תכנון עלילה (הרפתקה)

מאת: ערן בן-סער

הכתבה הרביעית בסדרת המאמרים למנחה עוסקת בתכנון העלילה שברצונך להעביר, המאמר ילמד אותך להכין נכון יותר את אבני הבסיס של עלילה טובה ויעזור לך להתמקד בכלים השונים שלרשותך.

 

משפחה, זוגיות, חברים ומין במשחקי תפקידים

מאת: זיו קיטרו

זיו מנסה למלות את החלל הקיומי של דמויות במשחקי תפקידים על ידי דיון בחיי החברה שלהם והשימוש שניתן לעשות בדמות בעלת חיים מלאים.

 

שיחות עם מורגן לה-פיי - החתונה

מאת: ערן בן-סער ואבי סבג

יש מישהו שלא יודע שערן התחתן? נחשו מי ארגנה את הטכס המרשים, יש לכן ניחוש אחד.

 

אם תהיתם מה תכלית הקיום...

מאת: אבי סבג וזיו קיטרו

אבי וזיו חושפים כמה מסודות הבריאה הכמוסים ביותר תוך שמירה על עדינות, חשאיות, דיסקרטיות ונימוס... בעצם, על מי אנחנו עובדים?

 

להיות שם

מאת: אבי סבג

אבי מדבר על איך להשאיר רמת משחק תפקידים טובה לאורך זמן ממושך תוך סקירת הכלים של משחק תפקידים טוב.

 

מפלצות! מי אמר שהן רק שק חבטות?

מאת: זיו קיטרו

מאמר הדן באפשרויות הגלומות בלשחק מפלצות באופן מעט חכם יותר במערכות פנטזיה שונות בפרט ומשחקי תפקידים בכלל.

 

שה"מים גרועים, קווים לדמותם

מאת: פלאיי גרייצר

לפלאיי נשבר מאוסף האדיר של מאמרים אודות שחקנים גרועים כאלו ואחרים, הוא מחזיר למנחים מנה כפולה של עקיצות ומזכיר לנו שלא כל מנחה יודע מה הוא עושה.

 

מלחמת הכוכבים - משחק התפקידים

מאת: זיו קיטרו

סקירה של משחק התפקידים המבוסס על סדרת סרטי המדע הבדיוני המפורסמת ביותר אי פעם.

 

בשר פיות

מאת: זיו קיטרו

סקירה של משחק לוח מטורף של חברת קנזר ושות' שכבר הדגימו לנו מה הם יכולים לעשות בסדרת הקומיקס המפורסמת "אבירי שולחן ארוחת הערב".

 

גר בארץ נוכריה / רוברט היינלין

מאת: אבי סבג

בעיני רבים רוברט היינלין הוא גדול סופרי המדע הבדיוני, ובעיני חלק גדול מאלה ומאחרים גר בארץ נוכריה הוא יצירתו הטובה ביותר.

 

בחזרה לנרניה

מאת: זיו קיטרו

סדרת נרניה היא אחת מיצירות המופת הקלאסיות של הפנטזיה שכתב ק. ס. לואיס, אך בעוד שבמדינות רבות בעולם חובבי פנטזיה רבים מכירים את ספריו בעל פה, בארץ הם מוכרים מעט פחות.

 

הרשת: טירת החלומות / סטפן באוקט

מאת: זיו קיטרו

סדרת הרשת היא סדרת ספרי סייבר-פאנק שניתן להגדירה "סייבר-פאנק למתחילים", כמה מהשמות הגדולים ביותר של המדע הבדיוני תרמו לה כותרים יפים וטובים.

 

הבחירה שלי

מאת: אבי סבג

אבי בוחר, בעיניים עצומות, בשיטת הגיבור להיות "השיטה שלו", שיטת המשחק האוניברסאלית שזכתה כבר בפרס על שיטת בניית הדמויות הטובה ביותר.

 

 

גיליון רביעי! ואוו, איך הזמן רץ!

 

אני רוצה לנצל הפעם את טור העורך שלי בכדי להודות לכם, קוראנו. בזמן האחרון אנו מקבלים מכם דואר רב, ורובו הגדול אומר דבר אחד - "אתם המקור הטוב ביותר למשחקי תפקידים על הרשת".

 

אז תודה! בזכות המכתבים האלו אנו שואבים כוח להמשיך במרץ קדימה ולהפוך את העיתון הזה לעיתון הבחירה של כל שחקן משחקי תפקידים ישראלי. המכתבים האלו שבים ומוכיחים לנו שהבחירה שעשינו היתה לא רק צודקת אלא גם חכמה, לכתוב לכולם, כל שחקני התפקידים.

 

אנו נכתוב למי שמשחק רק פנטזיה ורוצה להפוך את המפלצות שלו למשהו מעניין יותר, אנו נכתוב למי שאוהב ללמוד שיטות ומחפש לקרוא עליהן, אנו נכתוב למנחים שמנסים לשפר את יכולות ההנחיה שלהם ואנו נכתוב למי שמחפש השראה בתחום הספרות.

 

חברי מערכת זו תמימים בדעתם, המדד היחיד לאיכות משחק תפקידים של שחקן הוא היכולת שלו ליהנות ממשחק טוב ולגרום לאחרים ליהנות מהמשחק שלו.

 

אומנם כל אחד נהנה בדרך אחרת ומדברים אחרים, אבל כולנו שחקני תפקידים, אלו מאתנו שבשבילם זה רק משחק לשעות הפנאי ואלו מאתנו שבשבילם זו אומנות, לכולנו מגיע ליהנות מהמשחק שלנו בדרכנו שלנו.

 

 ערן בן-סער