גליון מקוון למשחקי תפקידים * נוסד יוני 2000 * גליון 34
ביולוגיה אחרת- חלק ב'
מאת מישל סבח
על חייזרים שמבינים לוויתנית, חייזרים תלת מיניים, קשירות מסילתית, מרחבי R3 ועל כמה הנחות טיפשיות שסללו את הדרך לדיסק המידע שעל הוויאג'רים.

כישוף מודרני
מאת אביעד רוזנבוים
כתבה אחרונה בסדרת הכתבות "כישוף מודרני" של אביעד רוזנבוים. הפעם על שאמאנים, טוטמים, תפילות והתבודדויות. כהרגלו- גם סיפור מיסטי קצר :)

רוחות הצפון
מאת אבי סבג
He's back!
לאחר שחיטת צפרדעים המונית אבי סבג חזר על מנת לכתוב כתבה אדירה על הויקינגים ולהשחיז סכינים.
למרות שהוא ימשיך להיות עסוק יותר מכל הצוות ביחד גם במשך החודשים הקרובים, אתם הולכים לראות את השם שלו יותר- הרבה יותר!

"או אלוהים, הצל אותנו מזעמו של הסבג"
(תפילה צפרדעית במעבדות הפקולטה לרפואה בבאר שבע).

האילומינטי
מאת ערן אבירם
מסמך מבריק על ידי שליח תועה, ערן אבירם שמו, אשר נוצל, עובד, הונחה ושובש לכדי כתיבת כתבה מיסתורית, חשוכה (הגדילו את ה-brightness) ואפוקליפטית משהו על קבוצת האנשים שמהווה את הבסיס המקובל למרבית תיאוריות הקונספירציה.

פנורד?

מיתולוגית אנשי זאב ופילוסופיה
מאת איוב קרן
רקע המשחק "WereWolf- The Apocalypse" מבית "הזאב הלבן" שחוץ מכריכה ססגונית וקורצת יש לו גם המון עומק ולא פלא שהוא אחד מהמשחקים היותר משוחקים בארץ ובכלל. הבהרת עמדות והסבר כללי על העולם האפלולי הזה.

מסע אל הנשמה
מאת זיו קיטרו
על היופי בקריסטלים שמשמשים אותנו לקישוט ועל היכולות העל טבעיות של הקריסטלים אשר משמשים חלק מאיתנו בחיי היום יום ויכולות לעזור לנו אף במשחק הפנטזיה שלנו.

דוקטור Who ומסע בזמן
מאת איתמר פארן
החוק הראשון, השני והשלישי של... דר' WHO, יש גם חוק רביעי. על ארבעת אקסיומות מרכזיות עליהן ניתן להשתית משחק מסע בזמן שעובד (אולי) ועל איך כותבים כתבה וגם נהנים מסדרת טלוויזיה (אפילו אם היא בריטית).

חלומות
מאת ולנסיה
אחד האלמנטים היותר חזקים במשחקי הפנסטיה הוא החלומות. תימוכין לכך אפשר למצוא למשל בעובדה שזה אחד הנושאים שנכתבו עליו יותר כתבות. בכל זאת, זהו נושא מאד מעניין שהקוראים רוצים לקרוא עוד ועוד וכל כותב מביא איתו עוד מטען ועוד עומק או פן חדש לנושא.
כך גם הכתבה הבאה של ולנסיה (כינוי).

איך שגלגל מסתובב לו
מאת אביעד רוזנבוים
אתם מפחדים נכון? יש לנו כתב כמו אביעד שרק רשימת הנושאים של הכתבות שלו מעבירה צמרמורת. הWish List של זיו באמאזון- רשימת מכולת תמימה לידה.

הפעם הנושא הוא גלגול נשמות. אין פה מרואיין שחושב שהוא עבר גלגול נשמות אבל יש סקירה על האמונה בתופעה זו.

