סיפורי התחיה המחודשת בוויז

קובץ שיחות למי שפיקששלפני כמה שנים, כאשר אתר דימונז עשה את צעדיו הראשונים ברשת, קיבלתי טלפון מפתיע מקובי סיט. קובי סיט, למי שלא יודע, היה עורכו של ירחון וויז (ז"ל) במשך הרבה מאד זמן, וזה כולל את הזמן בו מדור משחקי התפקידים של העיתון הלך והצטמצם עד שצוות כתבי המדור (אני ואבי בעיקר) נטשנו את העיתון. קובי, אגב, לא היה אשם זה. להפך, הוא ניסה לעזור ונלחם בשבילנו, אבל המנהלים היו חזקים ממנו.

בכל מקרה בשיחת הטלפון המפתיעה הזו ביקש ממני קובי לחזור ולכתוב לוויז. מסתבר שהתגעגעו למדור. אומנם לא היה מדובר ביותר דפים (או ביותר כסף), אבל הסכמתי תחת תנאי אחד - שאוכל להכניס פרסומת לדימונז בכל גיליון בתוך המדור. כן, כן, בהתחלת דרכנו ממש רדפנו אחרי קוראים לדימונז.

וכך במשך כשנה מדור משחקי התפקידים חזר לחיים בוויז, בדרך כלל במתכונת של מאמר שיחות עם מורגן לה-פיי אחד ועוד מאמר נוסף (אותו בדרך כלל כתב זיו). ואז הפסקנו. הגענו למסקנה כי כל מי שקשור לתחום משחקי התפקידים ועוד קורא את וויז כבר שמע על דימונז, ולכן הפרסום לא ממש מצדיק את המשך הכתיבה וממילא וויז הולך ומאבד את קהל הקוראים שלו והופך לעיתון מאד זניח (מה שהתברר כמסקנה נכונה - וויז נסגר מספר חודשים לאחר עזיבתנו השניה).

בכל מקרה חשבתי לפני זמן מה שכנראה יש די הרבה קוראי דימונז וחובבי מורגן שלא קראו את המדור המחודש בוויז - משום שהם נטשו את וויז כאשר אנחנו נטשנו אותו לראשונה, או אפילו עוד לפני כן. מכיוון שאני, מה לעשות, אגו מניאק שחייב שכל אחד יקרא את הסיפורים ההזויים שלו ויספר לו אח"כ כמה הם גדולים ומהדהימים (רמז, רמז) אספתי את השיחות המחודשות, העלתי אותם לפורמט HTML ודחסתי אותם כאן.

אז אם פקששתם את המדור המחודש, ואם לא אבל בא לכם לעשות סיבוב שני, הרי לכם תשעה מורגנים נוספים עם קצת הסברים על מה שהלך בראש שלי כשכתבתי אותם. תהנו, בפקודה!

נא להפוך דף! - המורגן הפוצח בסדרה הוא בסימן זיוני השכל הנצחיים של זיו וניר על באפי קוטלת העפדים. ניסתי גם לתרץ את חזרתנו לשורות וויז. מה שמשעשע הוא שהמורגן הזה הוא על המעבר של מורגן לקיסריה, שהתרחש הרבה לפני שהוא נכתב. כבר בגיליון השני של דימונז יש את "מועדון שרב", שיחות עם מורגן שמתרחש כבר בביתה החדש בקיסריה.

טור דה מורגן - מורגן קצרצר שעיקרו הצגת אישתי לכל קוראי וויז (כן, אני חייב להזכיר אותה בכל מקום) והצגתו של אורן, העורך החדש שהחליף את קובי, לעולם של מורגן.

התחלה חמה - הפרק הראשון במה שאני מכנה, ביני לבין עצמי (כשאני טורח להקשיב לי) "טרילוגיית בור האש". למי שלא מזהה, אגב, בור האש הוא וריאציה על איתי רוזן. אגב, מעולם לא הייתי בהודו, ואני אומר זאת לכל מי ששואל כי אין לי ממש אליבי טוב.

