S.L.A Industries

עולם הקידמה...או עולם האפילה?

מאת זיו קיטרו

 

 

אופי רץ, הוא רץ כמו שמעולם לא רץ בחייו. הגשם השחור שטף את פניו ולא נתן לו לראות כראוי אך זה לא היה משנה. אופי רץ על חייו, נמלט מהזוועה שבקעה בתוך הקרטון בו חי.

רחובות העיר התחתית של "מורט" מעולם לא נראו מאיימים יותר. הוא הביט לאחור, לרגע אחד, ואז חש כאב נוראי בראשו ובכל גופו. האדרנלין חיזק אותו והוא הביט לפניו המום, מרוב גשם לא ראה את קיר הסמטה, כעת הוא היה לכוד. מאחור הוא היה יכל לשמוע את קולות הנשימה של התפלצת, נשימות שהדהדו בכל רחבי הסמטה. דמעות החלו לעלות בעיניו, גורמות לעולם המטושטש גם כך להראות עוד פחות ברור. אופי החליט להסתובב ולהתמודד מול היצור הנוראי, אם למות אז לפחות בקרב. אופי מעולם לא היה לוחם אמיץ.

רעש המסור החשמלי מילא את החלל. "האלווין ג'ק" עמד לפניו מתנשא לגובה של 2 מטרים חליפת עור שחורה ועליה מעיל שחור ועוד שכבות בדים ועור שהתנופפו לכל צג גורמים לרוצח הסדרתי להראות מפחיד מאי פעם. פני הגולגולת הסתכלו אל תוך עיניו של אופי ואופי ידע שזה סופו...

 

העולם של תעשיות אס.אל.אי הוא עולם רע, דחוס, ומרושע. זה עולם בו חיים מיליוני אנשים שהפך לעיר עצומה, ללא גבולות, עולם בו הגשם לא מפסיק לרדת, בו החיים קצרים ויכולים להיות חסרי משמעות. זה עולם גותי הנשלט ע"י אדם אחד: מר סלייר.

 

לפני כמעט אלף שנים, בזמן המלחמות הנוראיות, הגיח איש עסקים אל תוך היקום המוכר, איש זה החל לעשות עסקים עם ממשלות הכוכביות כדי לספק להם יתרון במלחמה. אף אחד לא ידע מי הוא איש העסקים הזה, אף אחד לא הבין את כוחו, איש (או כל בן גזע אחר) לא ידע מהיכן מגיעים כלי הנשק והטכנולוגיה אבל הם הגיעו. מתוך הכאוס שנוצר תפס איש העסקים את השלטון.

 

מפלצות בשם "סטורמרים" שנמכרו כנשק ביו-מכני פנו כנגד הצבאות בהם לחמו ואט אט כל ממשלה שהיה לה קשר עם איש העסקים נאלצה להיכנע, המלחמות נגמרו ומר סלייר סיפח אליו כוכבים שלמים. היום, 999, שנים אחרי סיום המלחמות תעשיות אס.אל.אי הן הכוח השולט ביקום, כוכבים שלמים הפכו פשוט שטחים למר סלייר, כוכבים בהם הטבע נותר מאוזן, כוכבי מחצבים, כוכבי תעשיות, כוכבי נופש. אס.אל.אי מספקת הכל.

 

כיום יש על מורט 1,000,000 פעילים, עובדים של אס.אל.אי, פעילים אלו הצטרפו כדי להפוך את חייהם לטובים יותר. תלחם טוב, תהפוך לכוכב תקבל פרסום תקבל עוצמה, כסף, מין כל מה שרק תרצו. המחיר- אולי החיים שלכם.

 

אז מה לעזאזל קורה כאן?

S.L.A industries הוא משחק מדע בדיוני גותי בעל דימויים חזקים מאוד. קודם כל המשחק מכוון ע"י יוצריו לבני 18 ומעלה מאחר והוא נוגע בנושאים קשים, יש בו אלמנטים קשים של רצח, סמים, זנות, מניפולציות נוראיות, מלחמות גזע ועוד. אישית אני יכל להבין למה חוקית הם שמו את הזהרה הזו אבל, אם אתם בוגרים מספיק לכו על זה, אני אישית שונא הגבלות גיל. השחקנים משחקים, כאמור, את פעילי החברה הגדולה ביותר ביקום הידוע, הם שכירים שיוצאים למשימות שונות החל מניקוי הרחובות מפשיעה ועד למשימות חוץ פלנטריות סודיות ביותר.

 

השחקן יכל לבחור גזע, סוג אימונים ולהתחיל את חייו בתור פעיל על כוכב הלכת מורט. מורט הוא כוכב שהפך לעיר שלמה חיה ונושמת, אין כאן גנים ושטחי ירק טבעיים, המשרדים המרכזיים של החברה יושבים כאן וכמובן מר סלייר הכל יכול, דמות מסתורית, איש עסקים לכל דבר בעל כוחות שאי אפשר להאמין.

