האם בקבוק הקטשופ יכול לנצח את צבא הבורגרים?

מאת: זיו קיטרו

 

לפני שנים רבות, בעיתון אחר....

ערן זרק רעיון שהיה "הפלצה" מוחלטת. הרעיון היה לגבי משחק התפקידים "הירוסיסטם" ושם (בציטוט מזיכרוני) אמר ערן שאפשר לשחק כל דבר בשיטה זו אפילו לוחמי בורגר הנאבקים נגד בקבוק הקטשופ האימתני. נשמע תלוש וטיפשי לחלוטין אבל, אני אוהב אתגרים.

במשך שנה, עד שהשגתי את השיטה המדוברת, הרצתי את הרעיון ופתחתי אותו למשחק ממש. משחק ללא חוקים מה שנקרא בימינו "פריפורם".

נבירה בספרים שכתבתי לעצמי במשך השנים הרבות והנפלאות בהן שחקתי משחקי תפקידים  הביאה למציאת הסקיצה הראשונית למערכה שלמה לפי המשפט הטפשי הזה שחברי הוציא על דפי העיתון ההוא.

 

מה אני רוצה להגיד?

תודה לאל על הירוסיסטם שנתנה לי את האפשרות להוציא את הרעיון החולני הזה לפועל.

 

מדובר במערכה פשוטה יחסית. כוחות הרוע מצד אחד מאיימים לכבוש את היקום הידוע כולו, כאשר מן הצד השני עומדים כוחות האור מוכנים לעשות הכל על מנת לשחרר את העולמות הכבושים ולחסל את הרשע אחת ולתמיד.

הבדל יחיד בין מערכה זו לאחרות: כוחות האור הם בורגרים (עשויים וולדאן, אני אוהב את זה ככה, סוליה ללא טיפת דם) שנלחמים בכוח רשע נוראי שמתקדם לאט אבל מאיים: בקבוק קטשופ (שם החברה שמור במערכת על מנת למנוע מהומות)

 

מה? אתם שואלים את עצמכם.

הבן אדם התחרפן סופית? שואלים אלו שלא יודעים שירדתי מהפסים עוד בתקופה שבלירה היה חור

והתשובה היא:

למה לא?

 

אז סתם כדי לגרום לעולם לקבל גוון חדש נוחו בכסאותיכם והאזינו לסיפורם של:

 

גיבורי הבורגר

 

מוצב בורגר- 1 היה שקט. מאוד שקט. הדיווחים האחרונים הפילו את המוראל אל מתחת למפלס השמן. כל תקווה  אבדה. המורדים הפסידו בכל החזיתות. למעשה מוצב בורגר היה היחיד שעוד עמד וגם זה לא לזמן רב. בעוד שלוש סיבובים יגיע האויב הנצחי וינחית עליהם את סופם המר. הבורגרים הצוערים ישבו במדי החלל הצמודים שלהם. מק'טור נראה טרוד מתמיד ואפילו לא היה אכפת לו שבטנו השמנמנה בלטה בחליפה הצמודה. וופ'אר חיטט בנבכי נפשו בניסיון להבין מה עכשיו. שלושת חבריהם שכבו עלהסיפון הראשי וצעקו אל החלל "קחו אותנו, אנחנו מוכנים" (באנגלית זה נשמע יותר טוב). כולם אבדו תקווה כאשר שייק נכנסה לחדר.  שייק היתה בחורה קולית, באמת, טמפרטורה של מספר מעלות בלבד שררו בתוך חליפתה ששמרה על צורתה מלהפוך לגוש נוזלי ולא חיננני. כל הצוערים פנו באחת לראות את מושא אהבתם חולף...אלא ששייק לא עזבה את החדר אלא נעמדה מול וופ'אר. "המפקדה העליונה נתנה אישור". צרחות היסטריות נשמעו בחדר, צעקות של אושר בורגרי טהור. "חברים זה הזמן, קדימה ללחמניות".

 

השחקנים בעולם גיבורי הבורגר משחקים בורגרים ולא לא המבורגרים בצורת אדם, אלא בורגרים עשויים וולדאן בעלי אישיות ועקרונות. עקרונות אלו מנעו מהם מלהכנע ולהרטב ע"י הקטשופ הנוראי ולהשאר חופשיים בעולם נורא זה.

היקום הידוע מלא ברובו בבורגרים בוגדים שעברו לצד השני והם כעת רטובים ולא רק זה הם גם לא עשויים וולדאן.

צי עצום של בקבוקי קטשופ נע בחלל ומתקרב אל המוצב החפשי האחרון.

זהו מתקן המבוסס על טכנולוגיה מן השורה הראשונה (כסא 48 חיחיחי) ממנו יוצאים לוחמינו לקרב.

החלליות הן לחמניות רבות עוצמה המספקות לבורגרים סיכוי לנצח בקרב.

