גליון מקוון למשחקי תפקידים * נוסד יוני 2000 * גליון 32
המפלצת מלוך נס - חלק ד
מאת מישל סבח
עוד כתבה בסדרת הכתבות על המפלצת מלוך נס- מהמדוברות בסדרות הכתבות שהתפרסמו בעיתון זה.

"...בעיר הגדולה!"
מאת זיו קיטרו
הפעם על העיר, גודאב-דוסאטה... ברגע שתתגברו על השם תמשיכו הלאה- שווה.

סופר טכנולוגיה
מאת נבות רם
כן! הם הגיעו! רובוטי ענק, כובשי עולמות, מנפצי גולגלות, זורקי משחטות ומטילי ג'יפים! הם מה שצבא ארה"ב שולף כשג'י איי ג'ו תופסים יותר מדי זמן מסך וצריך לחסל את האויב הקומוניסטי מהר יותר!

רובוטים... על מקורות האנרגיה, מערכות ההנעה, חישה ועוד.

כישוף מודרני - הדרואידים
מאת אביעד רוזנבוים
מה זה דרואיד? כנראה הדמות הכי מבאסת במוד"מ- כאשר אתה מגיע לדרגת גורו אתה חוזר להתחלה- זה דרואיד בשבילי.

בשביל אביעד רוזנבוים זה משהו טיפה יותר קסום.
הכתבה מכילה אף ראיון עם ג'סטין אנג'ל- דרואיד בן זמננו.

שיקויים ותרופות
מאת שרה דיקר
על החומרים מן הצומח, מן החי והדוממים.
איך ליצור שיקוי- על השפעות הלוואי ודרכי האחסון. כל מה שצריך לדעת בשביל להכין שוקו אחד אחרון.

קשת
מאת ברק דסאו
איך שלושים אנשים הורגים ארבע מאות אנשים? נכון! עם M-16... אבל אם הם היו משחקים בפנטזיה הם כנראה היו משתמשים בקשת.

מאיפה היא הגיעה, למה היא נעלמה ואיך כל זה מתחבר למשחקי תפקידים- בכתבה.

חלומות
מאת אביעד פארן
האחת והיחידה, נטלי פורטמן, אמרה ש"חלומות הם הפלוצים של המוח שלנו" ומאז שום פסיכולוג לא הגיע עם הגדרה מדוייקת יותר.
אבל מה הם בעצם חלומות? איך לוכדים, מתעדים ומפענחים אותם?

בסיפור הזה כבר היינו
מאת ערן אבירם
אולי אחד מספרי הפנטזיה הראשונים שקראתי היה "מחזור שער מוות" אני זוכר שאף ניסיתי להריץ הרפתקה לחברה, המבוססת על העולם, אבל הם הפכו את הוגו "היד" להוגו "ביד" וזה די הרס את האווירה...

היו זמנים...

יעקב, יחזקאל וחייזר נכנסים לפאב...
מאת אביעד רוזנבוים
אמריקאי אחד מתוך שלושה מאמין שחייזרים יצרו איתו קשר, אין ספק שהיכן שיש יותר מדי טלוויזיה ופחות מדי שכל, חייזרים "ניצפים" יותר.

גם בתקופת המקרא היו לנו "אמריקאים", רובם היו על סמי הזייה קשים ומדי פעם הלכו והטיפו לבני ישראל על כל מיני דברים שונים ומשונים שהם ראו ב"חזיונותיהם".

אביעד מקבץ לנו מספר סיפורים על "מפגשים מהסוג השלישי" בתקופת המקרא.
Summon Goblin
מאת ערן אבירם
"אנטי מצמוץ"...
וזה הולך ונהיה פחות ופחות שפוי.

קפטן זהירות
מאת מישל סבח
מסתבר שגם חסרי אונה יכולים להיות סופר גיבורים. מישל סבח מציב בראש השוטרים גיבור על חדש מגזע שוטרי התנועה- הנמוך בשרשרת המזון.

שיחות עם מורגן לה פיי - שוד ושבר!
מאת ערן בן-סער ואריאל בר-נתן
תאוצת הנפילה של חפצים בקרבת כדא"ה היא 9.82 מטר לשניה לשניה, בערך. מדף הספרים בעבודה של ערן יודע את זה, ערן יודע את זה ועכשיו גם היד של ערן יודעת את זה.

