טור העורך

היום נהייתי גבר. לא, את השערות על החזה קיבלתי מזמן, את הבר מצווה שלי (ואת הנאום המשעמם) כבר עשיתי, אפילו את הישבנון בשירותים החרימו לי, אבל היום- היום עשיתי את מסע הכומתה הראשון שלי.

 

אני וחבר שלי, בניסיון כושל למצוא מקום טוב למנגל על שפת הים, הלכנו מחוץ פולג עד למלון כרמל- וזה היה הדבר היותר הגיוני שעשינו באותו יום.

 

על מנת לא להרחיב עד קומדיית הטעויות שעברה עליי ועל חבר שלי היום אני פשוט אגש ישר לAftermath.

 

חבר שלי חזר הביתה עם יבלות בגודל הטיטניק ברגליים, שיפשוף וקימוט עצבני בעור והרבה רוח טובה.

 

אני חזרתי עם מכת שמש, רגל שבורה וכוויות דרגה שישית.

רוח טובה?- לא הייתי אומר.

 

מסקנות הוועדה לטיולים?- אין! אני וחבר שלי מסרבים להכיר בתוקף השמש לתת לנו מכת שמש, ובתוקף החול להטביע בנו כוויות- אנחנו מגישים בג"ץ.

 

כנראה שננצח.

 

לנושא אחר, כי אני שם לב שיש לי עוד מלא מקום (יש כסף).

אחרי משבר קל עם הקהילה , הנוכחות שלנו והיחס אני גאה להגיד שהביטחון חזר- אין לכם מושג כמה כיף לקום בבוקר (שניה, עוד לא הגענו לקטע הכיפי) , לפתוח את האי-מייל ולגלות ששלחו לך כתבה שלא בנית עליה בכלל!, כתבה ממישהו חיצוני למערכת שאפילו לא הודיע לך שאתה הולך לקבל אחת.

 

החודש הזה קיבלתי הרבה כתבות כאלה ולמרות שלא כולם עלו לגליון הנוכחי (אי אפשר לייבש את הצוות, אנחנו אפילו לא משלמים להם) נורא שמחתי ונהנתי לקרוא אותן.

 

אז בנימת תודה לכל הכותבים המזדמנים אני אסיים את תוך העורך הדו-פוקוסאלי הזה

 

אמיר "העליון" איתן

 

גיליון מקוון למשחקי תפקידים גיליון 26 יוני 2002

 

 

מד"ב- החייזרים באים! החייזרים באים!

מאת: ערן בן סער

רובכם לא ידעתם את זה אבל ערן בן סער הוא חייזר, חלקכם אולי מכירים את עבודתו (אי.טי היא המפורסמת ביותר), חייזרים יכולים להיות ממש מעניינים!- ערן טוען ונותן כמה דוגמות ממסעותיו לפני שנחת בהוליווד.

 

המערב הפרוע          

מאת : ניצן "טאז" בר

במשטרת נתניה יש שלושה שוטרים. אחד שמביא את הקפה, אחד ששותה את הקפה ואחד שרושם הצהרות לחברת הביטוח. גם במערב הפרוע שומרי החוק לא היו יעילים במיוחד אבל "טאז" טוען למיתוסיות מגניבה שאופפת אותם , לכבוד ולהערצה שליוו אותם ולתגים מוכספים שהם זכו לענוד... נוסטלגיה.

 

עולמות שונים על כדור הארץ-מציאות חלופית

מאת: יהונתן זילבר

מה היה קורה אם סוריה היתה כובשת את ישראל ב73? אם רומא לא היתה נופלת או אם אמריקה לא היתה מתנתקת מאנגליה?... עזבו שטויות! מה היה קורה אם דימונס לא היו קמים?... או האימה, אני לא מסוגל אפילו לחשוב על זה... האנושות!

 

מורגן- עניינים מורכבים

מאת: ערן בן סער

מלחיות , כדורי שלג וחיתולים.

 

קסם

מאת: איתמר ראוך

קסם הוא אחד מהאלמנטים הבסיסיים ביותר במשחקי תפקידים. משחקי תפקידים בלי קסם זה כמו טלוויזיה בלי 53 אינץ' . איתמר מבהיר כמה אספקטים בתחום מדעי זה ומרשת את הכתבה בסוגריים.

