא כואב מאוד ולצערי עולה לאחרונה יותר מידי בחדשות. אבל נושא זה הוא לא כל המערכה הוא רק חלק, חלק חשוב או זניח לא משנה כרגע, הוא חלק וזה מה שמשנה.

 

אנחנו רוצים לבנות מערכה בעולם דומה מאוד לשלנו אבל זהו עולם שבו אנשים רגילים לחלוטין מגלים יום אחד תכונות משונות בעצמם, לא כוחות-על אלא יכולות לא מוסברות, אולי הן "רואות" דברים, אולי הן חוות רגשות של אחרים הנמצאים בסביבתן או כל דבר אחר. יכולות אלו גורמות לדמויות לראות את המציאות סביבן בצורה שונה,אולי הן מתחילות לחקור את היכולות הללו, מנסות להבין מהיכן זה בה, אולי להבין למה הן קיבלו את היכולות הללו. זו התחלת המערכה, התוכניות שלכם בתור מנחים גדולות עוד יותר, הדמויות יזדקקו לכוחות הללו על מנת להציל את העולם שלהם מאיום משונה מאוד, איום בדמות בית בו חיה משפחה שמסיבה לא מוסברת כל מתח שקיים בתוך הבית הזה מתפרש בעולם האמיתי בצורה גדולה הרבה יותר (האבא צועק על ביתו, בום מדינה א' יוצאת למלחמה על מדינה ב' שהיא קטנה יותר ונמצאת קרוב מידי למינרלים החשובים למדינה הפולשת).

 

מסע זה ייקח את הדמויות לעולמות מטורפים, ליקומים מקבילים, לתובנות חדשות לגבי האדם ומעמדו ביקום. בין השאר המסע הזה ייקח את הדמויות למקומות אפלים מאוד בעולמם, תעשיות הפורנו הקשה, פורנו בו משתמשים יוצריו בילדים בני 3 עד 5 ואונסים את גופם ונפשם עד שהילדים הללו נותרים חלולים ומייחלים למוות.

זוהי מערכה מאוד עמוקה, מאוד סבוכה שנוגעת בהמון נושאים, בין הנושאים נכנס גם נושא התעללות בילדים, הוא נכנס בצורה מושלמת אפילו.

כעת מחקר אמיתי יכל להיעשות, חייב להיעשות, הוא חייב להיעשות על מנת שתיאור העולם הזה שאתם ושחקניכם צועדים אליו יהיה אמיתי ולא בבואה מעוותת וטיפשית של מה שבאמת קורה, תאמינו או לא אבל המציאות יכולה להיות הרבה יותר נוראית מכל סיפור שתרצו לספר.

 

כעת יש לכם מטרה, יש לכם סיפור, אתם יודעים (בגדול) מה המטרה שלכם. כעת המחקר קל יותר.

המורה שלי בבית ספר (לדעתי המורה האמיתי היחיד במערכת החינוך) אמר לי פעם שהחכמה היא לא לדעת כל נושא שבעולם בעל פה, חכמה אמיתית היא לדעת איך ואיפה למצוא מידע לו אנחנו זקוקים. זה הרעיון במחקר וזו הסיבה שאנחנו חייבים לדעת מה אנחנו רוצים, מה המטרה שלנו.

כאשר אנחנו יודעים שאנחנו רוצים לדבר על התעללות בילדים ובסוג מאוד ספציפי של התעללות אנחנו יכולים למצוא את המידע כי אנחנו יודעים מה אנחנו מחפשים.

השלב הבא במחקר הוא לא פחות קשה, לפעמים הוא מרגיז ונוראי אבל זה החלק החשוב במחקר: איסוף מידע.

 

איסוף מידע, למה זה טוב?

 

בלי איסוף אין לנו מה לחקור, נכון? הגיוני לחלוטין אם מתסכלים על זה בצורה מסוימת.