מנחה בלאי
מאת זיו קיטרו
שחיקה זו לא רק התשואה השלישית של חשבון הבנק שלכם, זה גם דברים רציניים כמו אפיסת כוחות, חוסר מקוריות ואיבוד היכולת המשחקית של המנחה שלכם- אם מדובר, אכן, בדבר השני אז הכתבה הבאה היא בשבילכם, אם ההגדרה הראשונה יותר קולעת אז הניחו את הגליון לרגע- יש לכם בעיות אחרות.

ננסק/מורגן
מאת ערן אבירם
הכלאה בין...
על אחריותכם!

שיחות עם מורגן לה-פיי
מאת ערן בן-סער
יש גם כאלה.


עורך ראשי: אמיר איתן | עורכים לשוניים:שירי מולוט בן-סער ואריאל בר-נתן
צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן ויובל סרנה.
כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן, ניצן בר, ברוכי מלביץ, אביעד רוזנבוים, מישל סבח, ערן אבירם איוב קרן ואיתמר פארן.
כתבים נוספים בגיליון זה: ולנסיה.
עיצוב: ג'וני זילבר.
בנייה ותכנות: יובל סרנה.

מייל למכתבים ומאמרים demontimes@demons.org.ilבזמן עריכת העיתון אני נוהג לשמוע טלוויזיה (ולשמוע פינק פלויד כמובן, כרגיל). עוד לא קרה שערכתי גליון של העיתון והיתה תכנית רגילה בטלוויזיה- תמיד זו היתה, וכנראה לעד תיהיה, מהדורת החדשות (בין אם המורחבת, המקוצרת, מבזק, סיכום השבוע או לילית).

בין התכנית הכלכלית החדשה והשובתים הכרונים שצצו מחוריהם, בין הפולמוסים הציבוריים והתוקפנות שבאה לאחריה ובין ההערכות המצב הפסימיות ומסיכות האב"כ "דימונס" בהחלט נראה מתבקש כחלופה אידיאלית לחיזוק הבטחון העצמי ולהרמת המורל (אם לא הלאומי אז לפחות האישי).

חייזרים, ויקינגים, קונספירציות, אנשי זאב, מסעות בזמן, קריסטלים ומה שביניהם (אני לא בטוח שאפשר לחבר אותם אבל מילא...)

-

למה אתה לא מקשקש על ערוץ 10, אתם שואלים? או! בדיוק על זה רציתי לדבר איתכם! ניצוץ של אור הבזיק במערכת הטלוויזיונית הישראלית אך שבוע קודם. הסדרה "24" שלמרות שערוץ 10 הטביע אותה בפרסומות היא עדיין סיפקה שעתיים של הנאה. ואז, יום בהיר אחד, כאילו צחקו עלינו מלמעלה, כאילו על מנת להשלים את הסרייה מלחמה בעיראק- אבטלה- פיגועים- רעב, ערוץ 10 הודיע על סגירתו שלו (ובכך הפסקתה של הסדרה "24") תוך זמן קצר- ממש תוך מספר ימים.

יד הגורל כיבתה את הניצוץ הזה.

-

למרות שהעיתון עולה בראשון באפריל וכולם מצפים לאיזה בדיחה היסטרית על מנת לשכוח מהכל, הצוות הכשרוני שלנו לא הצליח להכין ולו בדיחת יהודה ברקן עלובה אחת. חשבתי לספר לכם שאני פורש אבל כולם יודעים שזה לא יקרה כל עוד ערן מהלך חופשי. לספר שזיו סגר את החנות זה כמו לספר על טיגריס שברח מחמת- גדר. אבי לעולם לא יפול מה-90 ברפואה, שום טיל לא פגע בשום מיכל אמוניה ליד הבית שלי, לא איבדתי את אוסף הפינק פלויד, ביגור לא נדחה והעמותה לא ביקשה מערן לכהן בראשה.

לעומת זאת הכנו מלא קטעים קומיים עם חומרים נמתחים ואביזרים מחשמלים- חבל שאתם לא פה.

אז עד שערוץ שתיים יקנה את הסדרה "24" באמת שלא נשאר לכם אלא לקרוא את הגליון הנוכחי (ולשמוע פינק פלויד- פק"ל).

-

אבי חזר!

אמיר איתן