על מזל ודברים אחרים

מאת: נבות רם

 

תוספת מעניינת (לטעמי) לחיי משחקי התפקידים שלכם. הרעיון נועד לשחר האדמה, מו"ד,  מוד"מ ומרוצללים וכן כמובן לשיטה שלי!
טוב ולרעיון עצמו...


באופן כללי העולם מורכב משני חלקים עיקריים, וחלק קטן אחר. הגדולים הם הטוב והרע, כמובן, והשאר הוא הניטראלי, והוא נע מטוב לרע לפי גחמותיו האישיות. לכן הוא גם משמש כמזל ומשפיע לטוב או לרע ככל דבר אחר בעל השפעה. באופן כללי השחקנים ייבחרו מתי לערב את המזל בנוגע לעצמם והשה"ם (שליט המבוך למי שלא יודע) מחליט בנוגע למפלצות והדב"שים (דמויות בלא שחקן ושוב למי שלא יודע) העיקרון שעליו בנוי המזל שלי הוא מספרי, כלומר יש לך מאגר נקודות מזל והן משמשות אותך למזל שלך.


כל נקודה שאתה מוציא משפרת / גורעת משהו בסביבות החמש אחוז מיכולתך להצליח במשימות פשוטות כהתקפות או הגנות בקרב, וכן בהטלת לחשים וכו'. לחילופין אחוז יחיד במשימות מסובכות יותר כגון פריצת מנעולים וקסמים טקסיים, לדוגמא. זה מזל מהבחינה המספרית הטהורה אבל מה בקשר למזל טוב / מזל רע? ובכן בקשר לזה המצאתי חוק שטני למדי...


על המשתמש במזל לגלגל קובייה אחד בעלת כל מספר שהוא של פאות (חוץ מ 1ק1) ולבדוק את התוצאה, כשמספר אי זוגי פירושו מזל טוב וזוגי פירושו מזל רע ומר... (לא כיף הא?) כל זה יכול להיות נתון להשפעתם רבת העוצמה של לחשים כגון שנה מזל, שפר מזל וכן הלאה אבל אני אתן לכם לחשוב על זה במקומי. בכל מקרה הם צריכים להיות בעוצמות חזקות למדי או קשים (מאוד) להשגה, במקרים הדומים למרוצללים.

 

בסופו של דבר יש לי רק עוד שני דברים להוסיף:
מאגר המזל של הדמויות אינו מתחדש לאחר שנעשה בו שימוש ולכן דמויות מקבלות מזל רק בשני מקרים ייחודים- כשה"ם מחליט לתת להן מזל על פגישות ממוזלות או משחק חכם, הוא יכול לגמול להם בצורת גלגול 1ק6 והוספת התוצאה כמספר נקודות מזל חדשות. כשהשחקנים מסיימים הרפתקה או שיש להם זמן רב לנוח, המזל מתאזן להם וזה אומר שהם מכפילים את רמת המזל העדכנית שלהם (בתנאי שהיא נמוכה מ-30). בכל מקרה אחר הם תלויים בשה"ם (הא, הא, הא...)

 

לכל דמות יכול להיות מספר מזל מסוים אשר אותו מגלגל השחקן בעת יצירת דמותו, הוא יכול להיות רק בקוביות הגדולות מ-8 (ק10 ק12 ק20 ק30 ק100 וכו'), אם הוא יוצא לך בקוביה אותה גלגלת למען מזל, אפילו אם הוא זוגי וגלגלת אותו במבחן מזל חוקי (נא לא לרמות במזלך!), אזי הכפלת את השפעת המזל (כלומר אם הוצאת 10 נקודות מזל ויצא לך מספר המזל שלך זה יחשב כ-20 נקודות של מזל טוב). מספר המזל, אפילו אם הוא זוגי, נחשב למזל טוב.


ולסיום תיהנו יש לכם אפשרויות רבות נוספות למזל ומשחק, ונא לא לרמות, להתראות עד לפעם הבא.