איסוף מידע הוא שלב מכריעה בעבודת המחקר. חומר רב יותר ייתן לנו יותר אפשרויות כאשר יגיע שלב הסינון, ככל שיהיה ברשותנו ידע רב יותר נוכל להעמיק יותר במחקר עצמו ונוכל להשיג תוצאות טובות יותר, לקבל הבנה עמוקה יותר על הנושא המדובר. השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו כעת היא "מהיכן אני משיג את המידע הזה?" התשובה לא כל כך קשה. מידע נמצא סביבנו כל הזמן, אנחנו פשוט צריכים לשלוח יד ולקטוף את הדברים הרלבנטיים לנו. יש לנו כל כך הרבה מקורות מידע כיום שהחזק מכולם הוא האינטרנט.

יש כמובן את הספריות, עיתונים ואנשים אחרים, מוקדי איסוף המידע הם עצומים, במיוחד היום.

 

אני ממליץ, למי שיש את היכולת, להתחיל באינטרנט. למה? כי זה המקום להתחיל בו מחקר. אנחנו נולדנו לעידן שבו הגישה למידע היא קלה כל כך, הכל כאן בלחיצת כפתור.

כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה ללחוץ על כפתור והכל מגיע אלינו, בלי יותר מידי מאמץ, בלי דשדוש בשלוליות על מנת להגיע לספריה ואז שם להעביר שעות של חיפושים עד שמוצאים מאמר שקשור לנושא אותו אנחנו רוצים. הכל פשוט וקל.

מה שחשוב לזכור הוא שהשיטות הקלאסיות עדיין מומלצות. יש המון מידע ששוכב בספרים ולא מגיע לאינטרנט לעולם (זכויות יוצרים, עצלנות, לא חסרות סיבות) ולכן אסור לזלזל בידע הרב שטמון בספרים.

אז מה אנחנו צריכים לעשות על מנת להתחיל?

 

פשוט היכנסו לכל מנוע חיפוש גדול והכניסו את המילים "התעללות בילדים" (באנגלית כמובן, אין טעם לכתוב בעברית המנועים לא מבינים את זה) תקבלו מן הסתם רשימה של בערך 1549 אתרים המזכירים את העניין, זה המון חומר.

עכשיו פשוט נכנסים לאתר אחרי אתר ומסתכלים ברפרוף. בדרך כלל מהתבוננות מהירה בעמוד הכניסה ניתן לראות אם האתר שווה ביקור חזרה או שאין שום קשר בינו לבין הנושא אותו אנחנו מחפשים. אם האתר נראה מתאים שמרו אותו ועברו הלאה, זה סינון מהיר ויעיל. לרוב גם אין צורך להיכנס לכל מאות האתרים, 10 עד 15 האתרים הראשונים הם מספיקים.

מומלץ מאוד לערוך חיפושים במקביל במספר מנועי חיפוש גדולים וזאת בגלל שישנם אתרים שיופיעו במנוע אחד ולא באחר, למה? אין לי מושג אני אומר לכם מה שאני גיליתי.

 

המנועים שאני אוהב לעבוד איתם (ושנתנו לי תוצאות טובות מאוד עד כה) הם "אינפוסיק", "גוגל", "אקסייט", "יאהו" ועוד רבים.

 יש כמובן המון מנועי חיפוש וכאשר תתחילו לחפש נושאים ספציפיים תמצאו גם תת-מנועי חיפוש המכילים מידע לגבי הנושא הרלבנטי בלבד (כמו מנוע חיפוש של כוחות החוק בארצות הברית).

לאילו מביניכם שיכולים לערוך קניות באינטרנט אני ממליץ להשתמש בשירותים של חברת "אמאזון" (מי שלא מכיר: אמאזון היא חברת אינטרנט המוכרת כל מה שתרצו החל בפטיש לעבודה ועד ספרי מחקר או משחקים או ערכות גינון) פשוט היכנסו והקישו את הנושא שמעניין אתכם ותאמינו לי שתמצאו המון ספרים בנושאים, ספרים שמכילים המון מידע שלא תמצאו בשום מקום אחר.

