בריאת העולם - אדמת קודש

מאת: אבי סבג

החלק האחרון בסדרת בניית העולמות של אבי סוגר את הקצוות ולוקח את כל מה שבנינו עד עכשיו בתיאוריה ומקשר לעולם חי, מציאותי ונושם.

 

משחקים בחצר האחורית - סופות בוגדניות

מאת: זיו קיטרו

חלק ההכנה וההכרות שלנו עם הדמויות שנשחק במשחקים קשים מאחורינו. עכשיו למנה יש עבודה קשה באמת - לבנות ולהכין את הצד הרע והפוגע, את אלו שגוררים את הדמויות שלכם אל החצר האחורית.

 

שיחות עם מורגן לה פיי - אבות אכלו בוסר?

מאת: אבי סבג וערן בן-סער

כבוד, רבותיי, זה לא כאשר אתה חושף קונספירציה, זה כאשר אתה נושא הקונספירציה.

 

איך להחיות אימפריה - יום בחיי העיר רומא (חלק א')

מאת: אמיר איתן

על מנת לחוש עיר במציאות הדמיונית כאמיתית יש להכין את כל רמות המציאות, כולל סגנונות לבוש, שיער ומנהגי היום יום השונים בעיר שלך.

 

השיטה במשחק תפקידים

מאת: אבי סבג

בגיליון הקודם פורסם כאן מאמר על פרי פורם ועל יתרונותיו. אבי פורס כאן את האנטי-תזה שלו, את הסיבות מדוע, לדעתו, שיטה היא הדרך הנכונה יותר.

 

להחיות את הקסם שבכישוף

מאת: יותם לביא

מאמר מרתק על קסם טקסי המסביר את המושג לעומק ומציע אותו כאלטרנטיבה עדיפה לשיטת הקסם הסטנדארטית של רוב המשחקים.

 

אלף מילים: זה לא מה שאתה עושה, זה מה שאתה אומר

מאת: איתי רוזן

איתי מוצא את זה מעניין שכל דורותיו של מו"ד היו מרוכזים סביב קרב אך עדיין הוא נותר החלק המשעמם בשיטה. הפתרון, לדעתו, ברור מאליו.

 

עולם חי ונושם

מאת: יותם לביא

על מנת להחיות את העולם שבו אתם משחקים רצוי, ואולי אף דרוש, שיקרו דברים נוספים בו מלבד מה שעובר על הדמויות.

 

Orkworld

מאת: אבי סבג

סקירה על משחק פנטזיה שכבר נכתב עליו רבות, ב-Orkworld הרעיון הוא לשחק את האורקים המתוארים בו כגזע לכל דבר ותרבותו מפרטת יותר מאשר את כמות הניסיון שהוא שווה כמת.

 

Corum / Michael Moorcock

מאת: אבי סבג

אחד מהגיבורים הנצחיים של מייקל מורקוק, כורום הוא דמות מרתקת ומעניינת לא פחות מאלריק, ויש החושבים שסיפורו שלו מעניין הרבה יותר (עורך עיתון זה, למשל).

 

Sandman / Neil Gaiman

מאת: זיו קיטרו

הקומיקס, בה' הידיעה, לדעת כל כך הרבה מחובבי הז'אנר. יצירה זו חצתה גבולות ופנתה אל כל כך הרבה קוראים, מתחום הקומיקס ומחוצה לו.

 

אהבה היא רגש שלא מוערך, היא יכולה לפעמים להציל חיים...

מאת: זיו וניר קיטרו

סרט בשם "אלמוות", שאם להודות על האמת המאמר עליו מכיל מעט מאד פרטים. לא כי צמצמנו, כי כל ספויילר לסרט הזה הוא בילתי נסבל ולא יעלה על הדעת. לראות.

 

 

טורים אישיים

 

הבלתי משוחקים

מאת: אמיר איתן

על הבעיות האישיות, ואולי אף הכלליות, שלשחק דברים ששונים עד מאד מהמהות האנושית.

 

שלום עצבני - כי זה רק ספורט...

מאת: מר. שלום

תשמעו, לא נעים, האיש נופש באמריקה למען השם וכל מה שהוא רצה זה להציץ באתרים בארץ ולראות מה חדש.

 

לפני חודש בדיוק, בטור זה ממש, כתבתי כמה מהנה שיש לנו קהילה חיה ופועלת.

 

החודש האחרון חשף את הצדדים היותר מכוערים שלה. אני לא רוצה להיכנס עמוק מדי לתוך עניינים לא נעימים, בטח לא כאן, אבל יש לי מה להגיד - ואם טור העורך הוא לא המקום להגיד את זה אז מה הוא שווה?

 

"שחק ותן לשחק" וכבוד הדדי.  זה כל מה שאני מבקש. בחודש האחרון צצו מי שהכלילו כי כל שחקני מו"ד הם מנצ'קיניסטים אומללים וכנגדם מי שהכלילו כי כל שחקני וומפייר מאבדים צלם אנוש בשחקם את הרוע במסיבות דם.

 

תחשבו מה שאתם רוצים על משחק, אפילו תהיו אטומים כמו קיר ותתכחשו למציעות לגבי איכותו או סגנון המשחק של משחק מסוים, אבל תעזבו את שחקניו בשקט.

 

בלי שום קשר, הגיליון הזה מאד מיוחד לי, לא רק שאנו מקבלים כתב חדש למערכת (יותם לביא) זהו גם גיליון מאד יוצא דופן ביחס בין מאמרים לבין סקירות בו. בעוד בגיליונות הקודמים היו בין חמש לשבע סקירות של משחקים, ספרים, קומיקסים וסרטים, בגיליון זה יש רק ארבעה.

 

לא כי יש לנו משהו נגד סקירות - פשוט פרץ בילתי מוסבר של יצירתיות תקף את כל כתבי העיתון (מלבד אלו שהלימודים אכלו להם את החודש- פלאי ואנוכי) והיה להם המון מה להגיד.

 

אפילו מר. שלום חזר, לאחר שחשב זמן מה על מה שנאמר לו ועליו בעבר. האמת, מה שיש לו להגיד די דומה למה שהיה לי להגיד בתחילת טור זה.

 

ערן בן-סער