שלום עצבני - כי זה רק ספורט...

מאת: מר. שלום

 

אווווווך איזה בוקר נפלא. כל מה שאני רואה בטווח של קילומטרים זה רק את המרחבים האדירים של מינסוטה סביבי ואנשים, זה דבר נפלא.

כן, כן, מר שלום חזר והוא מדבר אליכם מהארץ הנפלאה ביותר בעולם, ארצות הברית של אמריקה, ארץ האפשרויות הבלתי נדלות.

או לפחות כך זה נראה על פני השטח, לא יצא לי ולא ייצא לי לבדוק את כל העניין הזה לעומק מהסיבה הפשוטה היחידה ש...אני עוזב בעוד כחודש וחוזר לארץ האחת והיחידה (תודה לאל), ארצנו הקסומה על שפת הים התיכון המזוהם.

 

בשלב כלשהו בעודי רובץ על הכורסה (הכל כך נוחה) בבית שהשכרתי בסט. פטריק, מינסוטה, החלטתי לעשות את הבלתי יאמן ולהיכנס לפורום.

כן, אני מר.שלום, נציג גאה לגזע השפוי היחיד שלא נכנס למרבצי הגיהינום הצבעוניים החלטתי לראות מה קורה בארצנו הקטנה (ממש קטנה, בערך בגודל העיר הזאת), או יותר נכון להתעניין מה קורה בקהילתנו הקטנה (והפעם אני לא צוחק, לעומת ארה"ב אנחנו ממש קטנים, בערך קבוצת משחק אחת שלהם).

 

הפעלתי את "שירק", המחשב הנייד שלי, והקלדתי את כתובת הפורום הידוע. תוך שניות ספורות הבנתי שאני במצב קשה מאוד אם אני ממש עושה זאת מתוך בחירה, אבל את הנעשה אין להשיב וכאשר אבדנו, אבדנו.

ההודעה הראשונה בפורום הייתה "באפי-לא-ממש-זוכר-את-שאר-הכותרת", מכיוון שאני אוהד גדול של הסדרה החלטתי שלא להסתכל בעץ על מנת שלא להגיב בצורה חריפה לאלו שיעיזו לומר משהו רע על הבלונדינית שלי והקפצתי עמודים אחורה על מנת לראות מה עוד הפסדתי.

 

כלום, ממש כלום או כך לפחות זה נראה.

ויכוחים על גבי ויכוחים על מי אמר למי ולמה? מי עשה מה? למה איקס לא בסדר כי פגע בזד וכמה זה לא אנושי לחשוב בצורה שכזו.

על מה אני מדבר? ברור שלא על תהליך השלום במזרח התיכון (שכן הוא לא קיים במיוחד) אלא על ריבים המגיעים לכדי מהלומות וירטואליות על גבי מסכים ורודים וכחולים לגבי נושאים שברומו של עולם כמו "למו"ד או לא למו"ד", חברה מה העניין? איפה אתם חיים?

 

משחקי תפקידים באו על מנת להוסיף הנאה לחיינו, לשנות את הסביבה בה אנחנו חווים את חיינו, על מנת להוסיף פלפל לתקופות משמימות בחיינו.

בעוד חלק מאנשי הקהילה יודעים שכאשר סוף הסשיין מגיע, אנחנו אמורים לשוב לחיינו הרגילים, חלקים אחרים בקהילה לא שבים לחייהם הרגילים אלא ממשיכים את המשחקים, הריבים והויכוחים במקומות שאין להם מקום לויכוחים כאלו. תגרות שונות ומשונות צצות על פני השטח (הוירטואלי לרוב) ומלחמות מוכרזות בשניות והכל בשם קודש הקודשים של משחק תפקידים.

 

אנשים, תתעוררו, זה רק משחק, בשם אלוהים, כאילו זה ישנה משהו אם תמשיכו ותתווכחו למי יש יותר גדול לאלף או לגמד?

די!!!, צאו מזה!!!

אלו משחקים, הם נועדו לשעשע אותנו, אתם לא רואים אותי יוצא ממשחק מונופול ומחפש מלונות לקנות. אני בטוח שלחלק מכם יש עבודות, אתם הרי צריכים לממן את כל מאסת הספרים שאתם לא מפסיקים לקנות.