 

מי שגר בסמוך לספרייה זכה בבונוס נוסף, ספריות הן מוקדי מידע עצום ולכן מוקדי כוח אדיר למחקר. בספריות המצב קצת יותר מסובך (בארץ לפחות) כי כמויות המידע בנושאים שלנו מוגבלות אבל זה קיים (צריך להבהיר לספרניות שאתם עושים עבודת מחקר אחרת תקבלו מבטים מוזרים מאוד אם תשאלו "יש לכם את "המדריך לעובד השטן"?, זה פשוט לא נשמע טוב) ואין לזלזל בידע הקיים. גם אם אין שם מידע על "תעשיות הפורנו" יש שם המון מידע על המאה העשרים, על תנועות שעלו וירדו, ספרי היסטוריה והמון חומר שיכל להיות מאוד חשוב ורלבנטי, אם יודעים איך להשתמש בו.

זכרו שאם אתם מעונינים בסטטיסטיקות פשע בניו יורק רוב הסיכויים שהאינטרנט היא המקום לחיפוש ולא הספרייה הציבורית.

 

סינון, סינון, סינון, התהליך הכואב מכל...

 

איסוף החומר הוא חלק חשוב מאוד בתהליך אבל עוד לא סיימנו.

כעת כשיש לנו את הספרים ואת רשימת האתרים אנחנו מתחילים בעבודת הסינון המרגיזה במקצת.

זה תהליך שלוקח זמן אבל הוא חשוב מאוד ולא כדאי לוותר עליו (למרות שאפשר) שכן יש בידינו כעת כמויות גדולות של מידע שלאיו דווקא כולו מתאים לנו.

בשלב הסינון אנחנו צריכים לעבור על רשימת האתרים (לדוגמא) ולבדוק מה יש בדיוק לאתר להציע. זכרו שבסינון הראשוני פשוט הבטנו בעמוד הבית ורפרפנו קצת, כעת אנחנו עושים סריקה לעומק.

 

יש לבדוק מה כמות החומר שהאתר מציע, עד כמה הוא מעודכן ועד כמה הוא באמת רלבנטי (יש המון אתרים שמופיעים במנוע החיפוש וממבט ראשון נראים תואמים את ענייננו ואז מתגלים כאתרים חסרי חשיבות לחלוטין).

מעבר לזה כדאי להסתכל בעמוד הקישורים של האתר, לרוב (אם האתר רציני) ניתן למצוא שם אתרים רבים ומרתקים שלא מופיעים בחיפוש שאנחנו מריצים על מנועי החיפוש ומסיבה זו אל תנפנפו אתר מהרשימה עד שלא הסתכלתם בעמוד הקישורים (ניתן אפילו לעשות זאת בשלב האיסוף והסינון הראשוני). קריטריונים נוספים הם איכות החומר אבל את זה קשה לקבוע עכשיו אלא רק לאחר קריאה מעמיקה.

 

בשלב הסינון אנחנו כבר מתחילים לרכוש מידע רב לגבי הנושא שחיפשנו. רק מקריאה מהירה של הדברים אנחנו יכולים לבנות תמונה מסוימת של הנושא, לבנות תשתית לכל מה שאנחנו רוצים לדעת.

שלב הסינון יעזור לנו מאוד גם בעתיד, לפעמים ניתקל באתר המכיל מעט מידע על הנושא שממש רצינו אבל הוא מכיל טונות של מידע על נושא קרוב. בדוגמה שלנו נוכל למצוא אתר שעוסק באופן עקיף בניצול ילדים לתעשיות הפורנו אבל עיקר דבריו הוא ניצול של בני אדם לאורך ההיסטוריה. זה אתר חשוב שכדאי שנשמור אותו מכמה סיבות. האחת: הוא יוכל לשמש אותנו בעתיד כשנרצה לגעת בנושא והשנייה - והחשובה יותר – זה יכול לתת לנו הבנה אמיתית על העולם שלנו.

 

לאחר הסינון הזה אנחנו יכולים להתחיל לעבור ברצינות  על כל החומר שאספנו, אנחנו יכולים לבנות לעצמנו תמונה של העולם הזה בו אנחנו חיים ולהכניס מה שאנחנו בוחרים לעולם המשחק על מנת ליצור את מה שתכננו בשלב הראשון.

בניית המערכה היא דבר שונה שעליו אנחנו גם נעבור בכתבות הבאות.

אני רוצה לציין כאן, שוב, שהמנחים הם לא היחידים שצריכים לעשות את עבודת המחקר. על מנת שהמשחק יהיה טוב ואמין ונכון גם השחקנים צריכים לתת יד, למען עצמם גם כן, למען דמותם, למען הבנתם.

