טור העורך

למשך חודש לקחו לי את התואר "עורך" ואף אחד לא פנה ויפנה אליי (עוד שבוע זה נגמר) בתור העורך של דימונס, הוא חבר דימונס, אלא בתור מספר אישי ריקני, פלוגה ד', מחלקה 2, צוות 2, מחנה 80.

 

זיו לא ניג'ס לי, ערן לא צעק עליי, לא שיחקתי סטלרס ולא ניגנתי על גיטרה, אף אחד לא ניג'ס לי שהוא רוצה לרשום, לא צעקתי על אף אחד שאין מספיק כתבות וגם אף אחד לא שאל את דעתי. במקום זה זרקו אותי לשמירות, משכיבים אותי לישון ל6 שעות, זרקו אותי לתורנויות מטבח, לשטח אש, שמו אותי בכיתת כוננות, הכניסו לי קוצים ביד, גרמו לי לפציעה בברך, שרפו לי את הידיים ואת הפנים בשמש הלוהטת, גילחו לי את השיער, דחפו לי אוכל, צעקו עליי לזוז ממקום למקום, הסתכלו עליי מלמעלה וטירטרו אותי בכל רחבי הבסיס.

 

האמת היא שתקופת הטירונות תיזכר במוחי בתור אחת התקופות היפות שהיו לי. תקופה שלא הפסקתי לצחוק ולהינות.

 

נשאר לי רק עוד שבוע לראות את המ.פ החושנית והאינטילגנטית, את הס.מ.פ העצבני, את המפקדים האכפתיים והצעקניים , את הסמל שמזיין את המ.מ שלנו ואת המ.מ שמזיינת אותנו.

 

עוד שבוע ואני לא אראה יותר את הסמלייה, את הנשקייה, את הרס"פיה, את חדר האוכל, את האוהלים והכי חשוב- לא אסתדר יותר בח'תים ובשלשות או רביעיות.

 

אני רוצה להודות לכל אותם אנשים שהנעימו לי את החודש הזה וגרמו לי לצחוק בכל שעת חופשית שהיתה לנו: חיים והדגשים, יובל והבנות, גולדין והזעת היתר של המפקדת, רון וההשתקות, גיל וקריאות המלחמה, איתי הביישן, אורן והתחבושת האישית ורותם שיודע טוב מאד למה הוא יצא חמשוש.

 

אני גם רוצה להודות למושון, שישן לידי כל לילה ועבר איתי את החודש הזה על כל מעלליו.

 

אני רוצה להודות גם לסמל שהריץ אותי ללא סיבה, למ.מ שבגללה אני לא אראה את חבר שלי מקנדה 3 שנים, לס.מ.פ שבזכותו ביזבזנו שעות בפריקת ציוד, לענת המפקדת שהראתה לי באיזו מהירות שולפים תירוצים מהתחת ולסמיון הטבח שפתח לי ולחברים שלי את הצורה במטבח.

 

תודה לכולם על חודש נפלא שבסופו אני מעלה את העיתון המעולה הזה. תודה לצוות שטרח כל החודש מבלי שאני צועק עליהם כל הזמן.

 

וכמובן, כמובן תודה למד"סניקית שלמשך שעה הרגליים השזופות שלה השכיחו כאבים.

 

אמיר איתן

 

גיליון מקוון למשחקי תפקידים גיליון 27 ספטמבר 2002

 

נוביליס- סקירה

מאת: זיו קיטרו

הדבר הבא כבר כאן, אחרי יותר מחודש של "וואי" מפי זיו קיטרו בכל מפגש שלנו, היצור החליט לשבת ולכתוב את הסקירה, המאד מדוקדקת הזו על המשחק, ולפתוח לקהילה שלנו את העיניים. עידן הערפדים ואנשי הזאב עומד להסתיים, עידן הזיו והנוביליס עומד בפתח.

 

מחול השדים- סקירה

מאת: ניצן "טאז" בר

סוף כל סוף! אחרי עשרות טלפונים, אי-מיילים והטרדות מיניות שני הגרועים האלה, זיו וטאז סיימו לתרגם את השיטה הזו שעוביה הוא כשל נייר טואלט של עלילי.

 

 

המערב הפרוע- הפושעים במערב

מאת: ניצן "טאז" בר ואביעד פארן

זוכרים את שומרי החוק שלא עושים כלום, מהכתבה הקודמת?! אז הנה הסיבות למה הם כן צריכים לעשות משהו, טאז ואביעד פארן מפרטים על הפושעים במערב הפרוע – הצד האפל והיותר מעניין של התקופה והמקום.אני אישית חושב שהפושעים שם היו נקניקים על סוסים (נקניקים מסוסים?!) אבל טאז ואביעד כנראה משקשקים מהם.

 

עולם האמונה- דתות אמונות וגיאולוגיה

מאת: איתמר ראוך

הצלחתי לשכנע את ראוך לכתוב סדרת כתבות על משהו שרצה בהתחלה לרשום כתבה בודדת עליו. הנושא הוא דת ואני מרוצה שראוך התחיל לכתוב את זה כסדרת כתבות. החלק הנוכחי עוסק בהשפעות של גיאוגרפיה על דת והאלים ומקנה כמה נקודות למחשבה.

