טור העורך

יש הרבה סיבות לירות באנשים. אחת מהם היא שבמהלך מבחן הם מגיעים אליך עם חולצה שכתוב עליה "maniana I'm on mexican time".

בכל מקרה אחר זה לא היה מעצבן אבל כשהמרצה אומר לך שגם הוא לא יהיה 3 חודשים בארץ והמתרגלת, גם היא מזכירה לך שהיא הולכת לטיול אורך בדרום אמריקה, וכל זה

כשאתה יודע שאתה תקוע בטכניון, לומד למבחנים ואז יוצא לטירונות השלמה... count the shells!

 

אין דבר יותר מבאס... את העריכה הסופית של העיתון אני עושה מהמעונות של ידיד שלי, בטכניון. רק עתודאים נשארו פה, יום אחרי סוף הסמסטר. כולם הלכו הביתה, להורים ואנחנו יושבים תקועים פה- אני עורך את העיתון והוא פותר תרגילים במד"ר ומזכיר לי את הבלתי נמנע- מבחן שבוע הבא.

 

כל מי שנשמתו יקרה לו ברח מבעוד מועד, קנה כרטיס טיסה אל מחוץ לארץ או לפחות דאג לצאת משערי הטכניון לפני שאלו נסגרים ומותרים אותו מאכל לעתודאים האכזריים.

העתודאים- שבט של ברבריים, ניצפים באישון לילה כשהם פותרים תרגילים בחדו"א או מהרהרים על הפיסיקה של העולם. בזמן הרלקס שלהם הם לפעמים מוצאים

מחשבון ומתפקעים מצחוק כשהם רושמים מילה עם ספרות או כשתוצאת שורש יוצאת מחזורית (ממש מצחיק...).

 

לעתודאים אין אלוהים ומסתבר שגם לא סוללות...הם מסוגלים ללמוד שעות על גבי שעות והם בלתי ניתנים לעצירה.

 

קיצר, אני מקווה שתיהנו מהעיתון שנערך בתקופה הכי לחוצה בחיי (ובחיי ערן שאחרי פרישתו עדיין מוצא את עצמו עושה עבודת עריכה)...

אוקי... אני חייב לזוז להתכונן למבחן.

 

 

אמיר איתן

 

גיליון מקוון למשחקי תפקידים גיליון 25 יולי 2002

 

מנגנוני משחק אלטרנטיביים: צ'אקרות

מאת: זיו קיטרו

דרך אחת להשרות אווירת משחק זה להביא חרבות ולהתחפש לנינג'ות, דרך קלה יותר היא לעבור למכניקת שיטה תורמת יותר כמו שיטת הצ'קרות שזיו מציג כאן. שיטה קלה, נוחה ומאד מעניינת שתמצא חן בעיני שחקני המזרח הרחוק בינינו אך בהחלט יכולה להתאים לעוד שלל  סטניגס אחרים.

 

המערב הפרוע

מאת: ניצן בר ואביעד פארן

לפתיחת סדרת הכתבות שלהם ניצן בר ואביעד פארן מכניסים את הקוראים לאווירה ומכניסים להם קצת מערב פרוע למחזור הדם- תרגיל מוכר ביחצ"נות. סקירה מהירה של המיתוסים השונים במערב, הדמויות המוכרות והיבטים של משחק במערב הפרוע.

 

מורגן- מלך הטריוויה

מאת: ערן בן-סער בדימוס

טוב, כנראה שזה יהיה הגליון האחרון שיצא... יו"ר העמותה יפיל עלינו תביעה אחרי שהוא יקרא את הכתבה המאד לא קונסטינטית-פונטית הזו...

 

זמןמסביב לערן ב-80 פרטים אזוטריים (בערך)

מאת: שי דינור

אנשי הצוות החליטו שאני לא מקבל מספיק פיסיקה בטכניון ולכן אני גאה להציג בפניכם... 10 עמודים של מסע בזמן! שי דינור בוחן אספקטים שונים של הזמן וממלא את החלל שנוצר אחרי ערן.

 

המדריך המקוצר להרכבת קבוצה

מאת: יהונתן זילבר

מאמר מאד מלחיץ על תהליכי סינון קפדניים שבתהליך בחירת הקבוצה שלך. גו'ני חולק איתנו את נסיונו המר עם שחקנים מסוגים שונים, מזכיר להקות שהשתיקה יפה להן, מצליח לרדת (ברמיזה) על העורך ולהישאר בחיים ומגלה את יתרונותיו של השאלון הסיני.