 

מטרת השחקנים היא לעלות בסולם החברתי של הפעילים. איך? עכשיו זה מעניין. יוצרי המשחק יצרו עולם בו כל הזוועות מתוקשרות, בו ככל שזה יותר אלים זה מוכר יותר (מזכיר לי את העולם הזה...אולי אפילו בטוח יותר על מורט מאשר בחיים האלו...), ילדים ומבוגרים דבוקים למסך הטלוויזיה. במורט אין צורך בסרטי פעולה כי אנשי החדשות מביאים מהשטח את הקרבות של הפעילים, ירי רובים, צלצול חרבות, שטף כוח שנורה מידי האבונים, וכל זה נגד רוצחים סדרתיים, מטורפים, חברות יריבות ומה לא.

 

ילדים יכולים להיות אנאלפביתים אבל אם תתנו להם כלי נשק הם יזהו אותו מייד וידעו לתפעל אותו, והכל לפי החדשות. גיבורי הדור הם הפעילים כל אחד מהם מוזר מחברו, ככל שזה מוזר יותר, זה מוכר יותר ואנשים אוהבים מוזר. זה עולם של תככים פוליטיים, של שקר ומרמה בו המנהיגים עצמם הם בעלי תוכניות נוראיות לכל העולם. עולם המשלב קסם וביו-גנטיקה. עולם בו מסתובבים יצורים משונים כמו אבונים, נקנט'רופים, סטורמרים ועוד. עולם תחרותי בו צריך להשתנות, להיות מקוריים ולהתפתח.

 

הכל מתוקשר ואם השחקנים רוצים להצליח הם צריכים כיסוי טלוויזיוני וכשזה קורה כל החוקים נזרקים לעזאזל. אתה רוצה להיות הגדול מכולם? לעמוד באור הזרקורים? לזכות בכסף? כל מה שאתה צריך זה ליצור לעצמך את ההופעה שלך, אנשים אוהבים הופעות. לכן הרבה פעילים כאשר הם רואים מצלמה בשדה קרב משליכים את הרובים והאקדחים ושולפים את החרבות המעוצבות לפי הזמנה או מזנקים ללא נשק על האויב בתקווה לחסלו לפני שיחסל אותם. היית טוב על המסך? רוב הסיכויים שמחר יצרו אתך קשר וירצו לתת לך ספונסר. לא היית טוב, לפחות ראו אותך, היית גרוע, טוב תמיד אפשר לבנות דמות חדשה.

זה עולם רע, קר ומנוכר בו לטלוויזיה יש כוח עצום בו העשירים הם רבי עוצמה והעניים חיים בגטאות של העיר התחתית. והכל אבל הכל תחת פיקוחו של מר סלייר.

 

ספר החוקים מכיל המון חומר רקע על העולם, הוא מספר על מלחמות העולמות, על כניסת סלייר ועוזריו, על הגזעים השונים, על הכוח הכל. יש המון מידע על פעילים (כולל ספר הדרכה לפעיל-זכויות וחובות) המון דפים שניתן לצלם כדי להחיות את המשחק (צו השמדה, חוזה פעילות עם החברה, כרטיסי משימה ועוד) באמת המון השקעה ופרטים כדי שהעולם יהיה מציאותי. ההיסטוריה מרתקת ופשוט כיף לשקוע אל תוך הספר רק לשם הסיפור. אין ספק שכאשר מסיימים פשוט רוצים לזנק ולהתחיל במשחק.

 

השחקנים יכולים לבחור בין הדמויות הבאות:

בני-אדם - כמובן אנחנו משריצים את עצמנו בכל מקום.

פרות'רים - גזע של בני אדם לוחמים שבמשך עשרות על עשרות של שנים צרך סמי קרב מה שגרם לשינויים משמעותיים בביולוגיה שלו. יצורים אלו חיים לזמן קצר, תלויים בסם אבל זו חוויה לשחק אותם.

שקטר - טוב זה משהו שמבחינה חיצונית נראה כמו הטורף אבל בעל קוד מוסר הכבוד של אבירי סולמניה או קלינגונים, אם תרצו. לוחמים רבי עוצמה בעלי מסורת ארוכה של כבוד.

רייט' רידר - מערבות הקרח מגיעים יצורים חתוליים אלו, החיים זמן קצר יחסית כך שבגיל שש הם בעצם בוגרים לכל דבר. מסתננים מעולים, זריזים ובעלי יכולות חיסול טבעיים, הבעיה היחידה היא החום, הן סובלים מזה.

סטורמר - כאשר מר סלייר השתלט על כל העולמות הוא עשה את זה בעזרת המפלצות האלו. יצורים שנבנו בהנדסה גנטית, בעלי יכולת התחדשות מדהימה. מסה של שרירים אדירה ומסוכנת.

אבון - נמצאו בכוכב לכת מרוחק וטופחו ע"י "אינטרודר" סגנו של סלייר. יצורים אלו שולטים ב"זרימה", הכוח של היקום. בעזרת טכנולוגיה רבת עוצמה שיצרה עבורם את "חליפתמוות" ועוד חפצים שונים בעזרתם מתעלים בני גזע זה את הזרימה על מנת ליצור "קסם".