 

מורגן- עניינים מורכבים חלק ב'

מאת: ערן בן- סער ואבי סבג

חזרתי מהצבא בשביל השטויות האלו?! J

 

לכוכבים ובחזרה

מאת: ערן בן-סער

ערן הפיסיקלי ממשיך לכתוב על מדע בדיוני והפעם הוא נותן דוגמות לעקוף את מהירות האור ולנוע "בטיל" לטיב טעם ובחזרה. הכל מניסיון...

 

הומור- דיון מעמיק ורציני בשטויות

מאת: אבי סבג

אבי דן על הומור במשחקי תפקידים שלפעמים נראה, כמו שהוא טוען, כמו האח הקטן והמפגר של משחקי התפקידים. חמישה סגנונות של הומור מלווים בהסברים מצורפים ודוגמות לחלשים שבינינו. ניסינו לצרף איורים והוראות בטיחות...

 

באר מנחים- יהונתן זילבר ואיתי גרייף שותים מיץ ומדברים על בניית עלילה

מאת: יהונתן זילבר ואיתי גרייף

ג'וני וגרייף מקפיצים כוסיות מיץ ומנהלים דיון גועש על שתי דרכים שונות לנהל הרפתקה, האלתורית והפחות אלתוריות. על שלוליות על גיאומטריה של משולשים ועל הבר הכי פופולארי בקהילה.

זכרו לתת טיפ, דרך אגב.

 

גוונים של שתן

מאת: אביעד רוזנבוים

כנראה הטירונות ממש דפקה לי את השכל, אם נהייתי כל כך ליבראלי שאני מעלה כתבה שנוגדת לגמרי את כל מה שאני מאמין בו, במשחקי תפקידים. אני חושב שמן הראוי שיוצג גם הצד השני של המטבע, כפי שמציג אותו רוזנבוים והוא שלא צריך עודף תיאורים, הדבר נכון בעיקר אם אתם מתארים שתן ואז אתם בהחלט מוזמנים לחסוך בתיאורים.

 

הכה את המנחה

מאת: ניצן "טאז" בר

חמש דרכים לעצבן את המנחה שלך. אם המנחה שלך זה ג'וני, כמו במקרה של טאז, ואני משער שרק איזה חמישה אנשים נוספים פה מקיימים את התנאי הזה, אז אתם רשאים להתעלל בו כמה שאתם רוצים. אם תשמשו בהמלצות הכתבה הזו במשחקים שלי תגמרו מרוחים על הכביש מול הבית שלי.

 

תחמונים- יצורים טובים באמצע הדרך

מאת: אביעד רוזנבוים

זוכרים את תחמונים על השומרים של עב"ס ואבי בוויז? אביעד רוזנבוים מודה בפלגיאט ועצלנות וממשיך את הסדרה האהובה הזו של כתבות רשע ומספר על תחמונים במקרה של התקלויות עם מפלצות. אם אתם משחקים רולמאסטר אז עדיף שלא תנסו להשתמש בתחמונים האלה, בכל משחק אחר זה אולי יעבוד.

 

ארינאה- ראיון

מאת: זיו קיטרו

ערן ואביב הם שני ישראלים שמוציאים באייקון הקרוב את הקומיקס שלהם, ארינאה. על מפגש קורע לבבות בין הנציג שלנו, זיו לבינם, על המזימות, התככים והתקווה לעתיד טוב יותר או לפחות לקומיקס ישראלי מעולה...

 

 

נוביליס- ראיון

מאת: זיו קיטרו

זיו ערך ראיון עם היוצרת ,ריבקה בורגסטרום, והעורך ,ברוס באו, של המשחק נוביליס. זיו מאד התרגש מלראיין את השניים וזה ניכר באורך הראיון. הראיון נערך בשני מישורים, המקצועי ביותר לכל אלו מאיתנו שדורשים תשובות מהיוצרים של המשחק האהוב הזה, והמישור האישי יותר לכל אלו שמעריצים את היוצרים, כמו זיו, ורוצים להתחתן איתם.

 

שלטון האש

מאת: ניר וזיו קיטרו

אני חייב לציין שכשראיתי את הפרסומות לסרט הזה נתקפתי חרדה, היה בוא כל מה שצריך בשביל להרוס סרט, בייחוד קונספט מטומטם. משום מה, האחים לבית קיטרו, אהבו את הסרט הזה ולכן אני אלך לראות אותו בשם ההגינות והיושר. סרטי קיץ טובים לא היו הקיץ הזה והילדים שחוזרים לבית ספר היום בטח מרגישים שנפלו שדודים, אני מקווה שהסרט הזה יציל את הקיץ של התיאטראות בישראל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עורך ראשי: אמיר "הרובה" איתן עורך לשוני: אריאל בר-נתן

צוות Demons: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו,  אמיר "הגדול" איתן ויובל סרנה.

כתבי המערכת: ערן בן-סער, אבי סבג, זיו קיטרו, אמיר "היותר גדול" איתן, איתי רוזן, אביעד פארן, יובל אורנר, יהונתן זילבר וניצן בר, אביעד רוזנבוים ואיתמר ראוך.

דוא"ל למכתבים ומאמרים: emsy@bezeqint.net