גליון מקוון למשחקי תפקידים * נוסד יוני 2000 * גליון 39
הצפנה במשחקי תפקידים
מאת מישל סבח
הצפנה, אותיות סתרים ומסרים סודיים, הדרך המקובלת להעביר מידע בלי שניתן יהיה לפענח אותו אם יפול אל הידיים הלא נכונות.

רוחות הצפון – ויקינגים בשירות המנחה
מאת אבי "דוק" סבג
לסיכום סדרת הויקינגים שלו מדבר אבי על כיצד המנחה יכול לנצל את הידע שרכש במערכות שלו ובמשחקים שלו.

סוף העולם- האפוקליפסה א
מאת ברוכי מלביץ
חזון האפוקליפסה הנוצרי מהווה נושא שמשחקי תפקידים רבים מתעסקים איתו ישירות או בעקיפין. מה בדיוק קורה בו? ברוכי נותן לנו תקציר של האפוקליפסה, עכשיו!

הומור ומשחקים הומוריסטיים – חלק ב
מאת אביעד רוזנבוים
תראו! אוכל שכותב מאמר!

המיתולוגיה המצרית – חלק ד
מאת אביעד רוזנבוים
חלקה האחרון של סדרת המאמרים על אחת התרבויות העתיקות שמרתקות אותנו עד היום, אלפי שנים מאוחר יותר.

מו"ד 3.5 – ספר החוקים לשחקן
מאת איתמר פארן
לאחרונה הוציאה חברת קוסמי החוף את מהדורה 3.5 של מבוכים ודרקונים. הדעות על הספרים מגוונות, החל מתרגיל מכירות נלוז ועד עדכון קריטי וחיוני לשיטה. איתמר פארן, מתרגם השיטה לעיברית, בוחן את ספר השחקן של המהדורה הקצת יותר חדשה.

Exalted
מאת חגי אלקיים
Exalted הוא משחק פנטזיה יחודי ושונה של חברת White Wolf (אלו של עולם האפלה ו-Vampire). הוא לא חדש, כבר יותר משנה בשטח, אבל הוא משחק טוב ומעניין - ויותר משווה לקרוא אותו ולקרוא עליו.

Puppetland – מאת ג
מאת איוב קרן
Puppetland הוא משחק לא מוכר. אורכו 20 עמודים, הוא שונה, הוא משונה והוא נכתב על ידי ג'ון טיינז שהביא לנו את Unkown Armies.

ריאליזם במד"ב: רובה הלייזר
מאת ערן זבולון
צריך להיות פיזיקאי כדי לכתוב את המאמר הבא, מזל שמצאנו אחד כזה ומזל שלא צריך להיות אחד כדי לקרוא אותה.

ספרי משחק
מאת ערן אבירם
לא, לא ספרי חוקים למשחקי תפקידים. ספרים שהם משחק, כמו המכשף מפסגת הר האש, סדרת כישוף והדומים להם. לפעמים קוראים להם ספרי "אתה הגיבור".
ערן בן-סער הולך לקולנוע
מאת ערן בן-סער
החודש ראיתי המון סרטים, סיכמתי כאן את דעתי על שלושה מהם: Pirates of the Caribbean, League of extraordinary gentlemen ו-Terminator 3. מה חשבתי עליהם? תקראו ותדעו, בכל מקרה אני לא מגלה חלקים מהעלילות, אפשר בהחלט לקרוא לפני שרואים את הסרט.

שיחות עם מורגן לה-פיי - שליחות בדלנית
מאת ערן בן-סער
מתנות מוזרות, תחרויות מסתוריות, עקלתון גמדי וקריסטלים. הייתי כותב שיש גם פיצוצים שלא מהעולם הזה, אבל אין. מצד שני יש את זיו, זה קול, לא?

ננסק שער המוות
מאת ערן אבירם
בתור העורך כבר קראתי את הסיפור - אז אני יכול להגיד את זה:
אני יודע משהו שאתם לא!


עורך ראשי: ערן בן-סער (חד פעמי) | עורך לשוני: אריאל בר-נתן
צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן ויובל סרנה.
כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן, יהונתן זילבר, ברוכי מלביץ, אביעד רוזנבוים, איוב קרן, מישל סבח וערן אבירם.
כתבים נוספים בגיליון זה: איתמר פארן, חגי אלקיים, ערן זבולון.
עיצוב: גוני זילבר.
בנייה ותכנות: יובל סרנה.
קוראים את החלק הזה בעיתון: אף אחד.

מייל למכתבים ומאמרים demontimes@demons.org.ilהיי אנשים, התגעגעתם אלי? טוב, תראו, אמיר איתן נמצא במילואים, איפשהו בין קריית שום- מקום לכפר לך- תמצא. אין לי מושג מה הוא עושה, אבל אני נורא שמח שזה הוא שם ולא אני. בכל מקרה בתור העורך בדימוס של העיתון הוטל עלי לערוך את הגיליון הזה - וברצוני לנצל שורות אלו על מנת לציין שאני עושה זאת רק בגלל שבא לי, כל השמועות הללו על שוחד והתחננות הן שטויות במיץ, אמיר לא מתחנן, הוא פיזיקאי.

בכל מקרה החודש גיליתי סוף סוף מה הקטע הכי מלחיץ בלטפל בתינוק - סטריליות. בהתחלה חשבתי שזה להחליף לו (כן, תינוקות עושים קקי מהרגע הראשון), אחר כך שזה להאכיל אותו (הוא הבן שלי, הוא אוכל), אחר כך שזה שכולם רואים לאשתך את הציצי (איכשהו כשזה הנקה זה לא נחשב סקסי), אבל עכשיו אני יודע - זה הסטריליות.

מסתבר שתינוקות הם מה שחיידקים היו מחשיבים קלאב מד בקאריביים. אסור, בתכלית האיסור, לקרב לתינוק מוצץ שנפל על הרצפה (גם אם הרגע שטפו אותה), בקבוק שפיטמתו נחשפה לאוויר הפתוח יותר מדי זמן, מים שלא הורתחו וקוררו ללא מגע יד אדם ובכלל כל דבר שלא עבר הרתחה, קירור, הרתחה נוספת, קירור נוסף וייבוש בואקום.

אתם חושבים שאני מגזים? ברגעים אלו ממש סיים המיקרו שלי לעבוד, בתוכו אין אוכל - יש סטריליזטור מיוחד בו ניתן לעשות סטריליזציה בו זמנית לשישה בקבוקים, משאבת חלב ושלושה מוצצים סוררים! לא יודע איך הייתי חי בלי הפטנט הזה.

בכל מקרה עוד מעט ים צריך לאכול, אז אני הולך להתרחץ במים רותחים כדי שאהיה סטרילי כאשר ארים אותו על הידיים. למישהו יש משחה טובה לכוויות?

ערן בן-סער