מסע בזמן במשחקי תפקידים, חלק ראשון הבסיס להכל

מאת: ערן בן-סער

משחקי תפקידים של מסע בזמן תמיד הסעירו את דמיוני, סקרנותי הובילה אותי לכתיבת סדרה של מאמרים לכל המעוניין לנסות לטמון ידו במשחק התפקידים שעלול להיות המורכב ביותר שניתן להעלות על הדעת.

 

רגש כמניע דמות ומערכה

מאת: שי דינור

בני אדם מונעים על ידי רגש, אך בזמן המשחק עלול הרגש לפנות מקום להגיון קר. לא כך על פי שי המציג את היתרונות של לשחק דמויות, לבנות עלילות ואף מערכות בהתבסס על הרגש כמניע המרכזי.

 

שיחות עם מורגן לה-פיי מכסיקני וגורלי

מאת: ערן בן-סער

קראתם את החלק הקודם? ראיתם את כלבי אשמורת? הייתם ילדים טובים? שניים מתוך שלוש מאפשרים לכם לקרוא את המורגן של החודש.

 

תיקי פיכס שוש, מכות ופרבולות ליניאריות תת רומיתיות

מאת: אמיר איתן וזיו קיטרו

אתם יכולים לקרוא, אבל אתם לא תבינו.

 

למי יש דמיון מפותח יותר?

מאת: אמיר איתן

אמיר מציג זווית ראיה אישית לדעה הרווחת כי לצעירים יש דמיון עשיר מפותח יותר, ומגיע למסקנות מעניינות.

 

מיתוס: אטלנטיס, חלק א'

מאת: זיו קיטרו

בסדרת המיתוס הפעם זיו מתמקד במיתוס של יבשת אטלנטיס האבודה, ברמזים על האפשרות כי המיתוס כלל אינו מיתוס ובמיקומים אפשריים ליבשת האגדית.

 

כוכב אחד, הנהגה אחת

מאת: ג'ו

יש תסמונת נפוצה מאד במד"ב – חייזרים מכוכב כלשהו תמיד לבושים אותו הדבר, מחזיקים באותה דעה ומנהלים, ככל הנראה, מדינה אחת והנהגה אחת.

 

טיפים למנחה

מאת: יובל יבנין

כמו רבים גם יובל קרא את אין ספור מאמרי הטיפים למנחה והחליט להעביר את הטיפים שלו, מנקודת ההשקפה שלו, על מנת להציע כלים ורעיונות לכל מי שמחפש אותם.

 

כלכלה ומסחר ופנטזיה

מאת: איתי רוזן

מאמר קצר אודות כסף, כלכלה ומסחר במערכת פנטזיה מתוך זוית ראיה של ג'ינג'י ששיחק יותר מדי Civ3.

 

Stormbringer 5th Edition

מאת: אבי סבג

משחק הפנטזיה האפילה Stormbringer של חברת כאוזיום ראה לאחרונה מהדורה חמישית (לרביעית, אגב, קראו !Elric). המשחק מבוסס על עולם הממלכות הצעירות מסיפורי אלריק של מייקל מורקוק.

 

Hero Builder Guide Book

מאת: איתי רוזן

אחד מהספרים הראשונים שיצאו למהדורה השלישית של מו"ד מתקרא "המדריך לבניית גיבור". נשמע עמוק, האומנם?

 

ספר הגולגלות / רוברט סילברברג

מאת: אבי סבג

ספר הגולגלות הוא ספק ישן, יחסית, של סילברברג, אך עוצמתו לא נמוגה עם השנים.

 

Rising Stars

מאת: זיו קיטרו

קומיקס זה, מאת ג'י מייקל סטרזינסקי – יוצרה של בבילון 5, מתאר עולם רגיל אליו נולדו 113 גיבורי על. אחד מהם ישרוד.

 

ישועה סיפור בהמשכים, חלק חמישי

מאת: זיו קיטרו.

טוב, תראו, אני לא חושב שכדאי שאני אכתוב "טיזרון" לסיפור – זה יותר יהרוס מיתרום. אם אתם חולקים עלי, תודיעו לי ואני אחזור לכתוב "טיזורנים" לסיפור של זיו בגיליון הבא.

 

 

הלו קהילה חמודה שלנו! מה שנמע? לא, הפעם לא תהיה איזו פואמה בילתי ברורה בתור טור העורך שלי – הפעם אני במצב רוח לכתוב.

 

ראשית אני אספר לכם שבגיליון זה יש שני מאמרים שלא נכתבו על ידי מערכת הכתבים הרגילה – מה שמוכיח שאם נקבל מאמר טוב לידיים לא נמנע מלפרסם אותו רק כי לא כתבנו אותו לבד. אני מאד ממליץ לכם לקרוא את מאמרו של שי דינור אודות "רגש כמניע דמות ומערכה" ואת מאמרו של ג'ו (שביקש שאת שמו המלא לא נפרסם) בשם "כוכב אחד, הנהגה אחת". אני חושב שתסכימו איתנו שהם היו יותר מראויים לראות אור.

 

אני אישית מתחיל במסע קטן, מסע בזמן. הנושא מאד מסקרן אותי, אם לא ידעתם, אני די פריק של סרטי / ספרי / קומיקסי מסע בזמן, ואף העברתי סדנה מוצלחת על הנושא באיגו"ף. אני לא יודע לאן המסע הזה יוביל אותנו, אבל אני יכול להבטיח לכם כאב ראש טוב ומקצועי (בפרק הבא נדבר על לפגוש את עצמך העתידי לפני שהוא פגש את עצמך הקודמי, למשל).

 

זיו מתחיל את כתבת המיתוס שלו על אטלנטיס. אם להודות על האמת כשהוא התחיל עם הקונספט של המיתוסים וסיפר לי שהוא יגיע לאטלנטיס מאד התלהבתי, ואני שמח לראות שהוא סוף סוף הגיע. המיתוס על היבשת מכיל אלמנטים שתמיד משכו אותי לסיפורים – אסון נורא ומיסתורין גדול. אני מקווה שתהנו כמוני.

 

בצד הסקירות, אגב, אבי מספק לנו מאמר מאלף על המהדורה החדשה של משחק התפקידים "אבי סער", המבוסס על כתבי אלריק של מייקל מורקוק- מוצר שחובב פנטזיה אמיתי לא יכול להזניח. למי שתוהה מאיפה המשחק הזה צץ (ועוד מייד במהדורה חמישית!) נספר כי למהדורה הקודמת, הרביעית, קראו "אלריק" – אך השם לא נחל הצלחה והוא שונה בחזרה למקור.

 

זהו, תיהנו מהגיליון, ואם לא שמתם לב זהו גיליון מספר 18 – מה שאומר שהעיתון בועט כבר שנה וחצי בכיף. עוד מעט הוא יתחיל ללכת ולדבר...

 

ערן בן-סער