לוחמי הטפר (Claw Warriors)

מאת: עמי רוט

 

פילוסופיה:

ההוריקסים ידועים כלוחמים ללא חת, שקרב ולחימה מהווים חלק בלתי נפרד מחייהם. לרוב ההוריקס יעדיף כלי נשק מסיבי כלשהו (בין אם גרזן מלחמה או חרב דו-ידנית, העיקר משהו שיתן ביטוי לכוחו הפיזי העצום), אולם גם כאשר הוא נלחם בידיים חשופות, ההוריקס נחשב לסכנה ברורה ומיידית לכל יצור בר תבונה, ולפעמים גם ליצורים חסרי תבונה לחלוטין

 

הפילוסופיה ההוריקסית רואה בקרב כהזדמנות להוריקס, וליריבו כמובן,  להפגין את מיומנותם ונחישותם בדרך האולטימטיבית. שום תחרות ספורטיבית, שום אתגר מנטלי, שום כוח קסם לא יכול להשתוות לקרב פנים אל פנים, שבו חייך מוטלים על הכף. אין שום דבר שיגרום לך לתת יותר מעצמך מאשר כאשר אתה נלחם על חייך ועל חיי אחרים. השלמות שמרגיש המנצח בקרב היא אלוהית, ומקרבת את ההוריקס לאלוהיו. אין זה אומר כמובן שההוריקס נודד ברחבי העולם בחפשו להשמיד כל דבר שזז, אלא שכאשר האל משליך בדרכך עימות, הרי שהוא בוחן אותך ואת מידת התאמתך לפרווה שהנך מטפח. לכן גם גילוח הפרווה נחשב לעונש גרוע מעונש מוות בקרב ההוריקסים.

 

מסדר לוחמי הטפר לקח את הפילוסופיה ההוריקסית צעד אחד קדימה קרב הוא אכן הזדמנות נדירה (בעצם, לא כל כך נדירה) לחוות משהו הקרוב להתגלות אלוהית, אבל יש משהו עוד יותר עליון מניצחון אויבך בקרב לחיים ולמוות הכנעה!

 

לוחם טפר לא ינסה לעולם להרוג את יריבו, אלא להכניעו בקרב. כמובן שאם המצב אינו מאפשר זאת וחובה על ההוריקס להרוג את יריבו (אם כדי להציל משהו אחר או אם משום שהיריב מבקש זאת לאחר שהוכנע), הוא לא יהסס, אולם כל מטרתו של לוחם הטפר בקרב היא להביא את יריבו למצב שבו ייכנע, או מצב דומה (איבוד הכרה וכו'). ככל שלוחם הטפר גורם נזק פיזי קטן יותר ליריבו, כך הוא מוכיח יותר את עוצמתו ואת יכולתו לשלוט במהלך הקרב. נדיר מאוד למצוא לוחם טפר ברמת מיומנות כזו שיכניע את יריבו ללא שריטה, אולם לוחמי טפר רבים מסוגלים להכניע לוחם טוב במס' חבטות מועטות.

 

המסדר נחשב בעיני הוריקסים רבים כקיצוני במקצת, גם בגישתו ליחס לאויב בסיום הקרב, וגם ברמת הסיכון שלוחמיו לוקחים בקרב. ההוריקסים הנם לוחמים נבונים לרוב, ורובם מתקשים להבין מדוע לוחם לא ישתמש ביתרונות החרב ושאר מוצרי הפלדה, ומדוע בכלל להשתדל לא לפגוע ביריב. למרות זאת, לוחמי המסדר נחשבים בעלי מעמד גבוה מאוד בהיררכית המעמדות ההוריקסית, בשל רמת המיומנות המדהימה אליה הם מגיעים.

 


מבנה המסדר:

מסדר לוחמי הטפר אינו מסדר סגור להוריקסים בלבד. ההוריקסים דוגלים בהפצת אמונתם ודרך חייהם בקרב שאר הגזעים, והם מקבלים בזרועות פתוחות כל דמוי אנוש שמוכן להתחייב לחוקי המסדר (ראה להלן). אין שום הפרדה בין הגזעים, וכל האימונים נעשים במשותף. הרציונל הוא שכך כל גזע ילמד את יתרונותיהם וחסרונותיהם של הגזעים האחרים ויוכל לנצל זאת בקרב אמת. גם כאשר ההוריקסים נמצאים במצב מלחמה עם גזע מסוים, יסכים המסדר לקבל בני גזע האויב לשורותיו, כל עוד הם מצהירים על התנערותם מהלחימה ונשארים נייטראלים.

 

בראש מסדר לוחמי הטפר עומד מייראקס (בהוריקסית : "הרעמה העליונה"). כל מייראקס נבחר ע"י קודמו בתפקיד, ומוכשר במשך שנים לתפקיד. החלפת התפקיד נעשית עם מותו של המייראקס המכהן, או במקרה שהחליט המייראקס לפרוש. המייראקס תמיד יהיה הוריקס, ולא בן גזע אחר.
מתחת למייראקס יש 4 סגנים, אחד מהם נחשב לבכיר והוא מחליפו של המייארקס בהיעדרו, או אם הלך לעולמו בטרם בחר מחליף. כל סגן הנו מהרמה הגבוהה ביותר (סרט שחור
ראה להלן).