השומשום משמש לניקוז שדה הכוח של חלליות אויב.

הצ'יפסים הם טילים רבי עוצמה וכל חללית מצויידת בתותח חרדלי יבש. הדבר היחיד שגיבורי הבורגר מוכנים לראות בבורגר שלהם. חרדל אבקתי חריף. חריף מהסוג שחודר למערכת העיכול, הנשימה והחישה בו-זמנית ועושה בהם שמות. מהסוג שגורם לגז מדמיע להראות כמו טיול בגשם אביבי מול הסופה האיומה ששוכנת בגרונכם.

 

גיבורי הבורגר הם התקווה האחרונה.

 

עד כאן הסיפור.

מה עם המשחק עצמו?

ובכן לקחתי את המשחק ברצינות רבה, לבורגרים יש כשרונות ויש חסרונות, חלקן יודע להפעיל את "הרונאלד" שהוא הכוח העליון בכל הקשור בבורגרים (אבל רק בורגר מסוג מק יכול לזמן את הכוח הזה, משהו בגנטיקה....) ולנצלו לטובתם.

כלי הנשק נקנים כרגיל בשיטת הגיבור רק שהתאורים שונים :תותח צ'יפס (וכמה כוורות של טילי משחית אלו?), שומשומים מנקזי שיריון, תותחי חרדל יבש הגורמים לנזק בלתי הפיך ועוד.

 

כל הרעיון של ההרפתקאה הוא רצינות מוחלטת מול רעיון מטורף לחלוטין. המשימות הם החל מקרב חללי נגד ציי הרשע וער למשימות חבלה בהן יש להשמיד קולוניות של מייצרי בורגרים מובני קטשופ בתוכם.

הכל אפשרי אם רק נותנים לעצמכם דרור.

להלן אני מביא כמה דוגמאות של חלליות וגזעי בורגר.

בתאבון, אני מתכוון, "שהרונאלד יהיה עמכם".

 

גזעי בורגר

וופ- גזע זה של מנהיגים מלידה עשויים (וולדן) ללא חת. הם בדר"כ המפקדים, יכולתם הטבעית לחדור לכל קבוצה ולהפוך לחביבי הקהל דחפה אותם בצורה טבעית לחלוטין להיות קצינים. מקורם מכוכב הלכת וופ אחד הראשונים שיצא כנגד בקבוק הקטשופ ועושי דברו. בוופ גם נבנתה החללית האגדתית "קינגשיפ" שהיא ספינת הדגל של המרד, ספינה זו נמצאת לרוב ב "הש-היה" (העל חלל של היקום הזה) וכך לא יכולים כוחות השחור להשמידה.

 

מק- בעולם זה פתחו הבורגרים המקומיים את השליטה ב"רונאלד" הכוח האדיר והמיסתורי השולט בכל החי היקום. גזע המק הוא גזע לוחמים פילוסופיים המשתמשים ברונאלד על מנת לעזור להם ולחבריהם במלחמה. לצערם כאשר רבים מבני גזעם פנו לצד הקטשופ הם יצרו גם את ה "דלאנור" הצד השני של הרונאלד, צד מרושע מאוד.

 

ר-אנץ'- גזע של לוחמים אדירים. הם רבי כוח, קשים מכל שאר הבורגרים (מה שהופך אותם ללחומים טבעיים) ואמיצים. למרות שאיש כמעט לא אהב אותם גזע הר-אנץ' הוכיח עצמו במלחמה.

 

דב'- עולם מרוחק ממנו יצאו מספר קטן של מושבות. זהו גזע הנלחם על קיומו ומסרב להעלם. משורותיו יצאו טייסים רבים (היודעים כמו אבותיהם להתחמק מאש צולבת בין אם ביקורת ובין עם קטשופ) וגדולים. הם גם מרגלים מעולים ואין עוררין על כך, מושבות הדב' פשוט הופיעו יש מאין במקומות הכי לא מתקבלים על הדעת ומבלי שאיש ישים לבו לכך.

 

 

חלליות

יש חלליות קרב רבות. חלליות הקרב הן לחמניות הבורגר שמגיעות בגדלים שונים וממוגנים בצורות שונות.

למרות שבעבר בורגרים טסו רק בחלליות בני גזעם המלחמה שינת את החוקים וכבר רבו המקרים בהם טס מק בחללית דב'.

 

נשק

הבורגרים עצם מצויידים האקדחי ברבקיו או מיצי צלייה. חחליותם מצויידות בטילי צ'יפס, סופגי שיריון שומשומים, תותחי אבקת חרדל ועוד.

 

 

כאמור זהו רעיון מטורף לחלוטין אבל ישים, יכול להחליף את הרפתקאות "טונס" או "פאראנויה" שאתם מריצים מדי פעם בכדי לרענן אווירה

 

בא לכם להביע דעה על הכתבה? שלחו ל sein@hotmail.co.il