אמצע לוהט - לא ברור לי למה, אבל הפכתי את טרילוגיית בור האש לסיפור שמורגן מספרת לזיו באיזה בית קפה. בכל מקרה זה מורגן ממש-ממש קצרצר, אם אני זוכר זה משום שהייתי חולה באותו זמן ולא היה לי ממש כוח לכתוב.

סיום מזעזע שישאיר אתכם מזועזעים לפרק זמן מזעזע ביותר - לא, אני לא יודע מה עבר לי בראש כשכתבתי את הכותרת הזו (אגב, הכותרת היא הדבר האחרון שאני ואבי כותבים במאמר מורגן, בעיקר כי אין לנו מושג מה יהיה בו בזמן שאנחנו כותבים אותו). בכל מקרה הרעיון עם עזריאלי הסתובב לי בראש בערך שנתיים, מאז שעבדתי בקידום כמנהל הדרכה (המשרדים היו בבניין המשולש בעזריאלי). אין לי מושג, אגב, למה לא בנו את הבניין המלבני, אבל אם יבנו אותו הלך עלינו.

קצף על פני המים - אני באמת עושה אמבטיות קצף פה ושם, אם כי בדרך כלל בלי יין ומוזיקה. הרעיון למדור הוא דווקא של שירי שאמרה שאני צריך לכתוב על הפעמים שהחברים שלי מעצבנים אותי יותר מאשר משעשעים אותי. הסצנה בסוף (אני לא מסגיר אותה, תקראו לבד) היתה מקור למבוכה רבה מצידי מאוחר יותר, אבל את הפרטים אני שומר לעצמי.

שליחות קטנונית - בגדול מישהו הזכיר לי שלמרות שמורגן הראשון של התחיה המחודשת הבטחנו שנזמום, טרם ביצענו. זו התוצאה, ואני ממש אוהב אותה. בעיקר את הקטע עם התותחים והקוקר ספניאל. ריצ'ארד, אגב, הוא ריצ'ארד צ'יימברלין ששיחק בגרסא הטלוויזיונית של "שוגון", אותה ראיתי כשהייתי קטן.

הבוקר שאחרי - מביך להודות אבל אחרי אותו טמ"י באמת ביליתי חצי בוקר עם חלומות הזויים. כשהתעוררתי (ואחרי שחזרתי מהבנק) כתבתי את המורגן הזה, לפי מה שזכרתי מהחלומות שלי, אבל עם שינויים קוסמטיים. אחרי זה הלכתי להכין צ'ילי. לא יכולתי להתאפק.

זמן סוכרזית - המורגן הזה, בפשטות, הוא שילוב של הלצה על חשבון הישיבות שהי פעם בעמותה לקידום משחקי תפקידים בישראל והלצה על ההרגל הישן שלי לזרוק כל מיני סוגים של סלבריטאים למורגן.

זהו (אוי, אני מקווה שלא איבדתי אף מורגן. אם כן - תודיעו לי!), אני מקווה שזה היה שווה את הזמן של להעתיק אותם. אני יעמיס עליכם מעט מידע טכני, כי אני יכול ובא לי. המאמרים, שנכתבו במקור בוורד 2000, נפתחו מחדש ב-OpenOffice (Build 643) תומך עברית נסיוני ומשם הועתקו לקובצי HTML שנערכו על Quanta Plus 3.1 והועלו לאתר בעזרתו האדיבה של Konqurer. כל זה, כמובן, על מכונת לינוקס (הפצת Mandrake 9.0) בסביבת העבודה KDE 3.1 (rc5) המדהימה ביותר. אז שלא יקשקשו לכם בשכל על זה שאין עברית נורמאלית בלינוקס - יש גם יש!

ערן בן-סער
19.12.2002