כותרת: עריקה

מאת: ניר ארקושין

 

יום בהיר אחד, קרוב לוודאי אחרי סרט מד"ב מוצלח, החלטתם, אתם עוברים למד"ב  ומייד ! לרוע המזל שאר חבריכם משחקים מרוצללים או סתם סייברפאנק ולא רוצים לזוז שיטה. כדי שלא תסבך עד כדי אלימות קשה עם חבריך כתבה הזאת תיתן לך נימוקים לעזוב שיטת סייבר-פנטזיה או סתם פנטזיה:

1)                 כי תמיד אפשר לחזור - אחד הדברים היפים במדע בדיוני היא הגודל שלו.היקום כל כך עצום בממדיו שישנם בנמצא כוכבים המיושבים בכל צורות הציויליזציה, מעידן האבן עד לסייבר-פאנק ופוסט סייבר-פאנק (חיילי החורבן).

לדוגמא, שה"ם יצירתי יכול לרסק באופן מופלא את החללית (שהמוכר נשבע לפני 10  דקות שהיא בסדר) בכוכב חסר יכולת לתנועה בחלל וכך 'לתקוע' את הדמויות חזרה לעידן הרצוי.

2)                 "זה קסום" - אין דבר מופלא יותר במרוצללים מאשר 'שליפות' של השה"ם.הסיטואציה מוכרת, שומרי הכספת נטבחו, המחשב נפרץ פעמיים ו 50 טון ט.נ.ט הוצמדו לכספת. לאחר הפיצוץ מתברר שכל בנין במרחק של 12 ק"מ נהרס מלבד,כמובן, הכספת. תגובת השה"ם: "מה ציפיתם ? זה קסום". נכון שהעניין משעשע לפחות מישהו אך החוקים מרשים רק לשה"ם להתעמר בשחקנים. לכן הלקח לשחקנים הוא: עיברו למד"ב ואיימו על השה"ם שאם לא יקבל את התחמון אתם תביאו את המורה לפיזיקה שתוכיח לו שהדבר אפשרי (איום זה משפיע על רוב אוכלוסיית השה"מים).

3)                 התפוצצות אוכלוסין - עם כל הכבוד לסייברפאנק הדברים מתחילים לשעמם באופן מעצבן, הדבר דומה לנסיעה אינסופית באוטובוס, בהתחלה הריפוד מגניב ויש אנשים חדשים, אבל אחרי  זמן מה אתה פשוט לא סובל את פרצופם. כמה פעמים הייתם באותן ערי-על עוד פעם ועוד פעם ?. עם כמה אקלימים נפגשתם ? וכמה החיות הפרה-נורמליות יכולות לגוון ?. האויבים מתחילים להצטמצם בכמות ובאיכות, כמה פעמים נפגשתם עם אותם שכירים/סמוראים/קוסמים ?כמה פעמים נתקלתם באותם תאגידים טורדניים, שברמות גבוהות נראים כאילו דוחפים את אפיהם לכל מקום בו אתם נמצאים ? .

 מד"ב מעניק כמויות בלתי נדלות של מרחב, אויבים, טכנולוגיות וסביבות עוינות במיוחד.

4)                 כי תמיד רציתם לשחק 'סטאר-טרק' - החלק הזה אינו צריך הסבר. לטרקים בלבד.

5)                 כי תמיד רציתם לשחק 'בבילון 5' - כנ"ל

6)                 אנגלית - סעיף זה מיועד למאותגרים מבחינה מעמדית (סנובים בפוטנציה), תרגום מירוצוללים לשפת הקודש גרר להצפת השוק בשחקנים בני 8 ומטה שציוד החובה שלהם הוא 'פמפרס'. אם ברצונכם להרגיש חשובים ולמלמל מושגים באנגלית כדי לבלבל את הגמדים הארורים, עיברו למד"ב.

7)                 אין דרקונים - כל מי שסבל מנחת זרועם של יצורים אולטרא-אינטיליגנטים אלה שנוצרו כדי למרר את חייהם של השחקנים בכל השיטות הקיימות. ובכן שחקנים Just Say No עיברו למד"ב, נראה אותם רודפים אחריכם לשם.

8)                 תחבורה מגניבה - עם כל הכבוד לצורות התחבורה של שאר הסגנונות דבר לא משתווה להתפרצות לבאר סואן עם אופנוע הרחף שלך או מרדף סוער, מלווה יריות, דרך שדה אסטרואידים. מגוון כלי התחבורה ביצועים ומראם החיצוני מתחרים רק בסייבר-פאנק טהור.

9)                 VR, מטריצה ושאר מרעיו בשין -  אין מה לעשות אך ישנו חלק נכבד מאוכלוסיית השחקנים שפשוט לא סובל את רעיון המציאות המדומה. המחשבה שהם יצטרכו לשבת רגל על רגל בזמן שהשה"ם פותר את המצבים עם ההאקר הקבוצתי מוציאה אותם מהדעת (ואולי בצדק). במד"ב לא תמצאו בעיות כאלו.