סיפור

מאת: חנן שיינפוקס

 

הוא פרץ לחדר בסערה "זהו אנחנו קומוניסטים עכשיו! היתה מהפכה! " בועז הרים את מבטו בקרירות ושאל "נו ? אז מה? " הוא שתה עוד לגימה מהקפה שלו והמשיך בחיוך מריר " מה אכפת , לי ? " . ברק פלבל בעיניו לשנייה ארוכה "נו אבל הממשל התחלף עכשיו" "הוא כבר התחלף פעם אחת מי יודע אם הוא לא יתחלף שוב" נו אבל זה , לא בדיוק אותו הדבר לא? הרי מקודם זו היתה עליה של הימנים לשלטון עכשיו זה משהו אחר! מהפכה ! הקומוניסטים צעדו על וושינגטון הבירה ! " בועז משך בכתפיו "נו מה הם יעשו עכשיו ? קומוניסטים זה אלו שמגבילים רכוש לא ? ההפך מקפיטליזם אם אני זוכר נכון" "נו אז הם ילאימו לך את כל הרכוש !" קטע ברק עם ניצוץ קל בעיניו "הם ייקחו ממך את מה ששלך ויקציבו לך משכורת קבועה ללא שום קשר לעיסוק!" .ברק הביט בו במבט משועשע ולקח עוד לגימה ארוכה מהקפה "במי אתה מזלזל ? איזה רכוש הם כבר ילאימו ? את מה ייקחו שאני לא יכול לומר למחשב לשכפל ? הרי מתי בפעם האחרונה קנית משהו בכסף ?" "זה עדיין לא אותו הדבר" מלמל ברק "עכשיו כשהתרחשה מהפכה הם יכולים לסווג אותך מחדש ,להקנות לך מקצוע שונה , משהו מועיל אולי . לשם שינוי" .ברק רוקן את כוס הקפה וזרק אותה למכל המיחזור "אם אתה אומר אתה בטח יודע הא ?.. אנחנו עוד ניראה מי יוצב מחדש ומי עוד יעשה משהו מועיל .. חס וחלילה"

 

אבל בועז היה רק אדם ובני אדם עושים טעויות . לא משום משהם בני אדם כמובן פשוט כי אין להם משהו יותר טוב לעשות  ,ובסופו של אותו החודש הוצב דווקא הוא כטכנאי , כבונה מפעיל וטייס בודד של ספינת הצי "מגנה" . לא היה שום דבר מיוחד בבועז בל תטעו אבל גם לא נדרש שום דבר מיוחד בשביל המשימה המרהיבה בגודלה מלבד אולי שתיית קפה חם דבר שבו הצטיין הוא כמו גם מרבית שאר האנושות. ספינת החלל בנתה את עצמה הלכה למעשה , כלומר היו מתכננים כמובן אבל אפילו אלו לא נדרשו לרבות מלבד החווית הצורה הכללית ובחירת השם , שאר העבודה הושארה למחשב  שדאג כמובן  לכל השאר מהמסד לטפחות ווידא שהכול יתפקד בצורה האפקטיבית כן את אפילו את הטפטים בשירותים לא נידרש בועז שלנו לבחור. בניית החללית ארכה מעט יותר אם כי גם כן לא באופן משמעותי והצריכה שוב מיומנויות נרחבות בשתיית קפה בעוד מאות מיליארדי ננו רובוטים זעירים בס"מ רבוע דאגו לבנות את הספינה אניץ לאחר אניץ.

וכך בתומו של חודש ויום נגמרו הכנות המלחמה בשביל בועז והקרב האמיתי החל.

 

ספינת חלל ניראת וודאי בערך כמו שאתם מדמיינים ( במקום ללא חיכוך אין שום סיבה לבנות אותה אחרת ) ארוכה ונוצצת לאור השמש העולה קנים של כלי משחית אימתניים מבצבצים מאחורי כנפיים כבירות ובמרכזה בתוך כיפה של זכוכית שוכן תאו של טייס אנוש יחיד. אם היה חשוב הטייס לתפקוד הספינה היה דואגת זה מכבר איזו תת רוטינה להציב  אותו מתחת לטונות של שריון מגן . רשמית תפקידו של הטיס היה לספק פקודות בעת קרב שמשדרי אויב משבשים ומשנים תשדורת מבית, לדאוג שמחשב בגודל בית לא ישב ויחכה לפקודות תפקידו של המרכיב האנושי היה לתת יתרון על הספינות הבלתי מאוישות של האויב.

תוככי הספינה מרשימים כמעה פחות מלאים בשעונים ומדים ומאות נתונים כולם לצידם של מיקרופון קטן ספר טוב ומכונת קפה. מרבית הספינה הלכה למעשה היתה לא יותר מתותח ענקי שקוטרו קילומטרים מספר , ומרבית התותח הי מכשיר עצום ממדים שהעביר איזה מין עיבוי בוז איינשטין מזורז לגוש חומר ,שהיה הקליע, והקפיא אותו עד לטריליוניות בודדות מהאפס המוחלט ודחס אותו עד שלמטרות המעש התנהגו כל החלקיקים כאחד. אה כן והיו למגנה גם מנועים .