 

מה שהורס אותי יותר מהכל זה לא רק הויכוחים הטיפשיים של "איך עובד תא קיברנטי בעולם פוסטמודרניסטי נהיליסטי?" אלא הויכוחים הממש דביליים "נקניסטים, צריך לסקול את כולם!" מה הקטע, מה זה אינתיפאדה? אתם הולכים לכבוש להם את השטחים? אתם תחדרו לשטח שלהם ותבתרו את האדמה עליה הם חיים? תכניסו כוחות אוויריים ותפציצו להם את החשמל כדי שלא יוכלו לשחק יותר?

 

אנשים, אתם איבדתם את הצפון, אם אי פעם ידעתם איפה זה. פורום אחרי פורום מוכתם בויכוחים מלאי שטנה בין אנשים שלא הכירו אחד את השני, אנשים שלא מפסיקים לחפש אחרים ומנסים לעוות כל מילה שהם אומרים. בכנסת אני לא מוצא ויכוחים נוראיים כל כך. בן אדם רוצה לשחק מו"ד, סבבה, חרא של משחק אין הרבה לאן להתפתח אבל זה מה שהוא רוצה? אם תצלבו אותו זה ישנה משהו?

 

ווי קנט ווי אול ג'אסט גט אלונג?

כולנו משחקים משחקי תפקידים, בין אם אלו משחקים טיפשיים או משחקים "בעלי עומק ורבדים שמשתמעים לפנים רבות". מה ההבדל בין לבקע את האטום או לבקע גולגולת של אורק? זה רק משחק, במילא הקוביות הן המחליטות (או המנחה אם אתה בקטע של פרי פורם).

למה אני צריך להיכנס לפורום של משחקי תפקידים ולהרגיש שכל הקהילה הזו מתחרפנת לחלוטין?

 

מילא כשרציתם לצלוב אותי על זה שהעזתי להגיד לכם שאתם חנונים אבל לצלוב בן אדם ולקרוא לו "עוכר עם ישראל" כי הוא לא משחק  V:TM, או אחר כי הוא כן?

הנה, אני מתוודע, אני שחקן טונס גאה, לא מעניין אותי לגעת בכאב, לא רוצה לדעת כמה זמן אני יושב במונית, אני לא מחפש להעביר סשיין של 1:1 אני רוצה להעביר מיליון שנים בדקת משחק . אבל רגע, זה בסדר שאני משחק טונס, הרי טונס זה משחק מצוין, קצת צבוע כל העניין הזה לא? לשחק משחק שטותי לחלוטין אבל "אהוב" זה בסדר אבל לשחק משחק בו אני רוצה להיות יותר חזק ולקבל דרגות כל הזמן, זה רע? למה?

 

מה עושה משחק אחד יותר טוב ממשחק אחר, כל כך טוב שזה בסדר לחלוטין לכנות את אלו שאינם משחקים בו בשמות גנאי מעל דפי פורום זה או אחר?

אני רואה כמה אנרגיה מתבזבזת ע"י אנשים, שבכל יום אחר מצטיינים ביחסי אנוש טובים, בהשמצה של אנשים אחרים בגלל שאלו טוענים ש"שלשחק ערפדים זה לגיל ההתבגרות ולשחק בכוהן נוטה לצדק זה בוגר".

שניכם נוטים לטמטום עד כמה שאני יכול לראות.

 

בקיצור, כולכם חוטאים לדבר הבסיסי ביותר שיוצר את התחביב החמוד שלנו, אתם שוכחים שזה רק משחק, לא החיים, לא השטחים, לא אחוזי פשע. זה משחק שאמור להעביר את הזמן. משחק שאמור לחבר בין אנשים ולהעניק מפלט מהמציאות המרגיזה שלנו. במקום לעשות את זה אנחנו יוצרים קבוצות יריבות בתוכנו, במקום לקחת את האנשים שלא "מבינים" ולנסות להראות להם דברים חדשים אתם רק גורמים לאנטי נוראי.

 

כולנו כאן למטרה אחת, ליהנות.

אז תזכרו חברה, זה רק ספורט.