 

גיל, נסיון ומה שביניהם

מאת: אביעד רוזנבוים

אביעד רוזנבאום פותח מחדש את הדיון הציבורי בעניין הגבלות הגיל בכנסים ובכלל ומספר בקצרה את ההשקפה שלו על הנושא. את התוצאות של השיח הציבורי הנפתח מחדש אפשר לראות כבר היום אבל יש כאלה שחושבים שעדיין לא מספיק.

 

לא בא לי לשחק

מאת: יובל אורנר

 דה אורנר לא עודכן מי העורך החדש וממשיך ללקק למנחה שלו. במאמר זה הוא מציג לנו השקפה כללית על מצב בו נמאס לשחק ורוצים סטלרס ונמנע מללכת מכות עם שחקן ממש גרוע בקבוצה.

אה כן, וגם שובר פילוסופיה בת 3000 שנה שלכל תוצאה יש סיבה... דקויות...

 

על ביקורת בונה וביקורת הורסת

מאת: ערן זבולון

ערן יוצא מנקודת הנחה שכל אחד שיש לו מה להגיד צריך להיות מישהו שיקשיב לביקורת שלו ומספר לנו איך בכל זאת להעביר ביקורת על שחקן, מנחה או על ההרפתקה בצורה שתועיל לכל הצדדים. כמובן שאם אתה מושלם אז הכתבה היא לא בשבילך :)

 

למה אני לא אוהב להנחות?

מאת: יובל אורנר

עצלנות, חוסר ידיעה, חוסר תכנון מראש, רמת קשב נמוכה ופחד במה- כל מה ששחקן טוב צריך בשביל לקרוא לעצמו "שחקן" ולרשום כתבה על למה לא להיות מנחה :)

 

Abberant

מה היית עושה עם כוחות של אל?

מאת: זיו קיטרו

 חובה לכל אוהבי העולמות העתידיים- אפלים שבינינו. חברת וויט-וולף מוציאה עוד עולם עשיר ומגוון כמו שאנחנו זוכרים מספריה הקודמים וזיו סוקר בדייקנות את האלמנטים המרכזיים של העולם הזה שמערב גם אמלנטים יותר קרובים לליבי כמו "קוואנטים".

 

The Ultimate Martial Artist

מאת: ערן בן-סער

ההרחבה הראשונה של המהדורה החמישית של שיטת הגיבור היא ההרחבה למשחקי המזרח הרחוק ואומנויות הלחימה השונות.

 

כישור- הזמן

מאת: ניצן בר

 אתם יודעים שסדרת הספרים היחידה שאני יכול להמליץ עליה היא של בן ציון-קון. טאז, לעומת זאת מביע את דעתו על סדרת ספרים היקרה לליבו, סדרת ספרי "כישור הזמן" של רוברט ג'ורדן, ולא הוא לא חוסך מהכותב את הביקורת השלילית הקצרה שיש לו לחלוק.

 

גנב הזמן / טרי פראצ'ט

מאת: ערן בן-סער

 בין אינהילציה אחת לשניה ערן, בעקבות הזמן שהתפנה לו, מספיק לקרוא ספרים ממש עבים ונותן לנו הצצה קלה לעוצר הדלתות ומועך הגו'קים החדש שהוא קרא- "גנב הזמן" של טרי פראצ'ט.

 

ספיידרמן - הסרט

מאת: ערן בן-סער

 אחרי שסיים את הדייסה שלו ערן החליט לפגוע לי ולזיו בנקודה רגישה ולרדת קלות על סרט שבו משתתפת קירסטין דנסט.לא רק שהוא יחטוף ממני ומזיו מכות אלא גם משירי שעד רגעים אלו ממש לא ידעה שבעלה הבוגד ראה את הסרט לפניה. ביקורת דו צדדית שמסבירה בקצרה את ההצלחות והפיקשושים של הסרט.

 

 

עורך ראשי: אמיר איתן עורך לשוני: דורון פורטנוי

צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו,  אמיר איתן ויובל סרנה.

כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר איתן, איתי רוזן, אביעד פארן, יובל אורנר, יהונתן זילבר וניצן בר.

כתבים נוספים בגיליון זה: שי דינור, אביעד רוזנבוים וערן זבולון.

דוא"ל למכתבים ומאמרים: emsy@bezeqint.net