בריין וויסטר - התפתחות או התפצלות של גזע האבונים. בניגוד לאחיהם הרגשיים ואוהבי האומנות הבריין וויסטר הם חבורה מרושעת שרוצה כוח, והרבה. ממש לא מסמפתת אף אחד.

 

לכל גזע הפלוסים והמינוסים שלו, למרות שנראה שכולם לוחמניים המשחק עצמו הוא אינו בסגנון חסל'תם הרוג'תם, למרות שהוא יכול להיות. המשחק מתרכז יותר בעולם בו כדי להיות טוב לא מספיק להרוג אלא צריך סטייל, צריך להיות מוזרים. עולם בו אף אחד לא ממש מראה מה שהוא באמת והשחקנים נדרשים לרמת משחק גבוהה שכן הדמיות הן חבורה של אנשים על הסף.

 

המשימות ניתנות לדמויות ע"י המשרד הראשי ומתחילות מסתם משימות ניקוי ושמירה אך ככל שהדמויות נועזות יותר וזוכות ליותר תשומת לב המשימות הופכות מעניינות יותר. דרוג המשימות הוא לפי קוד צבע: כחול למשימה רגילה, אפור למשימות ריגול וחיסול, צהוב למודיעין, כסף למשימות לבעלי שלטי ב"זרימה" ועוד. ישנם משימות פלטיניום , משימות אלו ניתנות לטובים ביותר ע"י מר סלייר בעצמו, הם לא ניתנות לדחייה ומסוכנות יותר מכל דבר אחר ביקום הידוע ומהם ניתן לצאת (אם יוצאים) מורווחים מאוד.

 

השיטה עצמה היא שיטת כשרונות פשוטה, כדי להצליח בגלגול מגלגלים 2ק10 מחברים את התוצאות (תוצאה נעה בין 2-20 ), מוסיפים את דירוג הכשרון ומעדכנים עם מינוסים או פלוסים למיניהם. תוצאה מעל 11 זו הצלחה וכמובן שככל שההפרש גדול יותר כך טוב יותר. לא מסובך, קל ונחמד.

 

שיטת הקרב פשוטה וקטלנית, מה שיפה בשיטה וברעיון שלא תמיד יכולים השחקנים להשתמש בנשק חם. גם בגלל סכנת נזק לחיי אדם ורכוש (ניתן לפנות למשרד המתאים ולקבל אישור לזה, רק תבקש וכבר כולם על האש) והמחירים של הכדורים יקרים וכל זאת כדי שהפעילים יעדיפו חרבות, אגרופים ומוטות וכך יראו טוב יותר על מסכי הטלוויזיה.

 

העולם מאוד קשה, מדובר בעולם בו יש רוצחים סדרתיים שלפעמים צוברים קהל אוהב בגלל הסגנון שלהם והקרבות המתוקשרים הופכים לבלבול מוחלט שכן ה"רעים" הופכים מושא הערצה. יש סמים ובעיות סמים וגם הדמיות יכולות להתמכר מהסיבה הפשוטה שהסמים הם סמי קרב וריפוי ולא סתם הנאה (גם זה יש).

 

העולם הוא עולם של מלחמות כנגד חברות יריבות שרוצות "לשחרר" את האנשים מידי אס.אל.אי, ולהפוך אותם לפעילים שלהם. קבוצות גרילה, טכנולוגיות משוכללות.

שם המשחק זה סגנון ותחכום ולפעמים התחכום הוא להראות חסר דעת ובעל נטיות הרס עצמי והרס סביבתי כולל.

 

משחק לכל אוהבי תחושת "יום הדין" שלא מפחדים לדחוף עד הקצה ולגעת ברוע, משחק שמתאים גם לאוהבי הריגול והפוליטיקה יש כאן פשוט הכל, הכל , הכל. אני ממליץ על המשחק למי שיכול לצלול לראש מעוות, ולא מפחד ליצור דמות מטורפת ובעלת עומק רב שכן יש פה הרבה פסיכולוגיה ועומק והמון התנגשויות בתוך הדמות ומרחב המחייה, הוא היקום של אס.אל.אי, מבטיח המון שעות משחק שגורמות לתחושה לא נעימה בבטן...

תהינו.

 

אנג'ל זינק, שולף את חרב הבליטזר שלו, שעוצבה במיוחד עבורו במחיר של דירה קטנה. הוא הסתחרר ואוויר נראה כמו מטר של כסף, ראשיהם של התוקפים ניתזו מעליהם והתגלגלו לכל עבר. אנג'ל נעמד מול הצעיר שאחז באישה ומבט אחד מעיני הכסף שלו הבריחו את הצעיר.

 

"חליפתמוות" של אנג'ל נראתה זוהרת יותר והאבון אחז בבחורה, עצם את עיניו וקיפל את החלל סביבו, מעביר אותם למקום בטוח יותר, הקהל שנאסף סביב שאג באושר ואנשי חדשות העין שלישית היו מרוצים, זה בהחלט הולך להיות השידור הכי טוב של היום...