HOL: Human Occupied Landfill

)לא, אני אפילו לא מתכון לנסות לתרגם את זה(

מאת : איתי IMR רוזן

 

קודם כל אזהרה, אם המשחק הזה היה סרט הוא היה מדורג לגילאי 18 ומעלה, וגם זה בליווי הורים. הספר הזה הוא בהחלט לא לצעירים או לרכים בנפשם, למעשה ההוצאה הראשונה היתה של חברת black dog שהיתה בעצמה חברת בת של white wolf, שבחרו ליצור חברה פיקטיבית להוצאה של הספר הזה. נכון לעכשיו הספר הוא בהוצאתdirty merchant games השייכת ליוצרי המשחק.

 

   אחרי שדאגתי להגנה מפני תביעות, נעבור למשחק. אי שם בעתיד המאוד רחוק (לפחות 200 ק"מ). היקום הנודע, או מה שידוע ממנו לפחות, נשלט ע"י שתי דמויות מפתח. רופרט הרביעי, קיסר ושליט קונפדרציית העולמות (c.o.w באנגלית), והוד קדושתו, ראשניש "סטיב הגדול" זימרמן, מגה-אפיפיור ומנהל רשת המסעדות church and munch. אתם מבינים, בעתיד הרחוק הבינה הכנסייה שמזון רוחני הוא באמת טוב ויפה אבל מזון לקיבה טוב פי שתיים, ונכון לעכשיו רשת המסעדות שלהם היא הגדולה ביקום (באמת לא חוכמה גדולה אם אתה אומר שכל מי שאוכל אצל המתחרים יישרף בגיהינום). ובעתיד ורוד זה קיים כוכב מסוים, שרחוק כל כך משאר הכוכבים שתושביו חושבים שמכנסיים מתרחבים וצווארונים הם עדיין באופנה (בלי לפגוע כמובן בתושביו של הכוכב טרבולטה 4 ). ועל אותו כוכב הנקרא hol רוכזו מיטב הזבל האנושי, כל הלא רצויים, דחויים, מעצבנים, עורכי דין ושחקני משחקי תפקידים.

 

במשחק הזה השחקנים מגלמים דמויות מוכנות מראש ומטורפות לחלוטין, הלכודות על כוכב הזבל הזה, דמויות כמו יוג'ין ספינקלר, חנון משחקי תפקידים, האח אריסטול סטודבסקט, כומר, מורה ו"חובב" ילדים קטנים, קפטן ואקי, ליצן מזמר, ואפילו את המלך (אלוויס, טיפשים שכמותכם). אבל זה לא ממש משנה שאתם לא יכלים להכין דמויות, כי אני בספק לגבי העובדה אם מישהו בכלל משחק את הדבר הזה. מעטים הם האנשים המוזרים מספיק להיות holemiesters (מנחי המשחק), חוץ מזה כל המטרה של hol היא לקרוא את הספר.

 

המשחק hol כתוב בצורה מזעזעת, עוצרת נשימה ומצחיקה להחריד. כמו ספר קומיקס מחתרתי, הספר כלו כתוב בכתב יד, מה שגורם לטקסט להשתלב עם הציורים, האיורים והקשקושים בצורה ששום טקסט מודפס לא יכול לה. האווירה המוזרה, מנוכרת ומטורפת משתלבת בצורה מדהימה להפליא עם האווירה הנוצרת בקריאת הספר. בצורה כלשהי קריאה בספר החוקים היא כמו הצצה לעולמו הפרטי של מנחה מטורף לגמרי, עם חצים המצביעים על תוספות, מחיקות ותיקונים, טבלאות חצי גמורות, רשימת קניות למכולת והערות חסרות שחר לחלוטין כמו הערת השוליים הבאה : "הוספת סנטימטר אחד של שער יכלה לתרום רבות לאלמנט ההפחדה".

