כתום החורף/ רוברט סילברברג

ספר מדע בדיוני מתורגם בהוצאת עם עובד.

מאת: אבי סבג

אחת לעשרים ושש מליון שנים במחזוריות בלתי ניתנת לעצירה מכים את הארץ כוכבי המוות, כוכבי שביט אשר מוטחים על ידי כוכב נודד החולף דרך פאתיה המרוחקים של מערכת השמש. הם צונחים על הארץ בעצומה נוראה, מבאים עימם חורבן אש אבק אפלה וקור. אפלה המכסה את עין השמש וחורף נצחי של מוות ויגון. אך גם לחורף הנורא יש סוף ואת מקומו תופס אביב חדש, עולם חדש שיש לבנות כמעט מבראשית.

זהו סיפורם של "בני העם", גזעם של אנשי קופים אשר חיו במהלך כל עידן במחסה תת קרקעי. במשך אלפי דורות נלחמו באיתני הטבע האכזריים ובסכנות אין ספור ושרדו. הם יצרו חברה משלהם, דת ומסורת שהעבירו מתוך חרדת קודש מדור לדור. סיפורים על חיים שהתקיימו פעם מעל פני האדמה, סיפורים על העולם הגדול והאדיר על ששת הגזעים העתיקים שחיו בו ועל כמיה ליום שבו יחזרו גם הם לגור שם.

רוברט סילברברג יצר שורה של גזעים מעניינים ומיוחדים בראשם "בני העם", הוא בנה את תרבותם והמבנה החברתי שלהם, את האלים והמסורת שלהם בצורה משכנעת ועמוקה. הדמויות שיצר הן מעניינות ומעוררות הזדהות ואהדה וכמובן העלילה עצמה שהיא סיפור מרתק של מאבק והתחלה חדשה. לראשונה מזה אלפי שנים יש התחממות בעולם, כפי שטענו הנבואות העתיקות הגיעה קצו של החורף והגיעה שעתם של "בני העם" לחזור אל מעל פני האדמה, לחזור ולכבוש את העולם.

"בני העם" יוצאים מהמחסה אל העולם הלא מוכר והם כמו תינוקות, הידע שלהם מוגבל וחלקי, בפניהם עומד המכשול הגדול מכולם ההישרדות. האם יצליחו להסתגל למציאות החדשה אליה הם נחשפים? האם ישכילו ללמוד מהר מספיק? זוהי שעת המבחן שעתם של מנהיגים גדולים המסוגלים להוביל את עמם במסע הזה אל העתיד, אל עבר הלא נודע. מסע שבמהלכו ילמדו רבות על העולם על עצמם ועל האנושות.

לבני העם נכונים אתגרים רבים והצלחות רבות אך גם כישלונות ואכזבות צורמות . אבל יותר מהכל נחשפת התעלומה של מוצאם, מי הם בעצם? מהי מורשתם? ומהו הקשר שלהם לעולם הגדול. התשובות לשאלות האלה לא תמיד עדיפות על חוסר הודאות שקדם להם.

קראו ותגלו בעצמכם מומלץ בחום. תורגם לעברית יצא בהוצאת עם עובד.