גיבורי על משחקי Super Heroes

מאת: דותן דימט

משחקי סופר גיבורים הם ז'אנר מאד פופולארי באמריקה (אך פחות בישראל), דותן סוקר את הז'אנר הזה על פרטיו.

 

 

Powergame

גיבורי על בדרך הקלה והטובה

מאת: זיו קיטרו

אחד ממשחקי גיבורי העל הפשוטים והטובים יותר שבנמצא הוא Powergame שכבר רכש לו כמה וכמה חובבים בקהילה הישראלית. מהיום גם בעברית!

 

 

אנטי גיבורים

מאת: יהונתן, ג'וני, זילבר

גם בז'אנר הסופר גיבורים יש מקום למשחק אנטי גיבורים אפל ומרתק, כתבה זו מכניסה קצת צבע אפור לכחול, לאדום וללבן הסטנדרטיים.

 

 

האדם לפני הגיבור

מאת: יובל אורנר

על הצד האנושי, שכן משחקי תפקידים תמיד נוגעים בצד האנושי, של גיבורי העל – בקומיקסים ובמשחקי תפקידים.

 

 

הכשרוניים – אנשים כמעט רגילים במצבים בלתי אפשריים

מאת: זיו קיטרו

משחק של גיבורי על אינו חייב להיערך ברמת כוח על אנושית כמו של סופרמן, ספיידרמן וגיבורי על פופולאריים אחרים, הוא יכול להיות קרוב יותר לאדם הממוצע.

 

 

תיקי פיכס – אמיר פרו מכה שנית
מאת: אמיר איתן וזיו קיטרו

כן, גם כאן.

 

 

לילה אחד של שכרון חושים

מאת: זיו קיטרו

אחת הדרכים האפשריות לנסות משחקי גיבורי על היא במשחק חד פעמי, מפגש של לילה אחד. זיו מציג כיצד לנצל את האפשרות הזו בצורה הטובה ביותר.

 

 

הקוטלת

מאת: ניצן בר

אם כבר מדברים על גיבורי על אפלים, גם באפי – ציידת הערפדים יכולה להיכנס לקטגוריה המכובדת הזו.

 

 

The Authority

מאת: זיו קיטרו

כשלהם נמאס מכל מה שקורה בעולם, כדאי מאוד שכולנו נתחיל להתנהג יפה...

 

 

המומלצים גיבורי על, שיטות והרפתקות

מאת: זיו וניר קיטרו

אוסף של המלצות שיעזרו לכם להיכנס לז'אנר של גיבורי העל.

 

טור העורך

 

שלום!

רק לפני כמה שבועות, בגיליון ה23 של דימונס אני וזיו התלוננו, במדור תיקי פיכס, על חוסר הזמן שיש לנו והרצון שלנו לבטח אותו. מאז הזמן שלי רק התקצר ומצאתי את עצמי מאשר את נכונותי לערוך את עיתון הסופר גיבורים ולהחליף את ערן. חוסר זמן בסדר גודל כזה גורם לך לחשוב האם באמת היה יותר גרוע אם כדור הארץ היה מסתובב טיפה לאט יותר ואולי אף טיפה רחוק יותר מהשמש...

 

הגיליון המיוחד עוסק הפעם בסופר-גיבורים ובא, מהרבה בחינות, בדיוק בזמן. בזמנים נוראים אלו, זמנים של פחד ושל שאלות קשות אנו נוטים לברוח לעולמם של הסופר גיבורים- עולם שבו כל כך קל לזהות מיהו הטוב ומיהו הרע וחשוב מכך- מי ינצח.

עולם שבו לגיבור תמיד יש תשובה לכל שאלה, הוא תמיד שנון, חכם, חזק, יפה,  מהיר , אצילי , טוב לב ואף מסתובב עם קירסטין דנסט או ניקול קידמן . אתה תמיד יודע שהוא יושיט לך יד ואתה תהיה בטוח בקרבתו, כשהוא יגיע הבעיות יפתרו.

 

אם לבחור אלו מהתכונות למעלה הייתי לוקח לעצמי אז הייתי מוכן לוותר על כולן ורק לקבל רבע מהזמן הפנוי שיש לאותם סופר גיבורים- זמן בלתי נדלה שבו הם טסים מפלנטה לפלנטה ומצילים אינספור בחורות ביום, צדים נבל אחרי נבל ובכל יום הם מחזירים את הבטחון מחדש. בהחלט, הייתי רוצה מעט מהזמן הפנוי שיש להם.

ואולי את קירסטין דנסט או ניקול קידמן.

 

אמיר איתן