דמויות אמיתיות שמשוחקות ע"י שחקנים שמבינים על מה מדובר יחד עם מנחה טוב ומחקר טוב יוצרים עלילה וחוויה שלא תהיה כמוה בשום מקום, כי היא תהייה קרובה למציאות.

 

שלא יהיו לכם טעויות, שלא תתבלבלו לרגע, אתם לא עוסקים במדע בדיוני! אתם לא עוסקים בפנטזיות! אתם עוסקים בנושאים אמיתיים, בדברים שמתרחשים סביבכם כל הזמן. הדוגמה שנתתי היא לא המצאה שלי, הלוואי שהיא הייתה רק המצאה, ברחבי העולם ילדים בגילאי 2 ועד 15 (בסקטור הקטינים) מנוצלים ע"י אנשים לתעשיות הפורנו, לפעמים ע"י ההורים שלהם לפעמים ע"י האפוטרופוסים שלהם. אלו ילדים שלרוב לא חיים יותר מכמה חודשים, ילדים שעוברים מוות איטי גם במישור הפיזי וגם הנפשי, אלו ילדים שלעולם לא שבים לחיים הרגילים. חלק מהם נזרק לרחוב כשהם מלאים בסמים, חלק נרצחים מייד אחרי שהם מנוצלים.

 

יש מדינות בהם הילדים נחטפים בגיל צעיר, מוצאים מביתם, נלקחים מעגלות ומוצאים את עצמם כסחורה העוברת בין ידיים רבות תמורת כסף עבור התעשיות הנוראיות כל כך.

רק לפני שבועיים התגלתה קבוצה של אנשים העוסקים בפורנו קשה של ילדים, רק שניים מהם נלכדו למרות שמדובר בתעשייה של עשרות אנשים.

אתם חייבים להבין שלא מדובר בסתם סטטיסטיקות, לא מדובר בשמות ללא פנים. אלו ילדים, אלו יכולים להיות האחים שלכם, בני דודים שלכם, חברים. לשמחתכם זה לא אבל שלא תעיזו לזלזל, אפילו לא לרגע שמדובר בסתם נושא שמעניין להריץ אותו במשחק.

זה נושא אמיתי שקיים ופועם בהמון מקומות ולשחק בנושאים הללו זה לקחת אחריות רבה להעביר את הדברים כמו שהם, בלי לייפות, בלי לחפף.

 

זו הסיבה שהמחקר חשוב כל כך, זו הסיבה שיש לקחת את הדברים ברצינות. אסור לנו להיכנע לאדישות שהולכת ואופפת את העולם, אסור לנו להתעלם מהכאב הנורא שעובר על אנשים כל יום ויום, זה פשע לעשות זאת.

יכול להיות שכיום אין לכם את היכולת לעזור לאותם אנשים, אולי לעולם לא תוכלו לעשות משהו על מנת למנוע את הכאב והזוועה אבל אתם כן יכולים להיות מודעים לעניין, אתם יכולים לגרום לאחרים להבין את חשיבות העניין ואולי זו תהייה התרומה שלכם, אולי יום אחד אתם תדברו עם משהו שיכל לעשות משהו בנידון ואז, בזכותכם, פשעים כאלו ילכו ויעלמו.

 

האדישות הנוראית שמשתלטת עלינו היא הדבר הנורא מכל, היא הפשע העליון עליו אין כפרה.

בכך שתתחילו לשחק בחומר קשה, בכך שתשחקו בפגישות שלכם כמו שצריך אתם תחזקו את המודעות שלכם ושל אחרים אתם תגעו בנשמותיהם של הסובבים אתכם ואולי תהפכו לאנשים אמיתיים, אנשים שמבינים ומרגישים וכואבים ויחד עם זאת חיים וצוחקים. הניגודים הללו, השינויים הללו הם מה שהופכים אדם למשהו אנושי, היכולת לדבר ולגעת בנושאים הנוראיים הללו, לא לפחד להביט לשטן בעיניים, זו אולי הברכה הגדולה ביותר של בני האדם.