 

התבוננות בטקסט, צורת הכתיבה והשפה ממחישים את ההומור המטורף של יוצרי המשחק. נתבונן ברשימת המיומנויות (זה משחק מטורף, אבל עדיין משחק תפקידים). מה שיקרא מיומנות סייף, שימוש בלהבים או אפילו סתם – חרב, נקרא כאן "לדחוף דברים חדים לתוך דברים רכים שצועקים ומדממים". הפרק על קרב נפתח בכותרת: "קרב!!! Holy shit סוף סוף אפשר להרוג דברים". למי שעדיין לא הבין הספר צוחק על מדע בדיוני, משחקי תפקידים ושחקני תפקידים, "הי, אתם החנונים המטופשים שקנו את החוברת הזאת, אין לכם למה לבוא אליי בטענות".

 

מכיוון, אבל, שאנחנו עדיין מדברים על משחק תפקידים כלשהו, סקירה קצרה של החוקים לא תזיק (הי, אני צריך למלא עוד לפחות חצי עמוד בשטויות האלה).

 

השיטה הכללית פשוטה למדי, זרוק שתי קוביות, הוסף מיומנות, בדוק הצלחה בטבלה מול דרגת קושי, נשמע באנאלי לחלוטין נכון? טעות, גם כאן הצליחו יוצרי הספר להתפרע לחלוטין. טבלת הקושי מדורגת כך: קל יותר מהליכה ברחוב, אכילת עוגה, נורמאלי, קצת קשה, לא נכון!!!!. אם זה לא מספיק לכם דרוג המיומנות רשום כך: ממש לא, לא ממש, בערך, מאוד, מאוד מאוד, וכל תוספת של "מאוד" מעלה דרגה. כל דמות מורכבת ממספר תכונות: בשר, רגליים, פה, חומר אפור, ביצים (מה אומרת כל תכונה - אני מקווה שאתם יכלים להבין לבד). לכל תכונה ישנן מיומנויות הקשורות אליה, לדוגמא, לחומר אפור – הפעלת ספינות ולעיסת מסטיק ביחד, תיקון טוסטרים וכאלה. לבשר – לגרום למישהו להפסיק לחיות, מעיכה בעזרת חפצים גדולים. לפה – ליבב עד שתקבל מה שרצית, תרגום בגוף הסרט. רגליים – בריחה ממש מהירה, יצירת חיות מבלונים, ולביצים (התכונה האהובה עלי) – ריצה עם מספריים, כניסה דרמטית והמיומנות האולטימטיבית :ריצה עיוורת לגיהינום אין סופי (כי אתה בטוח שאתה יכל לנצח).

 

מה בדיוק עושים שם? הפרקים על מה ואיך מאוד מסובכים, not, זה רק במטרה לגרום לשחקנים לחשוב שהמנחה חכם יותר מהם (כאילו שלא ידענו את זה עד עכשיו), ולכן הם מלאים בטבלאות, גרפים, והסברים על ביקוע גרעיני. בקצרה, כל אחד, דבר ואיש על הכוכב הזה (אין שם נשים), מנסה להרוג, להשמיד או סתם לשעבד אחד את השני. הכנסייה ורשת המזון המהיר מנסה להחזיר חוטאים לאל (וגם להרוויח קצת כסף), c.o.w מנסים לגנוב את סוד המנוע האינטר-גלקטי של ה- jumpslugs , עורכי הדין תובעים את כלם ומצלמות מעופפות נדבקות לראשי אנשים תמימים ומשדרות את חייהם 24 שעות ביממה, רק על מנת להתפוצץ כאשר הקורבן המסכן עושה משהו מצונזר (נראה אתכם הולכים לשירותים ככה). הדמויות שלכם ינסו לשרוד בעולם אכזרי זה ואולי אפילו לברוח ממנו (לא שיש לאן, אבל זה לא משנה).

 

האם ישנו משחק של ממש כאן? כן, אבל לא שיחקתי אותו עדיין, אני עסוק בלהתפקע  מצחוק בכל עמוד בספר. כמו שאמרתי קודם, אני לא חושב שהמשחק הוא המטרה כאן. אבל אם אתם מספיק מטורפים בשביל להריץ משחק בעולם הזה תמצאו מספיק חוקים, ואם לא, הספר מעודד את המנחה לשקר, להמציא ולרמות בכל דרך אפשרית על-מנת להרוג את הדמויות.

 

אהה כן, תספרו לי איך היה.