בסוף הפרק הזה של מורגן גם אתם תדעו את זה- תתכוננו ליפול.
עורך ראשי: אמיר איתן | עורכים לשוניים: שירי מולוט בן-סער ואריאל בר-נתן
צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן ויובל סרנה.
כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן, אביעד פארן, ניצן בר, איתמר ראוך, ברוכי מלביץ ,אביעד רוזנבוים, מישל סבח, רם נבות, שרה דיקר וערן אבירם.
כתבים נוספים בגיליון זה: ברק דסאו
עיצוב: ג'וני זילבר.
בנייה ותכנות: יובל סרנה.

מייל למכתבים ומאמרים demontimes@demons.org.ilהאזרח הישראלי, מהרגע שבו הוא נולד, נקשר לגלגל עינויים, מנטלי ואף פיסי, שמתגלגל ומתגלגל באיטיות עד שכל הקישקה יוצא החוצה.

הבחירות הבאות עלינו פעם בשנתיים, בזמן האחרון, מבטיחות לסובל (כל פעם מחדש) שהוא יקום ליום חדש בו האיש עם הברדס יעזוב את ידית המתיחה והחוליות בעמוד השדרה אולי אפילו יחזרו למקומן- והוא יוכל לקום וללכת, להתחיל לחיות כמו בן אדם.

הבחירות האחרונות, לעומת זאת, לא הבטיחו הרבה, לא שלום ולא בטחון, לא מצב כלכלי יותר טוב, לא יחסים טובים יותר עם אירופה, אף אחד לא הבטיח ליצור מקומות עבודה חדשים, הדולר כנראה לא ירד, האינפלציה כנראה תמשיך לעלות, הגידול הריאלי כנראה ימשיך להיות שלילי, המדינה תמשיך לנגוס מהפנסיה של הזקנים, הנכים עדיין לא יקבלו תקצוב הולם ולא יתמכו על ידי גורמי שלטון, המסים לא ירדו, תשואה בעבור כספינו לא נראה בשום תחום, האוויר בחיפה עדיין יהיה מסרטן, הפקקים של תל אביב לא יפתרו, פיגועים לא יפסקו, הקומנדו ימשיך לצלול בקישון, ההיי טק לא ירים עוד ראשו בגאון והמוחות עדיין יברחו מהמדינה אלא אם כן עתודה שיעבדה אותם קודם.

נראה כאילו האזרח הישראלי נולד איש גומי או איזשהו סוג של פולימר משיך כי היקף הצרות שהישראלי חושב עליהן בזמן שהוא הולך לישון מתגמדות, כנראה, רק לצד הצרות בסיירה ליאון ובזאיר.

מה התפקיד של דימונס בכל המערכת הפוליטית- כלכלית- נפשית? להגיע כל תחילת חודש ול"כפכף" קצת את איש העינויים, להציג לך, בעוד אתה צורח מכאבים ומתחנן שהגידים עוד לא אמרו שלום אחד לשני, את הגליון החודשי שלמרות שלפעמים גם הוא עינוי כשלעצמו, בדרך כלל הוא עושה קצת טוב על הפיקות המופרדות בברכיים או עצם האטלס שיצאה החוצה.

מי יודע אולי יום אחד אפילו איש העינויים יקח את הגליון וילך לקרוא בשירותיים את גליון דימונס המודפס... אולי הוא אפילו יאהב את זה ויהפך להיות שחקן תפקידים.

כן בטח, והשקל הוא מטבע יציב.

בגליון הנוכחי הצוות התרחב מעט ואתם יכולים את השמות החדשים בתחתית העיתון, כרגיל. המעצב הראשי, גוני הפך את שמו לג'וני, שימו לב לתיקון. לצוות העורכים לשונית הצטרפה אשת מרובת השמות, שירי מולוט בן-סער ואנו מקווים שבזה יגמרו שגיאות הכתיב המעיקות והכאילו-שגיאות היותר מעיקות ("ערגול").

הגליון הנוכחי מתאפיין בבריחה מוחלטת מהמציאות ובין מפלצות סקוטיות, ערים דמיוניות, שיקויים, ננסקים, מורגנים, חלומות ואנשים שחושבים שהם דרואידים טור העורך שלי נשאר המקום השפוי, כמעט היחיד, בגליון- אני מציע שתתענגו עליו.

זהו,
נ.ב
תודה לבנק ישראל שכל יום גוזל עוד טיפה מערכו של הארנק שלי.

אמיר איתן