המדריך למגלומן המתחיל

מאת : איתי רוזן

 

"בוא פינקי, חוזרים למעבדה. צריך להתכונן למחר בלילה"

"נארף, אבל מוח, מה נעשה מחר בלילה?"

"מה שאנחנו עושים כל לילה פינקי, מנסים להשתלט על העולם!"

 

להשתלט על העולם, שאיפת חייו של כל מגלומן, פסיכופט, סוטה או עכבר מעבדה משועמם. האויב האולטימטיבי בכול סרט ג'ימס בונד הוא רשע זה או אחר המנסה להשתלט על העולם, למעשה נראה כי מטרתו היחידה של כל רשע היא להשתלט על העולם. אבל הם אף פעם לא מצליחים!

למה? הכיצד יתכן הדבר? והכי חשוב, היכן ילמד מגלומן מתחיל? מהיכן יקבל הדרכה? מכיוון שרוב הרשעים נוטים למות (בד"כ בדרכים ביזריות ביותר) קשה למצוא מורה טוב, בעל ניסיון, שידריך רשעים צעירים בהשתלטות על העולם. לעזרתם נאספו במאמר זה מיטב הרעיונות, הדעות וההמלצות. ממיטב המומחים בעלי שם עולמי.

 

למה? למה לא?

להשתלט על העולם זו אכן מטרה יפה ונעלה, אבל תמיד ישאל איזה חטטן זה או אחר, למה? בשביל מה אתה צריך לשלוט על העולם? לכל מטורף יש סיבה מיוחדת לו, ואתה כמגלומן מתחיל זקוק לאחת (בד"כ בשביל להסביר לכל הקורבנות התמימים מה קורה ולמה). שלל הסיבות הוא רחב והמקום צר מלהכיל את כולן, יש הרוצים ליצור עולם טוב יותר, ותחת שליטתם העולם יהיה הכי טוב שיכול להיות. יש הרוצים להשיג אושר, עושר, פרסום, להיות הכי חשובים, להשיג בחורה (תתפלאו מה אנשים מסוגלים לעשות בשביל סקס), להוכיח נקודת ויכוח חסרת חשיבות, להרוג את כולם או פשוט כי אין להם משהו אחר טוב יותר לעשות. תהיה הסיבה שלכם אשר תהיה תזכרו, הכי חשובה היא הדרך, ולא למה רוצים להגיע לקצה שלה.

 

עוזרים, משרתים, עבדים וחיות אחרות

לכול פסיכופט מפורסם יש אחד, עוזר נאמן ומשרת אישי, לד"ר פראנקנשטיין יש את איגור, לד"ר איוול יש את מינימי ולמוח יש את פינקי.

 

גם אתם זקוקים לאחד שיבצע את כל המטלות הבזויות כמו סחיבת גופות, שוד קברים והכנת תה. אבל, וכאן האבל הגדול, יש ללמוד מטעויות העבר של קודמיכם. תשיגו עוזר חכם, אחד שיודע מה ההבדל בין מוח חכם לזה של מפגר, אחד שיודע מאיזה צד יורה האקדח ושיודע כי לא מוסיפים סוכר לקפה שחור לפני שכול הגרגירים נמסו.

 

טעות אחד נפוצה חוזרת במהלך ההיסטוריה, העוזר הנאמן ושאר המשרתים תמיד מפגרים במידה עולמית עד שהטענה כי הם משרתיו של כובש עולמות בפוטנציה רק בגלל שלא התקבלו לשום עבודה אחרת נראית נכונה. השיגו  עוזרים חכמים, בצעו מבחני קבלה, פסיכומטרי של 680 ומעלה פלוס ממוצע בגרות של 9.7 הוא הכרחי, מה שטוב לחברות היי-טק טוב גם בשבילכם.מצד שני רוב הסיכויים שלכל מי שעונה על הדרישות הנ"ל תהיינה שאיפות מעט גדולות יותר מאשר לשרת אתכם, אבל היי, ההפסד כולו שלהם (ורק אל תשכחו להפוך אותם למנקי אסלות ציבוריות בסדר העולמי החדש שלכם).

 

במקרה ונתקעתם עם עוזרים בעלי אינטליגנציה תת-ממוצעת (וכל מי שנכשל בבחינות קבלה של בורגר-קינג נחשב כאחד כזה) תדאגו לבצע את כל המשימות החשובות בעצמכם. זקוקים לסופר-שבב החדש שפותח במעבדות הסודיות של אינטל על מנת לסיים את כיבוש העולם? אל תשלחו את בולדריק לגנוב אותם, לכו בעצמכם.

 

זכרו, אתם חכמים בדיוק כמו הפעולות של משרתיכם (מה שיכול להפוך את פורסט גאמפ לגאון בהשוואה לכמה אנשים שאני מכיר).

 

איך? בכול דרך!

בלבכם שאיפת שליטה המונעת בדחף צודק, אספתם את מיטב האספסוף, הכפריים נושאי הקלשונות ונפלי קורס מוכרי הגלידה ואתם מוכנים לצאת במסע כיבוש עולמי, אבל איך משיגים יעד חמקמק זה?

 

כאן נכנסת יד הדמיון שלכם, תנו דרור ליצירתיות, יש מספיק דרכים לכבוש את העולם כמו שיש פרקים של צעירים חסרי מנוח. חשוב להיות עשיר או לפחות בעל אמצעים טכנולוגיים חדשים, בנו בסיס מבצעים שממנו תתכננו את שליטתכם בגלובוס, כל מה שמעבר לזה נתון בידכם. טובים ורבים בנו טילים אטומיים וסחטו את האו"ם תמורת כסף (רק אלוהים יודע למה, האו"ם גם ככה לא שווה הרבה, ראה פרק או"ם שמום). מחשב על שישלוט בכל מה שפועל על חשמל הוא גם דרך טובה לפעול (היי, אף אחד לא אמר שהדרך שלכם צריכה להיות הגיונית), גז רעיל, פעילות וולקאנית מוגברת, הרעלת מלאי הגבינות העולמי או כל דרך אחרת לגרום להרג גלובלי תמיד מומלץ.