 

מה עוד אפשר לומר על ספינת החלל "מגנה" ? לא הרבה , מה שבאמת מוביל לתהות מה בועז מצא בה ואל מקורו של הריגוש המסתורי שעלה בו כשלראשונה אחז בהגאים בידיו . גם הוא עצמו תהה למקורו של זה בשעות הראשונות של שיטוט בחלל עד אשר דעכה התחושה לבסוף ונחנקה למוות במתכת אפורה. אין זה שלא היו קרבות אלא שאלו היו מרוחקים וקטני גודל המלחמה האמיתית לעולם לא מחלה עד ששני הצדדים גומרים לחמש עצמם בכלי משחית לרוב.

 

אבל אל תשלו את עצמכם המלחמה ה"אמיתית" משהחלה היתה מוזרה ושונה מכול הסטיגמות האופטימיות או פסימיות שהדביקו לה למען האמת היא היתה די משעממת .. ספינות ענק חלקן גדולות מספיקות כדי להיחשב ללווינים (מרביתן היו לווינים לפני שעברו היתוך חומר והונדסו מחדש בידי אין ספור רובוטים זעירים) שוטטו בחלל  יורות לכל עבר לכל עבר מלבד אל האויב. "לירות על מה?" שאל בועז בוהה בתדהמה בצי האויב שלמולו וברמקול הקטן שמלפניו "לקוארדינטה זאת זאת " פלט המחשב יחד עם צרור של עשר ספרות ארוכות . בועז פלבל בעיניו "אבל אין שם אף אחד! שום חללית שום צי!" והושיט את ידו לעוד כוס של קפה "חישובים קוונטים-גרביטצוינים מראים " החל המחשב לומר בקול קריר "מה אכפת לי מה מראים החישובים הארורים מראים ? פה יש צי ופה אין! " קטע אותו בועז "זוהי מלחמה לא ? במלחמה נלחמים!" אך המחשב חזר לשלו "חישובים קוונטים-גרביטציונים מראים כי ירי לנקודה הנ"ל ,בהתחשב ברשת מארג העקמומיות שנוצרת ביד צי האויב וחלליתך שלך הם בעלי הכדאיות הטובה היותר והסיכוי הטוב ביותר לפגוע ולסיים בזאת את המערכה כנגד המורדים" ובאותו קול מכני קריר ניסה המחשב להתחיל ולפרט את אותם החישובים הארוכים שהובילו (ע"פ התאוריה הקוונטו-גרביטציונית המשולבת השניה) לרמת הסבירות הגבוהה שבאזור (כאחד ל 10 ואחד עשר אפסים אחריו) שהגוש-חלקיק הקפוא יזנק בינות הכוכבים במהירות אינסופית מפה לכוכב הבית של המורדים ומשם יזנק הישר לתוך הכור של אחת מספינות האויב משמיד את כל כוחות האויב בלא יותר משבריר של שנייה תוך כדי שהוא מדלג על פני שריון מגנים ומרחקים שהיו עושים את הירידה הזאת את הניצחון האולטימטיבי בלתי אפשריים בכל דרך אחרת וכדאיים מאה פעמים יותר על כל פעולה אחרת. לאחר מספר עשרות דקות מזה וניסיון תמוהה להבין את פשרם של החישובים ושל המטמתיקה ויתר בועז והיסה את המחשב הוא כיבה את הסב רוטינה שצייתה אוטומטית לפקודות במכונה המופלאה ותוך שהוא לוגם כוס קפה כיוון בועז תותח שקוטרו בקילומטרים לעבר מורדים בשלטון

 

עוד באותו היום ובאופן מזורז טרח מישהו בבית לתת לו מדליית כסף ואחת מזהב ועוד תריסר עיטורים וצלבים למיניהם שמטרתם לציין כי הוא גיבור. הם צדקו כמובן בועז השמיד צי אויב אחד או שניים מייד לפני שמספריהם התמעטו כל כך כמובן והסיכויים השתנו והתפתחו לכך שמכונות החלל ניווטו לבסוף כדורים לעבר החלליות שלפניהם במקום על לבין הכוכבים. הוא השמיד צי או שניים בדיוק לפני  שהסיכויים השתנו כך שהוא נקטל במקום . הוא השמיד צי אחד או שניים בדיוק כך שהסיכויים השתנו ואויבי אויביו מחצו את שאריות כוח המורדים. שעות מספר לאחר מותו הוא כבר נפגש עם השליט הנוכחי בבית הלבן מי שלחץ את ידו והכריז עליו כ"מרדן" וכאיש "שהלך כנגד כל הסיכויים" הובטח לו גם לבסוף כדוגמתו תילקח בחשבון וגם כי הכנסתו תשולש ואחרון נאמר לו לבועז כי יש לו עתיד מזהיר , עתיד בין הכוכבים