 

5 לוחמים אלו מנהלים את מסדר לוחמי הטפר. לכל אחד מהסגנים סמכות שווה, אולם הם אינם נחשבים סמכות החלטה. תפקידם להוציא לפועל את החלטות המייראקס בלבד. המסדר מגדיר רמות לכל לוחם, כמו צבעי החגורות באומנויות הלחימה המוכרות לנו. כל לוחם במסדר חייב לענוד סביב זרועו סרט בצבע המתאים לרמתו, ולוחמים רבים נוהגים גם ללבוש חליפות קרב (גי) בצבע התואם את רמתם.  לוחמים מתחילים עונדים סרט לבן, ולאחר מכן, ע"פ סדר הרמות : צהוב, כתום, ירוק, כחול, חום ושחור. אין פרק זמן קצוב בין רמה לרמה. כל אחד מתקדם בקצב שלו, וע"פ בחינות שנעשות כל 3 חודשים מקודמים הלוחמים. בהתאם לרמתם מקבלים הלוחמים פריבילגיות שונות, וכבוד כמובן. בממוצע לוקח כשנה שנה וחצי ע"מ לעבור רמה, למעט המעבר לסרט השחור, שלוקח בממוצע 3-5 שנים. מסרט שחור נדרשת רמה מושלמת של מיומנות, והוא נדרש לביצועים בקצה גבול היכולת. הבחינה לסרט שחור כוללת גם מבחנים של חיים ומוות.

 

מעבר ללימוד האישי של אומנות הלחימה העליונה, לוחמי המסדר מתאמנים גם בלחימה בצוותים, ע"מ שיוכלו לשמש כוח קרב אפקטיבי גם ברמה אסטרטגית. לצורך כך כל לוחם מסרט ירוק עד חום שייך לצוות בן 5 לוחמים. במסגרת הצוות לומדים הלוחמים שיתוף פעולה ועבודת צוות. מפקדי הצוותים הללו הנם הסרטים החומים, וקיימת תחרות רבה בין הצוותים. סרטים שחורים אינם שייכים לצוות. לוחמים אלו פועלים בנפרד מאחר והם ברמה אישית גבוהה בהרבה מהרמות התחתונות, ולרוב הצוות יפגע ביכולתם לממש זאת. לוחמים אלו מקבלים לעתים קרובות משימות מהרעמה העליונה ומסגניו, והם נהנים מחופש פעולה רב מאוד, שמאפשר להם גם לפעול עצמאית לפי שיקולם. הם משמשים שליחיו של המסדר ומייצגים אותו בכל מקום בו יהיו. הם נשבעים אמונים לרעמה העליונה ולמסדר.

 

כל הלוחמים ברמות מתחת לשחור כפופים ישירות לסגנים, בעוד הסרטים השחורים כפופים ישירות לרעמה העליונה, למרות שנדיר שסרט שחור ימרה פיו של אחד הסגנים, גם אם הלה יצווה עליו לעמוד על רגל אחת ולקרוא קריאות תרנגול. כל הסרטים עד לסרט הירוק כולל אינם מורשים לעזוב את תחומי המסדר. לוחמים מהרמה הכחולה ומעלה רשאים לעזוב את המסדר בכל עת שיראו לנכון, ולחזור בכל עת שיראו לנכון להמשיך את אימוניהם.

 

חוקי המסדר:

חוקי מסדר לוחמי הטפר מחייבים כל לוחם שמעונין ללמוד מהם את אומנות הלחימה העליונה (כפי שהיא נקראת בפיהם). לוחם שנמצא מפר את חוקי המסדר, או אינו עוקב אחריהם באדיקות הנדרשת, יורחק משורותיו ללא אפשרות לחזור. החוקים אינם נחשבים מחמירים במיוחד, הדבר העיקרי שנדרש מהלוחמים הנו צייתנות ומיצוי עצמי, וכמובן לחימה ללא נשק.

חוק 1 הלוחם ימצא את מלוא יכולתו באימונים ובקרב.

חוק 2 מהלוחם נדרשת צייתנות מלאה ומשמעת ברזל.

חוק 3 לוחם לעולם ילחם בידיים חשופות, אלא אם כן נקלע למצב שבו לשיקול דעתו יש להשתמש בנשק.

כמובן שישנם עוד נהלים רבים שמסדירים את שגרת האימונים במסדר, את שיטת הבחינות, את הזכויות המוענקות לכל רמה ועוד.


לוחמי הטפר:

אמנם כל הלוחמים במסדר הנם לוחמי טפר, אולם כינוי זה ניתן בעיקר לסרטים השחורים. מיומנותם המדהימה הקנתה להם שם עולמי, ומעורבותם באזורי קרבות סוערים, בין אם מעל או מתחת לפני השטח, יצרו הילה של גבורה ואגדות אודותם. לא מעט מייחסים להם גם תכונות על טבעיות. ידוע בודאות על לוחמים דגולים שזכו בעבר למתת אל על הקרבתם למסדר ונכונותם להשליך נפשם בעבור שמו של אל ההוריקסים. לוחמים אלו אכן יכלו לבצע דברים שרק בעלי שליטה באנרגיה קסומה יכלו להבין ולבצע בעצמם.

 

לשה"מ:

שילוב לוחמי הטפר במערכה אינו מסובך במיוחד. רצוי לתכנן את הכישורים הנדרשים מבחינת אומנות לחימה מתאימה, וכן את הכישורים הנלווים. לוחמי הטפר לומדים עוד דברים רבים בנושף ללחימה, ולרוב הם משכילים, שכן השכלה כללית היא חלק מהבחינות. יתכן ותרצה להוסיף עוד ממדים למסדר, כגון מעורבות פוליטית במערכה, או לשנות חלק מהדברים לעיל. לא יקשה יתר על המידה לעשות את השינויים המתאימים כדי להתאים במדויק את המסדר לרצונך. כמובן שיש צורך בהיסטוריה למסדר (כיצד הוקם, היכן ממוקם, מקורות המימון שלו וכו'). נושא זה ואחרים לשיקול דעתך בהתאם למערכה.

 

שימוש פורה!