גיליון מקוון למשחקי תפקידים גיליון 20 פברואר 2002

מסע בזמן במשחקי תפקידים

חלק שלישי – הצד האפל של הקוואנט

מאת: ערן בן-סער

אם אתם מתכננים מערכת מסע בזמן ישנן  כמה תופעות ייחודיות מאד לסגנון הזה. חשבת פעם על להכיר מישהו חדש ולגלות שהוא מכיר אותך כבר שנים?

 

הכה את השה"ם

מאת: ג'ו

בשבוע שעבר עורך עיתון זה כתב מאמר למנחים בשם "לשה"ם מהתחת". השבוע כותב ג'ו מאמר לשחקנים המסביר בדיוק כיצד לטפל במנחים שינסו לשה"ם מהתחת שלהם...

 

שיחות עם מורגן לה-פיי

המרכז

מאת: ערן בן-סער

בשל סיבות נדושות, אירועים בילתי צפויים ואמיר איתן, קיצור דרך פשוט שניסתה מורגן הוביל אותנו למסע חינוכי ומרתק.

 

B-I-N-G-O and bingo was his name-O

מאת: חנן שיינפוקס

ראשית יש לדעת כי אין שום קשר בין שם המאמר לתוכנו. שנית יש לדעת כי המאמר מדבר על הרגלי התזונה האפשריים לגזעים דמויי אנוש וההשפעה על הרגלים אלו על תרבותם האפשרית.

 

נבואה ונביאים

מאת: ערן בן-סער ויובל אורנר

נבואה היא כלי חזק בספרות הפנטזיה הקלאסית (אם כי לא באופן בלעדי) ועל כן יש מי שיבקשו לשלב אותה במערכה שלהם. אך מהי נבואה, כיצד לבנות אותה וכיצד היא תשפיע על השחקנים?

 

על גזעים וסטריאוטיפים

מאת: איתי רוזן

בעולמנו יש גזע אחד עם המון תרבויות, בחלק מעולמו הפנטזיה יש הרבה גזעים עם תרבות אחת לכל אחד מהם. איתי נוחר בבוז לעבר הרעיון הזה (באמת) ומציע את האלטרנטיבה הברורה.

 

קסם הצבא

מאת: ג'ו

רעיונות שימושיים למטילי לחשים למיניהם בשדה הקרב של צבאות פנטזיה. עדיפות מספרית היא כבר לא מה שהיא הייתה פעם...

 

הרפתקה א-ליניארית או איך לאלתר בסטייל

מאת: יואב "פלוט" לופט

הרפתקה א-ליניארית אינה הרפתקה שהומצאה במקום, אלא הרפתקה שתוכננה מראש כך שקל יהיה לאלתר בתוך המסגרת המוכנה.

 

אלים ומסע בזמן

מאת: Golden-Star

בעקבות סדרת המסע בזמן של עורך העיתון, צצה לה הנקודה של שילוב אלים ומסע בזמן באותה מערכה.

 

Warhammer Fantasy Role-Play

מאת: איתי רוזן

משחק תפקידים בסגנון הפנטזיה המבוסס על משחק האסטרטגיה הנושא אותו שם. מועמד ראוי למשחק או עוד מתחרה אומלל וחסר סיכוי מול אימפריית מו"ד?

 

הים השביעי

מאת: אביעד פארן

משחק הים השביעי כבר מוכר למדי בארץ, זהו משחק המבוסס על תקופת הרנסאנס ועל יורדי הים של פעם.

 

Perdido street station / China Miéville

מאת: זיו קיטרו

ספר המשלב פנטזיה ואימה אורבנית שזכה להיקרות ספיר הסטימפאנק הטוב ביותר מאז גיבסון וסטרלינג.

 

הכל בגלל השה"מ

מאת: דניאל רוזנברג

סיפור משעשע על התנסותו המתמשכת של הכותב עם משחקי התפקידים. זה מבוסס על סיפור אמיתי, ואם להודות על האמת – זה מבוסס, כנראה, על הרבה סיפורים אמיתיים.

 

 

מה נשמע? אצלי תקופת המבחנים הגיעה, מה שאומר שאני יושן פחות, אוכל יותר (כן - זה אפשרי) ולומד הרבה יותר. זה משאיר לי המון זמן פנוי, בין 01:00 ל-01:10 לפנות בוקר יש אחלה תוכניות בטלוויזיה, מרדימות אותי בשניה וחצי. אתמול תפסתי את עצמי שר: "אין לי רגע דל, או שפות פורמליות או בינה מלאכותית..."

 

בכל מקרה אני לא הסובל היחיד, גם אבי ואמיר מוטרדים מהעניין למעשה לשניהם פשוט לא היה זמן לכתוב כלום החודש. זה אומר שאין לנו בגיליון הזה תיקי פיכס, ואת סדרת "מלאכת האורג" אבי ימשיך רק בחודש הבא. זיו מצידו, אם כבר אני חולק אתכם, נתקע עם הרבה יותר מדי עבודה ולכן גם הוא ממעיט בלכתוב החודש.

 

בצד החיובי ג'ו, שכתב לנו לפני חודשיים, שב לכתוב בגיליון זה, שימו לב בעיקר למאמר שלו "הכה את השה"ם" שדי מחזיר לי על "לשה"ם מהתחת" של הגיליון הקודם. בכל מקרה העובדה כי כתבים חיצוניים כתבו לדימונס כנראה עוררה חשק בכל מיני אנשים, בגיליון זה ישנם שלושה מאמרים של כתבי חוץ שטרם כתבו לעיתון – חנן שיינפוקס כתב מאמר מדליק על לאכול את השכנים שלך, גולדן-סטאר (ככה הוא הזדהה) כתה מאמר הדן בעירוב אלים עם מסע בזמן ויואב לופט כתב מאמר יפה על לאלתר בסטייל. ישר כוח, ואם לכם שם יש רעיונות – אל תתביישו לכתוב ולשלוח.

 

אנקדוטה נוספת, זהו הגיליון ה-20 של דימונס (ואמרו שלא נחזיק מעמד...). אם תבחנו את שמות דפי המאמרים (למעלה בשורת הכתובת של הדפדפן שלכם) תגלו שכולם מתחילים בקידומת d20. אז לא, וויזארדס לא קנו אותנו ואנו לא מביעים תמיכה גורפת בשיטת d20, זה יצא במקרה לגמרי ואני מתעלם בתוקף מהשמועות על הצ'ק השמן שקיבלנו מהם.

 

נתראה בחודש הבא.

ערן בן-סער