 

המקצוע השני הכי עתיק בעולם והרבה פחות מכובד מהראשון

מאת: אבי סבג

אחרי חודשיים של ציפייה הצלחנו לגרום לאבי "הקצב" סבג לתת לנו את הכתבה המיוחלת הזו. אבי מסביר איך לשלב את הריגול במשחקי הפנטזיה שלכם ואולי אפילו לעשות את זה כמו שצריך.על שני תחומים שלכאורה נראים מרוחקים ועל אבי אחד שהצליח לאחד אותם (אחרי חודשיים).

 

איזה מזל שאתה פה!

מאת:ערן בן סער

שיחקתם 400 שנה עם אותה קבוצה, המצב גם ככה גרוע... מה קורה אם הדמות של אחד מהשחקנים מתה?- או! שלערן אין מושג ודאי אבל הוא חולק איתנו כמה טיפים.

 

הנחייה בכנסים- כמה טיפים להנחיה בסביבה עוינת  

מאת: ניצן "טאז" בר

אז סיימת בית ספר תיכון בישראל ואולי אף סיירת דובדבן בצבא, שיחררת את הסוונה והיית אחד מהמחסלים במבצע "זעמו של האל"- עד שלא היית בכנסים של משחקי תפקידים לא תוכל לקרוא לעצמך "גבר" באמת. טאז נותן כמה טיפים קלילים, להישרדות, באזור אוכל מנחיו.

 

 "...כשהדמות שלי חושבת יותר ממני" (מורטישיה)  

מאת: יובל אורנר

האורנר גם הוא מנסה להראות לנו את האור ולהחזיר אותנו לימים הטובים בהם היינו מגיעים לשולחן המשחק בשביל לשחק בכיף, לחשוב, לצחוק ולבלוס אוכל. על הימים שאחרי מכת "משחק תפקידים עמוק" ושרידי האדם שנשארו מהמגיפה.

 

מבוכים, מבוכים ועוד קצת מבוכים

מאת: אביעד רוזנבוים

כולנו , חוץ מאביעד רוזנבוים, מכירים בעובדה שמבוך זו סביבה משעממת לשחק בה. אביעד מעוניין להראות לנו את האור ומשתף אותנו בכמה טיפים להחייאת המבוך ודן בשלושת האספקטים המרכזיים של הרפתקות אלה.

 

איך להסביר משחקי תפקידים

מאת: ניצן "טאז" בר

קריאה לדגל שאף אחד לא ממש מבין למה שנרצה להשיג. איך לגרום למי שהיה חבר שלך להיות לא חבר שלך במספר דרכים משעשעות היסטרית. הסיכוי להסביר למישהו מה זה משחקי תפקידים ושהוא גם ימשיך להיראות לידך קטן מהסיכוי שלך להסביר לשוטר ש"זה היה ירוק". לפחות לא מקבלים 6 נקודות...

 

כישור הזמן- הסדרה, רוברט ג'ורדן ומגמות בספרות הפנטזיה

מאת: בוריס גרושקו

הוא הבטיח והוא מקיים. נדהמתי לראות שנשארו אנשים כאלה בעולם. בוריס מסביר אספקטים שהרגיש שהוחמצו בכתבה בנושא זהה בגליון הקודם ומשלים את פיסות הפאזל לסיפור של רוברט ג'ורדן ואולי אף מצליח להרגיע כמה אוהבי ג'ורדן לחוצים. השוואה מעוררת מחשבה בין טולקין לכותבים אמיתיים... שווה להציץ.

 

-Strange Kiss

"על זוחלים, אומנות, פחד וחברות"

ביקורת מאת: זיו קיטרו

אני לא בטוח אבל נראה לי שהכתבה מדברת על איזה וורן אליס אחד... אם אני הייתי ניר קיטרו לא הייתי חוזר הביתה, זיו כנראה לא ניקה מה שהוא טוען שהוא עשה שם...

 

-StrangerKisses

"תעשיות הפורנו הקשה עולות מדרגה

ביקורת מאת: זיו קיטרו

רוצים עוד? אם קראתם את הביקורת של זיו למעלה אז בטוח שכן! זיו מרחיב ומבקר גם את הקומיקס הזה של וורן אליס.

 

 

 

 

 

עורך ראשי: אמיר "המלך" איתן עורך לשוני: אריאל בר-נתן

צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו,  אמיר "חתימות אחר כך" איתן ויובל סרנה.

כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר "אני רוצה להיות כמוהו" איתן, איתי רוזן, אביעד פארן, יובל אורנר, יהונתן זילבר וניצן בר.

כתבים נוספים בגיליון זה: אביעד רוזנבוים, איתמר ראוך ובוריס גרושקו

דוא"ל למכתבים ומאמרים molots@zahav.net.ilt