 

אני יכול רק לקוות שאתם מבינים מה אני רוצה לומר, שאתם לוקחים משהו אתכם לאחר שאתם מסיימים לקרוא, הכתבות הללו הן אולי הדרך היחידה שלי להגיע אליכם ולדבר אליכם ישירות ולומר לכם, יש לכם כוח אדיר בידיים, ניתנה לכם זכות אדירה להיות בין בני המזל שלא עוברים את הזוועות עליהם אנחנו מדברים כאן.

לצערי יכל להיות שיש מי מביניכם שכן עובר משהו בחייו, משהו קשה וכואב ולכם אני רוצה לומר שאתם לא לבד, שאנחנו בונים כאן קהילה שאני מקווה שתוכל לתת לכם יד. אני מקווה שכל אחד מכם יוכל לפתוח את לבו וזרועותיו לעזור לאחיו. לתת לאחר יד, לתת לאלו שנמצאים גם בינינו את ההרגשה שיש מקום בו הם מקובלים בו הם יכולים להרגיש בטוחים.

 

 

 

 

 

 

 

 

מספר אתרים מעניינים:

אני מביא לפניכם מספר אתרים שיכולים לשמש אתכם להרחיב את ידיעותיכם ולשמש כבסיס למחקר:

 

http://dictionary.msn.com/ - מילון אנקרטה, למי שמעוניין האתר מביא מילון מלא למושגים באנגלית, כולל כישורים לאנציקלופדיה וכדומה.

 

http://www.med.jhu.edu/pathology/iad.html - דוחות של נתיחות לאחר המוות, דו"ח פתולוג, ניתן להריץ חיפוש עבור נושאים ספציפיים הקשורים לנתיחות. אני חייב לציין שמדובר בתיקים רפואיים ולכן המונחים מקצועיים וצורת הטופס היא מקצועית ולא קלה לקריאה.

 

http://hosted.ray.easynet.co.uk/serial_killers/index.html - אתר המביא מידע על רוצחים סדרתיים מפורסמים. האתר בתחילת דרכו אבל המידע הקיים בו כרגע מרתק ובנוי בצורה קלה לקריאה מומלץ.

 

http://www.crimelibrary.com/ - ספריית הפשע, המון חומר שימושי כולל סיפורים, מידע על רוצחים סדרתיים, מעשי טרור, ראיונות עם פסיכולוגים על נפשם של הפושעים ודרך עבודתם ועוד המון מידע שונה ומגוון. (תודה למרט וולפסון שהפנה אותי לאתר).

 

http://geocities.com/~sweetkittie/crimelinks.html - אתר המשמש קרש קפיצה לאתרים אחרים העוסקים בפשע, רציחות וכדומה. מתעדכן כל הזמן, שווה לבדוק, אני מצאתי אותו שימושי מאוד.

 

http://www.serialhomicide.com/cases.htm - הדבר המרכזי באתר הוא עדכון יומי של רציחות סדרתיות מרחבי העולם והתקופות, מסמכים מרתקים.

 

http://www.nvc.org/ - מרכז תמיכה לנפגעי פשיעות.

 

http://www.fbi.gov/ - האתר הרשמי של האפ.בי.אי.

 

http://www.cia.gov/ - האתר הרשמי של הסי.אי.אי.

 

http://www.casebook.org/ - אתר מצוין מלא בחומר על "ג'ק המרטש".

 

http://www.delta-9.com/net47/myth/ - אתר "אגדות אורבניות", לכל מי שמעוניין לדעת יותר על הנושא.

 

אני ממליץ להיכנס לאתרי החדשות כמו "CNN" לדוגמה שם יש חומר רב על דברים הקורים בעולם (מן הסתם) אבל חשוב מכך יש להם ארכיון גדול בו ניתן לעשות חיפוש ולמצוא כתבות בכל נושא שתרצו.

 

יש עוד המון אתרים בנושאים רבים וחשובים, אני לוקח על עצמי להביא לפניכם מקבץ קטן בכל כתבה אבל זכרו שיש עוד המון אתרים שם והמון נושאים שכדאי לעשות עליהם מחקר ולא לחכות חודש שלם עד הכתבה הבאה.