 

לבעלי השאיפות הכלכליות שביניכם ניסיון השתלטות על כל הבורסות בעולם/מלאי הזהב העולמי/כל דבר אחר ששווה משהו יהווה אתגר מעניין. אם קרה ולא העלתם אף רעיון במוחכם הרשו לי להמליץ לכם על רובוטי ענק. כן, כן, רובוטי ענק. הם יעילים ביותר, תמיד עושים מה שאומרים להם, קלים להכנה (כל מגלומן מתחיל יכול לבנות אותם בקלות). רובוטי ענק טובים לכל מטרה, כיבוש עולמי, מעיכת גיבורים (עוד נגיע אליהם), יצירת פקקי תנועה, הריסת מבנים ציבוריים גדולים (תמיד צעד בכוון הנכון) או סתם להסתובב באזור ולהטיל אימה ומורא על התושבים.

 

פריט נוסף חשוב הוא התוכנית החלופית, תמיד ,אבל תמיד, משהו רע יקרה בשניה האחרונה (ראה סעיף מקקים, יתושים וגיבורים), תדאגו לתוכנית חלופית. אין ספור שליטי עולם שואפים נפלו בגלל פרט קטן זה, אל תהיו עוד מספר בסטטיסטיקה.

 

מקקים, יתושים וגיבורים

לא משנה עד כמה טוב המצב, מישהו יבוא ויהרוס הכול. תמיד חייב להיות הנודניק שיודע יותר טוב. למרות מיטב כוונותיכם, תמיד יהיה משהו שינסה לעצור אתכם. קל לזהות אותו.

בד"כ הוא עשוי ללא חת (אולי יש לו טת או יוד, אבל לא בהכרח), עיניו כחולות, שערו בלונדיני והוא מלווה בצעירה יפה ,שופעת ולא ממש חכמה. הנודניק הזה ינסה בכול דרך לסכל את תוכניותיכם הטובות ביותר, מה לעשות? לפגוע במקום הרגיש, זה מה!

 

חטפו את הצעירה היפה (תמיד משימה קלה ביותר) ותראו את גיבורינו מגיע בריצה, לכידתו אז תהיה משחק ילדים, אם לא, כמה רובוטי ענק יעילים גם כאן. אבל (אוקי, אבל שני, אבל גם אבל חשוב, אבל) כאן בדיוק נפלו אנשים אמיצים, אל תהססו לשניה, חסלו את השרץ במו ידיכם, אל תתנו את המשימה לשום משרת, שום כלוב מלא דבורים אוכלות אדם, לא קרני לייזר הזוחלות באיטיות למפשעתו, לא קשירה לטיל אטומי, אל תספרו לו את כל התוכנית המגלומנית שלכם, ההיסטוריה של משפחתכם, הסבל שהוא יעבור או העולם לפי ראות עינכם, כלום, NOTHING, NADA, זיפ, זילץ, בובקס, כדור אחד בין העיניים וזהו, חזרה למשימה העיקרית. הצעירה השופעת הבוכיה שנשארת אח"כ רק מהווה בונוס נוסף. ברגע שהסרתם מכשול קטן זה הדרך לשליטה עולמית קצרה, זה עד כדי כך קל.

 

הערות חשובות

ישנן עוד מספר הערות שלא נופלות תחת שום סעיף  אבל חשוב להזכיר אותן:

 

-                                 חוק כפתור הביטול/ההשמדה העצמית. פגם מובנה בתוכניותיהם של גאונים-רשעים רבים הוא הכפתור הזה שמבטל את כל מה שהשגתם עד כה. אל תבנו אותו, פשוט כך, לא לעשות אחד. אם כבר אתם מרגישים שאחד חייב להיות עשו אותו במקום נסתר מהעין, ומופעל רק על ידיכם (טביעת אצבע + קול לדוגמא).

-                                 חוק מרפי לשליטי עולם. לא משנה מה תעשו משהו תמיד ישתבש, תדאגו לכל פרט. שום בעיה לא קטנה מספיק לטיפולם של המשרתים, תהיו ערניים.

-                                 חוק מפרט התוכניות. באיזה שהוא אופן לא מובן, עותק נוסף של תוכנית השליטה העולמית שלכם תמיד יצא את דרכו לידיים לא ידידותיות. תדאגו שלא יהיה אחד כזה, יותר טוב, אל תרשמו תוכנית, זכרו הכל בראש.

-                                 השותף הזוטר. לכל גיבור יש בד"כ גם שותף זוטר, טמבל קטן שמסתובב סביבו ובד"כ לא זוכה להכרה מהסביבה. הרגו אותו בשניה שהוא נכנס לטווח ירייה. עקב באג בתכנון הגלובאלי, השרץ הקטן יגרום למפלתכם הגדולה ביותר בדיוק כשהמטרה כבר באופק, כל הכללים התקפים לגבי הגיבור תקפים גם לגביו.

 

זהו, עכשיו אתם מוכנים לצאת ולכבוש את העולם, בהצלחה, מי ייתן וכיבושיכם יהיה קל, ושליטתכם ארוכה.

 

נ.ב.

מי שמצליח מוזמן לכתוב לי, משום מה עד היום לא הצליח אף אדם להשתלט על כל העולם, ואני זקוק למרצה אורח בקורס מגלומניה 1O1.